Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלייה של 16% במספר ההרוגים בתאונות דרכים, מה גורם לכך?

outnex
שימו לב! השרשור הזה בן 1668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הסיבות לכמות התאונות בארץ הן די ברורות.

כבישים שתוכננו בצורה לקויה ופסולה, אין מספיק שילוט המתריעה על מהירות המותרת או על האי שימוש בטלפון סוללרי וכו.

אין עקיפה ריאלית של עבירות תנועה.

מורי נהיגה לא באמת מלמדים את התלמיד איך להיות נהג אלא רק מלמדים איך להשתמש ברכב.

יש לי הרבה לפרט בנושא אבל זה בעיקרון הסיכום של הבעיות.

וכל זה מצטבר ובסוף מתבטא במספר התאונות בכביש ובהתהגות הנהגים בארץ.

מפסיק נסיעה קצרה באירופה בשביל לראות את ההבדל.

והכי כואב שכל זה מאד קל ליישם בארץ רק אם משרד התחבורה היה עוסק בעבודה שלו ולא בבחירות ובפוליטיקה.

אבל את זה אפשר להגיד על כל משרד ממשלתי.

עריכה אחרונה על ידי David17
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רגע...אז כול הסיפורים על רכבים יותר בטיחותיים (אקטיבי וגם פסיבי) עם מערכות בלימה אוטונומית, זיהוי סכנות ועוד כהנא וכהנא אמצעים שלא ממש עוזרים בהורדת מספר התאונות והנפגעים אז אולי שווה לחשב מסלול מחדש ?

אולי סתם בעלי אינטרסים כלכלים מוכרים לנו סיפורים בגיבוי מחקרים שאין להם באמת ביסוס במציאות ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד17 - אני חולק עליך בהרבה נקודות. הכבישים בארץ, למעט טיב הריבוד, אינם נופלים ממקביליהם האירופיים. שילוט המהירות די דומה.

נושא השימוש בטלפון סלולרי (ולא סוללרי) הוא בעיה כלל עולמית, אם כי יתכן שיש הבדלים כלשהם בין מדינות שונות.

עקיפה של עבירות תנועה? כל הזמן. יש מחסור קשה באכיפה.

אם אני רואה בעיה הרי שהיא בעייה חינוכית יותר עמוקה, כזו שהופכת את הנהג הישראלי לאגרסיבי ו"לא פראייר", כזה שלא מוכן לנסוע בנתיב הימני כדי לצאת במחלף הקרוב, אלא ייסע בשמאלי ויחתוך 3 נתיבים כדי "להרוויח" שתי מכוניות, גם אם אלה נוסעות במהירות המותרת לקראת יציאה מהכביש המהיר.

נעלם מכאן חבר הפורום חן ג. שאני בטוח שהיה מוצא סטטיסטיקות אמינות שמראות שמספר התאונות\נפגעים בארץ קטן יחסית למדינות אירופיות מקבילות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש קורלציה הפוכה:

המכונית נהיית חכמה יותר, הנהג אידיוט יותר.

(כולל סלולרי, איפור, גילוח, וסתם נסיעה איטית בנתיב שמאל)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה יותר מכוניות על הכביש.

זה לחלוטין לא מסביר את זה.

בגלל שיש יותר מכוניות, לכן צריך לבדוק את מספר ההרוגים ל 1000 כלי רכב.

בשום מדינה מתוקנת לא מודדים מספר הרוגים לכלי רכב, מה המשמעות אם יש לי 30 אלף כלי רכב שכמעט ולא נוסעים ועוד 100 אלף כלי רכב נטושים, עזובים, מוזנחים בלי ביטוח וטסט שבכלל לא נוסעים? הם לא ירדו מהכביש ולכן נספרים, אבל הם זרוקים באיזה מקום ולא נסעו מטר בשנה.

לכן מודדים מספר הרוגים למיליון ק"מ נסועה.

לא שזה מספר את כל הסיפור (שום נוסחה או מספר לא יעשה את זה), אבל מבחינת סטטיסטיקה זה הכי פחות שקר בנושא הזה.

