Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה עולה לגור לבד בימינו?

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 1431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז הפוסטים הקודמים בנושא התיישנו.

יש מצב גדול שזה יקרה בחצי שנה הקרובה.

כרגע הדלק יוצא לי בסביבות ה-800-1000 לחודש. התכנון הוא לצמצם את הנסיעה ברכב ולנסוע לעבודה ברכבת . (חופשי חודשי 340 ש"ח)

אני לא מעוניין לגור עם שותפים השכירות כנראה תהיה באיזור ה- 2600. (לא מדובר על ת"א/מרכז)

ביטוח כ- 3000 ש"ח (מקיף+חובה)

טסט - 1200 ש"ח

דלק - אני מעריך שזה יהיה בסביבות ה500-600 ש"ח לחודש.

טיפולים - 700 ש"ח (טיפול קטן )

אחזקת רכב כרגע בסביבות 1600 ש"ח +/-

לאחר המעבר זה יהיה בסביבות ה- 900-1000 (סדר גודל)

אני אסע ברכב בעיקר בסופי שבוע ולמרחקים קצרים (קניות וכד')

ארנונה לחודשיים - 550.

אני זכאי להנחה אז זה יצא לי בסביבות ה- 100 ש"ח לחודש

ועד בית - 200.

אינטרנט - 100 ש"ח

עכשיו לגבי הוצאות חשמל/גז/מים אין לי מושג.

קניות לבית וכו' וכו'.

אני מעריך שזה יהיה בסביבות ה- 1500

כל מה שרשמתי נניח שיצא לי בסביבות ה- 6000 ש"ח +/-?

ולא כללתי בפנים מנוי לקאנטרי שאולי אעשה, דברים קטנים כמו נטפליקס וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא התאורים נשמעים הגיוניים. הסעיף הכי סובייקטיבי כאן הוא ה-1500 שח בסוף. והוא תלוי בעבודה שלך (אם יש סיבוס למשל), הסופרים בסביבתך, אם תבשל לעצמך דברים פשוטים יחסית כל כמה ימים, או שתחייה על הזמנות ממעסדות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מים - אני מעריך שלא יותר מ-100 ש"ח לחודש, קרוב לודאי הרבה פחות. אני משלם 200 ש"ח לחודש למשפחה כולל דירה גדולה וגינות בחזית ומאחור.

גז - תתנתק ובשל על חשמל. ההוצאה העיקרית בגז היא דמי המנוי הקבועים. כיריים חשמליים בסיסיים יעלו כמו דמי מנוי לגז לחודשיים - שלושה.

חשמל - תלוי בעיקר אם יש או אין דוד שמש, ובמקום השני כמה אתה משתמש במזגן.

קניות מזון וחומרי ניקוי - יבגני כתב - ואני מוסיף: תלוי כמה אתה מבשל לבד וכמה קונה מוכן או מזמין או אוכל במסעדות\בתי קפה. כמוכן מה המחירים במכולת או בסופרמרקט הקרוב, או מה המרחק לסופרמקט מוזל ועד כמה הוא באמת זול.

וכמובן - האם תקח במוצ"ש קופסאות ממטבחה של אמא.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

גז חשמל ומים - אנחנו זוג ומשתמשים בגז כמעט כל יום לדברים קטנים ובסוף שבוע לדברים גדולים, יוצא 50 שקל בחודשיים.

חשמל זה תלוי כמה זמן אתה נמצא בבית, כמה אתה משתמש בתנור כדי להכין אוכל ואם אתה ישן עם מזגן. בחודשים נעימים יוצא לנו בערך 200 שקל לחודשיים. ביולי אוגוסט האחרון שילמנו 450, בגלל מזגנים בעיקר.

מים יוצא בערך 150 בחודשיים לשני אנשים שמתקלחים כל יום ושוטפים את הבית פעם בשבועיים, אבל לא שותים מהברז.

מקווה שזה עוזר לך בהערכה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש בגוגל, תלוי בחברה ובהסכם של הבניין. יש מחשבון ממשלתי (חפש בגוגל מחיר גז), סדר הגודל 20-40 של לחודשיים, רק דמ"ש. העניין הוא שהמחיר תלוי בכושר המו"מ של ועד הבית.

