Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: מאזדה 3 החדשה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פבל, באספקט הדינאמי אתה מציין את הבדל מיקום המנוע שמשפיע על ההתנהגות, אבל מה לגבי שנמוך לא פחות מהותי במעבר ממתלים רב חיבוריים עצמאיים מאחור לקורת רוחב פשוטה?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קראתי והזדהתי

גם אני די "זלזלתי" במאזדה 3 עקב מנוע חלש לטעמי וצפיפות (מודל 2016), ואז קיבלתי אותה כרכב חלופי למשך שבועיים,

והמושב היה לי מאוד נוח

והיא הייתה הרבה יותר שקטה והאיוניק\אלנטרה

ואיכות תא הנוסעים הייתה טובה מאוד

ובקיצור רציתי להשאר איתה אבל לא אישרו לי.

אז אני מניח שכנראה החדשה תהיה טובה יותר בכל הפרמטרים האלו

וחבל שהיא כבר הרבה פחות נפוצה בליסינג, ונראה שתשאר כך עקב מחיר לא הגיוני (רבותי גם השווי מס משחק תפקיד וכאן אין את ההנחה של ההיברידיות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבחן הזה יצאה להם צריכת דלק ממש עלובה של 1:11

זה לדעתי נתון בלתי מתקבל על הדעת ברכב משפחתי ב 2019.

https://m.ynet.co.il/Articles/5587231

אולי הם דחפו את הרכב בצורה קיצונית יחסית? הרי כל רכב יראה צריכה גרועה במצב כזה.

אני לא חושב שפבל נהג במוד סבתא ברכב אבל נשמע מה יש לו לאמר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתלים עברו עדכון ושינוי - מאחר ובתחזוקה בישראל, הם היו עקב אכילס.

המתלים הקודמים, הורכבו ממתלה רב חיבורי זרועות ווגומיות.

ובתחזוקת השבר בישראל (ראו את מספר הדיונים אשר נפתחו על רעשים במתלים)

ובמצב הכבישים הצידיים בישראל, והכבישים המקורצפים במשך חודשים,עד שמסתיימות העבודות

והבמפרים פסי ההאטה הגבוהים בהגזמה - גרמו לבעיות.

הבעיות היו בעיקר בלאי של הגומיות המחברות את המתלים והזרועות, יובש ומעיכות לאחר כ 5-10 שנים.

לכן הפשרה.. לעבור למיתלה יותר קל לתחזוקה - את המעבר הנ"ל עשתה גם VAG עם המתלה האחורי בגולף החדשה.

גם בגולף, ויתרו על המתלה היותר מורכב , ועברו למתלה יותר פשוט ועמיד , די דומה לשל המאזדה החדשה.

ומהתרשמות מהכתבה הנוכחית, על המאזדה 3 החדשה בפורום.

ועוד חוו"ד מאמריקה ואוסטרליה - הבוחנים אכן ציינו ירידה שולית באיכות, אבל לא כדבר רציני בכלל.

ומאזדה 3 עדיין אוחזת טוב ומספקת איזון והיזון חוזר טוב מאוד .. ועדיין בפסגת הרכבים המהנים לנהיגה.

והלוואי והיו לוקחים מאלפא.. לפחות מנוע אחד מטורבת - זה באמת חסר (לי)

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי שאלות:

לאיזה מנוע "G חדש" אתה מתכוון? להיברידי הזעיר? כי מלבד העובדה שיש לו בדיוק את אותו מומנט כמו למנוע שכן נמכר בארץ (21.7 קג"מ), יש לו הספק נמוך יותר (122 כ"ס) והוא מגיע למאה קמ"ש תוך 10.4 שניות, שתי שניות יותר מהמנוע שאנחנו מקבלים, ולפי דלק מוטורס הוא לא זול משמעותית. באירופה מוכרים אותו כי הוא מפיק פחות CO2, ושם הנתון הזה כשלעצמו הרבה יותר חשוב מאשר בארץ בגלל עניין ממוצע פליטת ה-CO2 של כלל הליין-אפ. בישראל אין לו ייתכנות כי ל-CO2 יש כאן פחות משמעות בתוך כל הציון הירוק, ו-שוב-לפי דלק, לייבא את המנוע הזה על כל חסרונותיו בגרסת הביצועים, לא שווה את זה גם אם זה היה מוזיל אותו מעט.

