Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי גטס 2008 מתחממת מאוד

roeiyo
שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יונדאי 2008 אחרי טעות איומה, מילאתי מעט מים (חצי ליטר אחרי המון זמן שלא היה צורך כלל), סגרתי את המכסה רדיאטור לא טוב והוא עף תוך כדי נסיעה.

את הטעות גיליתי אחרי חצי שעה כשנדלקה מנורה (ראיתי ישר כשנדלקה) עצרתי את הרכב נתתי לו מעט להתקרר ומילאתי מים.

אחרי חצי שעה של עמידה הגיע מכסה חליפי והנעתי.

האוטו עשה רעשים מוזרים אז כיביתי וחיברתי קורא פשוט לobd שהראה שאין הצתה בצילנדר 1. בחרתי לנסות להמשיך כך ומילאתי כל 20 דקות מים (ללא התראת מנורה) עד שבעציר. שלישית המים פשוט רתחו והראה חוסר הצתה בכמה צילינדרים ללא איבוד כוח, גררתי את הרכב.

מאחר ואני רוצה לטפל ברכב בבית, מה יכולה להיות הסיבה שהרכב ממשיך להתחמם?

ברור לי שיכולה להיות פגיעה בראש מנוע וכשהרכב יגיע אבדוק קומפרסיה.

האם יש לכם טיפים לגישה לרכב בכדי לנסות לפתור את הבעיה?

באופן כללי אחי מכונאי מתחיל (מסיים עכשיו הנדסאי רכב) ולכן יש לי ליווי צמוד.

נשמח לעצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מים (מי קירור ירוק או כחול לפי הדגם) ממלאים במיכל הרזרבי ולא ברדיאטור.

אם היה חסר ברדיאטור חצי ליטר עוד קודם זה כבר לא נשמע טוב.

סיכוי גבוה שנפרץ אטם ראש מנוע ובתקווה שהראש לא התעוות

איזה מנורה נדלקה?

עריכה אחרונה על ידי gil5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שמערכת הקירור בגטס היא בעלת מיכסה גם לרדיאטור אז זה ברור שממלאים ברדיאטור קודם כל שלא יחסר. מיכל העיבוי משמש כרזרבה במידה וחסר ברדיאטור שהמערכת קרה אז ממנו נימשך נוזל להשלמה עד כמה שניתן והוא גם משמש למעבר מיים מהרדיאטור אליו שהלחץ במערכת הקירור עולה.

בכל מיקרה התופעה שמתוארת בהחלט יכולה להמחיש פריצת אטם ראש. פתח מיכסה רדיאטור מלא נוזל עד למעלה שהכל קר כולל המנוע ותניע שמיכסה הרדיאטור פתוח ותרעה אם קופצים המיים. זו אינדיקציה ראשונית ושיטחית. בדיקת לחץ הפוך תראה פריצה באופן קצת יותר וודאי. בדטק גם אם קיים עירבוב הן שמן למיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי 2008 אחרי טעות איומה, מילאתי מעט מים (חצי ליטר אחרי המון זמן שלא היה צורך כלל), סגרתי את המכסה רדיאטור לא טוב והוא עף תוך כדי נסיעה.

את הטעות גיליתי אחרי חצי שעה כשנדלקה מנורה (ראיתי ישר כשנדלקה) עצרתי את הרכב נתתי לו מעט להתקרר ומילאתי מים.

אחרי חצי שעה של עמידה הגיע מכסה חליפי והנעתי.

האוטו עשה רעשים מוזרים אז כיביתי וחיברתי קורא פשוט לobd שהראה שאין הצתה בצילנדר 1. בחרתי לנסות להמשיך כך ומילאתי כל 20 דקות מים (ללא התראת מנורה) עד שבעציר. שלישית המים פשוט רתחו והראה חוסר הצתה בכמה צילינדרים ללא איבוד כוח, גררתי את הרכב.

מאחר ואני רוצה לטפל ברכב בבית, מה יכולה להיות הסיבה שהרכב ממשיך להתחמם?

ברור לי שיכולה להיות פגיעה בראש מנוע וכשהרכב יגיע אבדוק קומפרסיה.

האם יש לכם טיפים לגישה לרכב בכדי לנסות לפתור את הבעיה?

