Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש הבדל בין החלפת מנוע במוסך המרכזי או במוסך מורשה?

bobi
שימו לב! השרשור הזה בן 1674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עם המזל שלי לפי חוקי מרפי הלך לי המנוע שנה וחצי אחרי שנגמרה האחריות על הרכב.

קיבלתי הצעה למנוע משומש מיבוא לטיפול במוסך המורשה שעד עכשיו אני מטפל בו ושאני מאוד מרוצה מהם עד כה.

אמרו לי שאין כזה דבר לייבא מנוע חדש קומפלט מהיצרן ושתמיד מתמשים במנועים מיובאים משומשים או שאפשר לייבא רק חלקי מנוע חדשים כמו בלוק מנוע וכו.. ומרכיבים אותם על המנוע הקיים, אבל שאין טעם לעשות את זה.

הדגם הנוכחי של הרכב כבר לא מיוצר ויש דגם חדש עם מנועים חדשים שלא מיובא לארץ.

השאלות שלי הן:

1) אם לא כדאי לבדוק את הרכב גם במוסך המרכזי של היבואן, או במוסך מורשה אחר, האם יכול להיות שאני אקבל דיאגנוזה שונה במוסך אחר ומחיר אחר? האם הם מוחברים בינהם ברשת ויראו את ההצעה שכבר קיבלתי?

2) האם טיפולים מורכבים כאלה לא עדיף לבצע במוסך המרכזי, אולי להם יש גישה למנועים חדשים?

2) האם באמת לא מקובל להרכיב מנוע מקורי מושלם חדש במקרה של החלפת מנוע, אלא רק מנוע משומש?

3) האם היצרן ממשיך לייצר מנועים חדשים שנתיים אחרי שהדגם הוחלף והפסיקו את השיווק שלהם?

4) לא ניתן לדעת מה עבר על המנוע המשומש לפני היבוא, כמה קילומטרים הוא נסע ולמה הוא פורק.

האם יש משהו שכדאי לבדוק לפני שמקבלים אות המנוע, כמובן שאמרו שבמוסך יבדקו אותו ויוודאו שהוא טוב, אבל השאלה היא אם לא צריך לעשות עוד משהו?

5) כמה זמן אחריות נהוג לקבל על המנוע המשומש שהורכב אחרי ההחלפה?

אני אודה לכם מקרב לב על כל עזרה שתוכלו לתת.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) מהו סוג הרכב והדגם וכמה ק"מ יש לרכב.

2) מה הסיבה שהלך המנוע?

אם זה פגם ייצור, הייתי מכניס אותו למוסך יבואן ומבקש מחווה של רצון טוב.

אם זה רשלנות שלך לא הייתי מכניס למוסך יבואן את הרכב אלא לאחד מהמוסכים המומלצים בפורום. ( כשנדע איזה רכב נוכל לעזור).

במחווה של רצון טוב ישימו מנוע חדש מהיצרן.

אם לא, בדרך כלל אילו מנועים מיובאים שפורקו מרכבים בחו"ל.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע למה הוא התקלקל.

לא רשלנות שלי, הוא מטופל כרגיל במוסך מורשה.

הוא התקשה לסחוב ולהניע, נדלקה נורת מנוע וגילו במחשב בעיה באחד הצילינדרים.

שמעתי גם על כך שלעיתים גם אחרי שתמה תקופת האחריות, היבואן עדיין יכול להפיל על היצרן תקלות לא סבירות.

אמרו לי שאפשר לעשות את זה רק אם עושים מהומה במוסך המרכזי של היבואן ולא במוסך מורשה.

אבל לעשות מהומות זה לא ממש הקטע שלי ולא סביר שאני אלך ואתיישב שם ואתחיל לצעוק ולהרים שם את המקום, כמה הם קשים בדברים האלה?

האם באמת לא נהוג להרכיב מנועים מקוריים חדשים?

מה תקופת האחריות שנהוג לתת על התקנת מנוע משומש מיובא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, תנסה. אולי זאת תקלה ידועה ולא תצטרך לצעוק.

לא מדובר על 100 שקל אלא על אלפים וייתכן גם עשרת אלפים.

בסכום כזה לפעמים שווה לצעוק.

תתחיל בזה שתכניס את הרכב למרכז שירות של יבואן ולאחר התשובה שלהם תבוא להתייעץ.

אל תרים ידיים כל כך מהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא היה במרכז שירות של היבואן, אבל הבנתי שאת הטיפולים שמעבר האחריות, ניתן להפיל על היצרן רק דרך המוסך המרכזי ולא במרכז שירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי הצעה למנוע משומש מיבוא לטיפול במוסך המורשה שעד עכשיו אני מטפל בו ושאני מאוד מרוצה מהם עד כה.

אמרו לי שאין כזה דבר לייבא מנוע חדש קומפלט מהיצרן ושתמיד מתמשים במנועים מיובאים משומשים או שאפשר לייבא רק חלקי מנוע חדשים כמו בלוק מנוע וכו.. ומרכיבים אותם על המנוע הקיים, אבל שאין טעם לעשות את זה.

