Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רכבי יקר ברכב זול יותר

kurko1992
שימו לב! השרשור הזה בן 1664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב לכולם.

קודם כל, אם זה לא המקום לשאול, אשמח שתעבירו למקום הנכון :-)

אז ככה, רוצה להתחיל לצמצם את ההוצאות שלי, כמו כולנו יודעים, רכב זה דבר יקר :-(

הרכב שלי כרגע זה לאון FR שלוש דלתות 02/2018 עם 9970 ק"מ, יד 00, ידני, אני מנסה לשמור עליו כמה שיותר, אבל אנשים אחרים לא אכפת להם ויש לו כמה שריטות מחניה וכאלה, הוחלף לו פגוש קדמי והפנס ימני לחדשים בגלל תאונה קטנה שאני אשם, נשבע לכם שלא אם אני לא מספר את זה, לא נראה שקרה לו לרכב משהו.

אני חייב לבנק עדיין 88000 ש"ח בערך, לדעתכם אצליח למכור אותו במחיר הזה או יותר בגלל התאונה?

אני רוצה לקנות רכב יותר זול, לאבא שלי יש ספארק 2011 ידני (אני חושב שרוצה כבר לעבור לאוטומט, כבר כמעט 6 שנים שיש לי רכב ידני, די עייף מזה) חשבתי אולי לחפש ספארק יותר חדש 2014/2016 בערך.

אין לי משפחה או משהו, לא צריך רכב גדול, אבל חשוב לי שיהיה נוח, חסכוני (עם הלאון איך שאני נוסע אני מתדלק פעם ב21 יום כמעט) ושיהיה ANDROID AUTO, התרגלתי לזה פשוט, זה ממש נוח לי עם הוויז.

אז בגדול, כדאי לי להתחיל לנסות למכור כבר עכשיו או לחכות ש לרכב יהיה יותר משנתיים על הכביש?

ואיזה רכב כדי לקנות אם לא ספארק?

לא כזה חשוב, אבל לא מוכר כי אני לא עומד בתשלומים, פשוט באמת רוצה להוריד את ההוצאות שלי :-)

תודה מראש על העזרה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שלום,

ממה שראיתי, על הדגם שיש לך בלוח יד 2 מבקשים מעל 100 אלף שקלים , עם קילומטראז' אפסי ויד ראשונה סביב 110 אלף₪.

ככה שישארו לך משהו כמו 15-20 אלפים אחרי שתסגור את החוב מול הבנק.

בקשר לתאונה - ירידת ערך על דבר כזה משהו כמו 1-1.5%. אני מניח שיש לך דוח שמאי.

עכשיו לקטע הכואב הנפשי - איך אתה עכשיו מרגיש לנהוג בספארק אחרי לאון fr ?

לא הייתי אומר שספארק עונה לדרישות שרשמת בעניין הנוחות ( היה לי את הרכב הזה כמה ימים בתור רכב חילופי - רכב עירוני ספרטני ).

יש רכבים יחסית לא יקרים שיתנו לך מענה טוב יותר לבקשת הנוחות וגם יתנו קצת יותר כוח ( לא כמו הלאון, כמובן ) . למשל רנו קליאו 0.9.

אבל מערכת תצטרך להחליף ועדיין להוסיף כספים לרכב משומש כזה.

ככה שאני לא בטוח מה משתלם לך.מהלך כזה יחסוך לך עכשיו סביב 50 אלף₪ ( הפרש במחירים בין שני הרכבים ).

סתם דוגמה לקליאו 2017 עם נתונים דומים לרכב שלך מלוח יד 2

https://www.yad2.co.il/s/c/hjm9t8

כמובן, אם אתה חי טוב עם ספארק, זה הכי משתלם כספית.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תודה רבה.

לגבי כל איך אני מרגיש כאשר אני נוהג כל הספארק, ברור שזה לא הלאון, אבל הרכב סבבה ויחסית נוח לי. ויקר כל כך לתחזוקה לדעתי.

