Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Camry 3.5 או מאליבו 3.5

Mazdaspeed 6
שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה לא יכול להשוות את הקאמרי למאליבו, אלה רכבים באיכות אחרת ומסגמנטים אחרים. נכון שניהם רכבי מנהלים אבל הקאמרי דרגה אחת מעל וגם מבחינת הגודל היא נחשבת Full-size (מקבילה יותר אם כבר לאימפלה או ביואיק לוצרן מבחינת הגודל).

הבעיה של האמריקאיות בשנתונים שאתה מחפש היא שהמנועים והגירים עדיין מהדגמים הישנים, ז"א מנועי V6 אבל עם 12 שסתומים וגירים 4 הילוכים. התפוקה בהתאם, מנוע 3.5 של מאליבו נותן בערך 30 קג"מ ו 220 כ"ס, לעומת זאת מנוע 3.5 מודרני כמו של הקאמרי נותן 277 כ"ס ו 35 קג"מ.

ממה ששמתי לב כלל אצבע למנוע אטמוספרי מודרני אמור להיות בערך 1 קג"מ על כל 100 סמ"ק, בגדול.

לסיכום קאמרי מ 2008 תעלה פי 1.5 לפחות ממאליבו 2010. כמובן שהיא איכותית יותר, בעיקר מבחינת מנוע וגיר מתקדמים יותר (לגבי אבזור לא יודע, זה ענין אישי, יש אנשים שלא אוהבים אמריקאיות או פחות מעריכים את האיכות)

ב 40K יש מצב שאתה יכול אולי לגרד גם ביואיק לה-קרוס 2010 מנוע 3.6, זה כבר מנוע מודרני וגיר 6 הילוכים, 280 כ"ס ובאזור ה 36 קג"מ. לא נופלת מהקאמרי כנראה מבחינת ביצועים אבל גם תהיה קצת יותר יקרה (ביחס לקאמרי 2008), הכי זול שראיתי זה ב 44K ביד 2 עם 170K ק"מ ליסינג לשעבר).

קודם כל תודה על התגובה המדהימה שלך!

דבר שני לגבי הביואיק איך היא?

שמעתי שהיא לא אמינה ואוכלת דלק יותר מה מאליבו.

המנוע 3.6 של המליאבו ושל הביואיק 3.6 זה המנוע של קאדילק ?

עריכה אחרונה על ידי Mazdaspeed 6
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל אני חייב לומר - אין לי היכרות עם הביואיק הנ"ל ממקור ראשון.

ממה ששמעתי ממכונאים שיצא לי לדבר איתם:

דגם ה 2.4 הוא הידוע כבעייתי (מנוע קוריאני, לפי מה שהבנתי) עם לא מעט מנועים שהלכו. דגמי ה V6 הם אמריקאיים ולכן נחשבים יותר אמינים באופן כללי.

לא יודע אם זה אותו מנוע כמו של קאדילק. נראה שיש כמה וכמה דגמים, למשל קאדילק CTS דגמי 2008/9 עם מנוע 3.6 אבל 307 כ"ס, לביואיק אותו נפח (3564 סמ"ק) אבל פחות הספק, 280 כ"ס. אין לי מושג אם מדובר במנוע שונה או רק בטיונינג שונה של אותו מנוע.

קצת קשה לי לייעץ לך כאן כי אני לא יודע באמת מה בדיוק הכיוון שלך. עם התגברות הפופולריות של הג'יפונים סגמנט המנהלים הופך יותר ויותר מצומצם ובטח שהאניות הגדולות לאט לאט נעלמות (לצערי :(). אם הייתי במקומך, יכול להיות שבכל זאת שדרוג למאליבו 2010 מנוע 3.5 עם מומנט לא רע של בערך 30 קג"מ והספק של 220 כ"ס במחיר מינימלי (לדעתי לא יותר מ 21-22K בפועל לרכב במצב סביר\טוב), אבזור סביר ונוחות לא רעה, זו חבילה די טובה למחיר וכנראה שדרוג קל לעומת המאזדה 6 שיש לך היום.

הקאמרי ללא ספק תהיה גם בחירה מצויינת אבל כנראה בירידה של שנתיים בשנתון ועוד 10-12K למחיר. איכות גבוהה יותר ומנוע חזק יותר.

הביואיק נראה שנמצאת בקצה התקציב שלך, ללא ספק תקבל בתוספת של 6-8K בפועל שדרוג של שנתיים בשנתון לעומת הקאמרי, רכב לא פחות חזק אבל כנראה קצת פחות אמין (בכל זאת קאמרי, יותר אמינה כנראה מ 90% מהרכבים, כמו כל טויוטה).

לשיקולך, בהצלחה!

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של יום כשהתלבטתי בין המאליבו למונדאו, לקח לי 5 דקות לפסוק לטובת המונדאו, בגלל שתא הנוסעים לטעמי היה עשוי מחומרים הרבה יותר איכותיים ונעימים למגע. בהינתן מצב שלא מוצאים קאמרי, לדעתי המונדאו 5 דלתות עד 2011 היא התמורה הטובה ביותר לכסף. חפש שרשור שלי בהתלבטות מול המאליבו.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים לגמריי שאם הבחור לא בהכרח מחפש V6 (לפי הבנתי הוא מחפש גם שדרוג משמעותי בכוח ולא רק בשנתון) אז המונדיאו היא אולי המציאה הכי גדולה היום. יש לאחי מודל 2010 והמחירים באמת מגוחכים ביחס למה שאתה מקבל מהרכב.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותש, נותן לך עצה, אתה מסתכל על מנועים גדולים עם הרבה כח והספק... דחילאק, שחרר מהנושא של צריכת דלק.