אישית התנתקתי מהגז לפני 6 שנים ויותר, האשה מאושרת.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממוצע משקף ממוצע. מי אמר שאתה נופל בממוצע? הוצאות מחייה מאוד תלויות ברגישויות ובצרכים המיוחדים של כל אחד מאיתנו.

קח תקציב ותוריד הוצאות קבועות כמו שכ"ד, החזר הלוואה, ביטוחים.

תראה אם אתה יכול לחיות על היתרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור אבל אני מאמין שיש ממוצע.

דברו כאן על מקרי קיצון: אוכל שאתה מכין בבית לעומת אוכל שאתה תקנה בסעדות.

גם בחלק הראשון יש הבדלים מהותים בין לקנות כמות מסוימת של מעדנים שיהיו לך בבית, לבין לקנות מוצרי מותג יותר (לדוגמה: קוקה קולה לעומת RC קולה), כמות האלכוהול אם אתה שותה, כמות סלטים מוכנים, בשר וסוגי גבינות. אם אתה טבעוני, גם המוצרים האלו עולים בהתאם.

אתה יכול בקלות לקנות בסופר הכי זול בשכונה ב-150 ש"ח ולהנות, ובקניה לאחר מכן לשלם פי 2 כי אתה מעוניין להתפנק בעוד עוגה או שוקולד שיהיה בבית.

קח בחשבון שיהיו קניות גדולות יותר כי תצטרך חומרי ניקוי, שבד"כ אצלי הם נגמרים במכה.

לגבי חשמל: אצלי (לעומת הרבה לקוחות) החשבון שלי גדל בחורף כי אני משתמש בדוד חשמל ומוצרי חימום, ובקיץ המזגן כמעט ולא עובד (ואם הוא עובד אז על 23-25 מעלות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדרישה הכי גבוהה שלי כרגע היא להשאיר את הרכב, שיהיו קפסולות תואמות נספרסו ו500 שח ל"בזבוזים".

וכמובן שתהיה יתרה חיובית בסוף החודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כל מיני טריקים שחוסכים. למשל, חומרים שאינם מתקלקלים רוכשים בכמות גדולה כאשר יש הוזלות\מבצעים. למשל חומרי ניקוי, או "מנות קשות". כמובן ששומרים על פרופורציות, אבל אין סיבה לא להחזיק מלאי נייר טואלט או אבקת כביסה או שמפו לחצי שנה או שנה, כמובן בכמות סבירה ובהתאם לנפח האחסון שיש בבית. אשתי לימדה אותי שהמלאי של מוצרים כאלה נוטה להגמר בדיוק יחד עם סיום המבצעים, לכן יש לנו בבית מלאי גדול שלהם, אשר מחודש כאשר יש הוזלות.

עוד דבר שכדאי להכיר הוא הסופרמרקט החרדי הקרוב. לסופרים האלה נטיה להחזיק מבחר קטן אבל אריזות גדולות ומחירים נוחים. שווה ביקור מפעם לפעם בשביל המוצרים שציינתי קודם, גם אם את החלב והלחם קונים במעדניה השכונתית היקרה.

ויש עוד שני דברים:

1. יש כל מיני הוצאות קטנות וגדולות שאנחנו נוטיל לשכוח. סיר או מחבת, כלי אוכל וסכו"ם, מנורה, מכשירים חשמליים קטנים וגדולים. עשה פעם סיבוב ב"איקאה" ותראה את כל הפריטים שמוכרים שם, ותגלה שאפילו איזה אגרטל או פסלון או תמונה שמוסיפים לאווירה הם הוצאה חשובה.

2. ההוצאות השוטפות כוללות יותר ממים, חשמל, גאז ואינטרנט. מה עם עלויות טיפול רפואי וביטוחי בריאות? ביטוח הדירה ותכולתה (לברר עם בעל הדירה מה מבוטח על ידם ומה לא!!), ועוד כהנה וכהנה הוצאות חיוניות.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי כל החשבונות תוסיף עוד 400 שרל לבלת"מים (הלך צמיג, התקלקל המיקרו, ראית נעל שבא לך עליה וכו').

אתה הולך לגור לבד אז אתה גם תצא יותר, תקפוץ לחברים ובכלל תחייה. זה עולה כסף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דבר שנקרא "אתגר 8000 ש"ח" או משהו דומה - המקור הוא 2000 דולר ארה"ב, והשאלה היא תוך כמה זמן וכצד תוכל להעמיד סכום כזה אם הוא ידרש בדחיפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...