לגבי הכסף, קודם כל, פשוט די נשברתי מלהחזיר כל חודש 2300₪, גם הביטוח יקר כזה, אני מחפש עכשיו נגיד לקחת אלווה ולא להחזיר יותר מ1000₪ בחודש, זה אומר לקנוץ רכב יד 2 בין 40 ל60 אלף ₪.

לפי מה שאתה כותב, ומה שחשבתי, אפשר לגמרי למכור ב100 אלף כלל התאונה וזה לא?

שוב תודה :-)

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת תאונה עם משמעות קטנה, לא דיל ברייקר - הורדה של כמה אלפים בודדים.

אם הספארק בסדר לך, אז הכי טוב.

קליאו יותר כייפית, הביטוח לנהג צעיר צריך להיות יותר זול מאשר לסיאט.

מה שאתה צריך לדעת, הלוואה לרכב משומש בדרך כלל נותנים בריבית יותר גבוהה.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את הירידת ערך הגדולה כבר ספגת. אין טעם למכור את הרכב אלא אם אתה קונה משהו מאוד זול ובסיסי רק לסידורים.

לדעתי תעיף את הרכב, תקנה משהו סופר בסיסי רק בשביל להגיע לעבודה, תתאושש כלכלית ועוד שנה - שנתיים תשדרג לרכב יותר טוב, אבל עדיין שיהיה בגדר הסביר להכנסותיך.

לפי מה שאתה כותב, ומה שחשבתי, אפשר לגמרי למכור ב100 אלף כלל התאונה וזה לא?

בשוק של היום? לא יודע. בספק רב.

לגבי הכסף, קודם כל, פשוט די נשברתי מלהחזיר כל חודש 2300₪, גם הביטוח יקר כזה, אני מחפש עכשיו נגיד לקחת אלווה ולא להחזיר יותר מ1000₪ בחודש, זה אומר לקנוץ רכב יד 2 בין 40 ל60 אלף ₪.

לדעתי אתה צריך לשאוף לרכב באזור ה-20 אלף שקל. תעשה רק ביטוח חובה וצד ג'. תבצע בו שימוש מינימלי ביותר. ממש תוציא אותו מהחנייה רק כאשר אין לך שום דרך אחרת להגיע ליעד.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש - אם אני מבין נכון הנסועה שלך היא 6,000 ק"מ בשנה. בנסועה כזו לצריכת הדלק אין משמעות כלכלית אמיתית. מה שעולה לך הרבה מאד זו ירידת הערך ומה שעולה לך הרבה זה הביטוח. לכן המחשבה של הכימאי נכונה. אבל, אני אהיה עוד יותר קיצוני: אם אתה גר במקום שמחובר לעולם (ולפי הנסועה אני מניח שזה המצב) - מכור את הרכב ואל תקנה חדש. התבסס על תחב"צ, על הספארק של אבא ובמקרה הצורך קח מונית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם :-).

נראה אם אצליח למכור.

sperial, זה עניין של נוחות לקנות רכב.

בחודשיים אחרונים נסעתי באוטובוס לעבודה וזה אומר לצאת שעה ומשהו יותר מוקדם בלי הרכב.

ולגבי הק"מ, נוסע יותר, פשוט 4 חודשים סה"כ (לא ברצף) לא נסעתי על הרכב, בגלל זה גם הק"מ נמוך.

ולא יודע מי כתב פה, אני ךא נהג חדש או צעיר כבר.

אבל הביטוח של הלאון עדיין יחסית יקר :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שוב חוזר על ההמלצה להחליף את הלאון בקליאו ידנית ויחסית חדשה. גם תשלם חצי החזר בהלוואה וגם הביטוחים יהיו במחירים נמוכים.

בחור בן 27 ( סתם לקחתי את המספר משם המשתמש שלך ) שעובד , מרוויח בסדר ורוצה להיות נייד בשביל עוד דברים חוץ מבית-עבודה- בית ( לדוגמה, להכיר בחורות, לפגוש חברים) יכול להחזיק רכב צנוע יותר ועם הוצאות שפויות.

