Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה דעתכם על הסוניק RS בשבילי?

Maor Sibony
שימו לב! השרשור הזה בן 398 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אמרת שאתה מתכנן להחליף שוב את הרכב בעוד כשנתיים, יש לך I20 (סביר להניח שבמצב טוב), רכב עם מכלולים פשוטים ואמין (יחסית) ולכן אני במקומך לא הייתי מחליף עכשיו..

תדלג על ההרפתקה עכשיו ותקנה בעוד כשנה-שנתיים רכב שאתה באמת רוצה, במקום למהר ולהיתקע עם רכב שאינו סחיר ושאינך יודע אם יתקלקל הטורבו ב-RS וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורבו יכול להתקלקל. אין דרך אחרת להסתכל על זה. זה בוודאי לא משהו שקורה בוודאות, אבל זה לא בלתי אפשרי. אם עלות של החלפת טורבו גדולה עליך כרגע - אל תקנה רכב גודש (אחרת, מה תעשה אם הוא יתקלקל?).

מעבר לזה, הסוניק (גם ה-RS) היא לא הרכב הכי סחיר בשוק. אם אתה לא מתכוון להחזיק אותה לזמן ארוך, אולי זו לא הבחירה הכי מוצלחת.

אם אני נגיד קונה סוניק ב40 אלף,ויום יבוא והטורבו יתקלקל ונגיד התיקון יעלה 10 אלף-אני רואה את זה עדיין שהתמורה לרכב שווה את זה עם מה שמקבלים,לכן אני באמת שוקל לקנות את הסוניק,כי שאר הרכבים התקציב הזה לא מקבלים את הדברים שמקבלים בסוניק

ואם נגיד אני אעשה מאמץ ואכוון ל50 אלף אני אולי יכול להביא וולסטר שנת 2012 עם ק''מ יותר גבוהה,לא נראה לי זה שווה את זה,פשוט הבנתי שהם יותר אמינות.

סוניק שנת 2014 עם ק''מ נמוך עולה באזור ה40 זה נראה לי פשוט משתלם מאשר גם לרדת בשנתון וגם לקנות רכב פחות מאובזר.

כרגע אני לא מתכנן למכור אותה,אני רוצה להנות ממנה כמה שיותר ומקווה שלא ארצה למכור אותה גם,כן הירדית ערך והשוק בעייתית וזה סיכון אבל עדיין הרכב מרגיש שווה את זה

אם מכרתי ספייס סטאר שהייתה בהשכרה ומלאה שריטות מאמין שאצליח למכור את הסוניק RS,השאלה היא כמה אני אפסיד עלייה...

במחיר פחות מכפול יש את הפוקוס אקובוסט 1.5 שלדעתי עדיפה בכל פרמטר

אני ממש לא התחברתי לעיצוב של הרכב,לא עפתי עליו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שאתה מתכנן להחליף שוב את הרכב בעוד כשנתיים, יש לך I20 (סביר להניח שבמצב טוב), רכב עם מכלולים פשוטים ואמין (יחסית) ולכן אני במקומך לא הייתי מחליף עכשיו..

תדלג על ההרפתקה עכשיו ותקנה בעוד כשנה-שנתיים רכב שאתה באמת רוצה, במקום למהר ולהיתקע עם רכב שאינו סחיר ושאינך יודע אם יתקלקל הטורבו ב-RS וכו'.

אני רוצה משהו עם יותר אבזור ומרגיש יותר ספורטיבי(אני ידוע שבתכלס הסוניק לא ספורט) מעדיף רכב קטן גם

הi20 שראיתי בתקציב שלי עם 100+ ק"מ בשנתון 2014 שבאותו מחיר אני מכול להביא את הסוניק באזור ה50אלף ק"מ ועם כל מה שהיא מציעה(חוץ מאמינות חחח)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב40-50K הייתי מחפש כבר 208 מ2015 ומעלה, מנוע 1.2 טורבו וגיר 6 הילוכים פלנטרי.

