Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה להשכרת רכב באוסטריה

bar201
שימו לב! השרשור הזה בן 1650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני טס לאוסטריה לחמישה ימים.

אני צריך רכב קטן וחסכוני בדלק (חשוב).

תאכלס מעדיף ידני (מה יותר זול להשכרה ומבחינת צריכה?)

1. על איזה רכב אתם ממליצים?

2. עדיף ידני או אוטומט מבחינת עלויות דלק והשכרה?

3. יש לכם חברה טובה שאתם יכולים להמליץ לי עליה להשכרה באוסטריה? (לא אכפת לי אם ישראלית או מקומית).

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמה אנשים ישהו ברכב וכמה מזוודות אתה מתכוון לקחת?

2. לא באמת משנה יותר מדי היום, יש היום גירים רובוטיים וגיר אוטומטיים מרובי הילוכים שנותנים צריכת דלק מאוד דומה (ולעיתים אפילו עדיפה) לגיר ידני.

3. אני שכרתי מסיקסט דרך שלמה סיקסט והייתי מרוצה מאוד, היצע רכבים מגוון, נתנו כמה אופציות לבחור באותה קטגוריה, שירות מצוין בשדה התעופה בוינה ובסניף המרכזי בוינה, רכבים צעירים, ויזואלית נראים טוב, גם מבחינה פנימית הרכב שקיבלנו היה נקי.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. כמה אנשים ישהו ברכב וכמה מזוודות אתה מתכוון לקחת?

2. לא באמת משנה יותר מדי היום, יש היום גירים רובוטיים וגיר אוטומטיים מרובי הילוכים שנותנים צריכת דלק מאוד דומה (ולעיתים אפילו עדיפה) לגיר ידני.

3. אני שכרתי מסיקסט דרך שלמה סיקסט והייתי מרוצה מאוד, היצע רכבים מגוון, נתנו כמה אופציות לבחור באותה קטגוריה, שירות מצוין בשדה התעופה בוינה ובסניף המרכזי בוינה, רכבים צעירים, ויזואלית נראים טוב, גם מבחינה פנימית הרכב שקיבלנו היה נקי.

רק אני. בלי מטען כמעט...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח משהו כמו גולף, בפועל גם פולו יכולה להיות בסדר, אבל ממה שאני זוכר, ההפרשים לא גדולים מאוד ועדיף לנסוע ברכב מרווח יותר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי לוקח משהו כמו גולף, בפועל גם פולו יכולה להיות בסדר, אבל ממה שאני זוכר, ההפרשים לא גדולים מאוד ועדיף לנסוע ברכב מרווח יותר.

אני לא ממש מבין ברכבים. גולף זה חברה אבל מה הדגם הספציפי שאתה ממליץ?

אגב תראה מה מצאתי - שלושה ימים 200 שקל, זה נראה לך מחיר הגיוני?

https://www.rentalcars.com/SearchResults.do?country=%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94&doYear=2019&city=Vienna&puTimeCombined=9%3a0&doFiltering=true&dropCity=Vienna&driversAge=30&filterTo=19&fromLocChoose=true&dropLocationName=Vienna+Airport&doMinute=0&puYear=2019&puSameAsDo=on&locationName=Vienna+Airport&puMinute=0&filterFrom=0&doDay=2&puMonth=10&dropLocation=388051&doHour=20&dropCountry=%d7%90%d7%95%d7%a1%d7%98%d7%a8%d7%99%d7%94&doTimeCombined=20%3a0&puDay=31&puHour=9&location=388051&doMonth=11

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולף זאת לא חברה, זה דגם מייצג מקטגוריה של מכוניות קומפקטיות, גם 308, פורד פוקוס או מכוניות דומות יתאימו.

בכל אופן, אני לא מסתמך על כל האתרים האלו, מעדיף להזמין ישירות מספק ישראלי שמספק לי את כל הביטוחים האפשריים, אני מעדיף לשכור עם ביטול השתתפות עצמית ועם ביטוח על שמשות, מראות וצמיגים, רוצה ראש שקט ואבא ואימא כשיש בעיות (וכשהיו לי בעיות אחרי השכרה בגרמניה, היה עם מי לדבר בארץ ופתרו את הבעיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נוסע ל-5 ימים. אני מניח שתסע לא יותר מ-1000 ק"מ. בצריכה של 15 קמ"ל (סבירה מאד במתווה בינעירוני בעיקרו) תשרוף בערך 400 ש"ח דלק. נניח שתחסוך 20%. זה 80 ש"ח. שווה לך להתכלב בשביל 80 ש"ח, ואולי לקלקל את הטיול בגלל רכב צפוף ולא נוח.בוא נוסיף עםד 10 אירו ליום תמורת הפרש המחיר בין הקבוצות, זה 50 ירו, או 200 ש"ח. סה"כ אתה מדבר על חסכול של 300 ש"ח. בעיני ממש לא המקום לחסוך, כיוון שהנוחות הופכת טיול בינוני מינוס לטיול מהנה.

הכלל שלי ברור: קח רכב 1-2 קטגוריות מעל מה שהיית קונה לעצמך בארץ לאותם צרכים. לזוג או שלושה קח משפחתית קטנה (גולף או 308 או דומה), לארבעה ומעלה לך על ואן בגודל מתאים. תמיד יהיו מזוודות, תמיד יהיו שישיות מים ותמיד תרצה שלא יהיה שום דבר גלוי, אלא שהכל יהיה סגור בתא המטען.