אם תסתפק בספארק עם ביטוח צד ג', תוכל לחסוך מעל 1000₪ בחודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

35, אבל תודה :-)

שני, לא רוצה למכור כי קשה לי להחזיק את הרכב, פשוט כבר לא מתלהב כמו פעם והרכב הפך להיות באמת משהו כדי לנסוע מ א. לב. ופה ושם לצאת לדייטים כמו שאתה אומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הנסועה שלך 10,000 ק"מ בשנה (ולפי הכתוב היא פחות מזה) עניין הדלק משני. מצא לך רכב שכבר עבר את עיקר ירידת הערך ושהביטוח שלו אינו יקר, ובהך היה עיקר החסכון שלך.

כמה להוציא לרכישת הרכב?תלוי בחסכון שבידך, ביכולתך להחזיר הלוואה ובצרכים חזויים. בכל מקרה, בחור רווק בגילך צריך לתכנן את העתיד, וזה אומר לא להוציא כל גרוש על הנאות החיים אלא לקיים משר הוצאות מבוקר (זה לאו דווקא להתכלב, אלא להיות מחושב) וגם לחסוך לעתיד.

בכל מקרה, חסכון של שעתיים ביום (אני מניח שאתה מפסיד זמן דומה גם בחזרה מהעבודה) הוא סיבה טובה להחזיק רכב. אבל זה לא חייב להיות FR, זה יכול להיות גם קליו, סויפט או ספארק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הכסף, קודם כל, פשוט די נשברתי מלהחזיר כל חודש 2300₪, גם הביטוח יקר כזה, אני מחפש עכשיו נגיד לקחת הלוואה ולא להחזיר יותר מ1000₪ בחודש, זה אומר לקנוץ רכב יד 2 בין 40 ל60 אלף ₪.

אתה יכול לרכוש ספארק חדשה כולל ביטוח ותחזוקה דרך אוויס אקספרס במחיר של פחות מ-1200 ש"ח לחודש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לרכוש ספארק חדשה כולל ביטוח ותחזוקה דרך אוויס אקספרס במחיר של פחות מ-1200 ש"ח לחודש.
קודם כל למכור את הרכב :-)

אחרי זה אדאג לקניה.

אבל אם כבר אמרת, זה ליסינג כלשהו לא?

1200 לחודש כפול 3 שנים אני מאמין לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רוצה לפתוח נושא חדש, אשמיך אם השאלות פה פשוט.

בשעה טובה, כנראה שמחר אני מוכר את הרכב שלי, קפצתי לאולם של שברולט, קיבלתי הצעה על הספארק LTZ.

אני משלם במזומן 5900 ש"ח

נשאר לי אחרי זה 1297X60=77820 ש"ח (זה כלל הרביעית כבר התשלום)

הרכב מגיע עם:

• מערכת מולטימדיה מקורית תומכת ו ANDROID AUTO Apple CarPlay
  • בלימת חירום אוטונומית (עד 60 ק"מ של מהירות)
  • התראת סטייה מנתיב (מודיע לא עושנ משהו)
  • 10 כריות אוויר
  • הגה בציפוי עור
  • מצלמת רוורס (מקורית, לא התקנה מקומית)
  • חישוקי "15 מגזניום

התקמות מקומיות:

חיישני רוורס.

מארים חלונות עם השלט

קודנית (זה נראה אם צריך באמת, צריך לבדוק עם הביטוח)

בסופו של דבר 79900 ש"ח בלי הרביעית פחות או יותר.

יודע שאמרתי שלא רוצה להוציא יותר מ60 אלף, אבל ההחזר הזה שכמעט חצי מ מה שאני מחזיר לבנק עם הלאון, וביטוח יותר זול, זה מצעמצם לי בהרבה את ההוצאות שלי.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1664 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...