Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיאט לאון מנוע FR 1400 ? כדאי או ללכת על ה 1800?

רועי34
שימו לב! השרשור הזה בן 1652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

מתעניין לרכוש סיאט לאון FR ( שנת 2016 צפונה )

האם המנוע 1400 חלש באמת?

כמו כן, לא הבנתי מה ההבדלים בין ה 2016 ל 2017?

היום מישהו עשה לי סיבוב ב FR 2016 מנוע 1800, נוסע אחלה דווקא, אבל תא הנוסעים מעט פשוט ( אין מנופים להעברת הילוכים מאחורי ההגה, אין הנעה ללא מפתח ,.. )

אלו מאפיינים שהייתי רוצה שיהיו ברכב, האם ב 2017 הם קיימים? או שזה דגם מיוחד?

אני מחפש רכב ספורט ( בתקציב של עד 110000 ) אני רווק ללא ילדים כך שיכול להרשות לעצמי

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בזה שהלאון (שהיא לא קופרה...) היא לא מכונית ספורט וגם לא ספורטיבית. היא מכונית מהירה עם התנהגות כביש מצויינת למשפחתית, אך למאזדה 3 (הקודדמת) יש התנהגות יותר מהנה למשל.

מה זה "ספורט" במחינתך? ביצועים חזקים או גם התנהגות דינאמית בכביש המפותל?

למנוע 1.4 יש 150 כ"ס ו-25.5 קג"מ אז הוא לא בדיוק "חלש". ביצועים זאת לא בעיה בלאון.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בזה שהלאון (שהיא לא קופרה...) היא לא מכונית ספורט וגם לא ספורטיבית. היא מכונית מהירה עם התנהגות כביש מצויינת למשפחתית, אך למאזדה 3 (הקודדמת) יש התנהגות יותר מהנה למשל.

מה זה "ספורט" במחינתך? ביצועים חזקים או גם התנהגות דינאמית בכביש המפותל?

למנוע 1.4 יש 150 כ"ס ו-25.5 קג"מ אז הוא לא בדיוק "חלש". ביצועים זאת לא בעיה בלאון.

רכב ספורט בעיני זה רכב שבכל רגע נתון אתה לוחץ על דוושת הגז ומרגיש את המנוע מושך אותך קדימה

אבל מעבר לכך חשוב לי גם אבזור של פנים הרכב ולא רק חיצוניות

כיום יש לי מאזדה 3 2010, ומן הסתם הרכב ישן, ומיושן ( ללא בקרת שיוט וכו' ) ואני רוצה להשתדרג

אבל היום ישבתי בליאון FR , ובאמת שהתאכזבתי מעט מתא הנוסעים, מרגיש לי דל מעט

היית ממליץ לי ללכת על מאזדה 3 החדשה? 2017 או 2016 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדרישות שלך (ביצועים...) הלאון 1.4 תהיה מהירה יותר מהמאזדה 2.0 בכל מצב. מעבר לכך, המאזדה מצויינת, אז תבדוק ותראה מה מתאים לך.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדרישות שלך (ביצועים...) הלאון 1.4 תהיה מהירה יותר מהמאזדה 2.0 בכל מצב. מעבר לכך, המאזדה מצויינת, אז תבדוק ותראה מה מתאים לך.

אוקי, תודה חבר אבדוק את הנושא

ואגב ובנוגע ל התנעה ללא מפתח, ו בקרת שיוט אדפטיבית ומנופים מאחורי ההגה, למה לא ראיתי את זה ב 1.8 ?

זו חבילה אופציונלית?

זה אולי קשור ל FRּ+ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים הלאון גם בגרסא של ה 1.4 "לא רואה" את המזדה ממטר..

מדובר במנוע טורבו לעומת מנוע אטמוספרי, מבחינת קגמ יש הבדל משמעותי ותחושת התאוצה גם מורגשת יותר (תחושה יותר ספורטיבית).

אם תבחר ותלך על הדגם של ה 1.8 180 זה עוד יותר יתעצם.

לעניות דעתי אם אתה חפץ בתחושה "ספורטיבית" אין מה להכניס מזדה אל מול הלאון.

מבחינת איכות פנים, המזדה יכולה לתת פייט, אבל לטעמי תא הנוסעים של הלאון במיוחד לאחר מתיחת הפנים (fl) איכותי לא פחות.

חפש דגם שמור מיד פרטית ולדעתי זו אחלה בחירה.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ביצועים הלאון גם בגרסא של ה 1.4 "לא רואה" את המזדה ממטר..