אני במקומך הייתי מחפש קאמרי v6 רכב חזק בקטע אחר, מאליבו מרגיש כמו אוטובוס אבל נוסע נחמד (מוגבל ל 170)

מי שהעלה כאן את נושא הביואיק, רעיון ממש לא רע, אבל תכוון לגרסת 3.6 280 כח רמת גימור cxl.... עוד אופציה קצת שונה בגזרת האמריקאיות... קרייזלר 300c 2009....

Opel INSIGNIA 2013 2.0T Edition - For me

ReflashTeam IL stage 1 Remap.

Opel INSIGNIA 2015 2.0T Cosmo - For the wife ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה קאמרי רכב חלום ומנוע V6 אחד החזקים בקטגוריה בזמנו. אם אני במקומך לא חושב פעמים טויוטה

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה אותו מנוע כמו של קאדילק. נראה שיש כמה וכמה דגמים, למשל קאדילק CTS דגמי 2008/9 עם מנוע 3.6 אבל 307 כ"ס, לביואיק אותו נפח (3564 סמ"ק) אבל פחות הספק, 280 כ"ס. אין לי מושג אם מדובר במנוע שונה או רק בטיונינג שונה של אותו מנוע.

ללה-קרוס מהדגם האחרון ששווק בארץ (מ-2010) היה מנוע 3.0L V6 עם 255 כ"ס שמקורו בשת"פ עם מיציבושי. ב-2012 המנוע הנ"ל הוחלף למנוע 3.6 של GM.

אני מכיר את הלה-קרוס כי לחמי יש כזאת כבר 9 שנים והוא עבר איתה 250K ק"מ. לגיר יש חולשה - מחשב הגיר נוטה לעשות בעיות באזור ה-150K ק"מ.

למנוע אמינות בסיסית טובה, שאר המכלולים ההיקפיים עם אמינות סבירה. ברכב של חמי היה צריך להחליף קטליזטור לאחר 200K ק"מ. כמו כן הוחלפו משאבת מים פעמיים והחליפו את כל צמת החשמל.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ללה-קרוס מהדגם האחרון ששווק בארץ (מ-2010) היה מנוע 3.0L V6 עם 255 כ"ס שמקורו בשת"פ עם מיציבושי. ב-2012 המנוע הנ"ל הוחלף למנוע 3.6 של GM.

כמו שציינתי למעלה, אין לי הכרות עם הדגם מקרוב אבל נראה שישנם גם ב 2010 דגמים עם מנוע 3.6 (3564 ליתר דיוק) עם 280 כ"ס (לפחות לפי יד 2). כנראה שבאמת מתישהו החליפו את מנוע ה 3.6 הנ"ל במנוע אחר שנראה זהה לזה שבאימפלה מ 2013 (3.6 303 כ"ס).

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-2010 שווקה גם הלה-קרוס מהדגם הקודם שהייתה נחותה בכל אספקט מזאת שהחליפה אותה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב אז או שיש בלבול או שאני לא מספיק מכיר את כל הדגמים.

לפי מה שאני מכיר בארץ שווקו 2 דורות של הלה-קרוס ב 2 צורות שונות

:

1. מ 2006 ועד 2009 לדעתי (אולי יש גם 2010 אבל לא יצא לי לראות) עם מנוע 3.8 ישן 200 כ"ס, וגיר 4 הילוכים ישן - אני בטח לא מדבר על הדגם הזה.

2. מ 2010 והלאה, זה מבחינתי "הדגם החדש". האם גם בשנתונים האלה יש פיצול לשני דגמים שונים? כי מבחינה חיצונית נראים דומה מאוד.

דוגמא ל 2010 מנוע 3.6 "הדגם החדש":

https://www.yad2.co.il/s/c/4h7snr

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, מ-2010 שווק הדגם ה"חדש", אך הוא יובא עם מנוע 3.0 ליטר (כפי שמצויין במחן של קינן כהן http://pricelist.yad2.co.il/Article.php?CarType=1&Manufactur=11&CarModel=4875&SubModelID=26960&ArticleID=479).

כאמור, ב-2012 הביואיק החלה להיות מיובאת עם מנוע 3.6.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היצור הזה הוא סוג של בן-כלאיים? ז"א דגם "חדש" אבל עם מנוע 3.6 "ישן", או משהו כזה?

https://www.yad2.co.il/item/4h7snr/?utm_campaign=m-ToAd&utm_source=clipboard&utm_content=Cars

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, כי דווקא נראה שגם ביד 2 דגם ה 3.6 הוא דגם רשמי בשנתון 2010:

http://pricelist.yad2.co.il/cardetails_n.php?SubModelID=26960&Year=2010

ואכן נראה שב 2012 נכנס דגם ה 3.6 המתקדם יותר (אני מניח) עם 303 כ"ס אבל דגם 3.6 עם 280 כ"ס היה עוד מ 2010, כך נראה.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב שאני מכיר אישית, עלה לכביש באפריל 2010 ומצוייד במנוע 3.0 255 כ"ס והוא מהדגם האחרון ששוק בארץ וברמת הגימור הגבוהה (CLX).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1305 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...