Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פגיעת פח ברכב - האם יש ירידת ערך?

sashatelaviv
שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם

רכב שיצא מחנייה פגע בי, ניסה לברוח מהמקום כי חשב שאין אף אחד ברכב (הייתי בתוך הרכב)הצלחתי לתפוס אותה, הבחורה שפגעה בי מודה באשמה ורוצה שנסגור את העניין ללא התערבות הביטוח שלה

תוצאות הפגיעה הם קילופי צבע, שריטות ועיקום פח. כשארצה למכור את הרכב ברור שישימו לב כי בוצע תיקון צבע ופח ואז הקונה ידרוש שאוריד מחיר עקב כך.

אם אני אתבע את הביטוח שלה אז ברור שיגיע שמאי מטעם חברת הביטוח שלה ואם יש ירידת ערך אז אקבל פיצוי על כך מחברת הביטוח שלה אבל אם אני ניגש למוסך מטעמו ללא התערבות הביטוח שלה אז אני מפסיד את העניין של ירידת הערך (במידה ויש כזו).

בדקתי את עלות התיקון ב2 מוסכים שונים, בשניהם המחיר היה 2300-2500 כולל מע״מ

בנה של הפוגעת רוצה לסגור את זה במוסך מטעמו וטוען שעלות התיקון שלו היא 1000 ש״ח ו״שאקבל רכב כמו חדש״ אם ניגש למוסך שהוא מציע

ציין שבמידה ולא אסכים להצעתו הוא ישלח לחברת הביטוח מכתב הסתייגות(לא יעזור לו מכיוון שהתאונה מתעודת כמו כן הנהגת מתועדת שהיא מודה באשמה).

השאלות:

האם פגיעה מסוג שכזה מורידה את ערך הרכב?

האם להסכים לתקן את הרכב ב1000 ש״ח כפי שהוא מציע? האם יש לחשוש שעבודה זולה תעלה לי ביוקר בעתיד?

מצרף תמונות של הפגיעה

IMG_8330.jpg

IMG_9585.jpg

IMG_1343.jpg

IMG_0768.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לפוגעת ביטוח מקיף?

נראה כי עלות התיקון במוסך נורמלי יותר קרובה לסכומים שנקבת

באלפיה כנראה תקבל חאפר, בטח כשזה נלווה בהבטחות "כמו חדש"

הרכב בר נסיעה ואינו דורש תיקון מידי מעבר לקוסמטיקה

דרוש את עלות התיקון במוסך בו אתה היית בוחר

אם אין קואפרטיביות הייתי מפעיל ביטוח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם לפוגעת ביטוח מקיף?

נראה כי עלות התיקון במוסך נורמלי יותר קרובה לסכומים שנקבת

באלפיה כנראה תקבל חאפר, בטח כשזה נלווה בהבטחות "כמו חדש"

הרכב בר נסיעה ואינו דורש תיקון מידי מעבר לקוסמטיקה

דרוש את עלות התיקון במוסך בו אתה היית בוחר

אם אין קואפרטיביות הייתי מפעיל ביטוח

לפוגעת יש ביטוח מקיף

בשיחה עם בנה של הפוגעת מסר שמתעסק עם רכבים רבים והמוסך שהוא רוצה לשלוח אותי אליו זה מוסך מוכר שנמצא בהסדר עם חברות ביטוח

(מוסך המרכבה)

לפי איך שזה נשמע לבחור יש קשרים בתחום ובגלל זה יכול לסדר מחיר זול כזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מבין בזה יותר מדי אני מודה אבל בעין לפחות מהתמונות אני לא רואה מצב שעל פגיעה כזו תהיה ירידת ערך, גם בבדיקה שתעשה לרכב בעת מכירה זה בטח יופיע תחת ליקויים במשמעות שולית או מקסימום נמוכה, סעיפים שבדרך כלל לא לגיטימי לדרוש עליהם ירידת ערך או הנחה במחיר.

תשמור את התמונות האלה בלי קשר כדי שיהיה לך אם תרצה למכור והקונה ירצה לדעת באיזו פגיעה מדובר, אם הוא בנאדם רציני ולא אחד שמחפש להוריד כל שקל אפשרי הוא לא יעשה מזה עניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפגיעה הזאת במקסימום תהיה תחת הגדרה של "ליקויים בעל משמעות נמוכה" , כמה שריטות וקילופים.

