Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מיזוג סלון 30 מ'ר

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1645 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

נתון סלון דירה בשטח 30 מ"ר.

קיר צפוני ויטרינה. (הקו המקווקו בתרשים)

פתח A מעבר לחדרים, הפתח פתוח כל הזמן.

פתח B מעבר למטבח, כנ"ל פתוח כל הזמן. רוחב של כל אחד מהם כמטר אחד.

כרגע יש מזגן ריצפתי שנת ייצור 1964 מותקן בעמדה מספר 1.

מכיוון שהתחילו להתקשר מחברת החשמל ולבקש לכבות אותו מפעם לפעם כי הטורבינות בתחנת הכוח לא עומדות בעומס, יש כוונה להחליף אותו.

שאלות:

1. האם זו תיהיה טעות להתקין את המזגן החדש עדיין בעמדה מספר 1 רק שזה כמובן יהיה מזגן עילי? זה יותר פשוט מבחינת ניתוב הצנרת למרפסת שרות שם תמוקם היחידה החיצונית.

או שעדיף להתקין בעמדות מספר 2 (מעל הספה) או מספר 3 (מעל הטלוויזיה)? שזה מסובך יותר ודורש חציבה בקיר עבור הצנורת ומיקום פחות נוח ליחידה החיצונית.

2. הערכה, כמה BTU לקנות. כאמור כיוון צפון, לא קומה אחרונה, איזור מישור החוף.

3. המלצה על דגם מזגן ספציפי.

תודה.

AC Location001.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית עמדה מספר 1.

כמה צריך ? 2 כ"ס יעשו את העבודה יופי עם רמת רעש סבירה. 2.5 כבר יכניס אותך לרמת רעש גבוהה בהרבה (ברור לי שהרוב ילחצו אותך לכיוון 2.5 בשביל מרווח הביטחון, אבל בשורה תחתונה הניסיון מוכיח ש 2 כ"ס לסלון מלבני עם מיקום בעמדה 1 = נוסחה מנצחת). אם אתה בכל זאת חושש, קח 2.5 אבל מהסדרות היקרות להן יש מספר מהירויות מפוח נדיב יותר.

דגמים ? אלקטרה פלטינום, אלקטרה ספידאייר (אם אתה רוצה לחסוך), תדיראן אלפא אקספרט.... לא חסרים דגמים טובים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני חושב שעמדה 1 היא הנכונה, אך אני ככלל אצבע קונה כל הזמן 1 כ"ס (כ9000~10000 BTU ) עבור כל 10 מטר מרובעים.

יכול להיות שזה טיפה overkill אבל עד היום ברוך השם אני מאוד מרוצה.

כמובן שאם רוצים ממש להדר, יש לחשב את נפח החלל ולהתחשב בכמות האנשים הממוצעת ששוהה בחדר בד"כ :)

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי המעברים למסדרון ולמטבח? הם תמיד פתוחים, אין דלתות שאפשר לסגור.

איך אמורים להתייחס אליהם בחישוב עוצמת המזגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם עם מעברים אלה, אני חושב ש3 כ"ס יספיקו לקרר את החלל המדובר היטב. אך בכל מקרה הנה לך עוד סיבה לקחת 3 ולא 2.5 :)

לי בבית, לצורך העניין יש מזגן מפוצל של 4.5 כ"ס שמקרר חלקים עיקריים. הסלון והמטבח אצלי מאוחדים והמסדרון הראשי גם כן עם מעבר פתוח, המזגן מקרר מעולה.

בלי שום קשר, אציין שלאחרונה התקנתי מזגן נוסף 1 כ"ס בממ"ד של כ12 מ"ר מחברת Saga, ואני מאוד מרוצה.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק:

וזה כשאנחנו מזניחים את הפתחים הלא-סגורים.

