Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מצבר קיה פיקנטו נגמר אחרי שבוע בו הרכב לא מונע

justme!
שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

ברכב שלי, פיקנטו משנת 2015 יש מצבר בן כשנתיים וחצי כמעט. אם אני לא מניע את הרכב שבוע, המצבר נגמר וצריך להניע אותו עם כבלים, כשעושים את זה אז אין בעיה וכל עוד נוסעים באופן יומי המצטבר עובד יופי (אני עושה נסיעות עירוניות).

זה קרה לי כשנסעתי לחול ללפחות שבוע, היום אחרי שבוע המצבר נגמר, לפני שנה טסתי לשבועיים וזה גם קרה.

אבל לפני כשנה וחצי טסתי גם לשבועיים והוא כן הניע כשחזרתי, זה התחיל בנסיעהשל לפני שנה

האם זה תקין שמצבר נגמר אחרי שבוע בלי הנעה? אם לא, האם צריך להחליף מצבר או שיתכן שיש זליגת מתח?.

איך כדאי לפעול?

תודה רבה!.

עריכה אחרונה על ידי justme!
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש זליגה בוודאות, בין אם זה בגלל הקודן או רכיב אחר. גם אם מותקן מתאם OBD-II בבלוטות' לצורך ניטור תפקוד הרכב, הוא ממשיך לעבוד תמיד גם לאחר עזיבת הרכב, אז שווה להעיף אותו אם קיים.

באשר לדרכי פעולה - הזולה והפשוטה ביותר תהיה ניתוק המינוס מהמצבר לפני הטיסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצבר שלך בן שנתיים וחצי. מן הסתם כבר נגמרה תקופת האחריות, שהיא גם התקופה שבה היצרן מעריך שהמצבר ישרוד.

הוסף לכך את העובדה שמעבר לפריקה הפנימית הנורמלית יש ברכב אין ספור צרכנים פרזיטיים שמושכים זרם כל הזמן - ממערכת השמע ועד האימובילייזר.

שתי עצות לי לך:

1. החלף את המצבר בחדש, והבא בחשבון שתצטרך לעשות זאת כל שנתיים - שנתיים וחצי.

2. רכוש לך בוסטר התנעה ודאג שיהיה טעון תמיד. התנעה בכבלים עלולה לגרום נזק למחשב הרכב שלך או למחשב הרכב התורם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

ערכתי את ההודעה קצת, אך לא חושב שזה משנה ככ התשובות כנראה תקפות.

כמה עולה בערך בוסטר למצבר של פיקנטו והאם זה מייתר את הצורך להחליף מצבר כל שנתיים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוסטר רק יחסוך את הצורך בכבלים + למצוא מישהו שייתן לך להניע.

כנראה שיש לך צריכה פריזיטית/-זליגת זרם, יש דרך פשוטה למצוא את הצרכן עם אמפטר-מטר/רב מודד:

בכל מקרה בטיסה הבאה תן את המפתחות לקרוב משפחה/חבר שיעשה נסיעה של 20 דקות כל כמה ימים וככה תחסוך כאבי ראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוסטר הוא מוצר די גנרי, עולה בסביבות 200 ש"ח. אני קניתי אחד לפני מספר שנים בבלאק פריידי (ב-Yellow של פז), עלה 150 ש"ח, והתציל אותי לפני מספר שבועות כאשר שכחתי לכבות את האורות.

הבעיה היא להשאיר את הדבר הזה, עם סוללות הליתיום, ברכב בשמש הישראלית.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות בעייתי. אין לי מושג איך זה משפיע על מצבר הרכב, אבל, לדוגמא, יש מערכות שמע\מדיה שמתנתקות לאחר מספר דקות ללא אספקת חשמל וכדי להחזירן לפעולה צריך להכניס קוד.

כאשר החלפתי מצבר ברכב שלי לפני שנה וחצי החשמלאי חיבר סוללה חיצונית במקביל בעת שפירק את המצבר הקיים עד שהחדש חובר - כדי להגן על מערכות שדורשות אספקת חשמל רציפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות בעייתי. אין לי מושג איך זה משפיע על מצבר הרכב, אבל, לדוגמא, יש מערכות שמע\מדיה שמתנתקות לאחר מספר דקות ללא אספקת חשמל וכדי להחזירן לפעולה צריך להכניס קוד.

כאשר החלפתי מצבר ברכב שלי לפני שנה וחצי החשמלאי חיבר סוללה חיצונית במקביל בעת שפירק את המצבר הקיים עד שהחדש חובר - כדי להגן על מערכות שדורשות אספקת חשמל רציפה.