אני אישית הורדתי את המוכר ב-1000 ש"ח על שפשוף שלא תוקן ואחרי הקנייה תיקנתי ב-400, בכל מקרה קונה רציני לא יוריד אותך במחיר על זה.

בקשר לתיקון לא הייתי מתפשר ואומר לה שהתיקון יתבצע רק במוסך שאתה רוצה אם היא לא רוצה לערב ביטוח,לא ייתכן שהם גם יפגעו לך ברכב וגם ידרשו לבצע תיקון מעפאן בכדי לצאת ידי חובה.

או שיש את האופציה השנייה שעשיתי בעבר שלקחתי כסף מהפוגע ולא תיקנתי את הרכב.. סתם כי לא הפריע לי יותר מדי המכה :)

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

+1

לא תהיה שום ירידת ערך שתוכל לקבל במקרה של הפעלת ביטוח.

גם לא במכירה עתידית.

אגיד יותר מזה - סיכוי גבוה שזאת לא תהיה מכה או שריטה אחרונה עד שתמכור את הרכב.

בדרך כלל אני מציע לא ללכת למוסך של הפוגע, אבל כאן אולי אפשר להסכים לפשרה הזאת- תיקון מקומי במוסך פחחות מוכר.

אני מניח שיש עוד מוסכי פחחות שמתקנים במחירים סביב 1000 שקלים שפשוף כזה ע"י מילוי חומר וצביעה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף למה שכבר נכתב, תוכל לשמור את התמונות של הנזק כהוכחה שלא היתה פגיעה משמעותית במקרה של מכירת הרכב בעתיד.

זכותך לתקן את הרכב היכן שתבחר, ואז כמובן זה עובר דרך חברת הביטוח, או לחסוך לעצמך את זה ולקחת את מה שהוצע לך ע״י בנה של הפוגעת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפעילים ביטוח על נזק של 2500 ש"ח. הסכום של השתתפות עצמית ואבדן הנחת העדר תביעות עולה על סכום זה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מפעילים ביטוח על נזק של 2500 ש"ח. הסכום של השתתפות עצמית ואבדן הנחת העדר תביעות עולה על סכום זה.

למה אובדן העדר תביעות? התאונה לא באשמתו.

מעולם תבעתי את חברת הביטוח,יכול להיות שאני מפספס משהו, אם מישהו פוגע לי ברכב אני מאבד את העדר תביעות שלי?

MAZDA 3 SPIRIT 2015

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבדן הנחת העדר תביעות נגזרת מעצם תביעת הפוליסה, לא מהאשם. אם פות"ש תובע את הפוליסה הוא ישלם השתתפות עצמית וכן פרמיה מוגדלת ב-3 השנים הקרובות, וגם יסתכן בכך שאם תהיה לו תביעה נוספת במהלך 2-3 השנים הקרובות הוא עלול להפוך מסורב ביטוח, או שהפרמיה שלו תרקיע שחקים.

לכן לא תובעים ביטוח על סכומים קטנים.

יש יוזמה של המפקח על הביטוח לשנות את הכללים כך שהסף להגשת תביעה יירד, אני מניח שהצד השני של הנדנדה יהיה עליה בפרמיות.

ההחלטה של הצד השני אם לשלם מכיסו או באמצעות הביטוח היא בעיה של הצד השני.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הזה אני אתבע את הביטוח של הנהג הפוגע ולא את הפוליסה שלי מכיוון שאיני אשם ואני בטוח ב100% שאם נגיע למשפט אוכיח זאת, לכן הפוליסה שלי לא תפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני תמיד בעד להגיע להסכמה עם הצד השני.

אבל במקרה שלך הייתי תובע את בביטוח שלו.

או שיישלם את התיקון במוסך שאתה בוחר.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה תובע את הצד השני ואת הביטוח שלו. בסכום כזה כנראה שהוא לא יסכים להפעיל את הביטוח, אלא אם יש לו נזק משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1656 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...