Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות באמסטרדם

motior
שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חזרתי ביום רביעי משבוע באמסטרדם. פעם אחרונה הייתי שם לפני כעשר שנים ואז היה רוב מכריע למכוניות אירופאיות קטנטנות וחלק מוזרות מאוד.

כעת עוד יש כאלה, אבל מורגשת נוכחות של הרבה מאוד מכוניות חשמליות כולל הרבה טסלה, סמארט חשמליות, מסחריות חשמליות של ניסאן ועוד.

האם זה גם מה שנראה בישראל בעתיד? נראה לי שייקח זמן. אני חושב שהרבה מתושבי אמסטרדם לא נוסעים למרחקים גדולים ולכן אין להם בעיה של הגבלת טווח נסיעה.

ליום אחד שכרנו רכב (לנסיעה לשמורת טבע במרחק של כ-60 ק"מ ממרכז העיר). הזמנתי רכב משפחתי קומפקטי ושודרגתי לפולקסווגן T-ROC שלמיטב ידיעתי לא נמכר בארץ עדיין. יום קודם ראיתי כזה לראשונה...

הרכב היה די נוח, אבל קצת הפריע לי שכל התצוגה הייתה דיגיטלית. בהתחלה לא הצלחנו להבין את מד הדלק וחששנו שקיבלנו רכב עם מיכל ריק במקום מלא... ידני עם 6 הילוכים. צריכת הדלק הממוצעת בנסיעה שלנו הייתה בערך 1:13 - רוב הנסיעה הייתה בכבישים בינעירוניים.

רציתי לצרף כמה תמונות של מכוניות שצילמתי במהלך הטיול - כאלה שעניינו אותי - אבל לצערי הצלחתי לצרף רק 3 אקראיות. על כל השאר קיבלתי הודעות שגיאה בניסיון העלאה.

שנה טובה לכל חברי הפורום!

20190924_134722.jpg

20190918_093455.jpg

20190924_133958.jpg

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הולנד היא מדינה קטנה ומתאימה לטיולי "כוכב", יש מלא, מלא אתרים מעניינים,

היו לי רק כמה בעיות קטנות

- 2 קנסות על עבירת מהירות (א) 2 קמ"ש, (ב) 4 קמ"ש

- קנס של 1000 יורו לחברת השכרה על משהו שלדעתי עולה כ-50 יורו (לפי חיפוש מהיר ברשת שעשיתי דאז), מאז אני מחפש רק השכרה עם 0 השתתפות עצמית

כן, היו מלא טסלות, אצלי הייתי טויוטה היברידית

וגם הרבה אופניים (!!)

שנה טובה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בביקורי בהולנד שנה שעברה כמות הרכבים החשמליים הפתיעה אותי, בעיקר לעומת גרמניה ובלגיה הסמוכות ששם כמות הרכבים החשמליים קטנה יותר.

אפילו ראיתי ניסאן ליף חשמלית חדשה ששימשה ללימוד נהיגה באחת העיירות.

לדעתי זה מוכיח את הפוטנציאל האדיר שיש למכוניות חשמליות במדינות קטנות שטח. במדינות כמו ישראל, שהנסיעות הכי ארוכות בד"כ לא יותר מ300-400 ק"מ, רכב עם טווח חשמלי באזור ה350 ק"מ, שכבר יש כאלו בשוק, אמור להיות יותר ממספיק כמעט לכל התושבים.

הדבר העיקרי שמונע זאת בינתיים , לדעתי, אלו התשתיות לטעינה חשמלית בארצנו. למרות שמתחילים לבנות עוד ועוד מקומות הטענה לרכבים חשמליים, יש לנו עוד דרך ארוכה עד שנגיע קרובים למדינות כמו הולנד ששם כמעט בכל חניון (קניונים, מרכז העיר), ובמספר רב של תחנות דלק, יש עמדות טעינה חשמליות.

בנוסף לכך, כמובן שטרם יש בארץ רכבים חשמליים אטרקטיביים לקנייה (קיה e-niro, יונדאי קונה חשמלית), לפחות לא במחירים מפתים (ניסאן ליף) שמצדיקים קניית רכב חשמלי לעומת קניית רכב עם מנוע בעירה פנימית לאזרח הממוצע.

Kia Rio 1.0 2019

Kia Niro 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 חודשים הייתי גם באמסטרדם, עמדות טעינה עם חניות יעודיות לרכבים המתאימים פזורות כמעט בכל מקום.

אם תחנה רכב בנזין/דיזל בחניה כזו תזכה בקנס מכובד.

Sent from my LM-G810 using Tapatalk

SINFONI-FOR MUSIC LOVERS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האופל אגילה נמכרה פה בתור סוזוקי וואגון R.

תודה. היה נראה לי מוכר אבל לא הצלחתי לשייך...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקטנתי את הגודל של כמה תמונות והפעם הצלחתי לצרף - כולל אופניים המתחזים לאופנוע :-)

touareg hybrid.jpg

tesla.jpg

2cv.jpg

bike.jpg

smartr.jpg

kia_ele.jpg

nissan leaf.jpg

citroen1.jpg

jag.jpg

aixam.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה ישר את התמונות, לא נעים לראות קלאסיקות על הצד.

נושא עמדות הטעינה החשמליות נפוץ בכל אירופה

ומיכאל - קנסות המהירות בהולנד הם מהמחמירים ביותר, וסטיות זעירות מביאות לקנסות מרגיזים. סיפור חברת ההשרה נראה כפספוס שלך, כיון שהגבלת סכום ההשתתפות העצמית (בד"כ לסביבות 600 אירו לכיסויים הסטנדרטיים) נפוץ ביותר. מצד שני, ההתנהלות הכספית בהולנד היא בעיה רצינית, כיון שהרשויות (וכנראה גם חברות פרטיות) הם נצלנים לא קטנים.

ביטול מוחלט של ההשתתפות העצמית זה סיפור אחר, שיש מדינות בהן הוא פשוט לא קיים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל התמונות בכיוון הנכון במחשב שלי. בשביל הבדיקה לקחתי את אחת התמונות שהופיעה על הצד וסובבתי אותה. כעת במחשב לי היא על הצד - וגם בפורום :-(

2cvA.jpg

2cv.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי את הסיטרואן הישנה צילמתי גם כן באמסטרדם.. ר אני צריך לחפש את התמונות ואעלה לכאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

באיחור לא קטן פרסמתי בבלוג שלי רשומה על המכוניות שראיתי באמסטרדם - שם התמונות נראות יותר טוב והוספתי קצת פרטים.

מוזמנים לבקר אם תרצו...

https://motior.wordpress.com/2019/12/30/%d7%9e%d7%9b%d7%95%d7%a0%d7%99%d7%95%d7%aa-%d7%91%d7%90%d7%9e%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%93%d7%9d-%d7%a1%d7%a4%d7%98%d7%9e%d7%91%d7%a8-2019/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...