Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

על הרכבים באירופה

משפחתית
שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תראה, כאשר שכרתי רכב בהלסינקי התנצלו על פגם בפח - שאני ראיתי בקושי גם עם משקפים 3+. העניין הוא שהרכב הגיע באיחור, כיוון שהרכב שהיה מיועד לי נפרץ לילה קודם (כן, במרכז הלסינקי הרגועה). אבל לגבי השלדה - אני מאמין שהמלח שמפוזר על הכבישים גורם לא מעט נזקים. חייב לומר שבשבוע שטיילתי בלפלנד הערצתי את הפינים שמחזיקים כבישים פתוחים שלוש פניות שמאלה אחרי סוף העולם (מתבטא בסמלון שלי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נהגתי בהמון ערים אירופאיות - תאמין לי הפקקים שמה שמים את הפקקים במרכז הארץ בקטנה, אוכלים אותם, תעמוד פעם בפקקים של מינכן(שעה וחצי פקק במהירות זחילה),מנצ'סטר(שעה פקק), פריז(שעה פקק) וכו' ותבין שזה אותו דבר - רק ששמה רוב הרכבים מסביב ידניים.

הסיבה האמיתית? הישראלי יותר מפונק מהאירופאי בנהיגה(לא שזה רע) ועם הרבה יותר תרבות רכב באופי אמריקאי.

אכן אין הרבה קשר בין ידני/אוטומטי לפקקים. בארה"ב גם במדינות עם צפיפות אוכלוסין 2 בני אדם לקמ"ר אין מכוניות ידניות.

זה לא קשור. זה קשור לתרבות ולתפישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לראות איך מכוניות נראות פה. וזה הרוב בגלל "שמירה פאסיבית" ולא שאנשים מלקקים את המכוניות שלהם כל סופ"ש. הרבה גם בגלל האקלים. מכוניות בנות 15 נראות כאילו יצאו מהמפעל - לא אתמול, זו הגזמה - אבל נניח לפני שנה-שנתיים ביחס למכוניות בישראל. צבע ללא רבב, פנסי פוליקרבונט נראים כמו חדשים. פח ללא שום מכות וללא שריטות. מצד שני, תנאי הכבישים בחורף במדינות מושלגות גובים מחיר כבד מהשלדה, בעיות קורוזיה זה עניין רציני פה שבארץ לא מכירים כמעט בכלל.

זה אכן קטע מבאס :-)

שנה שעברה בטיול נהגתי באופל זאפירה 2007 והיא באמת נראית כמו חדשה...

20180815_132557.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה, כאשר יש גשם ששוטף לך את הרכב לפחות פעמיים בשבוע, ואין אבק מהסהרה שבמקרה הטוב נדבק לרכב ובמקרה הרע שורט אותו, הרכב נראה טוב. וכפי שציין קורן, גם פחות קרינת שמש מזיקה. ונהגים פינים רגועים שהדבר האחרון שמענין אותם הוא לא להיות פראייר . ומגרשי חניה עם משבצות ברוחב 2.5 מ' ויותר. והרבה, הרבה התחשבות בזולת.

יש דבר שמסקרן אותי: למה בישראל נתקלים בפנסים שרופים הרבה יותר משר באירופה. הם כיוון שבגלל האקלים נשרפות כאן יותר נורות, או שמא כיון שהישראלים נוטים להזניח את הרכב ודוחים החלפת הפריט הבטיחותי הזה כאשר הוא מתקלקל.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידני זול יותר וחסכני יותר אולי?

Having said that, הוצאתי רישיון מלפני 25 שנה, ומאז שכחתי מה זה ידני. ישנם רכבים יפים באירופה, יש הכל ולא רק סטיישן. תפתחו ארנקים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני הרבה יצרניות אירופאיות זונחות את הגיר הידני לטובת תיבה כפולת מצמדים.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד חשבתי שיש לא מעט אבק בארץ בגלל הבניה האינסופית כאן.