ולגבי המתלים - אני מצטער, אבל או שלא קראת, או שעשיתי עבודה ממש גרועה בלהסביר את עצמי. הם מאוד (אבל מאוד!!!) רחוקים מלהיות בעלי "נוחות דומה לזו של i10". יש לאמירה הזו בדיוק 0 אחיזה במציאות.

צודק, אני רואה שמה שקראתי נכון למנוע הX ולא הG, שהוא זהה למה שיש לנו היום אך חנוק עוד יותר, מוזר לי לשמוע חוות דעת על מנוע שהיה לי ועוד מ2014 שנסע הרבה יותר טוב ממה שמתואר כאן במבחן, שהסתכם בסופו של עניין כאכזבה מהבחינה הזו כולל היכולת הדינמית.

לגבי המתלים, זה מה שהבנתי, אך זה אחרי שקראתי 3 מבחנים, שיש כאן, אוטו, וYNET, זה השתקף לי כרכב קופצני מדי שמרגיש כל גרגיר על הכביש, ואפילו באחת הכתבות ציינו שהורגשו חבטות בתא הנוסעים, בדגם היוצא המתלים לא היו כך, אמנם היו נוקשים בהרבה מתחרות, אך התוצאה הכללית שהנוקשות מורגשת טיפה ולא מפריעה לנוחות הכללית הדי חיובית שהיתה.

בסופו של דבר באמת יש חבילה לא ברורה וללא מטרה, ז"ת לקחו אוטו מעולה והפכו אותו ליותר איכותי ושקט וזה,

עכשיו הוא פחות מרגש, פחות ספורטיבי, והכי גרוע, פחות נוח, אם מאזדה כיוונו פרימיום, אז שיהיה פרימיום עד הסוף, איכותי ושקט, אך גם נוח ולא קופצני, זה פשוט לא מסתדר.

אני אסביר עד כמה המבחנים מסכמים את ה3 החדשה כאכזבה וצעד אחורה למאזדה,

אח שלי היה צריך ביום שלישי לנסוע למאזדה להשקה בסוכנות בחיפה כולל הזמנת נסיעת מבחן, ובזה לסגור עסקה על ה3 החדשה אחרי שהיה שם שבוע שעבר וקבל הצעה כולל פרטים, אך אחרי קריאת 3 המבחנים האלה הספיק לו בשביל בטל הכל ולרדת מהרכב, לדעתי, בצדק.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים אחרים שהיו במבחן יצאה צריכת דלק יותר טובה. הוא לא היה אגרסיבי רק עם המאזדה וריחם על רכבים אחרים שהוא בדק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

"המתלים עברו עדכון ושינוי - מאחר ובתחזוקה בישראל, הם היו עקב אכילס."

אהה.... בשאר העולם הרכב מסופק עדין עם המתלה הרב חיבורי? או שמא אנו שוק כה משמעותי למזדה שהן מישרים את העולם לפי ישראל?

כמובן שייתכן שיש עוד אופציה - המתלה היה בעייתי בכל העולם ומאזדה החליטה לחסוך על ידי מעבר למתלה פשוט יותר וזול יותר במקום לשפר וליקר את המנגנון הקודם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פבל, באספקט הדינאמי אתה מציין את הבדל מיקום המנוע שמשפיע על ההתנהגות, אבל מה לגבי שנמוך לא פחות מהותי במעבר ממתלים רב חיבוריים עצמאיים מאחור לקורת רוחב פשוטה?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

אני נאלץ לענות על השאלה הזו כשלעצמה ופחות ביחס ל-3 היוצאת כי נהגתי בה בפעם האחרונה די מזמן, אבל אני יכול להגיד עם יד על הלב שאני לא חושב שיש מה להתלונן על הביצוע של המתלה האחורי. אין את הקופצניות, ה"המרה" של שיבושים מגלגל אחד לשני או חוסר היכולת לעקוב אחרי תוואי הכביש, דברים שנהוג לצפות מקורות מתח. בנהיגה מנהלתית, אם לא מחפשים את זה, אני ממש לא בטוח שמישהו בכלל ישים לב לזה.

יכול להיות שהם נהגו יותר בסביבה עירונית (אנחנו עשינו כ-250 ק"מ בינעירוניים מתוך 500 בסך הכל). במחשבה על איך שאנחנו נהגנו במהלך המבחן, להוציא מוד נהיגת ליסינג הארדקור או התעלמות כוללת ממה שקורה סביבך, קשה לי לחשוב על דרכים לקבל צריכת דלק פחות טובה ממה שאנחנו קיבלנו.