סבער להניח שהסחירות בעוד שנתיים תהיה פחות או יותר שקולה לסוניק אבל הפיג׳ו תהיה חסכונית יותר ולדעתי מהנה יותר ועם תקלה שהיא יותר לכיוון בלאי מואץ ולא באמת תקלה בצורת רצועת טיימינג שמומלץ להחליף כל 3 שנים בעלות של עד 3k (עדיין לא מדובר בטורבו בעלות של 10k שכמובן אין הבטחה שיהיה אמין יותר בפיג׳ו אך לאור השנים האחרונות לא ראיתי יותר מידי בעלי 208 שהלך להם הטורבו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה מאור, התכוונתי לספייס סטאר ולא ל-I20.. כלומר, תישאר עם הרכב הנוכחי ;)

מכרתי אותו כבר,אם כמה שהוא חסכוני אני רוצה להנות מיטתר מכוח ומאבזור, פשוט הרגשתי שאני חייב את זה כבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טורבו בסוניק גם אם יילך לא יעלה לך 10K, אפילו לא קרוב. כדי לקבל פרופורציות, טורבו עצמו עולה ב Ebay סביב ה 1500 ש"ח כולל משלוח, למשל כזה:

https://www.ebay.com/itm/New-Turbo-Turbocharger-For-Chevy-Cruze-Chevrolet-Sonic-Trax-Buick-Encore-1-4T/293204192681?hash=item444454eda9:g:nCAAAOSwNC5dZkq4

כמה עולה כבר העבודה להרכיב טורבו?? 11K במורשה זו גניבה לאור יום כשגם במוסך לא מורשה המחירים לא זולים.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים לכל אלו שפוחדים פחד מוות מעניין הטורבו, תרשו לי להרגיע אתכם.

כשהחליפו לי את הטורבו ב50K ק"מ הסתכלתי עליו ולא ראיתי שום דבר לא תקין בו, בגלל שזה היה באחריות לא התייחסתי יותר מידי - לדברי המוסך הם נתקלו בכמה מקרים כאלו ומדובר בסדרת יצור בעייתית והחלק החדש "משופר" ועמיד יותר, הדבר המעניין ביותר זה שהחליפו גם צינור וואקום באותו המקרה כי היה בו קרע, גם לזה לא ייחסתי כל חשיבות ולא קישרתי בכלל בין הדברים.

אחרי פחות מ20 אלף ק"מ מאז, תקופה של מזג אוויר חם ושוב קוד תקלה זהה - ביקור ב2 מוסכי יבואן שונים הוחלט שוב להחליף טורבו הפעם אין אחריות - חלק תחליפי עם עבודה ב3500 שקל אחרי מיקוח וכמובן שלא עשיתי זאת בכלל, הרי איך זה הגיוני ששני מכלולי טורבו שבסה"כ מדובר ברכיב מכאני אמין למדי מתים במהירות כזו? אין מצב שהאבחנה הזו נכונה.

בקיצור, התחלתי לחקור את הנושא לעומק וגיליתי שקוד התקלה (P2099) בכלל לא מעיד בהכרח על תקלה בטורבו, דווקא זה אחת האפשרויות הכי פחות סבירות - כל מה שהקוד אומר זה שהמחשב רוצה לקבל מהטורבו לחץ X ובפועל מקבל לחץ נמוך מכך בפער משמעותי - הלחץ יכול לברוח מכל דבר שנמצא בין הטורבו למנוע שזה אומר צינורות (ביניהם כל צינורות הוואקום, כמו זה שהוחלף כשהוחלף הטורבו בפעם הקודמת), אטמים ושסתומים שונים.

בקיצור, המשכתי לחקור את כל הנושא וגיליתי כמה דברים - שסתום PCV בסעפת היניקה נוטה להיכשל באזור ה40-50K ק"מ, כשהוא כושל לחץ מהטורבו בורח ולא מגיע למנוע (לפחות לא למקום שהוא אמור להגיע) ובמקרה כזה עשוי לקפוץ קוד התקלה המדובר, אחרי בדיקה אכן השסתום היה תקול.

