Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכת מדינה: לא מאותתים בדרכים

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1672 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תנו קצת להתמרמר כאן.

לדעתי בהחלט ניתן כבר להגדיר את התופעה כ"מכת מדינה".

לא מאותתים.

גם נוסעים לאט ומזגזגים עד שמגיעים להחלטה לאן רוצים לנסוע/לפנות. מחפשים כתובת, שזה בסדר כמובן ולגיטימי - על חשבון כל הטור שמתעכב מאחור אבל הכי קריטי בעיניי זה שלא מאותתים.

אני צריך לנחש לאן האוטו שלפני רוצה לנסוע.

אני מרגיש שהתופעה התגברה בשנים האחרונות.

נכון, אי מתן זכות קדימה וזה שלא עוצרים או עוברים באדום - מזעזע.

ויש כמובן עוד הרבה עבירות, אבל דווקא איתות, שהוא כ"כ קל - למה לא מאותתים, רבאק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי למדו שכאשר מאותתים דווקא לא נותנים להם להשתלב/לעקוף. אנשים די הביאו את זה על עצמם. אבל בכנות מכל עבירות תנועה זו העבירה שהכי מעט מפריעה לי. ניסיון על הכביש מאפשר לחזות התנהגות של נהגים גם ללא איתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שנתיים שלוש היא תתחיל להצטמצם משמעותית.

היום עם המערכות האקטיביות לתיקון סטיה מנתיב אם לא תאותת ההגה יצנגד לסטיה וזה יחנך את הנהגים.

אני מסתכל אפילו על עצמי. פעם הייתי לפעמים לא מאותת במעבר נתיב בכביש ריק והיום אני מאותת בכל סטיה ובכל רכב.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי למדו שכאשר מאותתים דווקא לא נותנים להם להשתלב/לעקוף.

אנשים די הביאו את זה על עצמם.

אבל בכנות מכל עבירות תנועה זו העבירה שהכי מעט מפריעה לי.

ניסיון על הכביש מאפשר לחזות התנהגות של נהגים גם ללא איתות.

"כי למדו שכאשר מאותתים דווקא לא נותנים להם להשתלב/לעקוף." - טעות

אני כן נותן להשתלב כאשר מאותתים, ומכיר עוד נהגים, אשר רואים איתות ומאפשרים להשתלב.

בגלל אחד או שניי נהגים טיפשים, כולם לא צריכים ללמוד את אי החוכמה -

אני תמיד מאותת , ודי הרבה נהגים, מאפשרים גם לי להשתלב

אייל.

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים. אני גם נותן לעולה שמאותתים להשתלב ומתעצבן מאחר שנדחפים בלי.

אגב יש גם כאלה שחושבים שאיתות באופן אוטומטי נותן להם את הזכות לקחת זכות קדימה בלי לקבל, וגם זו בעיה פה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלה שרואים נהג מאותת ועושים דווקא מנצלים לטובתך, מפעילים איתות, הם מאיצים כדי לא לתת ואז נכנסים מאחוריהם בקלות.

זה אפילו עוזר לפעמים בשביל להעיר נהג מנומנם שעוקף אותך בהפרש זחילה ופתאום נזכר בדוושה הימנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם פות''ח השרשור המכובד הזה,בשום מקרה לא צריך להיות

שווה נפש עם עבירה ''קטנה'' לכאורה. זה מתחיל מאי איתות ומפליג הלאה

וממשיך לחוסר תרבות ויכול להגיע גם לאנרכיה בתרבות כביש.אם נשכיל להקפיד

על קטנות, נימנע מגדולות.

כן עם המערכות החדשות של הרכב נהג ''נאלץ'' לאותת, נו אולי הטכנולוגיה

המודרנית תחליף חינוך? אני בספק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי למדו שכאשר מאותתים דווקא לא נותנים להם להשתלב/לעקוף. אנשים די הביאו את זה על עצמם. אבל בכנות מכל עבירות תנועה זו העבירה שהכי מעט מפריעה לי. ניסיון על הכביש מאפשר לחזות התנהגות של נהגים גם ללא איתות.

יש לי כמעט 30 שנה ניסיון בכביש. אני מתעצבן מאד כאשר אני נותן זכות לרכב נוסע לאט ואני ממתין בסובלנות,

והוא פונה בלי לאותת.

