Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מראה מתכהה

Shitu
שימו לב! השרשור הזה בן 1640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני תוהה האם ברכבים שבהם היצרן מתקין מראות מתכהות אבל היבואן לא מזמין אותם לארץ, האם ניתן לייבא את המראות הנ"ל באופן אישי ולהתקינם בארץ ?

מישהו יודע למה בחול הלקוח יכול לבחור מגוון רחב של תוספות תמורת תשלום ואילו כאן בארץ לא ?

כלומר קח מה שיש ותוכל את הלב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כי השוק (אני מתעלם בכוונה לרגע ממותגי היוקרה) הוא כזה - המוכרים מעדיפים גירסאות מסודרות של רכבים זהים כמה שניתן.

מצד שני גם רוב מוחלט של הלקוחות מעדיפים רכב שמזמינים ומקבלים תוך שבועיים ולא תוך 4-5 חודשים ומעלה - ומוכנים להתפשר תמורת זה על איבזור מיוחד.

ואי אפשר בלי קצת אשמת המדינה - על אבזור שמגיע עם הרכב בכניסה לארץ משלמים מיסים, על אבזור שמותקן לאחר הכניסה לארץ לא משלמים מיסים.

משמע אם היבואן משלם על מראה מתכהה 100 יורו תוספת (סתם דוגמה), המיסים יהיו (לרכב סטנדרטי) בערך עוד 100 יורו.

וזה בלי להכניס את הלוגיסטיקה של היבואן בהתעסקות עם כל הדבר הזה מה שיבוא לידי ביטוי ברווח מוגבר, ועל מראה שעולה 100 יורו אתה תשלם נניח 250 יורו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מדבר על איבזור מיוחד..

מראה מתכהה זה כבר איבזור די סטנדרטי .

כרגע יש לי איביזה 2016 עם מראה מתכהה.

הזמנתי איוניק סופרים ואקבל רק בנובמבר דצמבר..

זה ממש לא שבועיים.

אין מראה מתכהה וגם אין אופציה להוסיף.

הייתי מוכן להמתין גם לינואר...

מראה מתכהה בעיני זה אביזר בטיחותי.

השאלה אם אזמין מחו"ל תהיה אפשרות להתקנה בארץ או שזה עניין מורכב מדי ויקר מדי.

אני לא מכיר אפשרות כזו אבל אשמח לשמוע שאפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האספקה במקרה שלך לא קשורה לאבזור מיוחד - אלא ליחס גבוה של הזמנות / אספקה בגלל מתיחת הפנים.

מראה מתכהה (למיטב ידיעתי היא אלקטרו-כרומטית) מעצם השם שלה "אלקטרו" צריכה חשמל.

לא בהכרח יש לך תשתית חשמל (במקום המתאים למראה) ברכבים שמגיעים לארץ בלי מראה כזו.

כשאלה לשונית - אם אחד הרכבים הכי נמכרים בארץ מגיע בלי איבזור מסוים - האם אותו איבזור הוא אכן סטנדרטי?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב.. אני באמת לא מומחה לקבוע אם זה סטנדרטי בארץ או לא..אבל אני חושב שזה פריט שצריך להיות סטנדרטי.

זו דעתי האישית. עם זאת אני רואה די הרבה רכבים עם מראה כזו. חבל שאנחנו נאלצים להתפשר על הסטנדרטים שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ולכן כבר עכשיו כשאני מתחיל לגשש מה יהיה הרכב הבא שלי אחת העמודות באקסל היא מראה נגד סינוור.

זה לא אומר שזה דיל ברייקר, אבל כן משהו שהייתי רוצה להיות מודע אליו בקבלת ההחלטה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו מגאן שנת 2004 הגיע עם מראה כזו ללא שום תוספת מיוחדת. ואז הדבר ירד מהסטנדרט וחזר רק לאחרונה...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מראה מתכהה (למיטב ידיעתי היא אלקטרו-כרומטית) מעצם השם שלה "אלקטרו" צריכה חשמל.

לא בהכרח יש לך תשתית חשמל (במקום המתאים למראה) ברכבים שמגיעים לארץ בלי מראה כזו.

זאת בדיוק הנקודה...

הרכב הזה משווק באירופה עם מראה מתכהה החל מגירסת הפרמיום.

כלומר יש תשתית למראה כזו.

ברור לי שאין מצב להזמין מוצר כמו בארופה כי אנחנו לא בארופה.

גם שזה לא ראלי להתעסק עם התקנות בתקופת אחריות.

אני מניח שאני פשוט מתוסכל שאנחנו משלמים הרבה יותר כסף ומקבלים הרבה פחות.

אני גם כך משלם כ 40 אלף מעל התכנון המקורי , אז היתי מוסיף עוד אלפיה על מראה...

אבל גם את זה לא מאפשרים לנו.

מתסכל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ולכן כבר עכשיו כשאני מתחיל לגשש מה יהיה הרכב הבא שלי אחת העמודות באקסל היא מראה נגד סינוור.

