Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סכין למטרות צלילה. מה יעשו לי אם ימצאו אחת ברשותי?

Alkash
שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

לאחרונה התחלתי לעסוק בצלילה כתחביב ונתקלתי במצב מאוד מסוכן בה רגלי נקשרה לפסולת כלשהי בצורת רשת מתחת למים.

על מנת שמקרה כזה לא יהרוג אותי, אני מעוניין להתחיל לצלול עם סכין צלילה ותוהה מה עלול לקרות לי אם אעצר על ידי משטרת ישראל בדרכי לים כשברכבי יש קצת ציוד צלילה בסיסי וסכין דייג? (אין לי עבר פלילי).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תדקור אף אחד, ולא תשתתף בקטטות, לא יעשו לך דבר.

אם יחפשו אותך, זו עלולה להיות עילה להלביש עליך תיק.

תקפיד שהסכין תהיה עם כל ציוד הצלילה, ולא יקרה לך דבר.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא ממליץ לשאת סכין סתם ככה, המשטרה כן עושים על זה בלאגן.

ומצד שני, החוק בישראל מתיר נשיאת סכין למטרה כשרה. אם הסכין עליך רק בדרך אל/חזרה מהצלילה ואתה יכול להוכיח את זה, הכל 100% בסדר ואין לך מה לדאוג.

רק לא לשכוח את הסכין באוטו ביומיום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר מישהו מבוגר ששם באופן קבוע אלת בייסבול מעץ בבגאז' לצורך הגנה עצמית זה תקין?

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

<Kia Rio LX 1.4 4DR automatic 2014 <SOLD

TOYOTA COROLLA SUN 2011 automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רשום באיזה שהוא מועדון צלילה או גוף בסגנון?

תבקש מהם מכתב שבו רשום שאתה נושא סכין זה וזה (סוג? תאור? אפילו מס' סידורי אם יש?) למטרות מסגרת הצלילה.

שיחתמו עם חותמת מסודרת וכמו שאמרו לפני - תצמיד הסכין תמיד אל הציוד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי וואחד סכין משוננת למטרות שתילה/גיזום/חיתוך שורשים. אילו הייתי מסתובב איתה ברחוב הייתי עוצר את עצמי, אבל כל עוד היא מסתובבת ביחד עם שאר כלי הגינון כשאני יוצא איתה מהבית לגינה - הכול בסדר.

שים אותה באותו שק עם ציוד הצלילה, לא יקרה כלום.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארצנו הקטנטונת יש מספר אפשרויות:

תסריט אימה מספר 1.

שוטר עוצר אותך לביקורת סטנדרטית, ומגלה שיש לך את הסכין ברכב.

מפה לשם, השוטר (שגם צולל) מפתח אתך קשר אינטימי ומצאת לעצמך חבר חדש לצלילה.

תסריט אימה מספר 2:

אתה מועבר לאחר כבוד לאבו-כביר למשך כשבוע על בסיס פנסיון מלא.

תסריט אימה מספר 3:

אתה מתוחקר קצת, מסביר שאתה צולל, מראה את שאר ציוד הצלילה, ומקבל את ברכת הדרך- "סע לשלום".

הבעייה? פה בארץ, אני לא יודע מה מ-3 האפשרויות עשוייה לקרות, אותו סיכוי לכולם. :shock:

החוק אומר:

אסורה נשיאה של סכין ננעלת מעל אורך מסויים (פירוש רש"י, גם להב קבוע נחשב לצורך העניין).

מעבר לכך ובנוסף לזאת!

תצטרך להוכיח שאתה עם סכין למטרה כשירה.

דהיינו, "בגלל השכנים" זו תשובה רעה. "צלילה" זו דווקא תשובה מצויינת, בתנאי שהסכין מותאמת למטרה (וזו לא חרב פרשים...)

קח בחשבון, שלא התלוצצתי.

אני מכיר אישית מישהו שנעצר ללילה לחקירות על אולר שוויצרי חוקי למהדרין.