יסביר כבודו איך נהג ותיק יכול לחזות דבר כזה, צריך לעבור הכשרה לקורס נביאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי למדו שכאשר מאותתים דווקא לא נותנים להם להשתלב/לעקוף. אנשים די הביאו את זה על עצמם.

באמת נראה לך שזו הסיבה? סלח לי, אבל זה קצת מנותק מהמציאות. הסיבה היא האנוכיות ומנטליות "הכביש שייך לי" של הנהג הממוצע.

זה שמשמאל יתחיל להאיץ שאני מאותת? שיגעון, אחכה 3 שניות, אתן לו "לנקות" לי את הנתיב ואכנס מאחוריו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כמעט 30 שנה ניסיון בכביש. אני מתעצבן מאד כאשר אני נותן זכות לרכב נוסע לאט ואני ממתין בסובלנות,

והוא פונה בלי לאותת.

בקלות. גם לרכב יש "שפת גוף".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת נראה לך שזו הסיבה? סלח לי, אבל זה קצת מנותק מהמציאות. הסיבה היא האנוכיות ומנטליות "הכביש שייך לי" של הנהג הממוצע.

איך זה בדיוק סותר את דברי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בספק רב שהמערכות האקטיביות ישפיעו על נהגים שלא נוטים לאותת.

כמות האיוניקים/נירו על הכביש עצומה,לא חושב שזה משפיע על מישהו מאותם נהגים שמלכתחילה לא מאותתים,מעבר לעובדה שגם ניתן לכבות את המערכת בלחיצת כפתור פשוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והוא פונה בלי לאותת.

פשוט מתסכל המקרה הזה.

אתה עומד וממתין שהרכב יסיים לחצות את הצומת כשהוא בכלל מתכוון לפנות. קשה לי עם זה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להעיד על עצמי שעד לא מזמן (שנה-שנה וחצי) הייתי מאותת בכל מעבר נתיב או לכל פניה, גם כשהייתי לבד על הכביש מתוך הרגל.

אבל אחרי כל כך הרבה פעמים שאתה מנסה לעבור נתיב כמו בנאדם מתורבת ואנשים נותנים לך גז בכוונה כדי שלא תיכנס (ממש רואים את האף של הרכב עולה), גם אם יש הרבה מקום וזה לא יגרום לנהג להאט או בכלל לעזוב את הרגל מהגז, אז אתה מפסיק.

כי בלי לאותת אתה פשוט ניכנס וזה פתאום לא מפריע לאף אחד (או שהם כבר לא יכולים לעשות משהו עם זה).

חשוב לציין שאני עוקף רק כשאפשר ולא נדחף בכוח, דואג להסתכל מסביב והכל, פשוט לא מאותת.

אני חושב שחלק מהסיבה שאנשים לא נותנים לך להיכנס (חוץ מחוסר אכפתיות ותרבות נהיגה מקולקלת) זה אותם נהגים שנוסעים לאט בנתיב השמאלי, או לאט בכללי.

קורה לי הרבה שמישהו נכנס לי לנתיב בכוח אבל עוזב את הגז ונוסע יותר לאט מהנתיב הימני.

למה הוא עושה את זה? אין לי מושג.

אבל אנשים כנראה מנסים להימנע ממצב כזה אז הם "נלחמים על המקום שלהם" על ידי זה שלא נותנים לאף אחד לעקוף אותם.

הנהיגה היום מאוד מלחיצה ומתסכלת, יש הרבה נהגים שמנסים לנהוג נכון ומסודר, אבל זה לא אפשרי כששאר הנהגים עשוים מה שבא להם.

כמה פעמים יצא לכם לנהוג בכביש של 2-3 נתיבים שהוא יחסית פנוי, אבל מישהו החליט שהוא "מתקמפר" על 80 בשמאלי ולא זז גם כשאתה מהבהב לו?

באמת שאני לא מצליח להבין למה לנסוע על 80 בשמאלי בכביש של 110.

המצב בכבישים פשוט עצוב, וזה קורה לדעתי מחוסר אכיפה של הדברים המהותיים.

כשכל מה שאני מתאר (וגרוע יותר) קורה ליד שוטר והוא לא טורח לעצור את הנהג או אפילו לצעוק איזה "נו-נו-נו" בכריזה שלו- אז אנשים מקבלים את זה כלגיטימציה.

כשהמשטרה תתחיל להתעסק בדברים החשובים ולא רק מה שקל (מהירות) אז אולי דברים יראו אחרת.

They are trying to ban me...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...