משאיר לכם פה חומר לקריאה:

https://www.cruzetalk.com/threads/2011-2016-cruze-limited-1-4l-pcv-system-explained.175793/

בקיצור, תיקון על ידי מעקף של השסתום המקורי פתר את הבעיה, גיליתי שלרכב יש הרבה יותר כוח ממה שחשבתי שיש לו (כנראה השסתום הזה היה דפוק מהיום שרכשתי את הרכב), אין יותר קודי תקלה, הטורבו כמובן תקין ולא נדרשת שום החלפה ואני בטוח ב1000% שהטורבו המקורי היה תקין לחלוטין ומה שפתר את הבעיה היה בכלל החלפת צינור הוואקום.

את אותו התיקון בדיוק עשיתי לחבר פורום נוסף עם סוניק RS כמה חודשים לאחר מכן לאחר שחווה סמפטומים זהים ואבחנה שגויה זהה במוסך היבואן - גם אצלו הבעיה נפתרה ואוטוטו אבצע את אותו התיקון בקרוז טורבו עם תקלה זהה גם כן.

עדכנתי לא מזמן על כל התקלות שצצו אצלי ברכב, והן גם בערך כל המחלות המוכרות של הדגם מנוע הנ"ל.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?645302-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%9C%D7%90%D7%97%D7%A8-%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9-%D7%954K-%D7%A2%D7%9D-%D7%A9%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%98-%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7-RS-2015&p=5871088&viewfull=1#post5871088

לפותח השרשור,

בשורה התחתונה אני מאוד מרוצה מהרכב, עונה על כל הדרישות שלי ולדעתי מדובר בקניה טובה כשמסתכלים על המחיר - צריך רק לקחת בחשבון קושי במכירה עתידית בגלל שוק בעייתי בארץ, אני רכשתי את הרכב בידיעה שאחזיק בו לפחות 4 שנים ואולי אגלגל אותו במשפחה אחר כך אז עניין השוק הבעייתי פחות קריטי לי.

תקרא את הפוסט שלי תקבל חוות דעת ומידע על כל התופעות שנתקלתי בהן והעלויות השונות.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים לכל אלו שפוחדים פחד מוות מעניין הטורבו, תרשו לי להרגיע אתכם.

כשהחליפו לי את הטורבו ב50K ק"מ הסתכלתי עליו ולא ראיתי שום דבר לא תקין בו, בגלל שזה היה באחריות לא התייחסתי יותר מידי - לדברי המוסך הם נתקלו בכמה מקרים כאלו ומדובר בסדרת יצור בעייתית והחלק החדש "משופר" ועמיד יותר, הדבר המעניין ביותר זה שהחליפו גם צינור וואקום באותו המקרה כי היה בו קרע, גם לזה לא ייחסתי כל חשיבות ולא קישרתי בכלל בין הדברים.

אחרי פחות מ20 אלף ק"מ מאז, תקופה של מזג אוויר חם ושוב קוד תקלה זהה - ביקור ב2 מוסכי יבואן שונים הוחלט שוב להחליף טורבו הפעם אין אחריות - חלק תחליפי עם עבודה ב3500 שקל אחרי מיקוח וכמובן שלא עשיתי זאת בכלל, הרי איך זה הגיוני ששני מכלולי טורבו שבסה"כ מדובר ברכיב מכאני אמין למדי מתים במהירות כזו? אין מצב שהאבחנה הזו נכונה.

בקיצור, התחלתי לחקור את הנושא לעומק וגיליתי שקוד התקלה (P2099) בכלל לא מעיד בהכרח על תקלה בטורבו, דווקא זה אחת האפשרויות הכי פחות סבירות - כל מה שהקוד אומר זה שהמחשב רוצה לקבל מהטורבו לחץ X ובפועל מקבל לחץ נמוך מכך בפער משמעותי - הלחץ יכול לברוח מכל דבר שנמצא בין הטורבו למנוע שזה אומר צינורות (ביניהם כל צינורות הוואקום, כמו זה שהוחלף כשהוחלף הטורבו בפעם הקודמת), אטמים ושסתומים שונים.

