Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה עולה לגור לבד בימינו?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הדרישה הכי גבוהה שלי כרגע היא להשאיר את הרכב, שיהיו קפסולות תואמות נספרסו ו500 שח ל"בזבוזים".

וכמובן שתהיה יתרה חיובית בסוף החודש.

אני במקומך הייתי מאמץ אסטרטגיה אחרת מעיף את הרכב ומתקרב כמה שיותר למרכז. אתה לא חייב לחיות בצנטרום של הפילה, אבל במרכז יחסית קרוב לעבודה.

אין טעם לזחול הביתה ב-7 בערב אחרי שעה וחצי בדרכים בשביל ללכת לישון בדירה בחדרה.

אם היית אומר שכל החברים שלך חיים באזור חדרה ניחא, אבל סתם בשביל לחסוך 1,000 שקל שכירות? עזוב, לא שווה את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאגר ניר טואלט לחצי שנה הוא מאגר לחצי שנה. בודד צריך 5 שקים, משפחה צריכה 20 שקים. בודד צריך 3 בקבוקי שמפו ומשפחה צריכה תריסר. עדיין הקניה המרוכזת חוסכת פעמיים - גם כסף וגם זמן. מעבר לכך, כדאי לסגל מנהגי צרכנות בריאים מתחילת הדרך, והחסכונות הקטנים האלה מצטברים לסכומים משמעותיים.

והדבר הגרוע ביותר כאשר המוצר נגמר הוא שהדבר קורה בהפתעה, ומילא עוד כמה שקלים, אבל זה משבש את סדר היום. כשיש מלאי שולפים אותו, רושמים בפתק או באפליקציה ונזכרים שוב בקניה התקופתית.

בן אור, עוד דבר קטן: תביא בחשבון, למשל, אירוח. אל תסתפק בספל אחד, החזק סט של ארבעה או ששה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חס וחלילה לא מתכוון לעמוד בפקקים. (או לפחות אמנע מכך כמה שאפשר)

כל עוד הרכבת תתפקד אני אסע שם. (כ-25 דקות לתחנת היעד) כל הסיפור הזה אם לא יהיו עיכובים מיוחדים כולל ההליכות יקח בערך כ-45-50 דקות. (לא נורא בכלל).

בכל מקרה, את החברים יוצא לי לפגוש לרוב רק בסופי שבוע אז לא מפריע לי לגור שם. כמובן שהייתי מעדיף לגור בת"א לאיזו תקופה, אבל השכירות שם תחנוק אותי ואני לא מעוניין כרגע לגור עם שותפים אני זקוק לפינה שלי. באופן כללי, בתור מקום למגורים אני מעדיף מקומות שקטים על פני מקומות רועשים.

נתניה עיר הרבה יותר נחמדה ומטופחת, אבל זה לא ששם יותר מדי מה לעשות לחבר'ה צעירים חוץ מזה שהיא יותר יקרה.

אותו הדבר גם לגבי הרצליה.

**** עכשיו הבנתי את העניין עם הרכב.

זה משהו שבהחלט צריך לשקול אבל כרגע אני מעוניין להמשיך להחזיק רכב. (לפעמים אני רוצה לטייל וכד' ואני לא מעוניין להתעסק בפרוצדורה של השכרת רכב).

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דרך אגב - נקודה שלא שמתי לב אליה: אתה מדבר על דירת שותפים. זה משנה את המצב כיון שמצד אחד יהיה לך פחות מקום לאחסן את הציוד שלך, מצד שני, אם השותפים טובים, במקרה של מחסור תוכל ללוות מהם. זה גם משפיע על הוצאות משותפות - אחד חוסך מים, האחר מתקלח ב-150 ליטר, ובסופו של דבר ההוצאות מתחלקות בין כולם. הצד החיובי הוא שגם ההוצאות הקבועות מתחלקות בין כולם, והופכות כמעט לא משמעותיות לכל אחד. גם לא תוכל לשלוט בציוד המשותף, למשל נושא הכיריים והגז, שכן מה שיש בדירה הוא מה שישמש את כולם.

מקווה שתוכל להסתדר עם השותפים, כמו גם שהם יסתדרו עם הבעיה שעליה סיפרת בשרשורים אחרים.

לגבי רכב - בסופו של דבר מרבית הוצאות הרכב קשיחות: רישוי, ביטוח, טיפולים תקופתיים. ההוצאות המשתנות הופכות דומיננטיות רק בנסועה גבוהה מאד, ואני מניח שגם כעת אתה לא שם. האם להמשיך להחזיק רכב? בדוק את השימוש שלך בו בחודשים הראשונים, כמו את כל המאזן הכספי שלך, ואז קבל החלטות, שתהיינה מושכלות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כך התיחסתי מלכתחילה. משום מה, בקריאה חוזרת של הודעת הפתיחה בשעות הערב המאוחרות (מבחינתי 21:00 זה מאוחר) פספסתי את ה"לא" הקטן. לפיכך ההודעות הקודמות שלי חוזרות להיות רלוונטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חס וחלילה לא מתכוון לעמוד בפקקים. (או לפחות אמנע מכך כמה שאפשר)

כל עוד הרכבת תתפקד אני אסע שם. (כ-25 דקות לתחנת היעד) כל הסיפור הזה אם לא יהיו עיכובים מיוחדים כולל ההליכות יקח בערך כ-45-50 דקות. (לא נורא בכלל).