אני גם מניח שהנסיון שלך יותר משמעותי מהחישוב ה"קר", אבל לא כדאי בכל זאת ללכת על 2.5 כ"ס?

db57f0496a46a9fc73298b3d0ecccba6.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון צפוני, קומת ביניים, אפשר להסתפק בקלות ב 600BTU למ"ר (שזה 18,000BTU).

בדירה הקודמת שלי היה חלל (סלון+מטבח) עם פתח אחד למסדרון של 32 מ"ר, היה לי שם מזגן 2 כ"ס שפשוט היה חזק בטירוף ולא מעט פעמים עוד התלוצצתי עם עצמי שאפשר היה לשים אפילו 1.25 כ"ס... (הויטרינה היתה בכיוון דרום מערב והמטבח בכיוון מזרח~).

2 כ"ס שממוקם *בדיוק* במקום הנכון (עמדה 1 בשירטוט) יהיה יעיל כמו 3 כ"ס בעמדה 2 או 3.

לפי המחשבון באתר האינטרנט של תדיראן, כל מה שמתחיל ב 17,000BTU יהיה טוב, ואני חושב שאין הרבה מה לגזים פה. רוצה להגזים ? 2.5 כ"ס יהיה מעל ומעבר.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות, נוטה יותר להמלצה של איציק - 2.0 כ"ס שזה בערך 18.000BTU.

יש בכל החדרים מזגנים 1.0 כ"ס, הם תמיד עובדים על המהירות הנמוכה ביותר, על 23-25 מעלות. אף פעם לא מופעלים במהירות 2 ו 3 כך שיש להם עוד הרבה רזרבות קירור שלא מנוצלות.

שנראה לי 2.5 כ"ס לסלון יהיה יותר מידי.

אגב כשנכנסתי לדירה לפני כ 9 שנים, אמרתי שאחליף את המזגן הרצפתי הענתיקה שבסלון (תדיראן מנהטן) ברגע שהוא יתקלקל...הוא לא התקלקל עד היום, עדיין עובד. רק התפוקה שלו לא מספיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה יופי בוקי,מנעת ממני לפתוח שרשור חדש :)

עומדים להכנס ב"ה עוד חודש וחצי לבית החדש (קרקע,דו משפחתי,אעלה תוכנית מאוחר יותר)

רוצים מזגן לסלון,החלל שם זה מטבח סלון והתחלת פרוזדור לחדרים,משהו כמו 40מ"ר

2כ"ס מספיק? או להגדיל ב1.90 ל3?

ואם אפשר להיות ת'מע - איזה מזגן היום (נניח עד 4500ש"ח) הוא 3כ"ס ונותן את שילוב העוצמתי בשביל החלל,שקט בשביל האוזניים,וחסכוני בחשמל (אם יש שילוב כזה) ?

תודה מראש :)

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא יש בסלון 3.5 כ"ס של טורנדו והרעש בלתי נסבל, והיה ככה גם ביום הראשון של המזגן. כנ"ל בבית הקודם שלי ושל בת הזוג, אלקטרה כלשהו 3 כ"ס - מלא רעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב נו,בסלון הרעש יוסווה ע"י הווליום של הטלוויזיה

ובחדר שינה אם מרעיש - הולכים לישון ממילא,אז שומעים זמנית ונרדמים

:p

וברצינות - לכל חברה יש מספר נבחר של דגמים עם מפרטים שונים,צריך לדעת מה לקנות.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא יש בסלון 3.5 כ"ס של טורנדו והרעש בלתי נסבל, והיה ככה גם ביום הראשון של המזגן. כנ"ל בבית הקודם שלי ושל בת הזוג, אלקטרה כלשהו 3 כ"ס - מלא רעש.

זאת הבעיה של כל המזגנים מ 2.5 כ"ס ומעלה, זה בואינג 747 בתוך הסלון ואנשים לא מבינים את זה - לכן ברוב המקרים אני נוטה להמליץ על 2 כ"ס ובמקרים נדירים (אם אפשרי) אז לפצל ל-2 מזגנים קטנים (1.25-1.5 כ"ס בכל פינה).

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...