בקיצור, המשכתי לחקור את כל הנושא וגיליתי כמה דברים - שסתום PCV בסעפת היניקה נוטה להיכשל באזור ה40-50K ק"מ, כשהוא כושל לחץ מהטורבו בורח ולא מגיע למנוע (לפחות לא למקום שהוא אמור להגיע) ובמקרה כזה עשוי לקפוץ קוד התקלה המדובר, אחרי בדיקה אכן השסתום היה תקול.

משאיר לכם פה חומר לקריאה:

https://www.cruzetalk.com/threads/2011-2016-cruze-limited-1-4l-pcv-system-explained.175793/

בקיצור, תיקון על ידי מעקף של השסתום המקורי פתר את הבעיה, גיליתי שלרכב יש הרבה יותר כוח ממה שחשבתי שיש לו (כנראה השסתום הזה היה דפוק מהיום שרכשתי את הרכב), אין יותר קודי תקלה, הטורבו כמובן תקין ולא נדרשת שום החלפה ואני בטוח ב1000% שהטורבו המקורי היה תקין לחלוטין ומה שפתר את הבעיה היה בכלל החלפת צינור הוואקום.

את אותו התיקון בדיוק עשיתי לחבר פורום נוסף עם סוניק RS כמה חודשים לאחר מכן לאחר שחווה סמפטומים זהים ואבחנה שגויה זהה במוסך היבואן - גם אצלו הבעיה נפתרה ואוטוטו אבצע את אותו התיקון בקרוז טורבו עם תקלה זהה גם כן.

עדכנתי לא מזמן על כל התקלות שצצו אצלי ברכב, והן גם בערך כל המחלות המוכרות של הדגם מנוע הנ"ל.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?645302-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9D-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%94-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%9C%D7%90%D7%97%D7%A8-%D7%97%D7%95%D7%93%D7%A9-%D7%954K-%D7%A2%D7%9D-%D7%A9%D7%91%D7%A8%D7%95%D7%9C%D7%98-%D7%A1%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A7-RS-2015&p=5871088&viewfull=1#post5871088

לפותח השרשור,

בשורה התחתונה אני מאוד מרוצה מהרכב, עונה על כל הדרישות שלי ולדעתי מדובר בקניה טובה כשמסתכלים על המחיר - צריך רק לקחת בחשבון קושי במכירה עתידית בגלל שוק בעייתי בארץ, אני רכשתי את הרכב בידיעה שאחזיק בו לפחות 4 שנים ואולי אגלגל אותו במשפחה אחר כך אז עניין השוק הבעייתי פחות קריטי לי.

תקרא את הפוסט שלי תקבל חוות דעת ומידע על כל התופעות שנתקלתי בהן והעלויות השונות.

תודה רבה על התגובה המעמיקה,וקראתי את הפוסט שלך יותר מפעם אחת חחחח

הבעיה היא שאני פחות מבין בכל מה שאמרתה,ובאיך להחליף ולעבוד על האוטו בעצמי ואני מפחד שתגיע יום אחד בעיה כזאת לא אדע מה לעשות ואני עלול לדפוק עוד משהו.

ואני מתכנן לקנות סוניק עם ק"מ נמוך שעוד אל עברה את ה80 אלף וגם כל הבעיות הקטנות האלה יצצו(למרות שזה פחות קריטי כי זה זול יותר ממה שהבנתי

אבל אני ממש נדלקתי על הרכב,כנראה בכל זאת יקנה אותו,אבל מה אתה ממליץ לי?לתקן את המחלות המוכרות שלך לא תהיה בשבילי משהו קשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה המעמיקה,וקראתי את הפוסט שלך יותר מפעם אחת חחחח

הבעיה היא שאני פחות מבין בכל מה שאמרתה,ובאיך להחליף ולעבוד על האוטו בעצמי ואני מפחד שתגיע יום אחד בעיה כזאת לא אדע מה לעשות ואני עלול לדפוק עוד משהו.

