Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין יאריס היברידי-אוריס היברידי-איביזה ידני. 55-60K

guyba
שימו לב! השרשור הזה בן 1625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי לכולם,

אחרי עוד ביקור במוסך החלטתי שזהו, הגיע הזמן להיפרד מהרכב הנוכחי (פאביה 2009, 1.4, ידנית) ולשדרג :)

התקציב באזור 55-60K, ומבחינת הדרישות, לפי סדר חשיבות:

1. חסכוני: הרכב משמש לנסיעות לעבודה, כמעט כל יום ירושלים-תל אביב (140 ק"מ בערך). היום תצרוכת הדלק בערך 1:14.

2. דירוג בטיחות גבוהה

3. אמינות: סבלתי מהרבה בעיות בפאביה, ושפכתי עליה לא מעט כסף במוסך. אשמח לוותר על התענוג הזה..

4. נוחות נסיעה: כאמור, מבלה די הרבה זמן ברכב. לא צריך להתפנק, אבל זה גם חשוב.

כרגע יש 3 דגמים שאני מתלבט בינהם:

1. טויטה יאריס היברידית- בתקציב הזה אפשר לכוון לאחת שמורה משנתון 2013-2015. לא הצלחתי עדיין להבין מה הצריכה האמיתית, איפשהו בין 1:17 ל 1:20.

2. טויוטה אוריס היברידית (האצ'בק)- בתקציב הזה, ועם קצת מזל, אפשרי למצוא שנתון 2012-2014 (מנוע 1.8 היברידי). כנ"ל לגבי צריכת הדלק.

3. סיאט איביזה ידנית: בתקציב אפשר למצוא את גרסאת ה 1 ליטר ידנית (Reference) בשנתון 2015-2017. צריכת הדלק אמורה להיות באזור 1:16.

אשמח לתובנות ועצות, בעיקר סביב האמינות של המערכת ההיברידית שאין לי נסיון איתה, וכמובן לרעיונות חדשים :)

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, אני בעל טויוטה אוריס היברידית מזה כ5 וחצי שנים

יכול להמליץ בחום על הרכב. עד כה (טפו טפו טפו) מבקר רק פעם בשנה במוסך לטיפול השנתי

נעים מאוד לנסיעה, תצרוכת דלק ממוצעת על 19-21 קמ"ל- תלוי בתוואי הנסיעה (כמה בעיר וכמה מחוץ לעיר)

עלויות ביטוח נמוכות למדי (מקיף 1800 שקל וחובה סד"ג של 1,050- כי התקנתי מערכת מובילאיי)

סך הכל אני ואשתי מאוד מרוצים ותאמין לי, עברנו בחיינו כמה וכמה רכבים שגרמנו לנו לבקר לא מעט במוסכים

(פיג'ו- רק צרות וטלפונים היסטריים מהאישה , יונדאי- בעיות חשמל ללא הפסקה, אופל- עזוב, טוב שמכרנו אותה בשן ועין)

כנראה שיש מן האמת בתדמית המוניטין של טויוטה...

עריכה אחרונה על ידי roie83
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שבתקציב שלך למצוא היברידית שמורה שלא שחטו אותה בק"מ זו חתיכת משימה. אני הייתי הולך על איביזה ידנית צורנ חדשה. בטיחותית מאוד, חסכונית מאוד, ומרווחת מאוד. אני על היאריס ויתרתי בגלל הגודל והנוחות. אוריס בתקציב כמו שלך לא מצאתי אחת שמורה ולא שחוטה אז ויתרתי.

אני חושב שהאיביזה אופציה מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא 208 / קקטוס דיזל ידניות? חסכוניות מאוד ונוחות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים :)

אני רוצה לחדד את ההתלבטות-

1. מבחינת אופי הנסיעה (ירושלים-תל אביב יום יום) אני חושב שיש יתרון קל לאוריס, במובן שהיא מצויידת במנוע 1.8, לעומת המנועים הקטנים יותר של היאריס והאיביזה. החשש הוא שלאורך זמן הן יסבלו מבלאי גבוהה יותר בגלל המאמץ. הנחה סבירה?

