Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש - הונדה ג'אז / סיטרואן C3

sagilevi
שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אנחנו מתלבטים בין קנייה של רכב סופר-מיני חדש לזוג בתקציב של כ-100K

יש לנו אפשרות לקנות או סיטרואן C3 בכ-97K או הונדה ג'אז בכ-102K (שניהם בדגם המאובזר).

עשינו נסיעת מבחן על שניהם אבל אנחנו עדיין לא מצליחים להגיע להחלטה.

תוואי הנסיעה שלנו בעיקר עירוני (אבל לא רק). צפי ל-15-20K בשנה.

מחיר - יש כמה השפעות שונות -

קנייה - הפרש של 5K לטובת הסיטרואן

אחריות יצרן מלאה של 5 שנים לסיטרואן (לעומת 3)

שמירת ערך טובה יותר להונדה - אנחנו מתכננים להחזיק את הרכב לפחות 5 שנים אבל לא יודע כמה מעבר.

הונדה יותר אמין, סביר שיהיו פחות תקלות / עלויות

טיפולים יותר זולים בהונדה (טיפול 15K ראיתי 600 לעומת 900, לא יודע לגבי אחרים)

לא הצלחתי למצוא מידע לגבי עלויות ביטוחים

מבחינת נוחות נסיעה בשניהם היה לנו טוב. הונדה קצת יותר מרווח אבל שניהם היו מספיק מרווחים לנו.

בהונדה מרגיש שהאצה קשה יותר, קצת רועש, נראה שנסיעה עירונית תהיה פחות נוחה, או שמתרגלים(?)

בטיחות - חשוב. נראה שהונדה מנצחת אם כי לא ברור בכמה כי אין מבחנים עדכניים.

סיטרואן קיבל 4 כוכבים אבל ציון נמוך על דברים לא מעודכנים בהכרח. בהגנה על הנוסע 93 לעומת 88.

מולטימדיה קצת מעצבן בסיטרואן, אין מזגן בלי המסך, צריך אנדרואיד אוטו עם חסרונותיו (עברית, תלות בסמארטפון)

יש עוד כל מיני פרמטרים ויתרונות לפה ולפה אבל דברים פחות משמעותיים כנראה.

יש טעויות? עוד רשמים? איך הכי נכון להגיע להחלטה?

עריכה אחרונה על ידי sagilevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 48
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם נהגת ב 2 הרכבים, ולא הגעת למסקנה, קח הונדה, מנסיון אישי עם הג'אז, האוטו ממש מעצבן עם ביצועים מאוד חלשים והמון רעש, מה שכן, הוא מאוד מרווח. כרגע החליפו לאישתי את הרכב ליונדאי 20ו טורבו, הוא ממש עולם אחר, שקט מהיר, נעים מאוד לנהיגה, אולי תנסה אותו, הוא נהנה מתדמית אמינות טובה, ביצועים ונוחות ושקט טובים. מגיע עם אביזרי בטיחות אקטיביים. נראה לי עדיף לך

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נהגת ב 2 הרכבים, ולא הגעת למסקנה, קח הונדה, מנסיון אישי עם הג'אז, האוטו ממש מעצבן עם ביצועים מאוד חלשים והמון רעש, מה שכן, הוא מאוד מרווח.

יש סתירה באמצע המשפט. לא הגעתי למסקנה - לא בגלל שהביצועים זהים אלא כי יש הרבה יתרונות אחרים להונדה. הרגשתי את עניין הביצועים והרעש בהאצה מה שקורה די הרבה בנסיעה עירונית. דווקא המרווח פחות קריטי לנו מבין היתרונות כי גם הסיטרואן בסדר וזה אמור להספיק לנו. אבל יש הרבה יתרונות אחרים להונדה, מה שמשמעותי עבורנו זה לא המרווח והדלק אלא בעיקר האמינות והבטיחות שלו. (וגם מערכת מולטימדיה עדיפה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה, כמו שציינתי, אם אתה חושש מאמינות, ומערכת מולטימדיה מתוחכמת מידי, תנסה את היונדאי 20ו, היא החליפה אצלנו במשפחה גא'ז בת שנתיים כרכב עבודה של אישתי. היונדאי, הרבה יותר טובה מהג' אז, הרבה יותר זריזה, שקטה ונעימה לנהיגה, חוץ ממרווח עדיף במושב האחורי, אין תחום אחר, שאני יכול לחשוב עליו, שהונדה נהנית בו מאיזה יתרון. כלום.

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודש הבא הולכים להציג ג'אז חדשה בתערוכת טוקיו ככה לפחות ע"פ דיווחים מחו"ל. אז אולי שווה לחכות.

החסרון של הג'אז הוא באמת במנוע (במצב S זה משתפר), היתרון הוא מרחב פנימי עצום, חסכון פסיכי בדלק, קיפול מושבים שמאפשר הטענה לא נורמאלית של ציוד ברכב, מחירי ביטוח נמוכים ורכב בטיחותי מאוד שעבר בהצלחה גם את מבחן ה Euroncap וגם את המבחן האמריקני IIHS.

