Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיול רכבת בשוויץ בחורף הקרוב: לאן זול יותר לטוס, טיפים ושאר ירקות

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בתיכנון של הבחור לקחת את הבן שלו כטיול בר מצווה. עולים על רכבת בשדה, נוסעים דרך נוף (זה נקרא שם נסיעת פנורמה), מגיעים לעיר/עיירת סקי/סתם עיירה. לנים שם ולמחרת בזמנם החופשי עולים שוב על הרכבת, עם אותו הכרטיס וממשיכים עד נקודת הלינה הבאה. כך במשך יומיים שלושה.

אני אמרתי לו שעד כמה שאני יודע, יש חבילות כאלה מוכנות ושיסתכל ב- my switzerland. לטענתו הוא כבר שאל שם ופשוט לא קיבל תגובה.

שאלותיו:

1. האם זול יותר לטוס לז'נבה או לציריך?
  2. האם יהיה זול יותר לקחת חבילה או לרכוש באתר הרכבת כרטיס ולארגן הלינה לכל לילה בעצמו, דרך בוקינג ושאר האתרים?
  3. אגב איזה אתר יהיה עדיף?
  4. אגב האם יש למי מכם מידע לגבי חבילה מוכנה/מושלמת?
  5. כל טיפ, בדל מידע ורעיון יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טיסות - צריך לבדוק פרטנית לתאריכים שלכם. אולי כדאי להוסיף גם את באזל (שדה סמוך בצרפת), ליון, מילאנו ומינכן, כמובן להביא בחשבון עלויות של נסיעות ושל זמן השהות. חברות התעופה בהתאם, בעיקר אלעל, סויס ואיזיג'ט אבל למינכן יש עוד מבחר גדול.

האם הכוונה לטיול רכבות נטו (משהו מקביל ל-road trip) או שרוצים גם להתעכב קצת בערים, שיש בהן הרבה מה לראות? מה לגבי חריגה מגבולות שוויץ?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באזל רחוקה מדי. הוא שכח להגיד לי שהכוונה לנסוע באזור הדרומי ההררי המושלג. ברור שחלק מהביקור בעיירה/עיר הוא לראות אתרים היסטוריים או סתם עיר עתיקה.

ללא חריגה מתחומי שוויץ.

כמה ימים באזור ההררי הדרומי/מרכזי וזהו. אולי לשכור איזו צלחת-טוסיק ולגלוש קצת בשלג, בערב ללכת לאיזו מסעדה או פיצריה טובה וזהו.

הוא יודע שזה נשמע כמו טיול זקנים, אבל בן ה- 13 באמת מתענין בעיר עתיקה וכמובן ישמח גם לאטרקציות נוספות שכן מותאמות לגילו.

לכן הוא מתייעץ איתי - שאתייעץ איתכם...

פתוח בתודה לכל רעיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר, למשל, חריגה קטנה לשאמוני. זה קרוב מאד לג'נבה, ועליה ברכבל ל-4000 מ' זו אטרקציה שלא תשכח בקלות. או ביקור ב-CERN (אם מצליחים לשריין מקום בסיור, משימה לא פשוטה כלל ועיקר). או מוזיאון הועד האולימפי בלוזאן. או, דווקא ליד באזל - מפלי הריין. או מוזיאון התחבורה בלוצרן. או האיזור של גרינדלוולד ואינטרלאקן. ואלה רק כמה אטרקציות שאני שולף בלי לפתוח מפה.

דרך אגב, סה"כ מרחקים בשווייץ לא גדולים, כך שכדאי לבדוק את כל האופציות שהזכרתי, סה"כ מדובר בשעה - שעתיים שלוש, ואולי איזו אטרקציה בדרך (מנהרה מתחת לאלפים? יש כאלה, אם כי לא התנסיתי אישית באיזור הזה אלא רק באוסטריה).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ככ מבין את השאלה... האתר של SBB זמין ב4 שפות ומציג את כל המחירים והאפשרויות +התייחסות לתייריםhttps://www.sbb.ch/en/leisure-holidays/travel-in-switzerland/international-guests.html

בכל מקרה יש הנחה אם מזמינים כרטיסים מראש.לא בדקתי את הנוסע ה61 בשוויץ, בשאר המקומות הוא היה שימושיhttps://www.seat61.com/Switzerland.htm

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהמשך לפוסט הקודם שלי - אני חושש שדווקא בילוי של שעות על גבי שעות ברכבת בין הרים ובין סלעים ישעמם אותו. בילוי של יום או שניים בעיר דווקא יגוון את הטיול, וזה מה שהוא צריך. הזכרתי כאן כמה אפשרויות, ויש עוד רבות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עשיתי חלק מהטיול הזה. יש לך בשוויץ את ה-https://en.wikipedia.org/wiki/Glacier_Express

החלקים שאני עשיתי זה לסוע מציריך לסט מוריץ ברכבת. לילה בסט מוריץ, ויום למחרת עולים על הרכבת לזרמאט. לילה-שניים בזרמאט, ומשם חזרה לציריך. אפשר לשנות ולעצור במקומות אחרים, כמובן, אבל אני חושב שזה המשולש הבסיסי שהייתי מסתכל עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים ומומחים, המידע מאד עוזר לטענתו.

הוא לא הצליח למצוא באתר הרכבת כרטיס המאפשר עלייה וירידה בכל יום למשך מספר ימים.

כרטיס שבועי?

בקיצור - הוא ישמח לקישור או לאיך-קוראים-לזה-באנגלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האתר הרשמי של הרכבת השויצרית

הרץ חיפוש switzerland rail tickets/pass

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...