Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פתיחת מנעול פרסה חלוד

amosbmw
שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת, המנעול היה הרבה שנים בחוץ ומלא חלודה. תוצרת ירדני.

המפתח נמצא.

ריססתי את הצילינדר והפתחים בכמות נדיבה של ספריי נוגד חלודה.

דפקתי קלות עם פטיש קטן מכל הכיוונים.

הצילינדר מסרב לזוז.

יש עוד מה לעשות, לפני שאני מנסר עם דיסק?

WhatsApp Image 2019-09-23 at 20.35.57.jpeg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן.

הספריי נגד חלודה שאתה מתכוון אליו, הוא (אני מניח) WD40 ודומיו.

כבר דנו כאן בעבר לא פעם: הוא לא נוגד חלודה. הוא Degreaser, יעני מנקה ליכלוך שומני ודומיו. וככזה הוא יודע גם לשחרר חלודה שטחית וקלה ביותר עקב אחד החומרים הפעילים שבו - חומצה מלחית.

החומר הטוב ביותר לחדירה ושחרור חלודה וליכלוך, מניסיון של שנים בתחום שיפוץ האופנועים וסתם, היא תמיסה שתכין לבד: חלק אחד של אציטון וחלק אחד של ATF, יעני נוזל ממסרת אוטומטית. מנעול שכזה חבל יהיה לזרוק או לנסר. אם אתה יכול וזה מעשי במיקרה שלך, תנסר את האוזן שאותה הוא נועל. תרתך חדשה ואת המנעול תשרה כמה ימים בתמיסה האמורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והמפתח מסתובב, תוכל להכפיל את המומנט שאתה מפעיל על המנעול בשיטה פשוטה- 2 מפתחות פתוחים, אחד על האוזן ואחד מונח על המנעול. ולהפעיל כח...

ראה כאן המחשה טובה יותר מהתיאור שלי.

אמור לעבוד על מנעולים קטנים, אבל בהחלט ייתכן שיעבוד גם לך עם המנעול הזה.

אחר כך תוכל להשרות אותו כמו שציין ירחמיאל.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לעונים.

לא השתמשתי בWD40 אלא בספריי הקפאה ושיחרור Loctite LB8040, שיש לי ניסיון טוב מאוד איתו בברגים חלודים.

המפתח לא מסתובב.

לגבי התמיסה, יש לי שמן ממסרה, אצטון אצטרך לקנות. המנעול נמצא על סורג במקום מעט גבוה. הדרך היחידה להשרות אותו במקום היא בתוך שקית ziploc שצריך איכשהו לקשור במקום. אני חושש שהתמיסה תאכל את השקית ואז יהיה בלגן. מה סיכויי ההצלחה למאמץ הזה?

לנסר את האוזן קצת מפספס את המטרה. היא עבה מאוד, והמטרה היא להיפתר מהמנעול ולשים מנעול חדש על אותה האוזן.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצטון אכן עלול להמיס את השקית. תנסה לאלתר איזה דלי משומש כלשהו, של צבע למשל.

או שקית בתוך שקית בתוך שקית בתוך שקית והכול נח בתוך איזו קערה במידה ו-all hell breaks loose.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא ממהר, תנסה להעמיד המנעול כך שהפתח שלו, של המפתח, יהיה כלפי מעלה. כך תוכל "להשרות" את התוך. תבוא כל בוקר וערב ותחדיר קצת מהתמיסה פנימה (או מ- WD אם אם אין לך כרגע משהו אחר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת דווקא נשמעת עיצה מאוד פרקטית..

לומדים כאן דברים מעניינים.

הצילינדר קיבל שוט של ATF III משובח עם אצטון שופרסל.

נראה מה קורה מחר0404cf157d5a170835560632d37e0ef2.jpg

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד עצה שיכולה אולי לסייע.

אם יש ברשותך מלטשת רוטטת, תצמיד אותה (ללא הנייר) למנעול למשך (וואלה-לא-יודע-כמה-זמן) בערך.

הרטיטות אמורות לעזור לשחרר את החלודה (הרופפת ורופפת למחצה) לפי מה שאני מבין- אם כי מעולם לא ניסיתי את השיטה הזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מה קורה מחר

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

מחר זה אולי מוקדם מדי, אבל תנסה כמובן.

נשמח אגב לעידכונים ותודה עבור התמונה.

במיקרים כאלה יש צורך בסבלנות.

אני שחררתי פעם בוכנה של אופנוע BMW משנות ה- 50 שהתאחדה לה עם הצילינדר לאחר שהמנוע עמד פתוח במשך שנים ומים (כמובן) הצטברו שם.

בזמנו הייתי צעיר ולא ידעתי לגבי התמיסה שהסברתי כאן, אז לקחתי הצילינדר עם הבוכנה בפנים והשריתי בתוך דלי סולר למשך שבוע וקצת. כאשר הוצאתי את הענין מהדלי נתתי לבוכנה (דרך בלוק עץ) זאפטות א י ו מ ו ת ומפחידות והגשעפט השתחרר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובכן, הבוקר המנעול נפתח!

התמיסה לבד לא עזרה.

מכות רצח עם פטיש 1.5 ק"ג עזרו מאוד!

אציין שבתחילת הניסיונות, לפני שבועיים, הכיתי עם פטיש קטן וזה לא עשה כלום.

כשנפתח המנעול התברר מה הייתה הבעיה - השיניים שנכנסות לתוך הפרסה היו חלודות וככל הנראה התרכבו עם הפרסה עצמה.

עכשיו מילאתי אותן בתמיסה. אארוז את המנעול בניילון ואשאיר אותו בשימוש.

תודה במיוחד לירחמיאל ושנה טובה.

עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמח שהצליח.

כפי שראית בתגובה המאוחרת יותר שלי, לפעמים מכות רצח כן עוזרות.

וכן, סבלנות היא מרכיב חשוב מאד במקרים שכאלו. היה לי מכר שהישרה מנוע של אופנוע בתוך תמיסה למשך חודש. הייתה לו סבלנות וזה השתלם בסופו של ענין. חסך לו הרבה הרבה כסף כי הוא הצליח להושיע את המנוע על מרכיביו הפנימיים כמעט לחלוטין.

לגבי שימור מנעול: באופן גס וכללי, יש שני סוגים של מנעולי תלי: אלה שמשומנים בגרפיט ואלה שמשומנים בשמן. גרפיט הם ה- אולדסקול ושייכים בעיקר לעבר, כיום כבר כמעט ולא מסופקים מנעולים בשימור/שימון גרפיט. רוב המנעולים משומרים כיום בשמן. לאחר שהמנעול עובד פיקס והכל ניראה טוב, תוכל לשטוף אותו מהתמיסה החודרת עם WD40 למשל, בעזרת לחץ אויר, ואז למלא אותו בשמן ולהשכיב במדף עד שימושו.

איזה שמן? כבר דיברתי על זה בעבר: יש לי משמנת אחת בלבד בבית והיא מלאה בשמן מנוע פשוט ורגיל. זמין וזול. עם המשמנת הזו אני משמן הכל בבית, החל בצירי דלת ועד לאקדח. הכל. גם מנעולים.

כמו כן ובהזדמנות חגיגית זו, יש לי גם מגרזת מיני שהיא דבר מאד מוצלח ונוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה לא מזמן שירשור על גריז מיסבים :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...