Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צעדים שצריך לבצע סטודנט מיואש

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני זקוק לחוכמת ההמונים כאן.

אני סטודנט שנה שלישית (מסיים שניה) למדעי המחשב במכללה האקדמית ת"א-יפו, ממוצע ציונים טוב (85) ובעל אהבה ורצון להתפתח במקצוע.

התחלתי לשלוח קורות חיים לפני 3 חודשים, מלבד 2 ראיונות עבודה שקיבלתי בהתחלה לא קיבלתי אפילו טלפון, יש חברות שאפילו לא טורחות לעדכן גם סירוב למועמדות.

אני כבר על סף ייאוש,

אני מכוון למשרת פיתוח, מלבד הפרויקטים מהמכללה פיתחתי גם דברים עצמאית (אתר ואפליקציה למובייל)

אני רוצה להתקדם בחיים, בפרט בקשר עם זוגתי (לעבור לגור יחד אחרי 4 שנים היכרות) ולהתקדם שלב להקמת משפחה.

כרגע הדעה שלי היא להמשיך להחפש משרות פיתוח ולשלוח לאן שרק אפשר ולא ללכת על משרות שלא קשורות לתחום.

הבעיה הגדולה - לא חוזרים משום מקום.

ריעננתי מספר פעמים את הקורות חיים, ועכשיו אני בהתלבטות אם לפנות לגורם מקצועי (למרות שראיתי מספר כתבות על כך שזו תעשיית שקר).

בנוסף, אין לי במשפחה ולקרובים אליי שום קשר למקצוע, להייטק על מנת להפעיל "חבר מביא חבר" שראיתי שנהוג בהייטק, כך שהכיוון הזה לא יניב פירות.

מה השלבים שאני אמור לעשות? כיצד אני צולח את המכשול של העבודה הראשונה?

אודה לעזרה (ותמיכה)

Sent from my MI 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אתה נמצא בבעיה מסויימת - אתה בוגר מכללה ולרבות מהחברות זה ביג נונו בלי ניסיון(יש מספיק בוגרי אוניברסיטאות שמחפשים וגם להם לא יהיה קל כי ניסיון שווה יותר מתואר בעולם הזה לפחות במשרות האנדס-און).

הפתרון שלך נמצא לדעתי בלהתחיל בסקטור הציבורי(אולי אפילו בחברות ביטחוניות) או במשרות ג׳וניור עם שכר בהתאם ואחרי שנתיים לטפס למשרה הבאה, יש מצב שהקו״ח שלך גם לא כתובים נכון למקצוע וגם פרופיל linkedin מצויין וחיפוש משרות ב-linkedin הוא הכרחי - האם יש לך כזה והאם חיפשת משרות שמה?.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מתחיל לחפש בחברות גדולות, ששם לרוב יש יותר זמן ויכולת לקלוט בוגרים בלי ניסיון ולהכשיר אותם.

מעבר לזה, אני לא באמת מבין למה יש פה פסילה קטגורית של חברות כח אדם - הן בסה"כ מתווך (יעיל פחות או יותר) עם אינטרס חזק (כספי, כמובן) שתמצא עבודה. יש להן קשרים עם הרבה מאוד מחלקות גיוס בהרבה ארגונים, ויכולת לעזור לקורות החיים שלך להגיע לשם. יש להם גם ניסיון בלשפץ את קורות החיים שלך אם יש צורך אקוטי.

ואם כל זה לא הולך - הייתי מתחיל במשרות קצת פחות נחשבות, כמו אוטומציה. זה עדיין כתיבת קוד והכרות של מערכות לעומק. זה בטוח עדיף על לשבת בבית.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחבר עם חברה שכבר עובדים תוך כדי התואר ולנסות להגיע דרכם למקומות עבודה.

לפנות לחברות כמו אינטל שקולטות סטודנטים

לפנות לחברות השמה (למרות שאתה לא ממש ״סחורה חמה״ בשבילם)

לסמן נושאים שמעניינים אותך ולהתחיל לעסוק בבית וללכת למיטאפים איפה שלא מעט אנשים מחפשים עובדים.

בהצלחה

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל ייאש. אומר לך את זה בן אדם שקיבל מאה ״לא״ על אחד ״כן״ בחיפושי העבודה. אבל כשה״כן״ הגיע הוא היה בוננזה ולקח את כל הקריירה שלי לתפנית מדהימה. והיום אני שוב באותו מקום (אומנם קצת מבוגר יותר וקצת מבוסס יותר) ומחפש עבודה ומקבל המון המון ״לא״ גם בראיונות עבודה שהרגשתי שהלך לי מדהים בהם אבל מבין עמוק בפנים שכל ״לא״ כזה הוא לטובה.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב - כSide note - שווה גם לעשות מחקר של מה השוק מחפש במהלך ראיונות כדי שכשתגיע לאחד תפגיז.

מעבר ללשלוט בשפה אחת פלוס מינוס ותחום בראש - פה לפחות (ארה״ב) השוק מ א ו ד קשוח במקומות שיש דרישה ובלי לחרוש כמה חודשים (אני לא מגזים) בהכנות - אנשים אפילו לא מגישים קורות חיים לחברות הגדולות.

(תעיף מבט בספר Cracking the coding interview , ואתרים כמו Leetcode וHacker Rank).

