Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: מאזדה 3 החדשה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על המבחן.

שתי נקודות:

1. הראשונה ישראלית וקשורה בחופש העיתונות - ממש בושה שדלק מוטורס קובעת מתי מפרסמים את הסקירה הראשונה בארץ.. קמתי בבוקר ומצאתי סקירות בכל האתרים, ישר הבנתי שדלק חזרו על אותו תרגיל מסריח. (אם אני זוכר היה עוד יבואן שעשה את זה).

2. השניה נוגעת לנתון תאוצה מ 0-100 : המנוע "הישראלי" כשמו הוא.. משווק רק בישראל ולא משנה כמה חיפשתי לא מצאתי אותו ברשת. הכי קרוב הגעתי ל skyactive G עם 155 כ"ס אשר משווק בארצות ערב. מכאן, השאלה שעולה לפי איזה תקן נקבע נתון התאוצה ל 100 קמ"ש? או שמדובר בהערכה אופטימית של דלק??

1. חשבתי להתייחס לנושא האמברגו במבחן עצמו, אבל בסופו של דבר החלטתי לוותר. אבל אם זה כבר עולה כאן אני אתן את דעתי:

ככה בדיוק צריך לעשות! בכל תחום שאני מתעניין בו ועוקב אחריו - למעט רכב - יצרנים בבואם להשיק דגם חדש נותנים אותו עוד לפני ההכרזה לגופי מדיה עליהם הם סומכים (שיוכלו לסתום את הפה עד ההכרזה הרשמית) כדי שיבחנו אותו, יתנו פידבק, ויפרסמו את חוות הדעת שלהם בצמוד להכרזה. השיטה הזו מאפשרת לכל גופי המדיה לבחון את המוצר כראוי ולנתח אותו לעומק, היא מאפשרת לנסח מבחן טוב ומקצועי, לבדוק את האינפורמציה, להצליב מקורות מידע, ובאופן כללי מאפשרת להפיק מבחן/חוות דעת מקצועית ומקיפה ללא לחץ של זמן או קדימות. אגב, בזכות השיטה הזו לסמסונג נחסכה מבוכה רבתי שלא לומר שחזור של שערוריית הנוט 7, עם הגלקסי פולד.

השיטה השניה, של להשיק מוצר (רכב במקרה דנן), להתחיל למכור אותו ולסמוך על הייפ או נאמנות למותג כדי להביא מספיק אנשים לאולמות התצוגה, ורק לאחר מכן להתחיל לטפטף אותו לגופי מדיה הוא לדעתי רעה חולה מכמה סיבות. האחת: כל גופי המדיה מתחילים לריב ביניהם על מי יקבל את הרכב קודם ולמה לו זה כן מגיע והאחר ימתין לשלב מאוחר יותר. השניה: גם אם היה וכמה גופים קיבלו את הרכב במקביל, כולם אצים רצים לפרסם את ההתרשמות שלהם בהקדם האפשרי, נו אז לא נדייק בעובדות, אז לא נבדוק את X או את Y עד הסוף. העיקר ש#אני_ראשון. השלישית, ולטעמי הכי חשובה: לקוחות נאלצים לקבל החלטה האם להזמין את הרכב או לא, ללא חוות דעת נוספת ונקודת מבט של אנשי מקצוע, ובכך הלקוח ההדיוט נתון לחלוטין למקצועיותו ורמת הידע של איש המכירות, שהיא לא תמיד גבוהה מספיק.

בשנים האחרונות, מאזדה כמעט בכל השקה של דגם חדש נוקטת בשיטה הזו - בין אם ע"י השקת נהיגה (שאמנם עדיין חסרה את נקודת הפרסום הסימולטני אבל עדיין עדיפה עשרות מונים על שיטת הטפטופים) ובין אם ע"י אמברגו כמו כאן. ואני מאוד מעריך אותם על זה, גם בגלל "יישור הקו" בין כל גופי המדיה וגם בגלל יכולת העמידה מול ביקורות לא פשוטות לפעמים כמו שראינו כאן (ואצל קינן, שמסיבה שלא מובנת לי לא שם לינק למבחן שלו, השושואיסט הזה). מוריד בפניהם את הכובע.

