Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

וולוו ושימוש בשמנים של "פז" - איכותי?

133hp
שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

בבירור מול המוסך המורשה של וולוו ברעננה מתברר שהם משתמשים בשמנים של חברת "פז"

וולוו ממליצים על שמן 0w-20 בתקינה

RBS0-2AE 3

הם הטביעו את הלוגו שלהם על שמן מתאים של חברת קסטרול וזה גם מה שהם ממליצים בספר רכב:

https://www.autostore.co.il/product/%d7%a9%d7%9e%d7%9f-castrol-edge-0w20-v-1l/

מה דעתכם? כדאי להתפשר וללכת לחברה או ללכת למוסך מתמחה שמשתמש בשמנים מוכרים? (לא של קסטרול אבל גם לא של פז וכמובן שעומדים בתקינה)

**מדובר על s60 2015 T5 אם זה משנה

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בס"ד

לפי דעתי וגם מה שאני מיישם ברכבי, רכב עם נתונים דומים לשלך (2 ליטר טורבו), אני שם קסטרול בתקן של פורד ולא את המוטורקראפט שמורשה שם.

איכות השמן, זה פקטור מאוד רציני בייחוד שקיים טורבו.

תשים את השמן המומלץ ע"י וולבו ולא שמן כזה או אחר תוצרת הארץ.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שהם לא מוכנים לשים שמן אחר, רק של פז. אם הם משתמשים בשמנים האלה אז זה סימן שהם אמורים להיות מספיק איכותיים אבל אשמח לשמוע חוות דעת אחרות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם קרסו משתמש בשמנים האלה של פז במקום ELF שמומלץ על ידי רנו, מאוד מתסכל העניין הזה אבל אני לא רוצה לשחק עם האחריות וללכת למוסכים לא מורשי יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה שם תקן של פורד אם אין לך פורד?

ולפות"ש, לכל רכב יש טבלת צמיגויות שניתן להשתמש בהם, לא רק שמן אחד. אני הייתי שם 5-30 בתקן הדרוש- לוולוו יש תקנים משלהם אך לא תמיד, כך שלעיתים אפשר למצוא גם תקן ACEA. אל תשתמש בשמנים ממוסך, מה שמעניין אותם הוא הרווח שהם עושים על גלון ולא איכות השמן שנכנס אליך למנוע. קנה שמן בעצמך ותביא למוסך. חבל שאתה לא מטפל לבד ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהשמנים האלה כאלה חרא,סה"כ נוסעים עליהם עשרות אלפי רכבים. אם אתם מתכונים לשמור על הרכב להרבה זמן או יש רגישות אז תתעקשו שישתמשו בשמן איכותי

אז הייתי מתעקש על שמן אחר ממותג.

באיביזה שהייתה באחריות הבאתי קסטרול מהבית ולא עשו לי בעיות איתו.

עריכה אחרונה על ידי outnex
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה שם תקן של פורד אם אין לך פורד?

ולפות"ש, לכל רכב יש טבלת צמיגויות שניתן להשתמש בהם, לא רק שמן אחד. אני הייתי שם 5-30 בתקן הדרוש- לוולוו יש תקנים משלהם אך לא תמיד, כך שלעיתים אפשר למצוא גם תקן ACEA. אל תשתמש בשמנים ממוסך, מה שמעניין אותם הוא הרווח שהם עושים על גלון ולא איכות השמן שנכנס אליך למנוע. קנה שמן בעצמך ותביא למוסך. חבל שאתה לא מטפל לבד ברכב

בס"ד

א. יש לי פורד אסמקס.

ב. אם אתה שם שמן בתקן של וולבו, לא תהיה שום בעיה עם האחריות של הרכב, מה שכן וכתבו פה, המוסך גוזר קופון לא קטן על חלפים ובניהם זה השמן.

מבחינת החוק, הם לא יכולים למנוע ממך להביא את השמן או כל חלק אחר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם במוסכי הרשת של טויוטה משתמשים במוצרים של חברת פז..

מה זה אומר? שהם הכי זולים?

למוסך לא אכפת מה הכי זול, אכפת לו מהקופון שיש לו, ובשמנים האלה זה הקופון הכי גדול שיש.

קונה בזול מוכר ביוקר, ועם שמן ממותג לא יהיה לו קופון כזה. הרכב שלך לא מעניין אותם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למוסך לא אכפת מה הכי זול, אכפת לו מהקופון שיש לו, ובשמנים האלה זה הקופון הכי גדול שיש.

קונה בזול מוכר ביוקר, ועם שמן ממותג לא יהיה לו קופון כזה. הרכב שלך לא מעניין אותם.

אתה חושב שתהיה בעיה אם לטיפול הבא אגיע עם שמן ELF שמותאם לרנו או שזה משהו שכדאי לברר מראש לפני שרוכשים?

הם לא יכולים להתנער מבחינת אחריות אם יש בעיה בעתיד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיע עם שמן מתאים לתקנים ולצמיגות.

תגיע למוסך עם תודעת שירות, לא כזה שיתחילו להפחיד אותך שיתפוץ המנוע אם לא תתן להם להרוויח את הקופון.

תדאג שבחשבונית רשום מותג צמיגות ותקנים של השמן שהבאת.

אבל שוב, אם אתה לא שומר את הרכב לתקופה ארוכה אין מה להתעסק עם זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לכמה זמן אשמור אותו אבל זה גם לא קשור כי אני רוצה לתת את הטיפול הכי טוב שאפשר לרכב שלי כמו שהייתי רוצה שהרכב שארכוש ממישהו אחר יעבור את הטיפול הכי טוב על ידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לכמה זמן אשמור אותו אבל זה גם לא קשור כי אני רוצה לתת את הטיפול הכי טוב שאפשר לרכב שלי כמו שהייתי רוצה שהרכב שארכוש ממישהו אחר יעבור את הטיפול הכי טוב על ידו.

כמו שכתבו קודם לכן - אם השמן עומד בתקן הרלוונטי, הוא טוב מספיק. אין טעם להתקשקש כל עוד לא מבצעים החלפה לשמן עלום ו/או שלא עונה לתקן היצרן. במידה ואתה נרתע משמנים של חברת פז (שוב, אם הם עומדים בתקן אני לא חושב שיש סיבה), תרים טלפון לעוד כמה מוסכים מורשי יבואן באיזור ותברר באיזה שמן הם משתשמשים. סיכוי לא מבוטל שבכל מוסך משתמשים בשמן מיצרן שונה, אולי זה יענה על הצורך שלך. אבל כאמור, ובכל מקרה, כל עוד השמן עומד בתקן היצרן אין מקום לחשש. מה שיותר חשוב הוא הקפדה על מרווח טיפולים בהתאם להוראות היצרן ובחלפים איכותיים. אם תקפיד על מרווח החלפות כמבוקש, אתה בהחלט תיתן לרכב ׳את הטיפול הכי טוב שאפשר׳.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן השמן המומלץ לדגם הזה castrol.

וולוו הגדילו לעשות, ואם תפתח את מכסה המנוע ותסתכל על החלק העליון של הטמבון אתה תראה מדבקה המציינת את זה, וגם את הסוג המדוייק.

על כל פנים, תתקשר למספר מוסכים עד שאחד יסכים לשים לך את השמן שאתה מביא איתך (בעיקרון הם אף חייבים על פי חוק).

בנוסף ספציפית עבור המנועים האלו, הם מאוד אמינים ולא רגישים במיוחד לסוג השמן, ככה שכנראה מה ששימים במורשה לא יזיק ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...