Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאייפוניסטים : שינויים ב - IOS13 ל - CAR PLAY

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפיצ'ר הכי חשוב שאולי אתם לא מודעים אליו ב IOS 13 הוא אינטגרציה עם סירי, ניתן להורות לסירי לנווט ליעד באמצעות וויז או מפות גוגל.

https://9to5mac.com/2019/09/19/google-maps-waze-siri/

עדיין לא שידרגתי ל IOS 13 לכן לא בדקתי איך זה עובד בעברית.

מעדכן : עובד, בתנאי שמעדכנים את הוויז לגרסה האחרונה שיצאה היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כמובן שיהיה, קח מצב אפילו יותר פשוט, אותו PC, אותו קוד C++ מקומפל עם אותו קומפיילר לWin10 או ללינוקס, תקבל את אותם ביצועים?

קרובים מאוד אם הקוד הוא ברמה בסיסית של ספריות משותפות עם אותו מימוש.

זו הסיבה שהמון דברים כמו מחשוב ענן , offloading של video encoding במחשבי עריכה וכו עוברים לגירסאות בסיסיות של לינוקס וחזרה למק / חלונות בלי יותר מדי הפרש.

אני לא מדבר על Overhead של מערכות הפעלה והבדלים מינימאלים - אבל אין הבדל כזה גדול כמו ההפרשים במספרים בבנצ׳מארקים.

אם היו - היה לזה ה ר ב ה יותר משמעות בדברים בסקיילים גדולים יותר.

א. ה-NDK עצמו מהווה שכבת גישה נוספת למערכת ההפעלה, מה שמהווה בעצמו עוד משתנה.

ב. ה-Android Java SDK מכיוון שלא מממש את הרוב בעצמו אלא משתמש ב-NDK מתחת מוסיף עוד שתי שכבות (JVM ו-SDK) נוסף על ה-NDK.

זה משנה את הMemory footprint הבסיסי של האפליקציה.

הNDK מבחינת ביצועים (כתיבה וקריאה לזיכרון והרצה על המעבד) - רץ ישירות בלי שכבה מתווחת - זו הסיבה שקוד שמיועד לPerformance כתוב כך שם - בין השאר לדוגמא - משחקים (אבל גם הרבה שכבות של רנדור בכלליות באפליקציות מסוימות

ה. אם כבר מדברים אז יש קוד דיי דומה (לא זהה כמובן) שרץ ברמת ה-Recovery/DFU באפל וברמת ה-ODIN Recovery בסמסונג, כולל שימוש בנימים תהליכים וכוח עיבוד מתמטי. זה לא משהו שנועד לבנצ'מרק והוא גם לא נחלת הכלל, אבל בהחלט יש ביצועים יפים יותר ב-S10/S10 Plus לעומת ה-XS/XS Max.

שזה מכשיר בן שנה + ואיטי ב20-30 אחוז מה11 ובנוסף - אולי נדבר גם על הצריכת חשמל השונה ביניהם?

כי זה גם פונקציה של מהירות (יחד עם TDP)

iPhone 11 Pro Max: 2x 2.65GHz, 4x1.8GHz

S10 5G: 2x2.73GHz, 2x2.31GHz, 4x1.95GHz

Note10+: 2x2.73GHz, 2x.2.4GHz, 4x1.9GHz

לא שיש טעם להשוות סתם ככה תדרים בין מעבדים שונים, אבל התדר ממש לא גבוה ב-50%, למעשה התדר במכשיר דגל אנדרואידי גבוה יותר מהתדר במכשיר דגל אייפוני, אבל שוב זה לא רלוונטי.

I stand corrected

לא רלוונטי, יותר RAM אומר שאתה יכול להחזיק יותר דברים ב-RAM בו זמנית, ואם אתה חושב ש-4GB (כולל למערכת ההפעלה עצמה וה-Services שלה) זה יותר ממספיק אין לך מושג על מה אתה מדבר.

אתה פשוט מניח ש-4GB זה מספיק ולא תגיע ל-Paging, אבל זה פשוט לא נכון, בטח אם מדברים על חישובים אגרסיביים, על כתיבה מוצפנת ל-Flash (שלוקחת יותר זמן, ולכן כל תהליך כתיבה יושב ב-RAM ומחכה ל-Core שיתפנה ויצפין אותו ולאחר מכן ל-Flash Controller שיתפנה כדי לכתוב אותו), על משחקים, על גרפיקה, אפילו על צילום וידאו.

