Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קניית רכב מסוחר

method5
שימו לב! השרשור הזה בן 1673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ראיתי רכב אצל סוחר שטוען שהוא נקנה מליסינג 0 ק"מ ע"י אדם פרטי שהעביר לסוחר את הרכב לפני כ-4 ימים.

ברשיון הרכב כתוב ב"בעלים קודמים": 1.

הסוחר הוא סוחר מורשה ואכן כתוב תחת "תנאים והגבלות" - "הפקדת סוחר", "היו בעלים קודמים".

משהו פה לא מסתדר לי.

אם כן הרכב נקנה מליסינג 0 ק"מ, הבעלות הראשונית של הרכב הייתה של חברת הליסינג (0).

לאחר מכן הייתה אמורה להיות תחת האדם הפרטי (1) וברגע שהרכב הועבר לסוחר אמורה להיות 2, כאשר במעמד הקנייה שלי מהסוחר הרכב אמור להישאר 2.

אם ככה, למה ברשיון הרכב כתוב 1? זה אומר שהיה בעלים אחד בלבד לפני הסוחר, לא?

כמו כן, תחת "רישום מקורי" לא כתוב כלום, האם זה תקין? אומר שהרכב היה בבעלות פרטית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון.

בהעברת בעלות על סוחר מורשה נוספת יד ברישיון הרכב, וכאשר הסוחר מעביר בעלות האלה על הקונה , מספר הידיים לא משתנה שוב.

ככה זה עובד, נקודה.

רק הסוחר , שהוא בעל הרכב בפועל נכון לעכשיו, יכול להוציא ממחשב משרד הרישוי רשימת סוגי בעלות שהיו לפניו (גם בעמדות סופרפארם ).

יכול להיות שהרכב נרשם במקור בתור רכב חברה בע"מ ולכן לא רשום שום דבר בסעיף מקוריות , או בכלל הרכב נרשם ישירות על הבעל הפרטי הראשון עם שיעבוד לטובת חברת ליסינג.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

אומנם לא שאלת את זה, אבל תחסוך לעצמך את הכסף אם אתה מתכוון לקנות מהסוחר את הרכב.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נכון.

בהעברת בעלות על סוחר מורשה נוספת יד ברישיון הרכב, וכאשר הסוחר מעביר בעלות האלה על הקונה , מספר הידיים לא משתנה שוב.

ככה זה עובד, נקודה.

רק הסוחר , שהוא בעל הרכב בפועל נכון לעכשיו, יכול להוציא ממחשב משרד הרישוי רשימת סוגי בעלות שהיו לפניו (גם בעמדות סופרפארם ).

יכול להיות שהרכב נרשם במקור בתור רכב חברה בע"מ ולכן לא רשום שום דבר בסעיף מקוריות , או בכלל הרכב נרשם ישירות על הבעל הפרטי הראשון עם שיעבוד לטובת חברת ליסינג.

טעות בידך. בהעברה לסוחר לא משתנה מס' הבעלים הקודמים, אלא רק בהעברה לקונה.

ליסינג - יד 00 ברישיון

פרטי - יד 01 ברישיון

סוחר מורשה - לא מוסיף יד לרכב.

אתה - 02 ברישיון - זה אומר אתה יד שלישית!

מה שכתב Tom777 מדויק.

99% מרכבי 0 ק"מ נרשמים כרכב חברה רגיל - כלומר לא כתוב דבר בסעיף מקוריות.

אומנם לא שאלת את זה, אבל תחסוך לעצמך את הכסף אם אתה מתכוון לקנות מהסוחר את הרכב.