חבר שהתקבל לגוגל לא ממזמן (בחור שעבד איתי - עם 5-6 שנות ניסיון) התכונן במשך כל ערב וכל סופש במשך שלושה חודשים - ועדיין לא עבר חלק מהראיונות. ובאמת לא מחוסר יכולת או כישרון.

שוב - אני לא יודע מה מצב השוק ואיך חברות קטנות יותר או מקומיות יותר מגייסות - אבל תתחיל לעשות שיעורי בית גם על זה. Glassdor והאתרים שציינתי הם מקורות מידע טובים - וכשאין הרבה ניסיון ועל מה לדבר - הרבה פעמים זה הולך לכיוון האקדמאי הזה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, קודם כל כפי שאני מבין אתה מחפש משרת סטודנט נכון?

המלצה ראשונה היא לא להתקבע על פיתוח או כל דבר שנחשב "חוד החנית" - לא אומר לך ללכת ל qa אבל אפשר להתפשר גם איפשהו באמצע.

אני אשמח להעביר את קורות החיים שלך דרך חבר מביא סטודנט בחברה בטחונית גדולה, תשלח לי הודעה בפרטי ואתן לך את המייל בעבודה.

יכול להבטיח שקורות החיים יגיעו למשאבי אנוש, לא יכול לכוון אותם למשרה ספציפית משום שאיני מכיר אנשים בתחום המחשבים והתוכנה (אני במכניקה)

המון בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מגיע מעולם המחשוב, אבל מנסיוני הרבה פעמים משרות פשרה מקבעות אנשים בפוזיציה מסוימת שאחר כך מאוד קשה להשתחרר ממנה. לכן לא הייתי ממהר להתפשר בטח לא בצורה קיצונית. חפש משרה שנמצאת איפשהו באמצע ותסכים להתפשר על שכר. לא באופן קיצוני כדי שלא יחשבו שאתה לא מעריך את עצמך לחלוטין, אבל 10-20 אחוז מתחת לממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק דרך חברים ללימודים שעובדים או חברים אחרים. תפיץ כמה שיותר לכל מי שאתה מכיר שאתה מחפש עבודה, אל תתבייש.

רק ככה תמצא עבודה

הרבה זה מפה לאוזן וחבר מביא חבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב ותודה לעונים.

אני מנסה למצוא משרת סטודנט, לא הגעתי לשלב בכלל שאני צריך להגיד מה אני חושב לגבי השכר.

יש לי פרופיל לינקדין ואני מחפש גם שם המון (כנ"ל בglassdoor) ואני מנסה לקרוא המון בנושאים שמעניינים אותי (למשל בינה) וגם כן גיילית לא מזמן את leetcode עם השאלות הרבות שם.

אני ניסיתי חברות השמה וגם דרכן לא היה שום דבר.

אני גם שולח למשרות אוטומציה ומנסה גם שם כי הבנתי שיש קצת פיתוח במשרה כזו.

אני חושב שלא הבהרתי את זה מספיק, פשוט אין לי ראיונות, אני כן לומד המון וממשיך לכתוב קוד כדי להיות חד על זה, אבל אין ראיונות בכלל כדי להציג את עצמי.

אני אמשיך לנסות ולחפש עוד מקורות שאני יכול לנסות דרכם.

תודה למגיבים.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש משרת QA. תעבוד במשך 9 חודשים - שנה ומשם תשלח קו"ח למשרות פיתוח לסטודנט. בצ'יק תקבע ראיונות בגלל הניסיון.

אני רושם את זה מניסיון.

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מפתיע מה שאתם אומרים. בכל מקום מפמפמים על "מחסור בעשרות אלפי עובדים". כנראה אין כזה מחסור או שכמעט אף חברה לא מוכנה להשקיע בהכשרה של עובדים ומעדיפים לריב על טאלנטים מאשר להכשיר ג'וניורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השוק מוצף בבוגרי מדמ"ח אז בוחרים את ההכי מתאימים (ובכוונה אני כותב מתאימים ולא לטובים כי טוב זה מי שהכי מתאים לתפקיד לו הוא מיועד). פשוט צריך סבלנות ולהיות מוכן ללכת גם לתחומים ליד מה שאתה באמת רוצה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי סטודנט בסוף שנות ה90, שיא תקופת בועת הדוטקום. לפי העיתונים והתקשורת אז, כל זב חוטם שסיים קורס תכנות של 3 חודשים, נחטף לעבודה.

שלחתי עשרות קו"ח ולא זומנתי לראיונות...

בסוף קיבלתי זימון וגם התקבלתי. אל תתייאש.

כמו שאמרו פה:

1. יש חברים סטודנטים שעובדים? תפנה דרכם. חפש בחברות גדולות.

2. בחר תחום שמעניין אותך ותלמד אותו לבד. תכתוב בפרוייקט של קוד פתוח. תציין את זה בקו"ח וכשאתה מגיע לראיון, תדבר על זה עם להט בעיניים. תראה שאתה שולט בכל פרט, תפרט על אתגרים וקשיים שנתקלת בהם ואיך פתרת אותם.

לענ"ד אל תלך לכיוון של אוטומציה, אם זה לא באמת מעניין אותך. תתמקד בפיתוח.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משרת סטודנט יותר קשה למצוא ממשרת ג׳וניור.

אתה יכול לנסות להעזר ב-head hunters, יש מיליון מהם בלינקדאין.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...