אה, ו-2. כי גם היה. אני נוטה שלא לחפור בנתונים האלה ולסמוך על יבואנים/יצרנים, גם למרות שאני יודע שיש כמה שעושים "טריקים" וגם כי בדיוק כמו שציינת, יש כמה וכמה תקנים שונים שמניבים תוצאות שונות. אני מודה שלא שאלתי, אבל אני מאמין שדלק מוטורס מקבלת את הנתונים האלה ישירות מהיצרן לאחר שהם עברו אימות כזה או אחר ע"י גוף כלשהו.

הצילומים, הכתיבה - אש בתחתונים שלך יא מהממת!

מבחן מעולה. תודה.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

תודה! כיף לקרוא ש-14 שעות רצופות בתוך האוטו הניבו משהו שאתם נהנים ממנו.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראית כמו רכב פרימיום.

מרגישה כמו רכב פרימיום.

אבל אם היתה מגיעה עם המנוע הנכון גם היתה נוסעת כמו רכב פרימיום (רק לחשוב על הרכב הזה עם מומנט יותר בשרני ומיאוץ למאה יותר לכוון ה7 שניות) - כבר היתה רכב פרימיום.

תחושה של החמצה מצד אחד - מצד שני זה המון המון רכב בסכום הזה.

דווקא את סלון העור הם הורידו?

עיצוב מהמם - גם בפנים, גם בחוץ.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרימיום או לא, סה"כ זה רכב משפחתי, ועיצוב מדהים זה לא מה שמשפחות מחפשות.

ב141 יש איוניק עם פנסי לד מקדימה ומאחורה וצריכת דלק של 1 ל20.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משפחות? משפחות של מי? של מה?

אולי משפחה של בנקאי בכיר שדלק לא ממש בראש מעיניו ונהיגה דווקא כן ירצה רכב שמשדר גם לא מעט כיף מנהיגה?

לי יש משפחה (אני לא בנקאי), לא זכור לי שאנחנו מחפשים רכב עם צורה של קופסאת אוכל ואג'נדה ירוקה.

אם מה שאתה מנסה לאמר זה שהמחיר של הרכב לא תחרותי - לא יותר פשוט לכתוב את זה?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הייתי מחפש רכב איכותי "פרימיום", מהנה לנהיגה, חזק וחסכוני ואפילו נוח,

הייתי הולך על הב.מ.וו סדרה 1 החדשה בעסקאות 0 ק"מ שעולה 147.5K ש"ח,

יש גם את האודי A3 ספורטבק גם בעסקת 0 ק"מ 149.5K ש"ח,

כך שה3 החדשה די מיותרת בתחום הזה, כי מי שיחפש משפחתית, לא חושב שיפזול לכיוון ה3,

1. למשפחה הייתי מחפש רכב חסכוני

2. נוח

3. מרווח

4. נשמע שיש משהו לא מוגמר בבלמים שכמעט בכל מבחן מוזכר שיש חוסר בטחון איתם ובתחושה, ועם המשפחה, אני ממש לא רוצה בלמים כאלה.

שאלה?, לא ברור איך הרכב מצד אחד שקט, ומצד שני יש לו מנוע מתאמץ ודי מרעיש, ולא מדובר ברכב חשמלי או היברידי, כך שהוא לא יזוז בלי המנוע המרעיש הזה, אז איך יתכן שהרכב שקט אם המנוע כזה מרעיש בכל מאמץ? אם זה רק בשיוט, אז מה זה שווה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הב.מ.וו והאאודי לא ברות השוואה.

הב.מ.וו מיושנת מאוד, מפרט האבזור בסיסי ברמה מביכה, היא לא מרווחת והאיכות לא מתעלה על המאזדה.

האאודי יותר לעניין ומציעה ביצועים עדיפים ומערכות בטיחות אבל שוב בגרסאות ה-0 ק"מ אבזור הנוחות בסיסי, היא חסרת שאר רוח וחיוורת לעומת המאזדה.