זה לא אומר שזה דיל ברייקר, אבל כן משהו שהייתי רוצה להיות מודע אליו בקבלת ההחלטה.

רק לצורך הדגשת חשיבות המראה המתכהה

אוסיף שכל מי שלא חווה מראה כזו ,

חווה סינוורים מאחור של נהגי מירוצים שאתה מפריע להם בדרך.

וכל מי שיש לו מראה כזו ,מבין עד כמה מראה כזו תורמת לכך שלא תסתנוור ותצתרך להזיז את המראה או להתכווץ בכיסא כדי שתוכל לראות מה נמצא מלפני הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני מסתדר מצוין עם המנגנון הידני נגד סינוור.

אבל חבר המליץ לי על המראה המתכהה האוטומטית.

קניתי אחת מפירוק מהאיביי הגרמני.

חיבור החשמל עבורה היה מוכן בתוך ריפוד הגג של הBMW שלי. חיברתי אותה, אבל תוך שעה נסיעה כל המראה התמלאה בכתם שמן שהתחיל מקטן וגדל עד שכיסה את כל שטח המראה ולא היה ניתן עוד לראות דבר דרכה.

קניתי עוד אחת מפירוק מהאיביי האמריקאי. שוב הסיפור חזר על עצמו, כתם שמן קטן שתוך שעה כיסה את כל המראה.

רציתי להתלונן אצל המוכר שהסחורה שלו לא טובה, ואז ראיתי שהוא כתב בתיאור המוצר שאם נוצר לך כתם שמן סימן שהבעיה במערכת החשמל של הרכב.

אצלי הצמה מקורית ואני בטוח שהחיבור שלה מיועד למראה מתכהה אוטומטית.

חיפשתי בגוגל והבנתי שהבעיה של יציאת השמן (שהוא החומר המתכהה) בין 2 שכבות הזכוכית, נפוצה למדי.

אני ויתרתי וחזרתי למראה ידנית.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכל מי שיש לו מראה כזו ,מבין עד כמה מראה כזו תורמת לכך שלא תסתנוור ותצתרך להזיז את המראה או להתכווץ בכיסא כדי שתוכל לראות מה נמצא מלפני הרכב.

^^

כן ולא. אצלי לפחות יש מקרים בהם היא "לא מתרגשת" מהפנסים הלא מכוונים של הרכב שמאחוריי ונשארת בהירה (יחסית), כשעם מראה מכנית יכלתי לפתור את הבעיה תוך שניה באמצעות שליחת האצבע למתג במרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הנקודה...

הרכב הזה משווק באירופה עם מראה מתכהה החל מגירסת הפרמיום.

כלומר יש תשתית למראה כזו.

ברור לי שאין מצב להזמין מוצר כמו בארופה כי אנחנו לא בארופה.

גם שזה לא ראלי להתעסק עם התקנות בתקופת אחריות.

אני מניח שאני פשוט מתוסכל שאנחנו משלמים הרבה יותר כסף ומקבלים הרבה פחות.

אני גם כך משלם כ 40 אלף מעל התכנון המקורי , אז היתי מוסיף עוד אלפיה על מראה...

אבל גם את זה לא מאפשרים לנו.

מתסכל

השאלה היא אחרת, האם בגירסה שמגיעה לישראל אכן יש תשתית חשמלית, כלומר לא רק תעלה שבה אמור לעבור הכבל אלא כבל חשמלי שמחובר לחיבור חשמל בצד השני.

הסתדרתי עם הידנית לפני כן בולוסטר, לא מתרגש מזה, לחיצה קטנה והכל בסדר.

זה כן תוספת נחמדה, אבל כמו שכתבתי ממש לא דיל ברייקר.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שאפשר להסתדר

עברתי את אלפי ק"מ בארופה עם רכב של 45 כוח סוס

ב40 מעלות ללא מזגן וידני.

והסתדרתי מעולה.. אההה כן היתה גם מראה רגילה.

אפשר להתרגל לכל דבר.

אבל קל יותר להשתדרג כלפי מעלה מאשר לרדת ברמה מטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יבאתי בעצמי מראות צד מתכהות והוספתי אותן למערכת קיימת של מראה מתכהה מרכזית, הנה הפרטים.

מערכת החיישנים שמחליטה מתי להכהות את המראות נמצאת במראה המרכזית, ואת זה קיבלתי כתוספת מקורית ברכב.

ברכב הזה (Audi A3 2011) התשתית החשמלית להעביר את הפיקוד מהחיישן המרכזי למראות שבדלתות לא הייתה קיימת והמתקין העביר חוטי חשמל מהמראה המרכזית דרך התקרה של הרכב אל קורות A ומשם לדלתות דרך הגומיות השחורות בהן עוברת צמת החוטים.

אם המראה המתכהה המרכזית לא הייתה קיימת ברכב מלכתחילה, התקנה שלה הייתה כנראה דורשת הוספה של צמה מהמראה המרכזית למחשב הגוף (BCM) שנמצא מתחת להגה.

עריכה אחרונה על ידי shugiflex

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1640 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...