מדובר במנוע טורבו לעומת מנוע אטמוספרי, מבחינת קגמ יש הבדל משמעותי ותחושת התאוצה גם מורגשת יותר (תחושה יותר ספורטיבית).

אם תבחר ותלך על הדגם של ה 1.8 180 זה עוד יותר יתעצם.

לעניות דעתי אם אתה חפץ בתחושה "ספורטיבית" אין מה להכניס מזדה אל מול הלאון.

מבחינת איכות פנים, המזדה יכולה לתת פייט, אבל לטעמי תא הנוסעים של הלאון במיוחד לאחר מתיחת הפנים (fl) איכותי לא פחות.

חפש דגם שמור מיד פרטית ולדעתי זו אחלה בחירה.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

תודה חבר, אגב, שאלה קטנה

התייעצתי עם מוסכניק, הוא אמר שיש בסיאט לאון הרבה בעיות, והחלפים שלהם יקרים..

זה נכון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין לסיאט הרבה אבל אתה צריך להיות מודע ל-2 בעיות עיקריות ועוד אחת שנפוצה בדור הנ"ל של הלאון:

* בעיה נפוצה במוח גיר שמתפגר בגיר DSG7 היבש היום זה פחות נפוץ אך עדיין קיים

* קלאצ'ים שתצטרך להחליף כל כמה עשרות ק"מ יש כאלו שמחליפים ב-20K ויש כאלו שב-70K וכו' (זה משתנה אין ק"מ ספציפי שניתן לומר מתי זה קורה)

* בלאון יש לפעמים רעשים מהדיפון של הדלתות - מרוב הפוסטים בפורום ניתן להסיק שליבואן לא היה פתרון משמעותי ולכן החברים טיפלו בסדנאות שמילאו בחומר איטום מסויים - אם אני לא טועה הדר מ- HI LED מבצע איטום שכזה

2. החלפים כמעט זהים במחיר לחלפים של יונדאי (מניסיון)

3. אם אתה מהמרכז כדאי לך לטפל במוסך רון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אין לסיאט הרבה אבל אתה צריך להיות מודע ל-2 בעיות עיקריות ועוד אחת שנפוצה בדור הנ"ל של הלאון:

* בעיה נפוצה במוח גיר שמתפגר בגיר DSG7 היבש היום זה פחות נפוץ אך עדיין קיים

* קלאצ'ים שתצטרך להחליף כל כמה עשרות ק"מ יש כאלו שמחליפים ב-20K ויש כאלו שב-70K וכו' (זה משתנה אין ק"מ ספציפי שניתן לומר מתי זה קורה)

* בלאון יש לפעמים רעשים מהדיפון של הדלתות - מרוב הפוסטים בפורום ניתן להסיק שליבואן לא היה פתרון משמעותי ולכן החברים טיפלו בסדנאות שמילאו בחומר איטום מסויים - אם אני לא טועה הדר מ- HI LED מבצע איטום שכזה

2. החלפים כמעט זהים במחיר לחלפים של יונדאי (מניסיון)

3. אם אתה מהמרכז כדאי לך לטפל במוסך רון

אהלן אחי, תודה על התגובה המפורטת

מעט ביאס אותי לקרוא אותה האמת כי בתוך תוכי מעוניין בסיאט לאון, אבל להשקיע 110000 ש"ח ושילך לי הגיר או קלאץ' לא בא לי

יש לך על המלצה על רכב ספורט בתקציב שכזה?

אמין, נוח, וכו'?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בן דוד שלי קנה לפני חודש וולבו V40 שנת 2017 T4(מנוע 2 ליטר טורבו עם 190 כ"ס) ברמת גימור R-Design ב118 אלף ש"ח, מבחינת האיכות לא חושב שיש מה להשוות בינה לבין הרכבים שציינת וגם לא מבחינת כוח, לרכב יש גיר אוטומטי רגיל ולא רובוטי מה שככל הנראה יהיה אמין יותר,מה שכן האחזקה של רכב כזה ככל הנראה תהיה יקרה יותר אבל מצד שני אתה תקבל הרבה יותר מבחינת אבזור וכוח.

Peugeot 5008 1.6T Active 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין הבדל מבחינה מכאנית בין האאודי 1.4 או 1.8 עם גיר DSG7 לבין הלאון / גולף וכו'.

קח בחשבון שמנוע 1.4 באאודי מגיע עם 125 כ"ס ולא 150.

איכות החומרים טובה יותר בפנים הרכב בגולף ובאאודי כמובן.

הוולו נשמעת גם אפשרות מעניינת, תוכל לחפש כאן פוסטים של misterb ואחרים שרכשו אותה עם נתונים אודות עלויות טיפולים וכו'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1652 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...