וההערה של דור לגבי ביטוחים היא יותר מנכונה. קנה אוה בשתי ידיים ואמץ אותה היטב אליך. ואני אוסיף - בחר בחברת השכרה עם פרישה רחבה של תחנות השכרה, למקרה שתזקק להחלפת הרכב או שירות. שים לב שבקישור שלך יש השתתפות עצמית של 800 אירו לארוע ביטוח, כלומר כ-3200 ש"ח.

אישית אני שוכר רכב באמצעות הנציגות הישראלית או האתר המקומי ביעד של חברת השכרה בינלאומית.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פחות מתחבר לכלל של ספריאל לגביי הקטגוריות, אנחנו טסים לפעמים בהרכב משפחתי, 4 מבוגרים, לרוב שוכרים רכבים משפחתי סטיישן או מנהלים סטיישן, בארץ הרכב הכי גדול במשפחה הוא מאזדה 3 הצ'באק וזה בסדר גמור.

באוסטריה הזמנו אוקטביה סטיישן ויכולנו לבחור בין מאזדה 6 סטיישן, אופל אינסינגיה סטיישן ופג'ו 5008.

באיטליה הזמנו פיאט טיפו סטיישן וזה מה שהתקבל, 4 מזוודות נכנסו ולא הייתה בעיה (אבל המזוודות היו חשופות, לכן לא עשינו עצירות שבהן נדרשנו לעזוב את הרכב או שלא היה בשדה הראיה שלנו).

בכללי, נראה לי שמעט מאוד רכבי סטיישן מסוגלים לאכלס 4 מזוודות בלי לחשוף לפחות איזו מזוודה אחת בתא המטען.

לשכור וואן בגלל מזוודות, אם ברוב הטיול אתה לא מתנייד עם מזוודות, מרגיש לי לא נכון.

עם וואן פחות כיף לנהוג, יותר מוגבלים במקומות צרים, צריכת הדלק גבוהה יותר, הביצועים פחות טובים ויותר קשה לתמרן ולחנות בחניונים (לעיתים גם אי אפשר לחנות בכלל, בגלל מגבלת הגובה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דור - זו היתה גם דעתי עד שיום אחד החליפו לי את המונדיאו סטיישן ל-5008. זה עולם אחר. מאז אני מעדיף את הואן 7 מקומות (כאשר הספסל האחורי מקופל). היה לזה יוצא מהכלל אחד - שבוע באיסלנד - אבל לאותה נסיעה יצאנו עם 3 מזוודות בלבד, וחוץ מזה, מדובר במדינה שבה אתה יכול להשאיר את הרכב פתוח עם כל התכשיטים של האישה מסודרים על הדאשבורד ואף אחד לא יגע בו.

בעשור האחרון הטיולים שלנו אינם טיולי כוכב, אלא נודדים, כך שהמזוודות נמצאות יחסית הרבה ברכב.

מעבר לכך שיש הבדל בין 4 ל-5 מבוגרים, וההרכב המלא שלנו הוא 5 מבוגרים. אבל נראה שהעידן הזה תם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם ב-5008 היה מאוד קשה לאכלס 4 מזוודות כששני הכיסאות מאחור היו מקופלים. עם 3 מזוודות אני מאמין שלא הייתה לנו בעיה.

עם ה-5008 היינו בסלובקיה ובפולין, המזוודות נשארנו לפעמים באוטו בסלובקיה (לפולין עברנו את הגבול ללא מזוודות כי חזרנו באותו יום לסלובקיה) ולא היו בעיות.

את הטיפו שכרנו באיטליה, ובאיטליה על פי ההמלצות לא כדאי להשאיר שום דבר נגיש, קראתי על המון מקרים של פריצות לרכבים של תיירים.

בטיול נודד השיקול הגיוני, אנחנו מבצעים טיולי כוכב כפולים או משולשים (וכשהטיול ארוך גם עושים יותר מזה), כך שאין לנו צורך במזוודות רוב הזמן ברכב, למעט בימי המעבר ובימי הטיסות.

לחמישה מבוגרים העסק בהחלט שונה, למרות שרכב כמו 5008 מאכלס 5 מבוגרים בכיף בשתי השורות הראשונות, אני לא רואה איך תא המטען מתמודד עם 5 מזוודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התמודד כמו גדול. מדובר בדגם הקודם (מדובר ב-2010) אז אולי יש הבדל לנוכחי (אין לי מושג, לא ניסיתי אותו), והדגם הנוסף מהקבוצה שעתו היה ניסיון עוד יותר טוב היה הרנו אספאס.

לא שבעבר לא הסתדרנו גם עם כלים יותר קטנים, לפני הרבה מאד שנים אפילו וולבו V40 לכל החמישיה, אבל אז הילדים עדיין היו ילדים, לומת זאת המזוודות היו בגודל מלא. אבל, כאמור, העידן הזה נגמר. מצד שני, גם לנסיעות זוגיות אני לא מסתפק בסופרמיני אלא שוכר משפחתית סטנדרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1650 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...