כך שאין שום ערבויות לכך שהכל יהיה בסדר.

לצמצום הנזקים- שהסכין תהיה צמודה לשאר ציוד הצלילה שלך, עדיף בתוך ארגז מסודר כחלק מהערכה. נראה אחרת.

ועדיין- אם תבוא לשוטר "לא טוב בעין", זה לא יעזור הרבה.

מעבר לכל זה, יש סכיני צלילה עם ראש שטוח. מעטים המצבים לדעתי (הלא מנוסה בצלילה) שבהם צריך חוד שפיץ, וראש אזמל יהיה יותר שימושי.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף פעם לא הבנתי את היישום של החוק הזה. אם אני לוקח איתי ברכב סכין שף אני יכול להעצר? ומה אם קניתי אותה הרגע.

יותר מזה בצעירותי הייתי נוסע המון באוטובוסים בתקופה הנפיצה בירושלים היתה אבטחה רצינית בכניסה לתח"מ לא ניסיתי אבל ברור שעם סכין כזו היו עוצרים אותי בשיקוף. אז מה זה אוצר שאני אצטרך לשלוח אותה בדואר לבית? או לקנות חדשה מחנות סולתם שהיתה שם אם אני זוכר נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר לקנות.

.

.

.

.

.

.

.

איך היא תגיע אליך הבייתה, לא מוגדר.

אסור לשאת אותה.

ישראל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניה ונשיאה הביתה היא תחת "מטרה כשירה". אם יש לך קבלה/קופסה וכדומה, תוכל אפילו להעלות אותה לרכבת. אני נושא חרבות ברכבת לא מעט שאני צריך לחזור מהמכס בת"א, מציג חשבונית תשלום מס, והכל שיגעון.

כבר עצרו אותי בדרך לאחת התערוכות עם משהו כמו 11 חרבות ברכב, הצגתי לשוטר תעודת אספן ואת העלון של התערוכה- ושוב, הסיפור נגמר בדקה.

לא לשכוח החוק בנוגע לסכינים קצת דבילי. בניגוד למדיניות ה "חף מפשע עד שהוכח אחרת", במידה ונתפסה אצלך סכין- חובת ההוכחה היא עליך. אבל במידה והוכחת נשיאה למטרה כשרה, השוטר יצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לגרור אותך לצרות, ואני לא מכיר מקרים שמישהו באמת טרח לעשות אותו בהם. מעטים הם השוטרים שבאמת רוצים להיטפל לאזרח תמים ולתפור לו תיק. (בואו נשאים לרגע שוטרי תנועה ומכסות דוחות מחוץ לעניין)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניה ונשיאה הביתה היא תחת "מטרה כשירה".

קנייה- חוקי לחלוטין. אין שום חוק שאוסר עליך לקנות.

נשיאה עליך, בכליך- מהוה עילה לתשאול במקרה הטוב מכיוון שעל פי החוק, כלי בעל להב קבוע/ננעל/לא ננעל אך מעל אורך מסויים איננו חוקי לנשיאה.

במידה והכלי עונה לתנאים, גם אז הכל תלוי איך באת לשוטר בעין.

אם יש לך קבלה/קופסה וכדומה, תוכל אפילו להעלות אותה לרכבת. אני נושא חרבות ברכבת לא מעט שאני צריך לחזור מהמכס בת"א, מציג חשבונית תשלום מס, והכל שיגעון.

כבר עצרו אותי בדרך לאחת התערוכות עם משהו כמו 11 חרבות ברכב, הצגתי לשוטר תעודת אספן ואת העלון של התערוכה- ושוב, הסיפור נגמר בדקה.

שמח לשמוע (ולהכיר) שאתה חבר אנק"ה. אני לא. אין לי תעודת אספן. וחוץ מזה, שאם יתפסו אותך ברכב עם 11 חרבות זה קצת שונה מאשר עם סכין מתקפלת אחת :wink:

לא לשכוח החוק בנוגע לסכינים קצת דבילי.

