Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הרמת רכב ששוקל 600 קילו לגג של בית בגובה 5 קומות.אפשרי? הכיצד?

eladns
שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

משקל כזה לדעתי הוא לא בעיה.

אם זה רכב תחלק את המסה לארבע, כלומר אני מניח שזה 200 ק"ג למט"ר.

אם אני לא טועה זה אפילו פחות מהתקן לעומס במרפסת קונזולית.

כמובן שתמיד עדיף להצמיד כמה שיותר לקירות/פינות ולא באמצע חלל פתוח.

כל מה שכתבתי זה מהזיכרון, תבדוק הכל לפני.

צריך להיות תקן של עומס מינימלי למטר בבניה, לא צריך בשביל זה רונסטרקטור.

דווקא הוכחת בדיוק למה כן שווה להתייעץ עם קונסטרוקטור. הבנה חלקית לעיתים הרבה יותר מסוכנת מחוסר הבנה מוחלט.

אתה בהחלט צודק , 200 ק״ג למ״ר זה בהחלט אפילו פחות מהעומס המותר על מרפסת תלויה, אבל מי אמר שהעומס של מכונית זה משקלה חלקי ארבע למ״ר?

גם אם נניח שחלוקת המשקל של הרכב מאוזנת להפליא וכל גלגל נושא בדיוק את אותו משקל, הרי שנקודת המגע של כל גלגל היא בשטח הרבה יותר קטן ממ״ר. לכן, העומס גדול יותר.

עם זאת, מאוד לא סביר שבבניין מודרני זה יהווה איזושהי בעיה, אך אני הייתי בודק קודם את הפרטים היטב.

גילוי נאות: גם אני ממש לא קונסטרוקטור, ואין להתייחס לשום דבר שאני רושם כעצה מקצועית ו/או מועילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמישהו יסביר לי מה הקטע הזה עם סובארו רקס...

אני זוכר היטב שהוציאו אחת כזו מדירה בקומה 3-4 לפני כמה שנים. מדובר באותה אחת?? פשוט עברה לראשון?

למה רקס, למה??

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני זוכר היטב שהוציאו אחת כזו מדירה בקומה 3-4 לפני כמה שנים.

גם אני זוכר. רקס לבנה מנוע אחורי מודל 81. זה היה בסביבות 2003 ככה.

איך אני יודע? מצאתי הודעה שלי בפורום משנת 2006 בה כתבתי שזה היה לפני כמה שנים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא הוכחת בדיוק למה כן שווה להתייעץ עם קונסטרוקטור. הבנה חלקית לעיתים הרבה יותר מסוכנת מחוסר הבנה מוחלט.

אתה בהחלט צודק , 200 ק״ג למ״ר זה בהחלט אפילו פחות מהעומס המותר על מרפסת תלויה, אבל מי אמר שהעומס של מכונית זה משקלה חלקי ארבע למ״ר?

גם אם נניח שחלוקת המשקל של הרכב מאוזנת להפליא וכל גלגל נושא בדיוק את אותו משקל, הרי שנקודת המגע של כל גלגל היא בשטח הרבה יותר קטן ממ״ר. לכן, העומס גדול יותר.

עם זאת, מאוד לא סביר שבבניין מודרני זה יהווה איזושהי בעיה, אך אני הייתי בודק קודם את הפרטים היטב.

גילוי נאות: גם אני ממש לא קונסטרוקטור, ואין להתייחס לשום דבר שאני רושם כעצה מקצועית ו/או מועילה.

ברור לכולם שצריך לקחת מקדם בטיחות גדול בבדיקה, לכן "החישוב" הוא גס.

אחרת אתה יכול לקחת בחשבון גם אדם שעומד ליד הרכב מידי פעם.

אני לוקח בחשבון שצמיג על מטר רבוע הוא לא כוח נקודתי.

אגב, ניתן לחשוב על שני קורות/בסיס שעליו ישב הרכב כדי לחלק את העומס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה קורה עם פתאום באים חברים ונכנסים 4 בוגרים לרכב?

ועוד 3 עומדים מסביב ומסתכלים? זה כמו כלום עוד 7 כפול 80 , כלומר עוד 560 ק"ג באיזור הרכב.

לגבי מי שאמר שנקודת המגע של כל גלגל היא פחות ממטר מרובע...

אז נניח שאני שוקל 100 ק"ג, לוקח קופסת שימורים של אננס, ועומד עליה עם רגל אחת?

שטח המגע של קופסת השימורים הוא הרבה פחות מ 10 ס"מ על 10 ס"מ.. (פי 100 קטן יותר ממטר מרובע)

אז העומס המשוקלל הוא 10 טון למטר מרובע ...

ואם אני קופץ באוויר ונוחת על הרצפה.. בזמן הפגיעה שלי ברצפה העומס יכול להיות פי 2 או פי 3 מהמשקל שלי?

לדעתי אם כבר משקיעים .. כדאי לקבל חוות דעת של איש מקצוע שיודע איך מחשבים את ה 200 ק"ג למטר מרובע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היא נכנסה היא תצא. היא לא גדלה עם הזמן...

איך אתה יודע? נכנס רקס - יצא טי-רקס

אני חושב שהבעיה הכי גדולה היא לוודא מה עומס המשקל שניתן לשים למטר רבוע על רצפת הקומה החמישי באותו המבנה - היו מקרים בהם אנשים שמו בריכות בדירות גג ולא היתה להם שום מודעות להגבלת משקל - הרקס הזאת שוקלת 600 קילו למשל - לי במרפסת יש הגבלה של 400 קילו למטר רבוע כדוגמא.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סובארו רקס , אהבת חיי, איזה רכב מגניב, איזה חוויות ,בגיל 12 למדתי נהיגה על הרכב הזה, איך היינו נוסעים איתו על החוף בנווה ים, ועוד המון דברים שעדיף לא לספר, הייתי בכיף שומר אותו בבית שלי בשבילך

בת זונה , שמש קופחת רק עליי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתיעץ עם קונסטרוקטור.

רק אני מציע דבר קטן אחד, במקום לעשות דברים הזויים של אנשים שלא חושבים רחוק מדי, (כמו לשים מכונית על גג), תבדוק כמה יעלה להרים ולהוריד אותה, לעומת כמה יעלה לזרוק אותה באיזה מחסן או מכולה באיזה ישוב באיזור(אפשר לעטוף אותה בניילון ולשמר אותה יופי גם שם).

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

נזכרתי בשירשור הזה וחיפשתי לבדוק שזה אכן לא פותח השירשור (לא, זה לא הוא - כנראה...).

בפייסבוק צצה לי התמונה הנ"ל.

התמונה מופיעה בדף הרשמי של סמדר שיר עם הכיתוב:

"

דרום תל אביב, רחוב מסילת ישרים. אולי מישהו יכול להסביר לאומה איך הגיעה מכונית לגג הבניין? שתבואו על הברכה"

איציק

75146360_1209359449252700_393501416146075648_o.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נזכרתי בשירשור הזה וחיפשתי לבדוק שזה אכן לא פותח השירשור (לא, זה לא הוא - כנראה...).

די ברור שזה לא אותו אחד, כי למה למי שכבר עשה את זה לשאול בפורום אם זה אפשרי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיותר ומסוכן. עדיף לגשת לאחד המושבים באיזור מגוריך ולנסות לסגור עסקה עם בעל משק. הרכב יכול לעמוד שם שנים בלי לאיים על אף אחד ושום דבר, וכשתרצה לקחת אותו הוא עדיין יהיה שם ולא תצטרך מבצע חילוץ של 669 בכדי להוריד אותו.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1632 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...