רק רגע...אז כול הסיפורים על רכבים יותר בטיחותיים (אקטיבי וגם פסיבי) עם מערכות בלימה אוטונומית, זיהוי סכנות ועוד כהנא וכהנא אמצעים שלא ממש עוזרים בהורדת מספר התאונות והנפגעים אז אולי שווה לחשב מסלול מחדש ?

אולי סתם בעלי אינטרסים כלכלים מוכרים לנו סיפורים בגיבוי מחקרים שאין להם באמת ביסוס במציאות ?

בטיחות פסיבית לגמרי באה לידי ביטוי, תאונות שעד לפני 20 שנה היו קטלניות הופכות לתאונות עם פצועים, אפילו קל, תאונות שעד לפני 20 שנה היו עם פצועים הופכות לתאונות פח.

בטיחות אקטיבית כל עוד זה לא רכב אוטונומי לפחות עם יכולת להחליט בעצמו - משולה בסה"כ לרכב הסירה והמסוק מהסיפור על הדתי מקודם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מזהה שתי בעיות עיקריות שאינן מנותקות האחת מהשניה. הראשונה קשורה לעיסוקים בזמן נהיגה שאינם נהיגה, סלולר בראש כמובן, על כל נגזרותיו, השניה חוסר תקשורת מובנה בין נהגים שסימפטום משמעותי לו הוא שימוש אפסי באיתות, זה האחרון נובע גם מסתם תחושת ה"אני ואפסי עוד", אבל בעיקר מחוסר איכפתיות ממאיר והעדר ההבנה שכדאי שהנהג לצידך יהיה מודע לכוונות שלך, במקום שיצטרך לנחש לאיפה ומתי אתה מבקש לפנות או לסטות. מי שמשתמש בכבישים בחו"ל מזהה מהר מאוד את ההבדל. כמובן שישנם לא מעט פגמים שאינם קשורים לנהיגה, כמו תשתית פגומה ומתוכננת רע, העדר שילוט מספיק ונכון, אבל אלו תורמים פחות לטרגדיה להערכתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שגרם לכך זה סטייה סטטיסטית נורמלית ורצון של עיתון לעשות כותרות. בקיצור - שום דבר חדש.

9 החודשים הראשונים של 2018 היו פלוק סטטיסטי שהראו ירידה בלתי סבירה במספר תאונות הדרכים (ב-2017 היו 35% יותר בסוף ספטמבר, הרבה מעל 2019, 2016 היתה אף גרועה מ-2017).

בסך הכל הסטטיסטיקה קצת מתיישרת...

SmartSelect_20190924-074216_Drive.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגרף שהעלה ארז מספר את כל הסיפור.

כרגיל, חדשות שולל מהעיתונות. מעניין אם מדובר ברצון לעורר רעש מיותר או סתם חובבנות של העיתונאי.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול יום אני נפגש בהמון מקרים של זלזול בכביש, חוסר אכפתיות מוחלט, והתנהגות חסרת אחריות עם מכונה במשקל 2 טון. מי שעושה את זה בפקקים , עושה את זה גם במהירות של 120.

וכן, נוסיף לזה גם את מכת הסלולר ואת חוסר האכיפה וקיבלנו עליה בהרוגים למרות השיפור ברכבים הבטיחותיים.

מעניין אם יש גם סטטיסטיקה של תאונות באופן כללי עבור כול שנה. יש לי הרגשה שמשנה לשנה הנסיקה היא מטורפת, גם יחסית לעלייה בכמות הרכבים.

לא מפתיע. פקקים מחמירים מיום ליום. אנשים הופכים ליותר עצבניים, חסרי סבלנות וחסרי יכולת לוותר.

כל פעם שאני נאלץ לנסוע לתל אביב ברכב אני מתייסר ואני עוד יוצא מהבית יחסית מוקדם 6:30 - 6:45.

לא מקנא במי שעושה את הדרך הזאת במכונית יום אחר יום אחר יום אחר יום אחר יום מצדי שישב גם במרצדס S-Class על חשבון החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שום עליה ושום נעליים.

הנפיצו לכם כותרת ובלעתם את הפיתיון בדיוק כפי שמצופה ממי שלא מעמיק בנושא.