השאלות שלי הן:

1) אם לא כדאי לבדוק את הרכב גם במוסך המרכזי של היבואן, או במוסך מורשה אחר, האם יכול להיות שאני אקבל דיאגנוזה שונה במוסך אחר ומחיר אחר? האם הם מוחברים בינהם ברשת ויראו את ההצעה שכבר קיבלתי?

2) האם טיפולים מורכבים כאלה לא עדיף לבצע במוסך המרכזי, אולי להם יש גישה למנועים חדשים?

2) האם באמת לא מקובל להרכיב מנוע מקורי מושלם חדש במקרה של החלפת מנוע, אלא רק מנוע משומש?

3) האם היצרן ממשיך לייצר מנועים חדשים שנתיים אחרי שהדגם הוחלף והפסיקו את השיווק שלהם?

4) לא ניתן לדעת מה עבר על המנוע המשומש לפני היבוא, כמה קילומטרים הוא נסע ולמה הוא פורק.

האם יש משהו שכדאי לבדוק לפני שמקבלים אות המנוע, כמובן שאמרו שבמוסך יבדקו אותו ויוודאו שהוא טוב, אבל השאלה היא אם לא צריך לעשות עוד משהו?

במוסך מרכזי יש גיבוי מקצועי חזק ואמין יש במוסך המרכזי יותר ניסיון בכלי הרכב המסויים וזה עולה יותר כסף כמובן..... יצויין שמוסכים מורשים מטעם משרד התחבורה בד"כ יש להם בעלי מקצוע טובים והם גם זולים יותר !!!

איש באר שבע שמאוד אוהב אותכם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון. מרכז השירות צריך לבקש בקשה של רצון טוב דרך היבואן ליצרן הרכב.

אל תרים ידיים ואפילו תשלח מכתב למחלקת השירות של היבואן.

אם כל הזמן הרכב טופל במוסך מורשה של היבואן והכשל איננו כתוצאה מהזנחה היבואן צריך לבוא לקראתך.

אל תוותר. אולי מצריך קצת מאמץ אבל 10-20 אלף שקל לא באים בקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלות שלי הן:

ניתן לבחון בקפידה רבה למה המנוע כשל ויתכן שהיבואן יתחשב בכך ....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה שהרכב טופל במוסך שמוגדר כמרכז שירות.

לא ידעתי שיש הבדל בין זה למוסך מורשה.

בקיצור לפי מה שאני מבין. כדאי לקחת את הרכב למוסך הראשי של היבואן ושם לעשות מהומה ולא במרכז השירות המקומי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה ישיג את התוצאה הרצויה הייתי עושה זאת ולא חושב פעמיים.

אחד מהיתרונות של אנשים שמטפלים ברכב במרכזי שירות זה שהיבואן יבוא לקראתם גם לאחר תקופת האחריות.

אם זה היה חלק זול אז באמת לא שווה המהומה, אבל במקרה של מנוע או גיר? ואחרי שטיפלת שם כל העת. ברור שזה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא נכון. מרכז השירות צריך לבקש בקשה של רצון טוב דרך היבואן ליצרן הרכב.

אל תרים ידיים ואפילו תשלח מכתב למחלקת השירות של היבואן.

אם כל הזמן הרכב טופל במוסך מורשה של היבואן והכשל איננו כתוצאה מהזנחה היבואן צריך לבוא לקראתך.

אל תוותר. אולי מצריך קצת מאמץ אבל 10-20 אלף שקל לא באים בקלות.

אמת ויציב , להגיש בקשה שהיבואן ייקח אחריות ואם בסוף יתחשבו בך תחת הכותרת של "רצון טוב" זה גם בסדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא שבשביל בדיקה במוסך הראשי של היבואן רוצים 300 ש"ח. האם ללכת לעשות אצלם בדיקה נוספת, או להמשיך לעבור דרך מרכז השירות המקומי ולדרוש דרכם שהיבואן והיצרן ישאו באחריות?

קיבלתי ממרכז השירות המקומי הצעה על סך 8k להחלפה של המנוע, כולל הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

?

כל העניין הוא שכבר אין לי אחריות. ואני צריך לבקש מהם לקחת אחריות על המנוע שלא במסגרת האחריות.

אני מתלבט לגבי האסטרטגיה שכדאי ללכת בה. האם להמשיך דרך מרכז השירות המקומי, או דרך המוסך המרכזי של היבואן?

והאם אני צריך ללכת לעשות במוסך המרכזי בדיקה נוספת, או ישר לפנות לשירות לקוחות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם צריך לגשת למוסך המרכזי אז זה מה שצריך לעשות.

אז מה אם הוא לא באחריות. כל התקופה טיפלת אצלהם.

מה יש לך להפסיד? 300 שקל? עדיף להפסיד 15 אלף שקל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1674 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...