Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צעדים שצריך לבצע סטודנט מיואש

Dark Crystal
שימו לב! השרשור הזה בן 1671 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ותק הוא לא תנאי הכרחי לבכירות (סניור וכו'), אם כי יש קורולציה בין הדברים.

פות"ש, המלצתי היא לחפש באמצעות חבר-מביא-חבר דרך מכרים לספסל הלימודים. אין הרבה משרות סטודנט, כי זה יקר למעסיק ולעיתים לא משתלם, בתום השנה-שנתיים הסטודנט מסיים ללמוד ועובר למקום אחר. המעסיק לא "זוכה" לקצור את ההשקעה (מנטורינג וכו'). זו כנראה גם אחת הסיבות שהרבה משרות סטודנט הן לא פיתוח פרופר, בין היתר זמינות העובד (יומיים-שלושה בשבוע), תקופות מבחנים ותיעדוף הסטודנט בין עבודה ללימודים.

תוודא שהקו"ח ברמה גבוהה, הן באנגלית והן בעברית ותמשיך להתעדכן בלינקדין על משרות.

שווה לכתוב פרויקטים אישיים עם תוכן ו\או קוד פתוח (אפילו יותר טוב).

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 63
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא הבנתי. למה אתה מתכוון?

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול ללכת צעד קדימה ולתרום לאיזשהו פרוייקט open source מעניין, ככה תוכל להציג את זה בקורות החיים, וגם ללמוד.

זאת גם תמיד הייתה ההמלצה שלי, אבל לאחרונה אני מחפש פרוייקט שיעניין אותי ולא מוצא שום דבר :-(

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דויד (דוד?), בתחום מסויים? משהו למתחילים או הארד-קור?

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גוסר, הגבנו בערך באותה השניה. התכוונתי שלהעיד על עצמך כסניור עם וותק של 3 שנים בתחום זה לא בהכרח עוזר למצוא משרה של סניור.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. חברים ללימודים

2. חברים ללימודים

3. חברים אחרים.

4. קו"ח באנגלית. אם האנגלית שלך לא טובה תדאג שמישהו יעבור על הקו"ח

5. תנסה לתרום לפרוייקטי קוד-פתוח, תרומה לא טרוויאלית לפרוייקט כזה תהיה יותר אפקטיבית מ "פיתחתי אפליקציה" או "בניתי אתר"

6. אוטומציה של QA זה טוב כמעט כמו פיתוח, ומשם אפשר בתלות בתשתיות החברה להגיע למסלול dev ops שזה נושא חם היום.

7. QA "ידני" מעיד גם שהחברה שמציעה את המשרה תקועה טכנולוגית לכל המאוחר בתחילת שנות האלפיים... צריך להבין היטב ולעשות ש"ב לפני שמקבלים משרה שכזו

8. בהצלחה!

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה על התגובות ועל השיח, למדתי.

אני אמשיך לחפש, בתקווה ללא ייאוש ואנסה למצוא מכרים שכן עובדים.

אני כן מאמין בדרך של פרויקטים אישיים וכמה פעמים חיפשתי פרויקטים קוד-פתוח שאוכל לתרום להם,

אגיד על עצמי שעד לפני הסמסטר האחרון לא הייתי ברמה שלתרום לקוד פתוח וכרגע אני צועד לתקופה פחות לחוצה

אצליח סוף סוף לגעת בנושא.

תודה לכולם על העזרה והתגובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פייתון זה ה-cup of tea שלך (וגם אם לא, זו שפה שיחסית קל ומהר לתפוס), יש פרויקט קוד פתוח חמוד בשם Sympy, הם סופר סבלניים למתחילים והמודרטורים שלהם תומכים/עוזרים בכיף.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית העדפתי מועמדים עם קורות חיים באנגלית (אבל זה רק בתנאי לא סביר שיש שני מועמדים ממש דומים, וגם אז או ששניהם יזומנו לראיון או ששניהם לא).

זה כן חשוב לשלוט באנגלית מספיק כדי לכתוב קו"ח, זה בכל זאת לא כזה מסובך

גם אם לא שולטים הכי טוב, אני בטוח שתמיד אפשר להיעזר בחבר שיודע טוב אנגלית או במקרה הכי גרוע - לשלם לאיש מקצוע.

כל העניין שישראלים חושבים שהם יודעים להכין קורות חיים באנגלית או בסטנדרט אמריקאי - זה משעשע מאוד.

במיוחד אחרי שעברתי לפה ואני מכיר גם כמה אנשים בתחומי גיוס פה בסדרי גודל שונים (מFAANG ועד סטארטאפים).