באופן כללי אחי מכונאי מתחיל (מסיים עכשיו הנדסאי רכב) ולכן יש לי ליווי צמוד.

נשמח לעצות.

הנה טיפ- בדוק את המצב המנוע באמצעות מד דחיסה ולחץ הפוך, אם ניתן, לפני שאתה ניגש לפרק משהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המנורה שנדלקה היא כמו המנורה הכחולה כשהמנוע קר רק באדום - מניח שזה חום מנוע.

האם ניתן לדעת באמצעות בדיקת קופרסיה אם יש נזק מעבר לשיפוץ ראש?

מה הסיבה שהרכב ממשיך להתחמם אחרי שמולא מים ברדיאטור?

מבדיקה שלי שיפוץ ראש כ600 ש''ח אם זה רק יישור וחריטה, 500 ש''ח שלייף ו-400 ש''ח טיימינג. בהרכבה שלי האם זה הצפי לתיקון או שיש סיכוי לנזק נוסף?

אציין המנוע הניע בנגיעה ללא איבוד כוח והמשיך לנסוע עוד כ80 ק''מ (כנראה טעות) ובגלל שהתחמם נגרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על העזרה.

בסוף פירקתי את הראש ולקחתי לשיפוץ, לקח באזור אלף ש''ח ועוד חלקים באזור 400 (סט טיימינג, תרמוסטט).

מילאתי סולר בצילנדרים ואחרי שעתיים צילינדר 1 נשאר מלא, 2 התרוקן לגמרי ו3-4 איבדו מעט סולר.

האם שווה לקנות סט בוכנות רינגים ב1000 ש''ח ולהחליף או שלא כדאי להיכנס לזה כי זה צפוי ברכב שהוא עשר שנים על הכביש?

יתרונות/חסרונות? כמה זה ישפיע על צריכת דלק וסחיבה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשפירקת את הראש ראית משהוא באטם הראש שלא תקין?

מה עשו בשיפוץ?

אתה יודע אם משהו בראש המנוע לא היה תקין? כמו מעברי מים סתומים, מקומות עם "בשר דק" שנאכל?

בדיקה כזו עם סולר שנוזל או לא, אני לא כל כך מכיר, זה כנראה תלוי גם באיזה מקום נמצאת הבוכנה בצילינדר (כמעט למעלה או כמעט למטה).

בדיקת קומפרסיה והפסדי לחץ כשהמנוע מורכב האם בדקת לפני הפירוק?

יתכן ששבור רינג, אז אפשר רק לפרק טיפה (לא להוציא לגמרי) כדי לראות אם רינגים לא שבורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיפוץ הוא רק עשה יישור לפי מה שהבנתי וגם אמר שיש הרבה בשר.

לא ביצעתי בדיקת קומפרסיה וככה אמרו לי לבדוק אטימה.

מתלבט איך להמשיך מכאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תזמין רינגים ותחליף ותעשה הונינג עדין לצילינדרים. קשה לי להאמין שהבוכנות עצמם ניפגעו אבל תבדוק. תבדטק גם את האופציה להזמין כבר מנוע קומפלט אני מאמין מנוע כזה תוכל להשיג סביב ה 3000 שח. אני מבין שאת הפירוקים וההרכבות אתה עושה בעצמך אז בכלל זול לך פי כמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סטודנט שמנסה לחסוך בגלל זה מלכתחילה לא עשיתי מנוע, גם אין לי את הכלים לזה.

תודה רבה על העזרה רק להבהרה בבקשה,

אפשר לעשות רק רינגים והונינג זה מספיק?

(מנסה לחסוך אבל כם לשמור על צריכת דלק וסחיבה סבירה של הרכב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוברול חלקי כמו במיקרה הזה עם החלפת הרינגים יכול לפתור את בעיית האטימות בצילינדרים. הונינג על הדרך כמובן. לאחר מיכן מלא סולר שוב בצילינדרים ובדוק זליגה. לא לשכוח לדאוג שצלינידרים יהיו משומנים וגם טבעות הבוכנות בכל התהליך. לא לשכוח בסגירות מומנטים מדוייקים. מקווה שהתהליך יעבור בשלום. טם תוכל להעלות פירוט מתועד זה יהיה מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1667 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...