יסביר כבודו על אלו עובדות הוא מבסס את דעתו "המלומדת"

אנא נקטו משנה זהירות לפני שאתם מייעצים - תודה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מסתמך על פוסטים שעלו כאן ובעוד מקומות, לא כיוונתי לסוחר כזה או אחר, בכלליות צריך להתנהל איתם במשנה זהירות, ולמי שאין את היכולת להתנהל איתם, עדיף מאוד שלא יקנה מהם.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אני כתבתי .. אבל בסוף יש המלצה שטובה גם לפה

https://cars.walla.co.il/item/2572500

אז מהו הלקח המעשי מכל התסבוכת הזאת? פשוט מאוד, לסוחרים וגם לציבור – להצטייד טרם ביצוע העסקה בתדפיס בעלויות ממשרד הרישוי מעודכן ליום העסקה. בתדפיס מופיעות גם בעלויות "רגילות" וגם בעלויות "תו סוחר". אם מי שמוכר לכם את הרכב אינו מופיע בתדפיס, יש לברר מה הקשר שלו לרכב וגם לדרוש מסמכים לאימות הגרסה. ואם משהו נראה לכם חשוד – לסגת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אני כתבתי .. אבל בסוף יש המלצה שטובה גם לפה

https://cars.walla.co.il/item/2572500

אז מהו הלקח המעשי מכל התסבוכת הזאת? פשוט מאוד, לסוחרים וגם לציבור – להצטייד טרם ביצוע העסקה בתדפיס בעלויות ממשרד הרישוי מעודכן ליום העסקה. בתדפיס מופיעות גם בעלויות "רגילות" וגם בעלויות "תו סוחר". אם מי שמוכר לכם את הרכב אינו מופיע בתדפיס, יש לברר מה הקשר שלו לרכב וגם לדרוש מסמכים לאימות הגרסה. ואם משהו נראה לכם חשוד – לסגת.

ידוע לי שברשיומט שנמצא בכל סופרפארם ניתן לראות את רשימת הבעלויות.

אבל אם הרכב כרגע בבעלות סוחר ( טרייד מוביל לצורך העניין), אז איך הם מוציאים בדיוק את התדפיס ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. קודם כל העברת רכב לתו סחר מוסיפה יד ומסוחר לא.

מה שכן ונתקלי כבר בעבר שאכן מעבר לתו סחר יד 00 01 ירשם בתו סחר יד 01 כאילו יש באג במשרד רישוי כשאתה מעביר יד מ01 לתו סחר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. קודם כל העברת רכב לתו סחר מוסיפה יד ומסוחר לא.

מה שכן ונתקלי כבר בעבר שאכן מעבר לתו סחר יד 00 01 ירשם בתו סחר יד 01 כאילו יש באג במשרד רישוי כשאתה מעביר יד מ01 לתו סחר

זה פשוט לא נכון, מס' הבעלים עולה בהעברה מהסוחר וכבר הוכחתי את זה למישהו שטען פה אחרת.

אני מבקש לא לנחש יותר ניחושים או לציין עובדות שאין להן אחיזה במציאות.

זאת אומרת שאם הרכב יד ראשונה יופיע ברשיון של הסוחר 00 עם הערה בתחתית שלרכב היו בעלים קודמים.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית רכשתי פעם רכב מלובינסקי טרייד (שהוא סוחר מורשה). ברישיון הרכב היה רשום 01 בעלים קודמים+ הפקדה לתו סוחר .

אחרי העברת בעלות על שמי , עדיין נשאר 01 בעלים קודמים.

זה גם לא הגיוני שרכב מופקד לתו סוחר יהיה רשום ברישיון הרכב 00 בעלים קודמים, כי כן היו לפני הסוחר בעלים קודמים.

הנושא עלה הרבה פעמים בפורום. זה אחד השרשורים מהעבר, בו נותנים תשובות וגם פותח השרשור מדווח מה נרשם אחרי העברת בעלות מסוחר אליו:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?351979-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%9E%D7%A1%D7%95%D7%97%D7%A8-%D7%A2%D7%96%D7%A8%D7%94-%D7%91%D7%94%D7%91%D7%A0%D7%AA-%D7%9E%D7%A1-%D7%94%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%A7%D7%95%D7%93%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%A8%D7%A9%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%94%D7%A8%D7%9B%D7%91

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1673 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...