זה במקרה הטוב בינוני ופשוט תרגום מילולי של הגירסא העברית (מה שאומר שמראש לא בשום צורה שמתאימה מבחינת תוכן לבינלאומי - כי הסגנון כתיבה והצגה הוא שונה לגמרי) ובמקרה הרע זה מביך.

לשלוט באנגלית =! לדעת להכין קורות חיים באנגלית.

וגם אחרי הכשרה כזו או אחרת בתחום הזה בארץ - התוצאות היו גירסא באנגלית (טובה) אבל של קורות חיים ישראליים.

אין מה לעשות. אי אפשר לחפלפ את זה כי יודעים אנגלית ,

אין מה לעשות. אי אפשר לחפלפ את זה כי יודעים אנגלית ״כשפת אם״ או עם חבר ״שיודע אנגלית״.

באמת שבארץ גם אין לזה שום יתרון - אני לא מבין את האובססיה.

תלוי את מי אתה שואל. יש קצת זילות במילה ״סניור״ בארץ, כל מתכנת בן 3 כבר כותב ״סניור״ בקורות חיים.

THIS THIS THIS AND THIS

יש זילות מטורפת וכל מתכנת שהוא 3 שנים מפתח מוסיף את זה כאילו אין מחר.

מתכנתים שהם סניורים באמת בחברות בינלאומיות כבר עושים הרבה ארכיטקטורה ודזיין וזה לא קשור לעניין הזמן - אבל נדירים מאוד החברה שהם 3-4 שנים והם באמת סיניורים... מ א ו ד נדירים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וכדיי לתרום לקוד פתוח לא צריך שום ניסיון מסוים כזה או אחר - צריך רצון , לקרא את הGuidelines והIssues הקיימים ואפשר לתרום גם לדברים כמו דוגמאות ומדריכים (למעשה - זו אחלה דרך להתחיל)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.

לשלוט באנגלית =! לדעת להכין קורות חיים באנגלית.

וגם אחרי הכשרה כזו או אחרת בתחום הזה בארץ - התוצאות היו גירסא באנגלית (טובה) אבל של קורות חיים ישראליים.באמת שבארץ גם אין לזה שום יתרון - אני לא מבין את האובססיה.

מתכנתים שהם סניורים באמת בחברות בינלאומיות כבר עושים הרבה ארכיטקטורה ודזיין וזה לא קשור לעניין הזמן - אבל נדירים מאוד החברה שהם 3-4 שנים והם באמת סיניורים... מ א ו ד נדירים.

קו"ח חייבים להיות מותאמים לחברה ולמשרה והמבוקשת לאחר ש"ב ובירור על המשרה המבוקשת. נכון שלמשרה אמריקאית הקו"ח צריכים להראות אחרת לא רק מבחינת רמת השפה אלא גם מבחינת המבנה והתוכן.

אבל

ידיעת אנגלית ברמה גבוהה היא הכרחית כמעט בכל החברות גם בישראל. קו"ח בעברית משדרות אי-ביטחון של המועמד ברמת האנגלית. אני מכיר לא מעט מראיינים שעוברים באמצע הראיון לאנגלית כדי לבחון את יכולות התקשורת באנגלית ומדובר על משרות פיתוח. כך שהמלצתי היא לקו"ח "ישראליים" באנגלית.

קו"ח למשרה בחו"ל דורשות הכנה הרבה יותר מעמיקה שתלוייה בתרבות מדינת היעד. אני מסכים שתרגום אוגרסה אנגלית פשוטה לא תעשה את העבודה. אבל נראה לי שפות"ש מכוון למשרה בארץ בינתיים.

בנוסף, קו"ח באנגלית ימויינו ע"י ג'סיקה ולא סיגי מה שיכול להוות יתרון נוסף.

לגבי "סניור" עם 3 שנות נסיון, יש מראיינים שיתנו לו את "גרסת הסניור" של הראיון... ראיונות כאלה מסתיימים מהר מאד, ולא בצורה חיובית. ברור שכולם מגזימים קצת בראיון עבודה, במיוחד למי שאין שתי שנות נסיון, אבל להגזים הרבה זה אף פעם לא רעיון טוב.

אני לא נתקלתי בסניורים עם שלוש או פחות שנות נסיון (ואני אפילו לא כותב מספר יותר גבוה), אבל אני מניח שמיוחדים כאלה, אם ישנם, לא מתקבלים לראיון או אפילו נבחנים על סמך קורות חיים.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתם מזה mission impossible לפחות. מה נהיה? בן אדם מחפש משרת סטודנט, לא מנהל בכיר במוסד. קו"ח בעברית משדרות אי-ביטחון? לעבור לאנגלית באמצע הראיון? להתאים קו"ח לתפקיד? משרת סטודנט, ראבאק!