רגע, רגע, רגע.

קצת?!?!

בניגוד למדיניות ה "חף מפשע עד שהוכח אחרת", במידה ונתפסה אצלך סכין- חובת ההוכחה היא עליך. אבל במידה והוכחת נשיאה למטרה כשרה, השוטר יצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לגרור אותך לצרות, ואני לא מכיר מקרים שמישהו באמת טרח לעשות אותו בהם. מעטים הם השוטרים שבאמת רוצים להיטפל לאזרח תמים ולתפור לו תיק. (בואו נשאים לרגע שוטרי תנועה ומכסות דוחות מחוץ לעניין)

ו... עד שתוכיח לשוטר "מטרה כשירה". אתה כבר בתוך הצרות, לא? :lol:

אמרנו, מכיר אישית בן אדם, הלך לטייל עם הכלב שלו בלילה באזור מעלות עם אולר שוויצרי בכיס. עוכב ונלקח לתחנה. הוא כבר בצרות, גם אם יוכיח לשופט למחרת בבוקר שהכל תקין ונורמטיבי.

ואם זה בשישי, אז רק בעוד יומיים יהיה שופט.

וחגים?

זה כבר מוגדר אצלי כ"צרות", מהרגע שפוגשים בשוטר...

אבל אנחנו כבר נגררים להתפלפלות מיותרת, לבטח לגבי השאלה של הנשיאה של סכין ייעודית עם מטרה מוגדרת (צלילה) ויחד עם עוד ציוד ייעודי.

מאיפה אתה בארץ ידידי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בלי תעודת אספן, על משהו כמו סכין מטבח חדשה באמת שלא עושים צרות. אפילו לא על סכין אספנות מוזרה שהרגע קנית, אם תוכל להוכיח שהרגע קנית.

אני מרמת ישי, נוכח בכל המפגשים של העמותה וברוב התערוכות. סביר להניח שאתה כבר מכיר את השם או הפרצוף אם אי פעם היית :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חיפאי.

בהחלט ייתכן שנפגשנו, אם כי מזממממממממן לא הייתי בשום אירוע\תערוכה.

שמע, החוק בארץ מספיק מעורפל וטיפשי בדיוק בשביל המצב הדואלי ההזוי הזה.

אותו אדם, אותה סכין, 2 אפשרויות שונות.

קנית סכין כלשהיא, נתקלת בשוטר.

שוטר מספר 1 יילך עם החוק היבש.

שוטר מספר 2 יזרום אתך.

שוטר 2 יזרום גם עם הסכין היא לא חוקית לנשיאה.

שוטר 1 יכול לזמבר אותך על לדרמן, שהוא ננעל.

החוק לא מגדיר מהי אותה "מטרה כשירה" חמקמקה. פתוח לשיקול דעת. החוק לא מגדיר סוגים שונים, ייעודים שונים וכדומה. הוא מגדיר מפרט טכני בסיסי.

להגיד ש"בטוח לא יקרה כלום" פשוט אי אפשר.

להגיד ש"בטוח תיעצר" גם פשוט אי אפשר.

מה שבטוח, אולי - כמו שאומרים.

לפני שנים, נסעתי לאיזה משהו במרכז הקונגרסים בחיפה. אירוע של ספורט משהו. הייתי ללא רכב באותה התקופה, אז- אוטובוס. הלדרמן, כמובן, עליי.

השומר לא נותן לי להיכנס עם הלדרמן, "תשאיר אותו באוטו". באתי באוטובוס...

"אתה לא יכול להיכנס עם זה, יש בו סכין".

נכון! יש בו גם מברג, וגם פלאייר, וגם משור, וגם...

"וגם סכין. אתה יכול לדקור מישהו."

יש בו גם פלאייר. אז מה, אני יכול לתפוס איתו למישהו את הפיטמה ולסובב, זה אומר שאני הולך לעשות את זה? שאלתי בתמימות.

"תעבור, תעבור... תיכנס יאללה..."

:lol::lol::lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...