2. מצאתי בתקציב אוריס אחת או שתיים עם קילומטראז' סביר, אבל שנתון יחסית ישן- 2012-11. השאלה שלי כאן היא עד כמה המערכת ההיברידית נשארת אמינה, ומה צריך לבדוק? חוץ מזה מישהו יודע איך זה עובד עם האחריות על הסוללה?

לגבי 208/קקטוס דיזל- איך מבחינת אמינות? טיפולים?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שבתקציב שלך למצוא היברידית שמורה שלא שחטו אותה בק"מ זו חתיכת משימה. אני הייתי הולך על איביזה ידנית צורנ חדשה. בטיחותית מאוד, חסכונית מאוד, ומרווחת מאוד. אני על היאריס ויתרתי בגלל הגודל והנוחות. אוריס בתקציב כמו שלך לא מצאתי אחת שמורה ולא שחוטה אז ויתרתי.

אני חושב שהאיביזה אופציה מעולה.

מה הכוונה ב"צורה חדשה"? הדגמים של 2018?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר כשנתיים עם יאריס היברידית, לדעתי היא לא מתאימה לאופי הנסועה שלך. מיושנת(הדגם החדש אמור לצאת ממש בקרוב), לא נוחה במיוחד ותתן לך כ-18 ק"מ לליטר בבין עירוני. מצטרף להמלצה לגבי דיזל צרפתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנצל את השרשור: בהיברידי משומש אם מחליפים סוללה צריכת הדלק חוזרת (כמעט) למה שהייתה כשהרכב היה חדש או שיש עוד פרמטרים שקובעים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי, תודה למי שעזר עד כה!

אחרי המון שיטוטים ביד 2 אלו המסקנות עד כה:

-נראה שאוריס בשנתון ומצב סביר ירדה מהפרק, אלא אם כן התקציב גדל לאזור ה-70K.

-יש כמה יאריס היברידי שנים 2012-2014, או יאריס רגילה, שנתון דומה וקילומטראז' סביר (עד 100K נחשב סביר?)

-מבחינת האיביזה- ממה שהבנתי בסוף 2017-תחילת 2018 היא עברה עידכון, אבל בתקציב שלי קשה מאוד למצוא אחת כזו. אפשרי בהחלט למצוא אחת שמורה משנת 2017-16 (ידני או אוטומט).

-לגבי קקטוס או 208 טורבו דיזל, עוד לא הצלחתי להבין עד כמה אמינות הן, ולאור נסיון עבר כואב עם פז'ו קצת חושש..

אשמח לקבל עוד חוות דעת, והצעות- מבחינת נוחות נסיעה, "סחיבה" (נוסע ירושלים-תל אביב כל יום.. ) וצריכת דלק.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה ב"צורה חדשה"? הדגמים של 2018?

כן, מהצורה שבין סוף 2015 עד עכשיו. בתקציב שלך אתה יכול למצוא אחלה ג'אז מאוטוסנטר עם אחריות אפילו, מוזמן לקרוא סקירה שלי כאן:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?664748-%D7%94%D7%95%D7%A0%D7%93%D7%94-%D7%92-%D7%90%D7%96-2015-%D7%A9%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%A1%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%95%D7%AA%D7%97%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%94-%D7%9E%D7%AA%D7%A2%D7%93%D7%9B%D7%9F

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יאריס נחשבת לאמינה, מניסיון עם הגרסה ההיברידית היא לא נוחה מבחינת מושב, לא נוחה מבחינת מתלים ומאוד רועשת תחת מאמץ וגם אין הרבה אבזור נוחות.