1. זה לא מה שאמרתי.

2. ההצפנה קוראית על שבב נפרד באייפונים - מה שדיי מאפשר לקבל את זה בחינם בiOS , זו דרך אגב גם הסיבה שמקבוקים מאז הTouchID שכוללים את אותו שבב יש בהם Full disk encryption ״בחינם״ (בלי השפעה על כח עיבוד)

כמובן שמערכת הוליסטית תפורה כמו אייפון תצטרך פחות RAM כדי לבצע את אותה עבודה, אבל לא חצי ולא שליש RAM (כלומר 4GB מול 8GB או 12GB) - אפילו עם ARC במקום GC (ולא שאני חסיד GC כן? אני איש C++ בכל איבריי, GC מבחינתי זה פלסטר על מפתח גרוע).

אבל הLifecycle השונה בהחלט משפיע , וגם הכמות אפליקציות ברקע כן ?

ולגבי הצורך ב8 או 12 - גם במחשבים שולחניים שעושים ״עבודה קלה״ זה יהיה הרבה פחות מורגש ממה שחושבים.

והדרישות במובייל עוד נמוכות מזה ומינימאליות מזה משמעותית - אבל נגיד. אף אחד לא היה מתלונן על יותר זיכרון.

יש דברים שאני לא יכול לחשוף, אני לא יודע מה המוצרי פרסום או אנליטיקה, ייתכן שאין כאלה, אני יודע שה-iOS אוסף מידע ושולח החוצה, מה קורה איתו משם אין לי מושג, אין לי מושג מה קורה בענן של אפל, אני יודע מה קורה על המכשיר.

מה קורה על המכשיר - נגיד - מה נשלח ומה המודל העסקי של החברה ועם מי זה משותף - זה משהו אחר - ופה הנקודה שלי.

לא נכנס ל-GPU כי שם זה אמ-אמא של עולם האופטימיזציות, RTX למשל הבאזז וורד של השנה.

כמו שלא טענתי שפר-ליבה לדוגמה S10 יהיה חזק יותר מאייפון.

לאלו אני לא נכנס - במיוחד כשיש שכבת אופטימיזציות כמו Metal שלא קיימת במערכות אחרות

ולגמרי לא אמור להיות לך אכפת, אם הביצועים מספקים אותך זה הבנצ'מרק האולטימטיבי.

בסופו של דבר - This

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרובים מאוד אם הקוד הוא ברמה בסיסית של ספריות משותפות עם אותו מימוש.

זו הסיבה שהמון דברים כמו מחשוב ענן , offloading של video encoding במחשבי עריכה וכו עוברים לגירסאות בסיסיות של לינוקס וחזרה למק / חלונות בלי יותר מדי הפרש.

אני לא מדבר על Overhead של מערכות הפעלה והבדלים מינימאלים - אבל אין הבדל כזה גדול כמו ההפרשים במספרים בבנצ׳מארקים.

אם היו - היה לזה ה ר ב ה יותר משמעות בדברים בסקיילים גדולים יותר.

חוץ מ-Overhead של מערכות הפעלה יש הרבה הבדלים עמוקים שיבואו או לא יבואו לידי ביטוי, כמו שימוש ב-APIs של מערכת ההפעלה (שכל מערכת בגודל בינוני ומעלה יש בה לא מעט כאלה) אבל גם ספריות חיצוניות או תלויות כאלה ואחרות.

זה משנה את הMemory footprint הבסיסי של האפליקציה.

הNDK מבחינת ביצועים (כתיבה וקריאה לזיכרון והרצה על המעבד) - רץ ישירות בלי שכבה מתווחת - זו הסיבה שקוד שמיועד לPerformance כתוב כך שם - בין השאר לדוגמא - משחקים (אבל גם הרבה שכבות של רנדור בכלליות באפליקציות מסוימות

האנדרואיד מהווה שכבה בדרך לקרנל שפונה לחומרה, ה-NDK מהווה שכבה נוספת מעל האנדרואיד (כלומר הספריה שפונה אל הפונקציות עצמן באנדרואיד שפונה לפונקציות בקרנל).

אני יודע, אני מפתח בין היתר ב-C++ עם NDK.

שזה מכשיר בן שנה + ואיטי ב20-30 אחוז מה11 ובנוסף - אולי נדבר גם על הצריכת חשמל השונה ביניהם?

כי זה גם פונקציה של מהירות (יחד עם TDP)

הגלקסי בן חצי שנה, ה-XS Max בן שנה.

