Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נוזל קירור לסיטרואן ברלינגו

Din Ezra
שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני צריך למלא נוזל קירור ברכב (סיטרואן ברלינגו), ובספר של הרכב אני לא מוצא איפה כתוב איזה סוג של נוזל קירור צריך לשים. האינטרנט מלא בדעות חלוקות ואני לא רוצה למלא בטעות נוזל שלא מתאים.

איך אני יכול לדעת איזה נוזל קירור יתאים לי?

בהנחה שאין לי מושג באיזה נוזל קירור השתמשו בכל השנים האחרונות.. הרכב מאוד ישן, היה אצל ההורים המון שנים ואני בספק אם הם ידעו לענות לי על השאלה.

תודה מראש :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוזל הכי טוב לרכב שלך הוא הנוזל המקורי של פזו סיטרואן, ממותג תחת השם pro

ניתן למצוא אותו בחנויות חלפים רבות. הנה דוגמא

https://www.justmotor.co.il/product/%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C-%D7%A7%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%A4%D7%99%D7%92%D7%95%D7%A1%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%9F-pro

להבנתי בשנה האחרונה הם עברו להשתמש במיכל שקוף, אז אל תתרגש אם הוא ניראה טיפה שונה מהתמונה באתר

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם נניח ובשנים האחרונות השתמשו ברכב הזה בנוזל קירור שונה, זה לא יזיק אם אשתמש בנוזל שהצעתם? כי הבנתי שאסור לערבב בין סוגי נוזלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שנה האוטו? אתה יודע איפה הוא טופל? איזה צבע הנוזל שיש במערכת. זה לא שהצבע אומר הרבה, אבל בכל זאת...

אם אתה לא יודע איזה נוזל יש כרגע, אין דרך להוסיף את אותו סוג נוזל :-)

זה או לרוקן הכל, לעשות שטיפה למערכת ולמלא נוזל חדש או להוסיף את הנוזל המקורי ולקוות שיהיה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שנה האוטו? אתה יודע איפה הוא טופל? איזה צבע הנוזל שיש במערכת. זה לא שהצבע אומר הרבה, אבל בכל זאת...

אם אתה לא יודע איזה נוזל יש כרגע, אין דרך להוסיף את אותו סוג נוזל :-)

זה או לרוקן הכל, לעשות שטיפה למערכת ולמלא נוזל חדש או להוסיף את הנוזל המקורי ולקוות שיהיה בסדר.

סיטרואן ברלינגו שנת 2004. אין לי מושג איפה טופל לצערי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנוזל של PSA בצבע כחול. לא ירוק. יש לך נוזל בצבע כחול?

בברלינגו בן 15 סביר להניח שמילאו נוזל לא מקורי במהלך השנים. וגם אם כן כנראה שהנוזל המקורי השתנה

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בברלינגו בן 15 סביר להניח שמילאו נוזל לא מקורי במהלך השנים. וגם אם כן כנראה שהנוזל המקורי השתנה

אז מה זה אומר? שעדיף לי לנקז את כל המים ולמלא מחדש את הסוג שהציעו פה? או שפשוט לשים ויהיה בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בונה על האוטו להרבה זמן אז בהחלט כדאי להחליף את נוזל הקירור הקיים עם שטיפה למערכת. אבל זה לא רק זה, צריך גם לעשות טיפול גדול אם אין הסטוריית טיפולים ידועה.

אם אתה רק רוצה להשלים את המפלס וחסר ממש מעט, תשלים עם מים. אם חסר הרבה, תשלים עם נוזל מקורי. נכון אולי זה לא טוב. אז חוזרים לאפשרות הראשונה.

איך נראה הנוזל הקיים? יש סימני חלודה במיכל עיבוי?

בגדול ברלינגו בגרסה של 2004 גם ה 1.9 וגם ה 2.0 טורבו זה אוטו אמין ומוצלח שאין בעיה להמשיך להחזיק אם המצב ההתחלתי שלו סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בונה על האוטו להרבה זמן אז בהחלט כדאי להחליף את נוזל הקירור הקיים עם שטיפה למערכת. אבל זה לא רק זה, צריך גם לעשות טיפול גדול אם אין הסטוריית טיפולים ידועה.

אם אתה רק רוצה להשלים את המפלס וחסר ממש מעט, תשלים עם מים. אם חסר הרבה, תשלים עם נוזל מקורי. נכון אולי זה לא טוב. אז חוזרים לאפשרות הראשונה.

איך נראה הנוזל הקיים? יש סימני חלודה במיכל עיבוי?

בגדול ברלינגו בגרסה של 2004 גם ה 1.9 וגם ה 2.0 טורבו זה אוטו אמין ומוצלח שאין בעיה להמשיך להחזיק אם המצב ההתחלתי שלו סביר.

הרכב עבר טסט לפני פחות מחודש. הרכב אצלנו המון זמן במשפחה ואני לא בונה עליו להרבה זמן (מתכנן לקנות מכונית חדשה עוד בערך שנה), אבל כן יש לי רצון לשמור עליו וללמוד לטפל בו כמו שצריך. מבחינתי זה רכב ראשון שעליו אני רוצה להתאמן וללמוד לקראת הרכבים הבאים שלי.

סימני חלודה לא ראיתי, היום אסתכל שוב ואגיד איך נראה הנוזל הקיים.

בגדול הסיבה שאני רוצה למלא את מי הקירור, היא שנדלקה לי נורה ליד מד הטמפ', שלהבנתי מציינת שחסר מים במי הקירור. היום מישהו אחר אמר לי שהיא בכלל מציינת שיש מים בסולר, ככה שאני די מבולבל. מעלה פה תמונה בתקווה שתוכלו לתת לי תשובה ברורה יותר.

היא נדלקת רק בזמן נסיעה. (במצב עומד היא נכבית לאחר חצי דקה)

http://www.up2me.co.il/v.php?file=719975.jpg

תודה רבה לכם, נחשפתי לפורום רק לאחרונה ועושה רושם שיש לי המון מה ללמוד פה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנורה היא אכן מפלס מי קירור. יש במיכל עיבוי בצד חיישן מפלס, יכול להיות שהמפלס תקין אבל החיישן קצת מזייף או קצרים בפלג שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנורה היא אכן מפלס מי קירור. יש במיכל עיבוי בצד חיישן מפלס, יכול להיות שהמפלס תקין אבל החיישן קצת מזייף או קצרים בפלג שלו.

אז במידה ובבדיקה הידנית אני רואה שאין בעיה במפלס המים, אפשר להתעלם מהנורה בידיעה שהכל בסדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוזל ירוק של וולאו גם טוב

אבל המקורי בצבע כחול, אני אפילו זוכר איזה ריח היה לו חחח

מפתיע שברלינגו מנוע 2000 עם טורבו בשנת 2004.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברלינגו טורבו 2.0 הגיעו כבר ב 2003 אבל במקביל ל 1.9 האטמוספרי שהיה יותר זול. אז ברור שרוב המכירות באותן שנים היו של האטמוספרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1669 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...