צודק, אני רואה שמה שקראתי נכון למנוע הX ולא הG, שהוא זהה למה שיש לנו היום אך חנוק עוד יותר, מוזר לי לשמוע חוות דעת על מנוע שהיה לי ועוד מ2014 שנסע הרבה יותר טוב ממה שמתואר כאן במבחן, שהסתכם בסופו של עניין כאכזבה מהבחינה הזו כולל היכולת הדינמית.

הוא לא נוסע פחות טוב, הוא אפילו קצת יותר טוב. אבל לא בפער מספק.

לגבי המתלים, זה מה שהבנתי, אך זה אחרי שקראתי 3 מבחנים, שיש כאן, אוטו, וYNET, זה השתקף לי כרכב קופצני מדי שמרגיש כל גרגיר על הכביש, ואפילו באחת הכתבות ציינו שהורגשו חבטות בתא הנוסעים, בדגם היוצא המתלים לא היו כך, אמנם היו נוקשים בהרבה מתחרות, אך התוצאה הכללית שהנוקשות מורגשת טיפה ולא מפריעה לנוחות הכללית הדי חיובית שהיתה.

גם כן זה בדיוק המצב. נוקשות מורגשת אבל לא מפריעה לנוחות הדי חיובית. מי שמעדיף מכוניות רכות, כמובן פחות יתחבר, אבל גם כאן זה נכון באותה מידה גם לדגם היוצא.

בסופו של דבר באמת יש חבילה לא ברורה וללא מטרה, ז"ת לקחו אוטו מעולה והפכו אותו ליותר איכותי ושקט וזה,

עכשיו הוא פחות מרגש, פחות ספורטיבי, והכי גרוע, פחות נוח, אם מאזדה כיוונו פרימיום, אז שיהיה פרימיום עד הסוף, איכותי ושקט, אך גם נוח ולא קופצני, זה פשוט לא מסתדר.

היא לא קופצנית. אני לא יכול להיות יותר ברור מזה.

אני אסביר עד כמה המבחנים מסכמים את ה3 החדשה כאכזבה וצעד אחורה למאזדה,

אח שלי היה צריך ביום שלישי לנסוע למאזדה להשקה בסוכנות בחיפה כולל הזמנת נסיעת מבחן, ובזה לסגור עסקה על ה3 החדשה אחרי שהיה שם שבוע שעבר וקבל הצעה כולל פרטים, אך אחרי קריאת 3 המבחנים האלה הספיק לו בשביל בטל הכל ולרדת מהרכב, לדעתי, בצדק.

חבל. שיעשה נסיעת מבחן, יכול מאוד להיות שהיא תקלע לטעם שלו. אסור. אסור אסור אסור. לקבל החלטה כזו על סמך מבחן שמישהו קרא איפשהו. לא משנה כמה בכל המבחנים נכתב אותו הדבר, ולא משנה כמה אתה סומך על מי שכתב אותו. אפילו אם זה אני. אם אפשר לעשות נסיעת מבחן, חובה לעשות נסיעת מבחן. מהמבחן אפשר לקבל נקודת מבט נוספת ורחבה יותר או הסתכלות מקצועית יותר. אבל לעולם לא לקבל החלטה על סמך זה בלבד.

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"המתלים עברו עדכון ושינוי - מאחר ובתחזוקה בישראל, הם היו עקב אכילס."

אהה.... בשאר העולם הרכב מסופק עדין עם המתלה הרב חיבורי? או שמא אנו שוק כה משמעותי למזדה שהן מישרים את העולם לפי ישראל?

כמובן שייתכן שיש עוד אופציה - המתלה היה בעייתי בכל העולם ומאזדה החליטה לחסוך על ידי מעבר למתלה פשוט יותר וזול יותר במקום לשפר וליקר את המנגנון הקודם.

צודק - טעות שלי בניסוח,הבעיה קיימת בכל העולם, והורגשה ביותר גם בישראל -

גם בפורום, נפתחו הרבה דיונים על בעיות הבלאי במתלים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המבחן.

שתי נקודות:

1. הראשונה ישראלית וקשורה בחופש העיתונות - ממש בושה שדלק מוטורס קובעת מתי מפרסמים את הסקירה הראשונה בארץ.. קמתי בבוקר ומצאתי סקירות בכל האתרים, ישר הבנתי שדלק חזרו על אותו תרגיל מסריח. (אם אני זוכר היה עוד יבואן שעשה את זה).

