Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה טובה לכל קציני צה"ל שיאלצו להמשיך לנסוע באטראז - עדכון 19.12.19- איביזה / i20

Elico48
שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא מלכודת מוות/סכנת חיים/להתרחק כמו מאש או כל הביטויים המוגזמים האלה אבל איך שלא תסתכל על זה, מדובר במכונית מאד מאד בסיסית מתחת לבינוניות הרגילה. בסטנדרטים של 2020 וכשמשווים לרכבים בקטגורית סופר מיני זה די פח ולא משנה כמה התקנות מקומיות של אביזרים תשפוך אליו.

כיוון שמחירה של הספייס כמו של רכב מיני המתחרות שלה הם הפיקנטו,i10, 108, שם יש לה יתרונות.

Sent from my iPad using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 310
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מעניין אותי אם מיצובישי יוציאו את התוכניות של הלנסר 95 שלהם ויתחילו לייצר אותה מחדש בדיוק באותו המפרט, יהיו קונים?

בתכלס רוב המכוניות מהתקופה הזו היו אמינות יחסית, פשוטות, אני יודע שאני הייתי קונה אחת כזו.

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, מעולם לא נהגתי באטראז'. קיבלתי פידבקים שליליים מהבן שלי שמקבל כזה מפעם לפעם מהמפקדת שלו כשהיא בחו"ל (ושיהיה ברור, הסטנדרט שלו זה SX4 בן 10).

את עניין הצמיגים העליתי בגלל שינוי תחושה מהותי שהיה לי לפני 3 שבועות, כאשר החלפתי את הצמיגים ברכב שלי והתחושה שלי באיזה נקודת תורפה בדרך היומיומית השתפרה פלאים. אז חלק מהעניין הוא חדש מול ישן, אבל גם הישן הזה - שהוא מדגם שנחשב טוב - נתן לי איזו תחושה לא נוחה הרבה מאד זמן, אם כי קשה לי לומר אם ממש כאשר היה חדש.

אז אני נהגתי, אפילו בכמה עם כל מיני צמיגים שונים מדגמים שונים (אשתי: "איזה אטראז' עדיף? שיהיה כמה שפחות פח)"

ואפילו על אותו אטראז' לפני ואחרי החלפת צמיגים.

אבל שוב, זה לא משהו שבא רק ממני - "Grip level is non-existent" זה לא משפט שלי. וזה עם הצמיגים המקוריים שאיתם המיראז' מסופקת בבריטניה.

מה פתאום!

שהצבא יקנה פיאט או פיג'ו?

זה הרי ידוע שיש להם בעיות חשמל.

הכי טוב מוצובשי, יפאני.

היה בצבא קצת 301, לפני בערך עשור היו בצבא (המון) רנו קנגו, אפשר לחזור אחורה עד הרנו 5 ואפילו עוד יותר אחורה לתקופה לפני שנולדתי.

האמת שזה לא רכב גרוע, הוא פשוט מאוד וזה יתרון ענק, רק באמת מוזר איך הצליחו לייצר רכב עם אחיזה כזו גרועה, מעניין אם החלפת צמיגים+ בולמים ואפילו קפיצים ישפרו את המצב.

https://mirageforum.com/forum/forumdisplay.php/12-Wheels-Tires-Brakes-amp-Suspension

למי שאוהב הרפתקאות.

לא רכב גרוע, באותו משפט עם אחיזה כזו גרועה, לרכב יש תפקיד אחד עיקרי - לנסוע בכיוון שאתה מכוון אותו, אם את זה הוא עושה גרוע, בהגדרה הוא רכב גרוע.

כמו לומר שיש לי אוזניות שהן לא גרועות, רק לא שומעים בהן מעל ווליום 2/10.

ייתכן שהחלפת צמיגים עם רכיבי המתלה ישפר את המצב, למיטב ידיעתי זה אסור בארץ לא?

נראה לי שעברת למצב של מלחמת קודש נגד האטרז'. האטרז' והספייס-סטאר, לא מבריקות כלל, לא מיוחדות ולא בולטות בכלום. אבל הן גם לא מנסות. להציג אותן כרכב מסוכן בטירוף, לא בטיחותי ולא אמין נוגד את הדעות של כל מי שמכיר את האוטו הזה. יש מצב שנפלת על לימון?

עוד לא ראית מלחמת קודש שלי.

רכב מסוכן? בהחלט, אולי לא ברמת הבטיחות הפאסיבית (איזורי קריסה, סיכון פציעה בתאונה וכו'), למרות שהיא לא מבריקה ביחס למתחרות שהן מיני או סופר מיני של היום (אבל זה הגיוני הרי זה רכב שנבחן ב-2013, ורוב המתחרות התחלפו, ולכן גם בטוחות יותר).

אבל ברמת הבטיחות האקטיבית, וספציפית במיוחד בנושא האחיזה - לא מכיר רכב מסוכן יותר שנמכר כאן בעשורים האחרונים, לדעתי האחרון שהיה מסוכן יותר היה הגטס GLF.

ומכיוון שכך הוא כמובן גם לא בטיחותי, שוב בהיבט האקטיבי ולא הפאסיבי.

