Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתלבט בין שני רכבים יונדאי קונה או קיה סטוניק

Dudu1980
שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי אולי תוכלו לעזור ליהודי נחמד שמתלבט :)

למישהו פה יש חוות דעת רצינית על היונדאי קונה? ממה שקראתי באינטרנט ראיתי שהרבה רשמו שהגיר שלה מתחמם זה נכון?

זה נראה אוטו יפה וחזק שאלה אם הוא גם פרקטי?

מה לגבי הקיה סטוניק? הוא פחות חזק אבל מהמפרט נשמע שחוץ מהמנוע אין הרבה הבדל?

אולי רכב אחר שאתם יכולים להמליץ עליו באותה הקטגוריה?

אני יודע שיש כמה דגמים לכל אוטו אבל למי שמבין אז אשמח להמלצה גם איזה דגם

תודה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטוניק מעט צפוף יותר מהקונה.

לקונה הייתה גרסה עם 4X4 עד לאחרונה, לדעתי אין צורך בה.

הסטוניק נמכר עם גיר רובוטי ומנוע טורבו , וגם עם מנוע אטמוספרי וגיר אוטומטי רגיל, פחות ביצועים אבל פשוט יותר לאחזקה.

ממליץ לקרוא שרשור בנושא הקונה (למרות שהוא לא כולל אחזקה) וכמובן לבצע חיפוש בפורום על הקונה.

תנסה לפרט מה חשוב לך באוטו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי יואב ותודה על התשובה המהירה :)

חשוב שיהיה אמין בטיחותי עם בגז׳ נורמלי (המידות תא המטען של שתי המכוניות מספיקות)

וגם מקום בתא הנוסעים. לא חייב להיות גדול אבל די מרווח ושגם יהיה מספיק חזק אבל על כוח אני מוכן להתפשר. אני מבין ממך שהקונה יקרה יותר לאחזקה? זה גם שיקול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שגרסת ההנעה הקדמית של הקונה תהיה משמעותית יקרה יותר לאחזקה מזו של הסטוניק עם מנוע הליטר.

אם לא חשוב לך ביצועים ואתה מעוניין בחסכון בדלק, הייתי מציע לשקול את הנירו, בהנחה והוא מספיק "ג'יפון" עבורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי גם על הנירו אבל הוא יקר יותר ובמחיר כזה עדיף לי כבר ללכת על האח הגדול שלו הספורטאז׳.

אז בעצם חוץ מהמנוע אין הבדל משמעותי ביניהם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטוניק אחלה רכב.

אם גודלו מספיק לך אז מנוע 1000 טורבו וגיר רובוטי כפול מצמדים עושים את העבודה. הקונה חזקה מאוד גדולה אך פחות חסכונית.

אפרופן אותה יחידת גיר מנוע של הסטוניק קיימת ביונדאי i20 והרכב נוסע בצורה מדנימה וחסכוני מאוד בהצלחה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי הולך על הסטוניק כי היא יותר קלה לתחזוקה. חוץ מזה שמנוע הטורבו שלה יהיה חסכוני יותר, והיא מאוד מאובזרת אז היא נותנת תמונה טובה. וכראה זה סובייקטיבי אבל לדעתי היא נראית טוב יותר ופחות מגושמת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שרכשתי את הסטוניק הייתי בהתלבטות דומה בין הסטוניק לקונה.

כמה מילים על הסטוניק

יתרונות- קטן וקומפקטי, מאד זריז ומאיץ יפה (כשהאוטו ריק), מתנהג טוב על הכביש ובסיבובים, עשיר באיבזור ונראה מאד יפה מבחוץ ובמפנים.

חסרונות- מנוע הטורבו 1ל' ממש לא חסכוני כשדופקים קיקים ונוסעים על 140, הגיר מתחמם טיפה בפקקים כשיש יום חם, מושבים מאד לא נוחים וקשה למצוא תנוחת ישיבה נוחה, תא מטען קטן וחוסר מקום במושבים האחוריים, מבחר צבעים מאד דל.

הקונה מצד שני היא חיה אחרת לגמרי.

בעיקרון יונדאי קונה זהה לקיה סטוניק, אותו גיר אותה איכות הרכבה, איכות חומרים ואיבזור זהה.

אבל מעבר לזה אי אפשר להשוות את הסטוניק לקונה, אלו רכבים שונים שנועדו לקבל שונה.

היונדאי קונה מבוססת על היונדאי I30 והקיה סטוניק מבוססת על הקיה ריאו (יונדאי I20).

לקונה יש יתרונות וחסרונות אבל אם יציעו לך הנחה של 15אש"ח על הקונה 4X2 אז הייתי רוכש אותה.

מנגד הייתי בודק גם סיאט ארונה, רכב נוח ולדעתי מוצלח יותר מהסטוניק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...