אז הפתרון הוא בוסטר והחלפת מצבר? הצרה היא שזה קרה גם כשהמצבר היה בן שנה וחצי, לא ככ זקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה להבין את קביעת העובדה שמצבר הולך אחרי שנתיים וחצי כי 'ככה זה'.

מצבר, כל עוד מערכת החשמל ברכב לא עמוסה בשטויות בהתקנה מקומית, אמור לשרוד הרבה יותר משנתיים וחצי, בטח שלא להתרוקן אחרי שבוע שהרכב עומד.

לפני שאתה מחליף מצבר, לך לחשמלאי רכב עם סבלנות שיבדוק מאיפה נובעת הזליגה ויסדר אותה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתקשה להבין את קביעת העובדה שמצבר הולך אחרי שנתיים וחצי כי 'ככה זה'.

מצבר, כל עוד מערכת החשמל ברכב לא עמוסה בשטויות בהתקנה מקומית, אמור לשרוד הרבה יותר משנתיים וחצי, בטח שלא להתרוקן אחרי שבוע שהרכב עומד.

לפני שאתה מחליף מצבר, לך לחשמלאי רכב עם סבלנות שיבדוק מאיפה נובעת הזליגה ויסדר אותה.

לא מכיר מצברים שמתקלקלים אחרי שנה ויום?:-(

תלוי איזה מצבר, ההבדלים משמעותיים מאוד. תלוי מה עבר עליו בחיים. ההסתברות היא שהוא פשוט לא מחזיק מתח וצריך להחליף אותו. גש לחשמלאי רכב שיגיד לך בשניה לפני שאתה מחפש זליגות ברכב בן 4. ותחליף למשהו סביר לא לבררה סיני שיש מכל מיני סוגים, ההבדל הוא 100 ש"ח למצבר 40 אמפר כמו שלך. בהצלחה.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, אני לא מכיר מצברים כאלה.

מצטער.

ברכבים של הקרובים שלי, מצברים מחזיקים המון זמן.

לא ספרתי שנים, אבל הרבה יותר משנה וחצי.

(לא משהו מיוחד, אם אני לא טועה, בעיקר שנפ).

שים לב שזה לא המצבר הראשון שמת אצלו מוקדם.

אגב, מה קשור גיל הרכב לעניין זליגת זרם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, תדווח בבקשה, שלא נתנצח באוויר.

XVSTI, הוא כתב שנתיים וחצי, לא שנה וחצי. מצבר נחות (לא יודע, הוא לא כתב איזה) ו\או שנפרק פעמים הרבה בתקופה הזו, מתאים לפרופיל שהוא מתאר.

עד שלא יבדוק, לא נדע.

עם גולף ידנית 1995 (1.4) לומדים לא לבזבז אף טיפה של כח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתנצל על ההעלמות,

כעיקרון המצבר הוא של חברת Exide דגם eb356a התאריך עליו הוא 06.17, לינק שמצאתי עם פרטים עליו:

http://www.exide.info/eb356a.html

תמונה שצילמתי בעת רכישת הרכב לפני כשנה וחצי (להוריד את ה- בhttps כי ההודעה נמחקת אם מצרפים לינק לתמונה):

h-ttps://ibb.co/k3Srpcv

כדי למנוע אי הבנות, המצבר התרוקן בפעם הקודמת לפני כשנה (אז המצבר היה בן שנה וחצי) כשנסעתי בפעם הקודמת לחו"ל לשבועיים, מדובר על אותו מצבר, אחרי הנעה עם כבלים הכל היה בסדר כי נסעתי ברכב באופן כמעט יומיומי.

החודש, זה קרה שוב אחרי שהשבתתי את הרכב לשבוע, שוב אחרי הנעה עם כבלים המצבר 'חזר לחיים' ובנתיים הוא מניע מצויין (אין גמגומים או סחבת בהנעה, כך שמנק' מבטי הלא מקצועית נראה שהמצבר עדיין במצב טוב). המצבר כעת בן שנתיים וחצי כמעט.

מה הייתם מציעים לעשות? האם מדובר בחברה סינית גרועה ובגלל זה הוא מתרוקן אחרי שבוע? (אגב אני רואה שהמצבר הוא 35 אמפר, האם זה קשור?).

אשמח להכוונה.

תודה רבה שוב על העזרה הרבה מכולם!.

עריכה אחרונה על ידי wzo4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע שתבדוק את גובה המים המזוקקים בתאים.

במצבר הזה ניתן להוסיף במידה וחסר.

אם חסר מים מזוקקים ותוסיף עד לגובה הרצוי אולי זה יאריך מעט את אורך חיי המצבר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...