האיביזה החדשה הגיעה ארצה באזור מאי 2017 ועדיפה כמעט בכל תחום (בעיקר במרחב פנים וגודל כללי, אבזור בטיחות) על הדגם היוצא. לי לפחות מושב הנהג אינו נוח בנסיעות ארוכות.

לגבי קקטוס או 208 דיזל, לא מכיר בעיות מעבר למיכל האוריאה (אם קיים בשנתונים האלה), שתיהן דיי נוחות כאשר הקקטוס עדיפה בתחום זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכל המגיבים, תובנות מעניינות!

בקיצור, בינתיים הספקתי לבדוק חלק מהרכבים וכרגע המצב הוא כזה:

- איביזה- החלטתי לוותר אחרי נסיעת מבחן בידנית 1.2T 2016. לא הייתה לי מאוד נוחה, והאבזור יחסית צנוע. הגרסה האוטומטית לא מספיק חסכונית.

- קיבלתי הצעה לפיג'ו 208 דיזל ידני מלובינסקי טרייד: 2016, קילומטראז- 70K, אחריות על מכלולים עיקריים למשך שנתיים/20K KM. מחיר- 40K. מחכה שהרכב יגיע לסניף שאוכל לבדוק. על פניו נשמעת כמו אופציה ממש טובה, מכל מה שקראתי עליו נשמע רכב מצויין.

- קיבלתי הצעה ליאריס הייבריד שנת 2015, קילומטראז'-100K, מחיר- 58K (ייתכן ויש אחריות מסויימת, צריך לוודא). מנסיעת מבחן שעשיתי על יאריס הייבריד דומה, אחלה אוטו, ויש פלוס גדול מבחינתי- הוא אוטומט ועדיין חסכוני (נסיעות בינעירוניות יום-יום זה לא בדיוק שיוט במאה עשרים... לרוב פקקים מזדחלים).

- הונדה ג'אז- עוד לא הצלחתי להגיע לאחת כזו, אבל נראית אופציה טובה בהחלט. עדיין, גם היאריס וגם הפיג'ו עדיפים מבחינת חסכנות בדלק.

בקיצור ההתלבטות העיקרית כרגע היא בין ה- 208 ליאריס הייבריד, כשהשיקולים העיקריים הם:

1. צריכת דלק- יתרון ליאריס

2. אמינות- אני חושב שגם כאן ליאריס יש יתרון, אם כי ל208 יש אחריות לתקופה מסויימת (מה שאולי ממעיט את החשש מאימת מיכל האוריאה עליו דובר רבות בפורום)

3. בטיחות- גם כאן יתרון קל אני חושב ליאריס, אבל בעיקר בתחום האבזור.

4. נוחות- מצד אחד ה 208 נוחה יותר, מצד שני מדובר בגיר ידני... (מה גם שבטויוטה הייתה חווית נהיגה מוצלחת בסה"כ, לי אישית לפחות).

5. מחיר- יתרון ענק ל208. 18K לא הולכים ברגל ומטים את הכף מאוד לטובת הפיג'ו.

אשמח לעוד עצות/תובנות וכו'...

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

18 אלף שח יותר לרכב שיש לו עוד 30 אלף קמ יותר וישן בשנה? לדעתי האישית עדיף להשאר עם 18 אלף שח בכיס, תצטרך הרבה תקלות לקזז את ההפרש הזה שלא הוצאת מראש. לדעתי ל208 דיזל יהיה ביקוש במכירה וירידת הערך העיקרית מאחוריה, הרכב נוח ונעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי. רק שני דברים: אחד הוא עניין האוטומט לעומת ידני. אין לי בעיה עקרונית עם ידני (היום נוהג על ידני), אבל הפקקים זו חוויה קשוחה(במיוחד אם נופל על העליות לירושלים..). העניין השני נוגע ספציפית לרכב- עוד לא יצא לי לעשות עליו נסיעת מבחן, לא ראיתי היסטוריה וכו.

בכל מקרה אין ספק שכרגע הנטיה היא ל208, מחכה לפגוש אותה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...