ואני מתכנן לקנות סוניק עם ק"מ נמוך שעוד אל עברה את ה80 אלף וגם כל הבעיות הקטנות האלה יצצו(למרות שזה פחות קריטי כי זה זול יותר ממה שהבנתי

אבל אני ממש נדלקתי על הרכב,כנראה בכל זאת יקנה אותו,אבל מה אתה ממליץ לי?לתקן את המחלות המוכרות שלך לא תהיה בשבילי משהו קשה?

כל מה שעשיתי לבדי לא דורש יותר מידי ידע, יש לך סרטונים ביוטיוב שמראים בערך הכל.

אם תזדקק לעזרה ואתה מגיע לצפון מוזמן לקפוץ לקפה (מעלות).

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שעשיתי לבדי לא דורש יותר מידי ידע, יש לך סרטונים ביוטיוב שמראים בערך הכל.

אם תזדקק לעזרה ואתה מגיע לצפון מוזמן לקפוץ לקפה (מעלות).

פשוט אם כתוב את הקוד תקלה ביוטיוב אמצא לי מדריך?ואיך אדע איזה חלק בדיוק להזמין?מפחיש להסתבך אבל אני אקח את הסיכון הזה בשביל רכב שכזה

האמת אני מהצפון(קריות) ותודה רבה לך על הכל ממש עזרתה לי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש מדריך ב YT בד"כ זה יכלול גם מק"ט של החלק שצריך. אני הזמנתי ככה מכסה שסתומים לפני שבוע (בדרך לכאן As we speak).

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הזמנתי את המכסה שסתומים.. וגם לי היה אותו סיפור שהחליפו טורבו במורשה.. יש במכסה שסתומים מן שסתום פלסטיק כזה שידוע בתור בעייתי.. כולם מחליפים את זה וזהו... כל מי שיש לו את הרכב הזה מחליף את החלק הזה חח.. ויש מלא מדריכים כיצד להחליף.. מקרה הכי גרוע תחליף במוסך וגמרת סיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני הזמנתי את המכסה שסתומים.. וגם לי היה אותו סיפור שהחליפו טורבו במורשה.. יש במכסה שסתומים מן שסתום פלסטיק כזה שידוע בתור בעייתי.. כולם מחליפים את זה וזהו... כל מי שיש לו את הרכב הזה מחליף את החלק הזה חח.. ויש מלא מדריכים כיצד להחליף.. מקרה הכי גרוע תחליף במוסך וגמרת סיפור.

אם יש מדריך ב YT בד"כ זה יכלול גם מק"ט של החלק שצריך. אני הזמנתי ככה מכסה שסתומים לפני שבוע (בדרך לכאן As we speak).

מדובר בדיאפרגמה שנמצאת במכסה השסתומים והיא חלק ממערכת הPCV, ב90% מהמקרים נדפקת כשיש בעיה בשסתום הPCV שנמצא בסעפת ובעקבות כך יש בריחת לחץ מהטורבו שמגיע למעשה למכסה השסתומים שלא בנוי לעמוד בלחצים האלו וגורמת לדיאפרגמה להיקרע אחרי זמן מה ולהתחיל לינוק אוויר שגורם לכל המנוע להתנהג רע מאוד - הפתרון הוא אכן להחליף את מכסה השסתומים שלא יקר במיוחד (350 שקל מאמזון, 600 בארץ) כי פשוט אי אפשר להחליף רק את הדיאפרגמה הזו.