באירופה בערים הגדולות בדרך כלל לא תראו מנופים שיפוצים או בניה חדשה. ופה בארץ ברדיו של קילומטר אפשר למצוא עשרות מנופים, כל הבניה מכניסה לאוויר לא מעט חול ואבק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבניה זה כסף קטן. האבק הגדול בא מהסהרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק מזה זו קבעוניות. הרי עד עצם היום הזה אתה שומע וקורא שאלות "מה דיזל? אחזקה יקרה, רישוי יקר, ביטוח יקר, זה רועש" ושאר נפלאות.

יש פה עוד עניין, האירופאים מכרים דיזל במכומיות פרטיות עוד משנות ה 70 וה 80. אז הם באמת היו טרקטורים רועשים ולא סוחבים אבל הסולר עלה זול ומבחינה כלכלית זה היה משתלם.

בארץ עד 1995 מכוניות פרטיות דיזל היו אסורות לשיווק. רק למוניות. אז הדור היותר מבוגר לא ידע בכלל מה זה דיזל ברכב פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי עכשיו מטיול באיטליה, ושמתי לב שהרכבים שם מאוד שונים מהרכבים בישראל:

א. כמעט כל הרכבים ידניים. היה קשה למצוא רכב אוטומטי להשכרה.

ב. רוב הרכבים הם סטיישנים/ האצ'בק. אין הרבה רכבי סדן כמו בישראל.

ג. רוב מוחלט של הרכבים הם דיזל, כמעט שאין רכבי בנזין.

ד. יש בעיקר רכבים אירופיים, אין הרבה יפניות, וכמעט שלא ראיתי רכבים אמריקאיים (למעט רכבי ספורט).

בעוד אני יכול להבין למה סטיישן (פרקטיות), מישהו יודע להסביר למה בחירת הרכב של האיטלקיים כל כך שונה מבחירת הרכב של הישראליים?

אין לי מה להוסיף ביחס ללמה זה ככה.

אני רק רוצה לציין שלאורך השנים אני מתרשם (בעיקר בספרד, אבל בעוד מקומות) ממגמה ברורה ביחס לסעיפים א, ג ו-ד.

בהשוואה ללפני 15 שנה יש היום יותר בנזין, יותר אוטומטי ויותר תוצרת אסיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדינת ישראל מתנהלת כמדינת העולם השלישי בתחום התחבורה.

גם בארה"ב וקנדה רוב המכוניות הן אוטומטיות ועם מנועי בנזין (עם חדירה יפה של היברידיות וחשמליות). האם גם הן מדינות עולם שלישי?

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא פגשתי הרבה חניות צפופות באירופה, ברמה שהגישה לחנייה עוברת דרך עמודים, ולעשות פניות בחניון דרוש חיישנים אחרת זה סיפור ארוך עם הרבה עצבים.

האירופאים שומרים יותר על רכוש, אתה יכול לחנות צמוד לרכבים בלי החשש שיידפקו לך את הדלת.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי עכשיו מטיול באיטליה, ושמתי לב שהרכבים שם מאוד שונים מהרכבים בישראל:

א. כמעט כל הרכבים ידניים. היה קשה למצוא רכב אוטומטי להשכרה.

ב. רוב הרכבים הם סטיישנים/ האצ'בק. אין הרבה רכבי סדן כמו בישראל.

ג. רוב מוחלט של הרכבים הם דיזל, כמעט שאין רכבי בנזין.

ד. יש בעיקר רכבים אירופיים, אין הרבה יפניות, וכמעט שלא ראיתי רכבים אמריקאיים (למעט רכבי ספורט).

בעוד אני יכול להבין למה סטיישן (פרקטיות), מישהו יודע להסביר למה בחירת הרכב של האיטלקיים כל כך שונה מבחירת הרכב של הישראליים?

א. זה בכל אירופה ככה.

ב. רוב של רכבים אוטומטיים יחודי לישראל

(גם בארה"ב אבל שם מדובר ברכבים יותר גדולים בלשון המעטה)

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני הרבה יצרניות אירופאיות זונחות את הגיר הידני לטובת תיבה כפולת מצמדים.

פרארי, למבורגיני, מקלארן, מרצדס, ב.מ.וו, יגואר....

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...