Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה למקצוענים - מה עדיף מנוע אוכל מעט שמן או מנוע שהפסיק לאכול שמן?

orankohn
שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי רכב שעבר 175,000 ק"מ. הרכב ברשותי מאז 89,000 ק"מ.

המנוע תקין ונוסע היטב. מאז קניתיו מחליף לבד שמן כל 15 אלף ק"מ ומשתמש בשמן שעונה בדיוק למפרט היצרן ומחברות ידועות ומוכרות. (מוטול, יורול וכו').

לכל אורך התקופה ישנה "אכילת" שמן עיקבית ומועטה - כל 5,000 ק"מ הוספתי כ- 300 מ"ל שמן. הדבר כלל לא הטריד אותי כי אפילו בספר הרכב היצרן , בסוג של כסת"ח, מאפשר כנורמלי אכילה של 1/2 ק"ג ל- 2,000 ק"מ. (וכאמור אצלי הירידה פחותה בהרבה ועיקבית).

לפני מספר חודשים הכנסתי את הרכב, שלא כהרגלי, למוסך מורשה יבואן לתיקון בעייה מסוימת שהצריכה סורק יעודי. תוך השהות במוסך מתוך רצון לחסוך בטרחה ביקשתי גם החלפת שמן ופילטר , אפילו שעוד היו 2K ק"מ למועד המתוכנן.

בוצעה החלפת שמן למה שכונה בחשבונית "שמן מנוע ממותג". שאלתי את היועץ בשחרור מה בדיוק אתם שמים והוא אמר בחירטוט אופייני :"זה שמן ייחודי של היצרן שבדיוק מתאים לרכב שלך". היות שבחשבונית כתוב במק"ט PZ330119 אני משער שזה שמן של פז שמגיע בצובר, שמן הסתם מתאים לתקן הנדרש.

וכאן מגיע ההפתעה.

מאז נסעתי כ- 9,000 ק"מ ומפלס שמן המנוע אינו זז כלל. הפסיקה אכילת השמן האיטית.

האם זה סימן חיובי או שלילי לאיכות השמן והתאמתו? מה עדיף, אם בכלל למנוע - להפסיק לצרוך שמן או להמשיך ב"הרגלו?"

הרי גם לאורך התקופה שהייתה ירידה איטית, כמובן השלמתי כל פעם לשמן מסוג שכבר היה במנוע כך שנזק לא נגרם ואפילו עשיתי רענון קל לשמן.

מה דעת מביני העניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מה בדיוק שמו לא ראיתי במו עיני, אם כי זה מוסך אמין שאני סומך עליו.

למה כוונתך שהרווחתי אם אין צריכת שמן?

ברור שאני מרוויח טרחה באי השלמת המפלס ומעט זוזים בחסכון במחיר השמן להשלמה שנחסך ממני. השאלה האם זה גם "בריא" יותר למנוע להפסיק לאכול שמן?

ומה יכול להיות ההסבר לתופעה, בהנחה שגם המוסך שם בדיוק שמן במפרט הנכון של היצרן שאני תמיד משתמש בו ? (C3)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך מה קבעת איכות ירודה של שמני "פז"? יש לך מעבדה לאיכות השמנים?

יבואנים רבים משתמשים בשמני פז במוסכים מורשים, כולל רכבי טורבו בנזין / דיזל.

המנועים מחזיקים מאות אלפי קילומטרים ( של טויוטה, רנו, ניסאן ועוד ) ללא תקלות.

הייתי ממשיך עם השמן הזה, שאין איתו בכלל צריכה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדי לענות על השאלה יש לדעת איזה צמיגות ותקן השמן של פז.

תתקשר למוסך ותברר.

צודק

כאשר אתה מדבר עם המוסך - תגיד שאתה רוצה לקנות שמן מנוע , לשם הוספה בין הטיפולים

ולכן אתה רוצה בדיוק - את שם וסוג השמן , אשר יש עכשיו במנוע.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על סמך מה קבעת איכות ירודה של שמני "פז"? יש לך מעבדה לאיכות השמנים?

.

ברור שאין לי מעבדה אבל כל בעל רכב שמכבד את עצמו לא יכנס את השמן הזה למנוע שלו. סיבה שמשתמשים בו בארץ בגלל שהוא זול.

Sent from my GM1913 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אפילו לא יודע כמה עלה השמן ובאיזה שמן מדובר.

מדבר אך ורק על סמך דיעות קדומות ולא מבוססות.

לא מתאים לפורום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1678 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...