38761d1380506271-more-pcv-valve-cover-goodness-0929131829.jpg

מציע לשניכם לבדוק את שסתום הPCV בסעפת, הבדיקה פשוטה ודורשת 2 ידים ופנס, אם השסתום הזה דפוק אתם מבזבזים אקסטרה דלק, דופקים את מכסה השסתומים החדש שתתקינו תוך כמה אלפי קילומטרים בודדים, וחסר לכם כוח שאולי בכלל לא שמתם לב שחסר לכם כי הבעיה קיימת הרבה זמן (כמו שקרה לי).

ישנה צינורית שמחוברת עם נועל מתכתי בחלק העליון של הסעפת:

16935582_935542758194_251564611_o.jpg16935831_935542753204_1339232784_o.jpg

עם מברג שטוח מוציאים את קליפס המתכת ושולפים עם מעט כוח את הצינורית כלפי מעלה. יש לשים לב לתפוס רק בקצה הצינור איפה שהמחבר כי הצינור עצמו עשוי פלסטיק די עדין שיכול להישבר, ולשים לב שהO-RING שנמצא בפנים לא יפול וילך לאיבוד.

לאחר ששלפתם את הצינור, באמצעות פנס או מצלמה עם פלאש חזק מהפלאפון יש להסתכל פנימה ולבדוק אם השסתום במקומו. השסתום אמור לבצבץ כמו מעין פטמה וורודה:

attachment.php.jpg

במידה ואתם לא מצליחים לראות את הפטמה כמו בתמונה, תוודאו שהוא פשוט לא מלוכלך ונסו עם מברשת שיניים ישנה או צמר גפן וקצת אלכוהול לנקות את האזור.

במידה ווידאתם שהיא לא שם, מזל טוב - שסתום הPCV שלכם כשל והתנתק ממקומו, כמו שקורה כמעט לכל רכב עם המנוע הנ"ל.

הפתרון - להחליף את סעפת היניקה שעולה 3500 שקל אצל היבואן, לקנות סעפת מקורית מאמזון עם משלוח ומיסים ב1200 שקל ולהחליף לבד (זה קל), או לבצע מעקף לשסתום המקורי באמצעות קיט שבחור אמריקאי בנה ונמכר עם משלוח לישראל ב400 שקל (הפתרון העדיף והעמיד ביותר לטווח הארוך, כי גם בסעפת חדשה השסתום יכשל במוקדם או במאוחר).

אישית, בחרתי בפתרון של הקיט גם משיקולי עלות וגם משיקולי עמידות - השסתום החיצוני אמור להיות חזק יותר מהמקורי, וגם אם הוא יכשל ברגע שהוא חיצוני אפשר להחליף אותו בעתיד בלי צורך לפרק את כל הרכב ובעלות זניחה של 5-10 דולר.

כמו שרשמתי קודם ביצעתי את התיקון הזה כבר ב2 רכבים, השלישי בדרך. לשניהם היסטוריה זהה של כשל במכסה שסתומים, אחת לכמה שבועות קוד על איבוד לחץ מהטורבו (P2099) ותחושה כללית של צריכת דלק גבוהה + חוסר סחיבה בסלד נמוך. המעקף הזה פתר לחלוטין את התופעות.

להחליף על אוטומט את כל מכלול הטורבו שבכלל לא אשם - זה לא הפתרון לקוד תקלה הזה ב90% מהמקרים, אז ממש אל תמהרו להגיע לשם.

מי שצריך עזרה מוזמן לפנות אלי בפרטי.

פשוט אם כתוב את הקוד תקלה ביוטיוב אמצא לי מדריך?ואיך אדע איזה חלק בדיוק להזמין?מפחיש להסתבך אבל אני אקח את הסיכון הזה בשביל רכב שכזה

האמת אני מהצפון(קריות) ותודה רבה לך על הכל ממש עזרתה לי

לא סיפור לאתר את החלקים, יש קטלוג חלפים של GM באתרים אמריקאים שונים עם מקטים של הכל.

כמעט בכל סרטון יוטיוב שתמצא יסבירו על התיקון ויציינו את המקטים של החלפים.