2. השניה נוגעת לנתון תאוצה מ 0-100 : המנוע "הישראלי" כשמו הוא.. משווק רק בישראל ולא משנה כמה חיפשתי לא מצאתי אותו ברשת. הכי קרוב הגעתי ל skyactive G עם 155 כ"ס אשר משווק בארצות ערב. מכאן, השאלה שעולה לפי איזה תקן נקבע נתון התאוצה ל 100 קמ"ש? או שמדובר בהערכה אופטימית של דלק??

Mazda CX5

Škoda FABIA

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצילומים, הכתיבה - אש בתחתונים שלך יא מהממת!

מבחן מעולה. תודה.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהנהיגה שלי ב-3 החדשה בתצורת ההאצ'בק עולה התרשמות די דומה, אבל המכונית הזו דווקא גרמה לי להבין כמה דברים.

במידה מסויימת, מאזדה, כדרכה, כפרה בנהייה העדכנית אחרי שלושת הרכיבים ה"נחשבים" בתעשיית הרכב - מנועי טורבו קטנים, תיבות הילוכים מתוחכמות ושימוש במתלה רב חיבורי.

העניין הוא שבפועל, למעט צריכת דלק גבוהה בנסיעת המבחן, למנוע האטמוספרי אין חיסרון של ממש מול מנועי הטורבו, הוא גמיש ונעים מאוד לשימוש.

תיבת ההילוכים שלה מהירה, חלקה, נעימה בהרבה מתיבות כפולות מצמד בנסיעה עירונית ורק הבהילות שלה להוריד הילוכים לעיתים שלא לצורך, לא מצאתי בה פגם.

קורת המתח מאחור היא לא רכיב שצף בחלל, היא חוליה בשרשרת שמרכיבה את המכלול הדינאמי של המכונית. והמכלול הזה פה מנפק יכולות שהן לחלוטין בליגה אחרת מכל משפחתית אחרת. דיוק ההגה, קשיחות השלדה, פעולת מערכת הכוונת המומנט וכן, גם המתלה האחורי מעולים. אפשר היה באמת לגמור את ההלל עליה אלמלא היו למכונית הזו את אחת מחבילות הבלמים היותר גרועות שנתקלתי בהן בעת האחרונה.

דוושה עצית, בלי מהלך או יכולת לבנות עומס, או להעמיס בלימה ואז להפחית אותה במינון. עם האטה קצת שונה בכל פעם שאתה לוחץ על הדוושה, עד כדי חוסר ביטחון ואמון במכונית.

היא שיפרה את כל מה שהיה בה טוב לכתחילה כמשפחתית לנהג, אבל כמעט ולא טיפלה בכל מה שהיה חייב להיות בה טוב לכתחילה לנהג המשפחתי. ובמחיר כזה, כדי שבאמת יהיה לך סיכוי, את חייבת להיות מכונית שמעיפה את המוח בלי כוכביות או הערות שוליים.

1. הראשונה ישראלית וקשורה בחופש העיתונות - ממש בושה שדלק מוטורס קובעת מתי מפרסמים את הסקירה הראשונה בארץ.. קמתי בבוקר ומצאתי סקירות בכל האתרים, ישר הבנתי שדלק חזרו על אותו תרגיל מסריח. (אם אני זוכר היה עוד יבואן שעשה את זה).

ראשית כל, אמברגו הוא כלי מקובל מאוד בתחום הרכב, אין פה עניין של "חופש עיתונות". אתה לא תמיד מודע לכך, אבל רבות מההודעות לעיתונות ניתנות מראש עם תאריך ואפילו שעת פרסום שנקבעת מראש.

שנית, יש במהלך הזה דווקא הגינות, מכיוון שזה מאפשר "יישור קו" בין כל הגופים מבלי להעניק ייתרון לאחד מהם או לבוא על חשבון אחרים. זה גם נכון במקרים בהם יש כמות מוגבלת של מכוניות האפשרות האחרת היא פריסה של נסיעות המבחן על פני שבועות לכל גופי המדיה הגדולים.

עריכה אחרונה על ידי קרמבו

יקירתי, לפני שאת מדברת סרה באלפא שלי, בואי נזכור שגם לך יש כמה ימים בחודש שאת דולפת ומושבתת.

טל שביט (1955-2011), האיש הטוב והנפלא שרכב היישר אל גן העדן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...