וכמובן שיש הבדלים בצריכת חשמל, לא טענתי לרגע שלא.

1. זה לא מה שאמרתי.

2. ההצפנה קוראית על שבב נפרד באייפונים - מה שדיי מאפשר לקבל את זה בחינם בiOS , זו דרך אגב גם הסיבה שמקבוקים מאז הTouchID שכוללים את אותו שבב יש בהם Full disk encryption ״בחינם״ (בלי השפעה על כח עיבוד)

אין דבר כזה באמת הצפנה בחינם, אם לכתוב מידע לוקח X זמן והמידע בסוף מגיע ל-Flash, אז להצפין את אותו המידע ולכתוב אותו בהכרח ייקח X+Y זמן כלשהו.

אולי זה לא תופס ליבה (לא שזה משנה יותר מדי אם יש לך מספיק ליבות), אבל זה בוודאי תופס RAM, שהרי איפה המידע יושב עד שיסיים את ההצפנה והכתיבה?, לשבב בטח שאין מקום לוידאו באיכות מקסימלית FPS מקסימלי.

ברור שזה קורה ברקע תוך כדי ואחרי הצילום, אבל זה עדיין תופס מקום ב-RAM וזה עדיין לא בזמן אפס.

אבל הLifecycle השונה בהחלט משפיע , וגם הכמות אפליקציות ברקע כן ?

ולגבי הצורך ב8 או 12 - גם במחשבים שולחניים שעושים ״עבודה קלה״ זה יהיה הרבה פחות מורגש ממה שחושבים.

והדרישות במובייל עוד נמוכות מזה ומינימאליות מזה משמעותית - אבל נגיד. אף אחד לא היה מתלונן על יותר זיכרון.

הכל משפיע, ועדיין אני לא מאמין ש-8GB באותו מכשיר ייתן ביצועים כמו 4GB או אפילו 6GB.

מה קורה על המכשיר - נגיד - מה נשלח ומה המודל העסקי של החברה ועם מי זה משותף - זה משהו אחר - ופה הנקודה שלי.

מה נשלח אני יודע, אין לי דרך לדעת מה קורה עם זה בשרתים של אפל.

אבל מי שחושב שבגלל שהוא משתמש באייפון לא אוספים עליו מידע - זה פשוט לא נכון

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לגבי המידע - כי בשאר הנושאים כנראה שלא נסכים וMilage may vary.

ההבדל העיקרי הוא באנונימטיזציה של המידע - הוא נשלח כאנונימי ולא משמש לטירגוט באייפון בעוד הוא נשלח כAttributed (מ א ו ד) באנדרואיד שיש בו Play services.

זה הבדל עצום. שנובע ממודל כלכלי שונה מהותית של החברות (שחלקו ממומן בעלות הפלאפון)

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחשב בכמה דברים:

1. המידע נשלח עם Serial ו/או ECID של האייפון (ולפעמים גם IMEI/MEID), מה שמצביע חד-חד ערכית בוודאות מלאה על מקור המידע

2. אצל אפל עצמם ידוע גם השיוך בין כל אחד מהפרמטרים בסעיף 1 מול חשבון האפל שלך.

מה עושים משם - לא יודע, אבל המידע ממש לא אנונימי.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה אני מנטר מדי פעם (ולאורך שנים - כחלק מהעבודה בהקשרים אחרים) את התעבורה של המכשיר.

תוכל לתת דוגמאות של זה?

Charles או כל פרוקסי אחר - או APIים ספציפים של אפל שאוספים אנלטיקות עם המידע הזה. אשמח לראות.

וכמובן - צריך לדבר על הקונטקסט - אם אנחנו מדברים על שירות אקטיבציה כמו Find my iPhone או שאנחנו מדברים על אנליטיקות וכו.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהאקטיבציה מייצרים את הקשר בין Serial, ECID וכו' ובין ה-Apple ID - זה סוג אחד של תקשורת.

את ההקלטות עצמן כבר אין לי - נמכרו ביחד עם החברה לפני שנה ומשהו, ולא עניין אותי כ"כ הכתובות שאליהן זה נשלח, אלא המידע שהיה בפנים, אז לכתובות כמובן לא התייחסתי.

כן היה נשלח מידע מוצפן, בכמות לא קטנה שהכיל גם מזהים כמו ECID או Serial.

אגב מדהים שאת המידע לא ראיתי נשלח על גבי WiFi אף פעם, רק רשת סלולרית.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...