Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עט בלוגרף בת יותר מ50 שעדיין כותבת עם הרפיל המקורי- איך זה הגיוני?

flytomars
שימו לב! השרשור הזה בן 1638 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• חברי המעגל הראשון

שלומות,

ברשותי עט בלוגרף שאבי קיבל מהעבודה לפני יותר מ50 שנה (רשום עליה- שי מועד תרבות, תשכ"ט).

בגלל שגיאה שעשו בשם שלו, הוא אפסן אותה בצד עד שאני לקחתי עליה בעלות לפני 15 שנה.

מאז אני כותב בעיקר איתה, עשיתי איתה 2 תארים בהנדסה ועדיין לא נס ליחה, ומה שעוד יותר מפתיע זה שהדיו לא מתייבש, איך זה הגיוני?

האם מדובר פה בעט עם איזה שיא גינס או שמדובר במשהו נפוץ בעטים מהתקופה ההיא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שלא הרבית לכתוב באותו עט, אם כי הדיו בעטים מאותה תקופה הספיק לזמן רב. במקצוע רב המלל שאותו למדתי המילויים החזיקו מעמד הרבה מאד זמן (העט החביב עלי היה LAMY). לא לשכוח שאחד המאפיינים הבולטים של עט כדורי הוא דיו צמיג מאד, בניגוד לדיו הנוזלי מאד של עט נובע.

מבחינת ייבוש הדיו - יש לי כמה עטים בני גיל דומה (מעל 40 שנה) שמיעטתי לכתוב בהם, ניסיון קשקוש העלה זרימת דיו טובה. זה כולל גם באלוגראף אחד.

לא יודע, אבל ממתי עט זה נקבה?

מאותו יום שבו האופניים והמשקפיים הפכו נקבה.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם מישהו באמת פירק מיקרוגל וכיוון אותו לשכנים, הקיר לא יחזיר את רוב הקרינה?

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין אם מישהו באמת פירק מיקרוגל וכיוון אותו לשכנים, הקיר לא יחזיר את רוב הקרינה?
אל תהרוס סיפור טוב עם עובדות [emoji6]

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דריש, ריפיל הוא refill, מילה אנגלית לגיטימית שהפכה תושבת קבע במקומותינו, גם אם הכתיב לא מוצא חן בעיניך.

לעומת זאת השימוש בלשון נקבה לעצמים ממין זכר (ולהפך) הוא שגיאה נפוצה בעברית המדוברת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

סליחה ומחילה על אונס השפה הברוטלי שביצעתי, משתדל שזה לא יקרה שוב :-P

תמונות יועלו בערב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילה אנגלית לגיטימית

לא לגיטימית ולא נעליים. סתם עצלנות.

מיכל דיו / מיכל דיו חלופי - הנה, הגדרה קולעת בעברית פשוטה.

אגב, אם כבר מדברים על עברית, אז יש מילה כזאת ״קסת״ למוצר שכבר חדלו מלהשתמש בה,

אולי אפשר פשוט להעביר אותה לתפקיד אחר - שתי הברות כמו refill.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא שמת לב שציינתי הלגיטימיות היא באנגלית?

וכמו מילים רבות שזכו להכנס לעברית, גם היא מקובלת בקהל - וציינתי תושבת קבע ולא אזרחית, משום שמן הסתם לא אושרה על ידי האקדמיה ללשון העברית, אבל קהל שותי הקפה והקולה התרגל אליה, לאחר שיובאה מהניכר.

אישית איני משתמש בה לעולם - במקרה של עט זהו מילוי, זו המילה בה הייתי משתמש בימים שגם הייתי קונה מילויים לעט הכדורי ולעט הנובע. קסת אינה מתאימה לכאן, שכן מדובר בסוג של צנצנת. באיזהו מגירה בביתי עדיין נמצאות כנראה שתי קסתות דיו לעט נובע, Quink מתוצרת פארקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דריש, ריפיל הוא refill, מילה אנגלית לגיטימית שהפכה תושבת קבע במקומותינו, גם אם הכתיב לא מוצא חן בעיניך.

לא הבנת. אין לי בעיה עם המילה עצמה, אלא עם העובדה שזה עדיין הדיו המקורי. במילים אחרות, זה פשוט 'פיל' ולא 'רי-פיל'. הרי 'רפיל מקורי' זה אוקסימורון, כמו 'שתיקה רועמת'.

חוץ מזה ראיתי שיש לינץ' אז הצטרפתי, הפרטים פחות חשובים. :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פורום זה בסך הכול גרסה דיגיטלית לכיכר העיר.

מה נהוג לעשות מדי פעם בכיכר העיר? נכון :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנת. אין לי בעיה עם המילה עצמה, אלא עם העובדה שזה עדיין הדיו המקורי. במילים אחרות, זה פשוט 'פיל' ולא 'רי-פיל'. הרי 'רפיל מקורי' זה אוקסימורון, כמו 'שתיקה רועמת'.

חוץ מזה ראיתי שיש לינץ' אז הצטרפתי, הפרטים פחות חשובים. :-D

גם למיכל המקורי קוראים "מילוי" - והאמת היא שיש כאן שתי דרגות של מילוי: המילוי ממלא את גוף העט, והדיו ממלא את המילוי. אז יש מילוי ויש מילוי של המילוי.

די לרקורסיה!!

האנס - בכיכר העיר לא עושים לינץ'. תולים בצורה מסודרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...