Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה מול מאזדה 3

d3one
שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני מתלבט קשות בין שני הדגמים שציינתי בכותרת.

מצד אחד למאזדה יש מנוע יותר טוב ומצד שני לקורולה יש יותר פיצרים והרגשה של רכב יותר גדול.

עדיין לא עשיתי נסיעת מבחן באף אחת מהן, בהתחלה חשבתי ללכת על מאזדה אבל הם אכזבו עם המחיר הגבוה.

השאלה היא האם רכב היברידי(בראייה לעתיד) עדיף יותר מאשר מרכב עם מנוע בנזין, מבחינת תחזוקה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על סדאן או האצב'ק, חדש או משומש?

אם זה חדש מול חדש , סדאן מול סדאן:

מאזדה 3 - ביצועים עדיפים, פנים איכותי יותר, מולטימדיה טובה יותר, בידוד רעשים עדיף בהרבה, הגה יותר טוב ולטעמי נוחה יותר.

טויוטה קורולה - חסכונית יותר ויש גם עזרה חשמלית לבלימה שחוסכת ברפידות, זולה יותר לרכישה.

שתיהן לא ממש מרווחות מאחור, הקורולה עדיפה בהיבט הזה.

בעתיד תצטרף גרסה זולה יותר ל3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם ה3 החדשה נוחה יותר, מומלץ לבדוק את הנושא לפני זה, כי שמעתי שהיא די נוקשה ובלתי נסבלת לחלק מהאנשים, שהקורולה הרבה יותר רכה וסופגת פגמים בצורה די טובה, גם נהנאת ממתלה רב חיבורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי בשתיהן, יותר נכון ב3 סדאן ובקורולה האצ'בק שאמורה להיות נוחה יותר ומהוקצעת יותר מהסדאן וגם סייגתי בלדעתי. והבידוד רעשים חד משמעית טוב יותר לטובת ה3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם ה3 החדשה נוחה יותר, מומלץ לבדוק את הנושא לפני זה, כי שמעתי שהיא די נוקשה ובלתי נסבלת לחלק מהאנשים, שהקורולה הרבה יותר רכה וסופגת פגמים בצורה די טובה, גם נהנאת ממתלה רב חיבורי.

מאיפה שמעת? אני שמעתי שהיא נוקשה ״טוב״ לא נוקשה ברמה שהיא מתרסקת על כל שיבוש.

גם הקטע עם המתלה יצא מפרופורציות על סמך מה שאנשים שבחנו אותה אומרים, אתה לא תרגיש את זה בנסיעה שהיא לא מאוד אינטנסיבית וקרובה למגבלות.

דווקא הביצועים ביחס למנועי טורבו הם החלק הדי מאכזב שלה, מתאר לעצמי שהם מספיק טובים לצרכן הממוצע אבל המנוע לא נמרץ וחי כמו שמנוע טורבו מקביל מרגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה כיפית מאוד לנהיגה, המנוע 2000. כסאות נוחים ואחיזת כביש מצוינת. בהחלט רכב שכיף לנהוג בו.

הקורולה חסכונית, אמונה ונוחה אך לא מהנה במיוחד לנהיגה, גורמת לך לנהוג רגוע ולחייך כל הדרך לתחנת הדלק.

לנוסעים האחרים ברכב הקורולה מרווחת יותר מהמאזדה ורכה יותר.

תנהג בשתיהן ורק אז תוכל להחליט בעצמך

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אח שלי עשה היום נסיעת מבחן על ה3 החדשה הסידן, הרבה יותר נוחה מהקודמת שיש לו עד היום.

d3one, אני חושב שאם תתמקח איתם יכולים להוריד לך כמה אלפים המחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אולי מתבלבל עם הדגם האמריקאי של הסדאן שיש לו פרונט כמו של גרסת ההאצבק.

בחירה של להביא או לא להביא קארפליי תלויה ביבואן. כמו שלא קיבלנו את המערכת המשופרת של jbl בארץ.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אולי מתבלבל עם הדגם האמריקאי של הסדאן שיש לו פרונט כמו של גרסת ההאצבק.

בחירה של להביא או לא להביא קארפליי תלויה ביבואן. כמו שלא קיבלנו את המערכת המשופרת של jbl בארץ.

האמריקאים קיבלו עיצוב שונה?! זה מעניין. חשבתי שכולם מקבלים את האותו הרכב רק עם שינויים במנוע ובאבזור. לפי האתר של אפל כתוב שקארפליי זמין בקורולה החל מהדגם של 2020.

כנראה שאני אבדוק את הטיוטה, המאזדה יקר מידי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה לא יקרה יותר,

רמת האבזור הגבוהה שיש במאזדה תעלה לך כמעט אותו דבר בקורולה, אלא אם אתה מחפש דגם פשוט ואז זה כבר סיפור אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת ההנעה במאזדה בכמה דרגות טובה יותר משל הקורולה,המנוע מיושן אך הגיר עובד מעולה ועובד בסינגריה עם המנוע,המנוע חזק משל זה בקורולה וההאצה שקטה בהרבה,בקורולה בגלל הגיר הרציף והבידוד הפחות מוצלח המנוע פשוט רועש,בכלל המאזדה רכב שקט בהרבה,גם בידוד רעשי כביש ורוח.

לי במאזדה היה ממש צפוף והכסא הרגיש ממש קטן,בקורולה הכסא מיועד לאנשים גדולים יותר מהיפני הממוצע..

המתלים של הקורולה רכים יותר אבל אלו של המאזדה סופגים יותר ובסך הכל נותנים תחושה טובה יותר.

הערך המוסף של המאזדה,וזה אלי זה מאד מדבר, זה הנושא של התהנהגות הכביש של הרכב,למרות שהמאזדה לא רכב ספורטיבי,הוא בהחלט מעניק הנאה יחסית לרכב משפחתי,הקורולה מרגישה מגושמת ומסורבלת,כאילו שהרכב אומר לך בחייאת,זה טויוטה,סע רק ישר,ורצוי לא מהר.

אני הייתי הולך על המאזדה מבין השתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...