20 שנה אני בחרא הזה, עברתי כמה ראיונות (וגם לא עברתי כמה ראיונות), מעולם אף אחד לא עבר לי לאנגלית באמצע הראיון, לא ערכתי קו"ח להתאים למשרה (וגם ככה אני לרוב ניגש למשרות שאני חושב שיהיו רלוונטיות, אז אין ממש צורך), וכמעט אף אחד לא ממש דרש קו"ח באנגלית. בהנחה שמדובר על משרות פיתוח בארץ, כן?

לדעתי, מראיינים מחפשים שני דברים: ידע והבנה, ויכולת עבודה עם אנשים. לגבי ידע והבנה אין כל כך מה להרחיב, לגבי יכולת עבודה עם אנשים, עדיף מישהו שמבין שהוא חלק מהצוות והצוות הוא חלק מארגון ולא מישהו שחושב שהוא איזה סופרסטאר ולא מוכן להקשיב לכלום. גם עצמאות היא תכונה מאוד (מאוד!) חשובה, עובד שמצריך תשומת לב ניהולית לכל פיפס הוא עובד מתיש.

צריך לזכור בסוף שרוב התעשיה הם אנשים סבירים ולא יותר. גאונים גדולים הם דבר די נדיר, לא צריך להיות אחד (או למכור את עצמך ככזה) כדי לעבוד בפיתוח סטנדרטי בחברה גדולה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנם אף פעם לא שלחתי קו"ח למשרות תכנות (אבל כן להייטק), אך לפחות מהניסיון שלי, אין שום צורך* בקו"ח באנגלית (אלא אם מצויין זאת בפירוש, כמובן).

שלחתי אינספור פעמים קו"ח בעברית גם למשרות שנכתבו באנגלית, ובעוד אני לא יכול לדעת אם במקרים שלא חזרו אלי זה בגלל שהקו"ח היו בעברית ולא באנגלית, אני כן יכול להגיד שחזרו אליי המון פעמים ממשרות שנכתבו באנגלית ו/או שהוגשו דרך האתר הבינלאומי של החברה.

צריך לזכור שבסופו של דבר ברוב המוחלט של המקרים מי שקורא את הקו"ח הם רכזי גיוס שיושבים בישראל*, שהאנגלית שלהם גם ככה לא בשמיים, ולכן יתכן אפילו שקו"ח באנגלית, גם אם כתובים מעולה, יהיו בעוכרי מי ששולח אותם (ואני אפילו לא מדבר על מצבים בהם הקו"ח באנגלית כתובים לא טוב**). לכן, לדעתי ומהניסיון שלי, למשרות בישראל, עדיף לשלוח קו"ח בעברית.

*עם זאת, קרה לי מספר פעמים ששלחתי קו"ח בעברית לחברה בינלאומית בה רכז הגיוס ישב בחו"ל, ובמקרה הזה שלחו לי מייל שבשביל לשקול את המועמדות שלי מבקשים שאשיב למייל עם קו"ח באנגלית.

**יש לי חבר, מתכנת (וכיום גם ראש צוות) שהקו"ח שלו (באנגלית) הם פשוט שעטנז של העתק-הדבק מכל מיני דוגמאות של קו"ח שהוא מצא באינטרנט, והקו"ח עצמם ברמה נמוכה מאוד. אני מדבר על רמה של משפטים כמו:

• "Efficiently worked within team from scratching to development..."
  • "Regularly monitored work and cut problem members before issues become large"

(??)

אבל מה, זה עובד לו והוא מקבל הרבה טלפונים חזרה כשהוא מדי פעם שולח, מחברות בינוניות-גדולות. מניח שזה מחזק את הטענה שלי שלרוב מי שעובר על הקו"ח בארץ לא התברך באנגלית ברמה גבוהה בעצמו, לכן דברים כאלה עוברים. ויכול גם להיות שבגלל שהוא פשוט דחס מלא טכנולוגיות/buzzwords בקו"ח הם עוברים את כלי הסינון האוטומטיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי הרבה מה לתרום, אבל יש לי חבר שנכנס לעולם ההייטק (אוטומציה? יש דבר כזה? או פיתוח אוטומציה, לא בטוח) ללא תואר בכלל, כשמה שנהא עשה זה עבד בחינם על כל מיני פרוייקטים שלא גזלו המון זמן. אחרי זה קיבל מכתב המלצה, צירף את הניסיון לקו"ח והתברג בחברה גדולה, כזו שיכלה להרשות לעצמה להשקיע בו. היום עושה חיל. ברגע שעבר את המשוכה של ג׳וב ראשון השברים די זרמו לו.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...