בכל מקרה, את החברים יוצא לי לפגוש לרוב רק בסופי שבוע אז לא מפריע לי לגור שם. כמובן שהייתי מעדיף לגור בת"א לאיזו תקופה, אבל השכירות שם תחנוק אותי ואני לא מעוניין כרגע לגור עם שותפים אני זקוק לפינה שלי. באופן כללי, בתור מקום למגורים אני מעדיף מקומות שקטים על פני מקומות רועשים.

נתניה עיר הרבה יותר נחמדה ומטופחת, אבל זה לא ששם יותר מדי מה לעשות לחבר'ה צעירים חוץ מזה שהיא יותר יקרה.

אותו הדבר גם לגבי הרצליה.

**** עכשיו הבנתי את העניין עם הרכב.

זה משהו שבהחלט צריך לשקול אבל כרגע אני מעוניין להמשיך להחזיק רכב. (לפעמים אני רוצה לטייל וכד' ואני לא מעוניין להתעסק בפרוצדורה של השכרת רכב).

זה לא מעט. שעה הלוך, שעה חזור. אני גם לא אומר חפש דירה בלב תל אביב. (שם זה באמת בית משוגעים) בשכונות הדרומיות של תל אביב, רמת גן וגבעתיים אפשר למצוא אחלה דירה ב-3,500 - 4,000.

אגב, אחד היתרונות במגורים בתל אביב שכל חברות ההשכרה מחזיקות מגרשים בתוך העיר. בתקופה שגרתי באזור הייתי קופץ לסאן-קאר ולוקח רכב ב-100 שקל ליום.

אני אומר נסה למצוא שכירות לטווח קצר בחדרה ותבדוק אם העיר הזאת מתאימה לצרכים שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

ה- Black Friday בפתח.

כדאי לקנות מוצרי חשמל בתקופה הזו?

אני מתכוון האם כדאי להצטייד במוצרים קטנים כמו טוסטר אובן, מיקרוגל וכד' או שמדובר בהנחות מאוד זניחות אם בכלל.

אם אגיע להנחה מצטברת של כ300-500 ש"ח מבחינתי זה מצדיק את המהלך.

עריכה אחרונה על ידי Benor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא בקיא במבצעים, אבל מחירים של מיקרוגל וטוסטראובן ביחד אמור להיות 500 ש"ח לכל היותר. בשופרסל למשל ראיתי מוצרים של pilot בגרושים. כמובן שאפשר למצוא גם מקרוגל ב1000 ש"ח עם מסך מגע ומצלמה שמעלה תמונות של האוכל לאינסטגרם אוטומטית, אבל למה לך?

שווה לחפש מבצעים על מקררים וטלויזיות אם החלטת לקנות חדש ולא לחפש משומש.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הנחות לא רעות, שנה שעברה הייתי במצב שלך וקניתי כמה "מציאות" בשופינג il, כמו טלוויזיה 49 סמארט ב800 שקלים או רדיאטור 9 צלעות ב120 שקלים.

כמובן שהמוצרים האלו הם לא של חברות מוכרות, אבל הם עושים את העבודה בצורה טובה מאוד.

תעקוב אחרי המבצעים שמתחילים ביום רביעי.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה- Black Friday בפתח.

כדאי לקנות מוצרי חשמל בתקופה הזו?

אני מתכוון האם כדאי להצטייד במוצרים קטנים כמו טוסטר אובן, מיקרוגל וכד' או שמדובר בהנחות מאוד זניחות אם בכלל.

אם אגיע להנחה מצטברת של כ300-500 ש"ח מבחינתי זה מצדיק את המהלך.

לא. החנויות שנותנות הנחה, כבר מוכרות את המוצרים שלהם במחיר גבוה.

לצורך הענין, הלך לי המיקרוגל. אחת הפונקציות שמאוד חשובות לי הוא הגריל. מצאתי מיקרוגל של midea עם אחריות של 5 שנים. במחסני חשמל מוכרים את המיקרוגל ב-440 ש"ח, ובאתרי השוואה מחירים שונים המחיר מתחיל מ-370 ש"ח עם זמן אספקה של 7 ימים.

אני הייתי מחפש חנות כזו עם כל המוצרים שאתה מחפש, ועושה הזמנה גדולה. גם אם מוצר אחד יקר יותר בכמה שקלים, בדרך זה מתקזז עם עלויות המשלוח בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספציפית לגבי מיקרוגל, לפני שבוע קניתי לאחד הבנים בשופרסל, מחיר מודבק 270 ש"ח, אבל הנחה 50 ש"ח בכרטיס שופרסל. גרסה לא דיגיטלית 20 ש"ח פחות. לציין כי זה מכשיר קטן שמתאים לרווק או זוג, לא למשפחה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גר 20 ק"מ מהעבודה בחור.

דירה עולה לי קרוב ל2000 ש"ח כולל הכל.

אוטו+דלק עוד אלפייה (או במילים אחרות הרכב עולה לי כולל הדלק כ12 אש"ח בשנה).

השאר מסתכם לאיזור ה1500.

אבל אני לא מהמתפנקים ולא אוכל המון במסעדות.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...