לגבי אמינות סייגתי שזה בהחלט אפשרי שזה התקנות מקומיות, אבל זה מספיק כדי לא להניח שהיא אמינה בטירוף.

גם אני נפלתי על לימון וגם כתבות הביקורות? טופ גיר נפלו על לימון כשכתבו:

This is Mitsubishi’s bargain-basement supermini. And you should avoid at all costs.

אולי זה לא מסוכן:

Grip levels are non-existent. Every lump and ruffle in the road is transmitted directly to your backside. It’s inexcusably noisy. Hell, there’s so much slack in the steering that you can’t tell which way the wheels are pointing

בתרגום חופשי - רמת האחיזה למעשה לא קיימת, יש כל כך הרבה שטח מת בהגה שאתה לא יודע לאן הגלגלים מופנים.

ומילות הסיכום שלהם:

Thinking about buying a Mirage? Don't. Now you can't say we haven't warned you. Especially awful

לימוני משהו?

בוא נבדוק את המבחן של Motor1:

בסעיף Performance & Handling היא קיבלה 0 מתוך 10, והם דאגו להדגיש שזו לא טעות:

That’s not a typo. The Mitsubishi Mirage really scores naught for its performance and handling.

מסתבר שאני לא היחיד ששונא את ה-CVT

Making matters worse is the LE’s standard continuously variable transmission (CVT) that exacerbates the engine’s uncouth qualities.

and the limited grip from the 15-inch Yokohoma all-season rubber

בארץ היא נמכרת עם 15 אינץ' רק בספייס סטאר Premium, האטראז' נמכרת עם ה-15 אינץ'.

אפילו במבחן של Ynet נכתב:

אלא שמבחן הדרכים שלנו בודק גם את חבילת היכולות הדינמיות של רכב, ושם הספייס סטאר נכשלת בגדול. הן מול מתחרות מצוינות - למשל יונדאי i10, פיז'ו 108 וסקודה סיטי-גו...

Consumer Reports:

that illusion quickly dissipates into the haze when you drive this tiny, regrettable car.

Car & Driver:

Base manual versions start at $13,790, and our ES trim–level Mirage came loaded with navigation and automatic climate control for $16,890. That’s a first-world price for a car that behaves like something you’d rent on vacation in Guatemala.

יש כמובן עוד דוגמאות

זה לא מלכודת מוות/סכנת חיים/להתרחק כמו מאש או כל הביטויים המוגזמים האלה אבל איך שלא תסתכל על זה, מדובר במכונית מאד מאד בסיסית מתחת לבינוניות הרגילה. בסטנדרטים של 2020 וכשמשווים לרכבים בקטגורית סופר מיני זה די פח ולא משנה כמה התקנות מקומיות של אביזרים תשפוך אליו.

ראה מה כתבתי ל-Taipan בנושא המסוכנות והבטיחות.

כיוון שמחירה של הספייס כמו של רכב מיני המתחרות שלה הם הפיקנטו,i10, 108, שם יש לה יתרונות.

Sent from my iPad using Tapatalk

וזה עוד לפני הנחת כמות לחברת ליסינג

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאיפה הבאת את זה ?

היה מכרז, יש חברות זוכות, יש 2 דגמים שישווקו במסגרת המכרז,

מהיכן האמירה ?

קצת ציוניות לא יזיק לאף אחד

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ועכשיו לאבסורד.

כלמוביל הוסיפי מערכות בטיחות לגרסת הפריים וייקרו אותה ב-3000 שקלים.

אבל, הגרסאות שיימכרו לצבא יישארו עם המובילאיי.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה פתאום!

שהצבא יקנה פיאט או פיג'ו?

זה הרי ידוע שיש להם בעיות חשמל.

הכי טוב מוצובשי, יפאני.

*מיצובישי.

חוץ מזה, לצבא היו פג'ו (ואולי עדיין יש), למפקד שלי בסדיר היה פג'ו פרטנר 1.4 ידני. זה לא היה כל כך מזמן.

השיקול כמו שנאמר הוא נפח מנוע, כמה שזכור לי לרס"ן או רנ"ג צריך לתת עד מנוע 1.4.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם 301 פה ושם, אם כי מדובר להבנתי בפתרונות נקודתיים ולא תוצאת מכרז, וכמובן ואיך לא 404 ו 504 טנדרים, אבל זה מהתקופה שיפניות נתפסו כזבל שעשוי מפח של קופסאות שימורים ופז'ו היה מופת של עמידות ואמינות והן אגב גם היו כאלו. ולמי שיש לו קצת יותר שנים ברזומה או שהוא סתם נוסטלגי אולי זוכר שהיו כאן פעם שני סוגי מוניות, אמריקניות מסוג של צ'קר דהסוטו ודודג' וקצת אח"כ 404 סטיישן שמילאו את הארץ ובמשך שנים אח"כ את כבישי עזה והגדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

*מיצובישי.

חוץ מזה, לצבא היו פג'ו (ואולי עדיין יש), למפקד שלי בסדיר היה פג'ו פרטנר 1.4 ידני. זה לא היה כל כך מזמן.

השיקול כמו שנאמר הוא נפח מנוע, כמה שזכור לי לרס"ן או רנ"ג צריך לתת עד מנוע 1.4.

6e4836ce122b44072a8b11a186b07e42.jpg

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...