אני התחברתי מאוד ל-3 החדשה, נהגתי בסדאן שפחות נאה מההאצ'בק לדעתי אבל עדיין נראית מעולה.

תא הנוסעים שלה איכותי ונעים מאוד, התפעול קל ונוח ובסך הכל כיף לנהוג ולנסוע בה.

המנוע על אף נחיתות המפרט מציע בסך הכל ביצועים טובים וגם צריכת דלק חסכונית, אני קיבלתי נתונים קצת יותר טובים.

היא פחות חדה מהדור הקודם אבל עדיין מאוד כייפית. לא יצאתי עם התרשמות מיוחדת בנוגע לבלמים. הם אולי לא הכי רגישים ונושכים שבהם נתקלתי אבל גם לא גרמו לי להרגיש חוסר בטחון כלשהו.

אני לגמרי אצליח להבין מי שיבחר לקנות את הרכב הזה. הוא נראה טוב, מאובזר טוב, מוניטין אמינות מעולה, לא מורכב מדי לתפעול ולא דורש תחזוקה מיוחדת ובסך הכל מספק תמורה לא רעה למחיר. הרוב יעדיפו ג'יפונים? עניין שלהם, זה ממש לא אומר שלא יהיו קונים לרכב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה משפחות? משפחות של מי? של מה?

אולי משפחה של בנקאי בכיר שדלק לא ממש בראש מעיניו ונהיגה דווקא כן ירצה רכב שמשדר גם לא מעט כיף מנהיגה?

לי יש משפחה (אני לא בנקאי), לא זכור לי שאנחנו מחפשים רכב עם צורה של קופסאת אוכל ואג'נדה ירוקה.

אם מה שאתה מנסה לאמר זה שהמחיר של הרכב לא תחרותי - לא יותר פשוט לכתוב את זה?

בסדר, עיצוב חלק ממערך השיקולים שלך אבל עדיין זה לא הכי חשוב לרוב המשפחות וכנראה גם לא לך.

זה לא גיפון, לא מאיץ, לא חדשני במשהו, לא חסכוני, לא זול, לא שימושי, ואומרים שגם לא בולם.

בעיצוב זה 10\10 וזה קצת מידי ב2019.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתרשמות שלי מהרכב(אומנם עם מנוע 2.5)דומה בהרבה מובנים.מה שלא ראיתי בסקירה אבל אחד המשתמשים ציין, זה דוושת הבלם שמרגישה מאוד מוזרה עם פידבק לא ברור שלא נותן ביטחון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני הייתי מחפש רכב איכותי "פרימיום", מהנה לנהיגה, חזק וחסכוני ואפילו נוח,

הייתי הולך על הב.מ.וו סדרה 1 החדשה בעסקאות 0 ק"מ שעולה 147.5K ש"ח,

ממש לא סדרה 1 החדשה. זה הדגם היוצא...

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופסוף יש מערכת בטיחות שאני מעוניין בה, חבל היא שברכב שלא אופציה מבחינתי.

יצא לכם לבדוק את המערכת עירנות הנהג? לא ראיתי התייחסות בכתבה.

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הב.מ.וו והאאודי לא ברות השוואה.

הב.מ.וו מיושנת מאוד, מפרט האבזור בסיסי ברמה מביכה, היא לא מרווחת והאיכות לא מתעלה על המאזדה.

האאודי יותר לעניין ומציעה ביצועים עדיפים ומערכות בטיחות אבל שוב בגרסאות ה-0 ק"מ אבזור הנוחות בסיסי, היא חסרת שאר רוח וחיוורת לעומת המאזדה.

.

האאודי מיושנת לא פחות למען האמת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נראה לי, הסגמנט הזה מת, הרכב הזה יקר מאוד, אנשים פרטיים עברו לג'יפונים, רכב ליסינג יעדיף הייברדי בגלל הקלה במס. מאזדה יצטרכו יחכות ל cx30

Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

אתה בטוח? כמה מאזדות מהדורות הקודמים ראית, אתה רואה ותראה על הכבישים? רכב סופר נפוץ.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1649 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...