אגב, תבדוק על האופציה של ליסינג 0 ק"מ, אולי ישתלם לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מעדיף ביצועים ושקט בנסיעה - סיטרואן.

אם אתה ממש ממש חרד לתקלות - קח הונדה (אגב לא מחייב שהונדה תהיה אמינה יותר בפועל, אבל פסיכולוגית לפחות תקבל שקט)

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודש הבא הולכים להציג ג'אז חדשה בתערוכת טוקיו ככה לפחות ע"פ דיווחים מחו"ל. אז אולי שווה לחכות.

.

השאלה כמה זמן לחכות , יכול להיות כמה חודשים ויכול להיות מעל שנה זמן המתנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

תמיד אפשר לחכות. אני חושב שלא רלוונטי לנו לחכות כי רק יכריזו, עד שיגיע לארץ וכו'.

אנחנו צריכים לקבל החלטה בין שתי האופציות לזמן הקרוב.

אפשר גם לשקול אחרים כמו i20/ריו אבל - אין לזה סוף, גם להם יש חסרונות.

אני השתכנעתי שאם רוצים ללכת על מקסימום אמינות ובטיחות כדאי לקחת את ההונדה.

אנחנו נהגים די סולידיים ובכל זאת הפריע קצת עניין המנוע/האצה/רעש.

מבחינת VFM נראה שסיטרואן די טוב, נהיגה מאוד נעימה והרבה אבזור.

אמינות - פחות (אבל 5 שנות אחריות), בטיחות גם פחות אבל קשה לי להעריך כמה.

מאוד קשה לקבל החלטה. אם למישהו יש ניסיון אישי עם ג'אז או C3 זה יעזור לקבל את ההחלטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לפני שרוכשים רכב של PSA עם מנוע בנזין 1.2 אני ממליץ לעבור על מספר שרשורים מעניינים בפורום הטכני להתרשם מבעיית הרצועה המתפוררת ומיחס היבואן. ולהביא נתונים אלו בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בעיר פחות אהבתי את הגיר בסיטרואן, לא יצא לי לנהוג על גאז אבל לפקקים/עירוני גיר רציף נעים יותר.

מבחינת אמינות יש את עניין הטיימינג במנועי הפיורטק.

שמירך ערך עדיפה, ותכלס לעיר בטוח שהמנוע החזק יותר בסיטרואן יהיה יתרון.

מה שכן הסיטרואן מאוד נוחה.

אישית אם אהבתם גם את הגאז הייתי בוחר בה.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שרוכשים רכב של PSA עם מנוע בנזין 1.2 אני ממליץ לעבור על מספר שרשורים מעניינים בפורום הטכני להתרשם מבעיית הרצועה המתפוררת ומיחס היבואן. ולהביא נתונים אלו בחשבון.

תוכל להפנות אותי לאחד מהם שנראה לך רלוונטי לפה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור בעלים של גאז 2019 -

הרכב משמש יותר את אשתי כנהגת עיקרית - לטענתה היא התרגלה להאצה של הרכב והיא מאוד מרוצה ממנו.

אני נוהג על הרכב אחת לשבוע לאיזה חצי שעה ומרגיש כאילו ה-I10 שלי זריזה יותר.

מעבר לזה, הרכב אכן מאובזר בשלל אביזרי בטיחות וזה היה השיקול המרכזי שלי ברכישה שלו.

בשורה התחתונה - אשתי מרוצה = אני מרוצה. רכב נהדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לפני חודש הייתי בהתלבטות דומה בין C3/208/I20 ובסוף נקנתה ה I20.גם בגלל כמות השרשורי תקלות ובעיות שרצות פה בפורום על קונצרן PSA וגם בגלל הירידת ערך הדי גבווה שלהםכבר מעל עם 1000 קילומטר על ה I20 ותענוג.קח אותה לנסיעת מבחן ותוסיף גם אותה לשיקול שלכם.

כי החיים הם לא רק קו ישר PSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בג'אז מזגן בעייתי חלש מאד, יותר כמו מאוורר, פשוט פוסל את הרכב על הסף.

גם פלסטיקה בינונית מאד ורכב מאד פשוט מבפנים.

היתרון הגדול שלו הוא מרווח פנים ותא מטען גדולים וחסכון בדלק.

הדור הבא של הג'אז שיימכר בישראל ובאירופה שוב יהיה רק היברידי.

אם מרווח הפנים ותא המטען פחות חשוב לכם הייתי בוחר בסיטרואן או רכב סופר מיני אחר, לא חסר מבחר.

לגבי רצועת התזמון, לפי הודעה שפורסמה בשרשור בפורום הרצועה הבעייתית הוחלפה בדגמים חדשים עם מנוע ה- 1.2 טורבו. לא יודע מה נכונות ההודעה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...