Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן למדחס PAG46 - יש דרך להשיג והאם PAG100 יתאים?

Or05230
שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המדחס שלי מצריך שמן PAG46 (אני לקראת החלפת מעבה ומייבש וצריך להוסיף בערך 50 מ"ל)

בדקתי בהמון מקומות והם לא מוכרים את השמן, ומי שמוכר מוכר רק PAG100

בדקתי אצל 2 מזגניסטים ויש להם רק PAG100

כמובן שהם טענו שאין הבדל ואני שואל:

האם ניתן להשיג PAG46 באריזת ליטר (מצאתי בגלאור ב 4 ליטר בלבד במחיר שערורייתי)

האם לשים PAG100 ולהניח ש 50 מ"ל מהשמן הנ"ל לא יזיקו למדחס שדורש PAG46

תודה

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי להביא לך, איכותי עם חומר זורח מיצרן אמריקאי מוכר. יש גם מזרק יעודי להחדיר את השמן למערכת.

אתה מגיע מתישהו לדרום?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה יגאל אולי בשבת אהיה בערד ואוכל לעבור אצלך בדרך חזור, תכננתי להחליף את העסק מחר ולכן מתלבט אם למלא pag100 אצל המזגניסט או לחכות עם זה

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח גם להתייעץ כאן בקשר לכמות השמן במערכת המיזוג ברכב.

אצלי הוחלף מעבה. לא ידוע לי אם הוסיפו שמן או לא. יש דרך לבדוק מה כמות שמן במערכת המיזוג? יש כמות שתמיד צריך להוסיף אחרי החלפת מעבה?

תודה מראש על העזרה

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, בהחלט ישנה כמות שמן שנדרש להוסיף אחרי החלפת מעבה.

לא, אין ממש דרך למדוד את כמות השמן במערכת מבלי להכנס לפעולות פולשניות מאוד.

אם ביצעת את ההחלפה אצל איש מקצוע (אמיתי) בתחום מיזוג רכב, רוב הסיכויים שהוא מודע לצורך שבהוספת השמן ודאג לכך.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח גם להתייעץ כאן בקשר לכמות השמן במערכת המיזוג ברכב.

אצלי הוחלף מעבה. לא ידוע לי אם הוסיפו שמן או לא. יש דרך לבדוק מה כמות שמן במערכת המיזוג? יש כמות שתמיד צריך להוסיף אחרי החלפת מעבה?

תודה מראש על העזרה

הסיבה העיקרית שאני מוסיף היא שהגז ברח המון פעמים ואני מאמין שגם חלק מהשמן שהיה במערכת.

היצרן בהחלפת מעבה( אצלי) אומר להוסיף 30 מ"ל ובהחלפת מייבש עוד 15 מ"ל, בהתחשב בכך שיש בערך 220 מ"ל במערכת הכמות הזאת לא גדולה במיוחד, אבל אם ברח עוד שמן בזמן בריחת הגז אז זה יכול להיות קצת יותר משמעותי.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות.

אור כרגע המזגן עובד בסדר? יש איזה שהיא אינדקציה אצלך ברכב שחסר שמן? אולי רעשים מאזור המדחס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע בלי מזגן עד לתיקון שלו כנראה מחר.

בכל מקרה גם כשהגז אצלי ברח כמה פעמים לא היו רעשים או איזה הבדל בקירור.

מאמין שמן הסתם מדחס עם חוסר בשמן יפתח בלאי מואץ יותר.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק, עוד לפני שיופיע רעש יתחיל בלאי.

תקפיד על הצמיגות המומלצת לסוג המדחס אצלך ברכב וכמות שמן הנכונה, עד כמה שניתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי המצב כרגע שבזמן שמדליק את המזגן/מדחס יש רעש מתכתי (לא אמור להיות בדקתי עם אוטו אחר) למשך שנייה שתיים. אחרי זה הרעש לא חוזר אלה רק אם האוטו מכובה לתקופה ארוכה (יותר מחצי שעה).

מה לדעתכם שווה לעשות? יכול להיות שזה קשור לשמן שאולי לא מלאו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סוגי מדחסים שמייצרים רעש מתכתי בזמן הפעלה ראשונית, במיוחד מדחסי רוטור.

כדאי לבדוק ברכב אחר זהה לפני שמחליטים להוסיף שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוצה להודות ליגאל על זה שהגיע אליי במיוחד והביא לי את השמן הדרוש.

הגעתי למזגניסט אחרי החלפת מעבה ומייבש ושמתי בערך 50 מ"ל לתוך הכוסית ששייכת למכונה שלו, המזגניסט פחד מאוד ואמר "זה יותר מדי!" אבל אחרי החלפת החלקים האלה לפי הוראת יצרן צריך להוסיף 45 מ"ל, ככה שזה בסדר גמור. בכל מקרה המזגן מקפיא והמדחס שקט ונקווה שזה יחזיק ככה...

בכל מקרה על הדרך ממליץ על חשמל אריה בחולון כי כשביקשתי ממנו 20-25 דקות וואקום בניגוד ל15 שהוא שם בדרך כלל הוא זרם איתי ועשה מה שביקשתי, לפי הכמות גז שביקשתי והכל היא מתוקתק.

לגבי התגובות - לאחים פולק אין את השמן ואני לא הייתי מוסיף או דואג לשמן כרגע אצלך KAGAN כל עוד הכל עובד תקין

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...