עריכה אחרונה על ידי dalet11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן ידידי, אכתוב לך חוו"ד אישית שלי עם הרכב. 8 חודשים עם הסוניק קניתי אות עם 54 קילומטר וכרגע עומדת על 73. אחרי 5 שנים עם יונדאי גטס, באופן כללי מאוד מרוצה מהרכב כמעט בכל פרמטר אפשרי ואפרט למה כמעט -

חסרונות -

1) בנסיעה עירונית הרכב לא מפרגן מבחינת הצריכה שלו אם כי לא מדובר במספרים נוראיים כלכך למיטב זכרוני (תקופה מאוד קצרה שנסעתי בעיר.) משתפר פלאים בנסיעה בין עירונית כרגע עומד על 1/14.3 (7/100 קילומטר) כ 85% נסיעות בינעירוניות.

2) מהכירות קצרה עם חבר מהפורום הבנתי ששסתום PCV בסעפת היניקה גורם לבריחה של לחץ מהטורבו וכתוצאה מכך לצריכת דלק גבוהה וחוסר סחיבה. 10 אלף ק"מ אחרי שנודע לי על הבעיה קפצה לי פתאום קוד תקלה P0299 והרכב הפסיק לסחוב באמצע נסיעה וחזר לפעול רק אחרי כיבוי והנעה מחדש. הודות לאותו בחור מוצלח, הזמנתי את קיט התיקון לסעפת ונסעתי אליו על מנת לתקן את הבעיה (מוסיף שבחברה טענו טלפונית שעל סמך ההיכרות שלהם עם הרכב כניראה צריך להחליף טורבו ותנחש מה .. הטורבו הוחלף לחדש ב 50 אלף קילומטר עם היד הקודמת של הרכב.) מאז התיקון כ 8 אלף קילומטר, צריכת הדלק של הרכב השתנתה משמעותית/ תגובות הרכב בעת מעמס/סחיבה בעליות, עקיפות גם כן.עלות תיקון 450 שקל +- ועוד 150 שקל נסיע לטובת התיקון במקום 10 אלף שקלים ביבואן.

יתרונות -

1) מאובזרת / נוחה לי בטירוף (עניין של נוחות זה מאוד אינדיוידואלי) אמנם המשענת יד הפרטית של הנהג לא כלכך מספיקה לי ומעט גבוהה אבל לא נורא כלכך.

2) יפהייפיה ומיוחדת בעיניי, לא יופי שאתה רואה כל יום וכל היום על הכביש ואני יכול לציין לא מעט רכבים כאלו. יש שיגידו שהלוח שעונים מעט מצועצע אבל שוב זה עניין של טעם.

3) מפנקת מאוד בעיקר בחורף כשיש לך מה שיחמם לך את התחת בנסיעה, ומגבים אוטומטיים עם אופציה לברור את רמת הרגישות שלהם שזה מקל על הנסיעה כשאתה מרוכז בכביש וגשום מאוד.

4) זריזה וכוחנית ביחס למתחרות, לא ספורטיבית.. אבל בטח לא פראיירית.

5) מתלים ספורטיביים וגאנט של 17" תורמים לאחיזת כביש נאה יחסית כנל לגבי ההיגוי, מתבטא בעיקר(!!) בנסיעה בינעירות ופחות בעיר שאתה מרגיש כמעט כל בור בכביש.

באופן כללי אני אישית מאוד אוהב את הרכב, עונה על הצרכים שלי כרגע ומספק אותם הן ביחס לגודל/צריכה/כח שלו.

אם אתה מחפש רכב מפנק ביחס לקטגוריה שלו/פלפלי ויחודי אני חושב שהסוניק עונה על הדרישה.

אך תקח לתשומת ליבך את עצתי ובמידה ואתה בודק אופציות, תברור אותן היטב.

טיפולים בזמן / אם הוחלף הטורבו בעבר.

לכל שאלה עזרה, תרגיש חופשי והמון הצלחה.

עריכה אחרונה על ידי Mr 44
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 398 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...