Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכת Start & Stop של פיג'ו 208, מצבר משומש ותצרוכת דלק

Piposh
שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

קניתי לא מזמן פיג'ו 208 1.2 אוטומטית, רמת גימור אקטיב, 110 כ"ס טורבו 2015.

לרכב יש מצבר מקורי (לא הוחלף מאז שעלה על הכביש).

מערכת ה- Start and Stop של הרכב כמעט ולא עובדת אצלי, כל הזמן נורת ה- ECO מהבהבת, והרכב לא נכבה (המערכת פעילה ולא מבוטלת ע"י הכפתור מאחורי ההגה).

הפעם היחידה שהיא החלה לעבוד ברכב היתה לאחר שנסעתי נסיעה ארוכה (שעתיים) לצפון, ופתאום שמתי לב שהרכב נכבה לי כשאני עוצר (אולי בגלל שהמצבר נטען ממש?).

לאחר שיטוט בכל מיני פורומים, הבנתי שכנראה יש קשר לטעינת המצבר, לטמפרטורה בחוץ, ואולי גם לחיישנים שמודדים את טעינת המצבר, שמונעים מהמערכת לכבות את הרכב.

אני לא ממש יודע כמה המערכת עוזרת לחסוך בדלק, ואם בכלל זה שווה את זה בסוף (ולא בעצם יוצר בלאי מיותר על הסטרטר והמצבר שגורם לבזבוז כספי בטווח הארוך), אבל חשבתי אולי להחליף את המצבר למרות שכרגע הוא מניע טוב, רק על מנת שהמערכת תחזור לפעול ולחסוך בדלק, ואולי כך גם תכסה את העלות של מצבר חדש.

כרגע אני נוהג בעיקר בעיר, תצטרוכת דלק לפי המחשב עומדת על כ 8-10 ק"מ לליטר, גם בנהיגה מאוד רגועה, וזה קצת נראה לי מוזר.

יש למישהו עצה בעניין? במידה ובאמת כדאי להחליף מצבר, איזה מצבר צריך לקנות? יש המלצות?

תודה רבה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1:10 קילומטרים לליטר רק בעיר ( ועם מזגן, אני מניח ) זאת.צריכת דלק הגיונית.

לגבי המצבר - צריך לבדוק טעינה אצל חשמלאי רכב.

מצבר לרכב שלך עולה כמעט כפול ממצבר רגיל לרכב ללא S&S.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתאמץ להפעיל את המערכת. היא לא שווה את זה ורק תחסל לך מצבר יקר יותר מהר. שאפו על 5 שנים עם אותו מצבר.

סע עד שהמצבר לא יניע ואז קנה חדש (בוש או ורטה) ב ₪1000.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ב 308 היא מנוטרלת על ידי מיד אחרי הפעולה הראשונה

לא יכול לסבול את העמידה ברמזור כשהמזגן כבוי

מה גם שבעמידה ארוכה הרכב מותנע מחדש אחרי קצת פחות מדקה כך שאני בספק לגבי כמה דלק באמת נחסך על ידה לעומת הבלאי הנוסף שנגרם לסטרטר / מצבר וכו...

כעקרון, למיטב ידיעתי המערכת נועדה בלהוריד את זיהום האוויר מצי הרכב של הקונצרן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשקניתי 208 בת שנתיים וחצי המערכת גם בקושי פעלה, הרכב היה תחת אחריות והתלוננתי על זה במוסך והחליפו לי מצבר באחריות. מאז המערכת עובדת בצורה תקינה בכל עצירה מלבד המקרים שבהם היא מתוכננת לא לעבוד (למשל טמפ מעל 35 מעלות). אצלי הרכב לא מניע לבד אחרי דקה אלא אם נהיה חם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
כשקניתי 208 בת שנתיים וחצי המערכת גם בקושי פעלה, הרכב היה תחת אחריות והתלוננתי על זה במוסך והחליפו לי מצבר באחריות. מאז המערכת עובדת בצורה תקינה בכל עצירה מלבד המקרים שבהם היא מתוכננת לא לעבוד (למשל טמפ מעל 35 מעלות). אצלי הרכב לא מניע לבד אחרי דקה אלא אם נהיה חם.

איזה מצבר שמו לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחירה במצברי ורטה אינה מקרית נובעת מאותה סיבה של שימוש בשמני טוטאל במוסכי היבואן . ( קב' לובינסקי היא יבואנית רישמית והבעלים של טלרון)

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

כנראה שבאמת אחכה שהמצבר פשוט ימות, אחרי קצת קריאה הבנתי שהשיפור בצריכת דלק הוא לא משמעותי, במיוחד במדינה חמה כמו שלנו עם מזגן שפועל כמעט תמיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתאמץ להפעיל את המערכת. היא לא שווה את זה ורק תחסל לך מצבר יקר יותר מהר. שאפו על 5 שנים עם אותו מצבר.

סע עד שהמצבר לא יניע ואז קנה חדש (בוש או ורטה) ב ₪1000.

+1, מערכת מיותרת לחלוטין שנועדה רק בשביל שהיצרן יעמוד בתקנות ירוקות ולא נותנת שום דבר לצרכן (אלא אם כן זיהום אוויר זה משהו שקרוב לליבך, ואז...)

להבנתי אפשר להחליף גם למצבר "רגיל", לא לחבר את החיבור של הS&S, והרכב יעבוד רגיל לגמרי למעט מערכת הS&S (כך נאמר לי ע"י מוסך אורן). זה מה שאעשה פעם הבאה כשאצטרך להחליף מצבר.

אגב, שים לב שהמערכת לא נכנסת לפעולה כשהטמפ' בחוץ מעל 34 מעלות (ע"פ הרכב), ככה שיש סיכוי שזאת הסיבה שהיא לא עבדה לך (ודווקא כשנסעת לצפון היותר קר היא התחילה לעבוד).

אגב2, 5 שנים למצבר זה מעל ומעבר, לגמרי הגיוני שתצטרך להחליף מצבר בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאיך לא מחברים את החיבור של הסטארט סטופ?

אני בדיוק החלפתי מצבר עכשיו, אשמח לפרטים אולי למקרה שימאס לי לנתק את זה בכל נסיעה מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג איך ולא התעמקתי בזה כי בדיוק החלפתי מצבר בעצמי, כשדיברנו על זה אורן התייחס לרכב הספציפי שלי [208] בעוד המכסה מנוע פתוח ואנחנו מסתכלים על המצבר החדש שהרכיבו לי (בלובינסקי), הוא גם הצביע לי איפשהו, אבל שוב, לא התעמקתי. אולי היתה אי-הבנה, אבל זה מה שאני הבנתי ממנו, יותר מזה אין לי מושג. אולי יש תשובה בפורומים בחו"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...