מספר ההרוגים בתאונות דרכים בירידה מתמשכת ועקבית לאורך השנים, ובהשוואה למה שהיה פה (ובעולם!)

רק לפני 15-20 שנה, מדובר במהפיכה שלא תיאמן, במיוחד כשמשקללים את מספר המכוניות שעולות על הכביש כל שנה.

מספר ההרוגים ביחס לגודל האוכלוסייה ממשיך לרדת, אבל לפעמים המספר המוחלט עולה באופן רגעי

ויורד שוב בשנה הבאה, אבל זה לא חומר לכותרות.

יש עוד מה לשפר? בוודאי. אבל נתחיל מסידור הפרופורציות.

(ותודה לארז על הגרף).

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנס, למה אתה מקלקל את הדיון עם עובדות? היה כיף להזדעק שאף אחד לא עושה כלום, שבישראל כל הנהגים גרועים ולהחליף חוויות על פקקים.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר כלי הרכב שנוסעים לאט ובזיגזג במסלול שמאלי בדרך מהירה כי השיחה הרבה יותר חשובה מסתם מלאכת נהיגה משעממת, או נעצרים פתאום כי פיספסו פניה ומאותה סיבה, עולה לניסיוני באופן משמעותי, ודאי יחסית לתקופה של קו משותף והמתנה בת שנים לקו טלפון קוי. אז נגד הסטטיסטיקה אין לי מה להגיד, אבל אם באמת מספר הנפגעים לא עלה מדובר בנס.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבות לכמות התאונות בארץ הן די ברורות.

כבישים שתוכננו בצורה לקויה ופסולה, אין מספיק שילוט המתריעה על מהירות המותרת או על האי שימוש בטלפון סוללרי וכו.

אין עקיפה ריאלית של עבירות תנועה.

מורי נהיגה לא באמת מלמדים את התלמיד איך להיות נהג אלא רק מלמדים איך להשתמש ברכב.

יש לי הרבה לפרט בנושא אבל זה בעיקרון הסיכום של הבעיות.

וכל זה מצטבר ובסוף מתבטא במספר התאונות בכביש ובהתהגות הנהגים בארץ.

מפסיק נסיעה קצרה באירופה בשביל לראות את ההבדל.

והכי כואב שכל זה מאד קל ליישם בארץ רק אם משרד התחבורה היה עוסק בעבודה שלו ולא בבחירות ובפוליטיקה.

אבל את זה אפשר להגיד על כל משרד ממשלתי.

"כבישים שתוכננו בצורה לקויה ופסולה". זאת לא בדיוק הבעיה. עם הכביש "לקוי" או\ו "משובש" תוריד מהירות וסע בזהירות... זה שיש תמרור שאומר "60" והכביש שבור זה לא אומר שאתה חייב להיות על 60. אבל מי הולך להיות "פראייר"?

"אין מספיק שילוט המתריעה על מהירות המותרת או על האי שימוש בטלפון סוללרי וכו". 1. אתה לא צריך שילוט שיגיד לך לא להשתמש בטלפון בזמן נהיגה, זה אמור להיות ברור לכולם.

2. אתה יכול לשים מיליון שלטים, זה לא אומר שאנשים הולכים להתייחס אליהם.

"אין עקיפה ריאלית של עבירות תנועה." מסכים איתך ב 100%.

"מורי נהיגה לא באמת מלמדים את התלמיד איך להיות נהג אלא רק מלמדים איך להשתמש ברכב." לא בדיוק. מורי נהגיה מלמדים אותך לעבור טסט. צריך ללכת למי שחשב ש 28 שיעורים של 45 דקות זה מספיק כדי לתת למישהו שאף פעם לא נהג ברכב.

אבל תגיד לילד בן 17/18 שכבר עשה 28 שיעורים שהוא "צריך לעשות עוד 10, כי הוא לא בדיוק שולט ברכב" ותראה מה קורה... רוב הסיכוים שהוא יבקש טסט בכל זאת. עם עובר, אז עובר. עם לא, אז הוא יעשה את השיעורים הנוספים. (שוב הקטע של ה"פראייר").

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1668 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...