Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: מאזדה 3 החדשה

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רגע אחרי שגיבשתי את הדעה שלי והתחלתי לכתוב כאן, החלטתי לקרוא קודם את הטקסט של פבל. לאורך כל הטקסט, הרגשתי שאני קורא בעצם מבחן שאני כתבתי (למעט השנינות, הניסוחים המוצלחים ועוד). מעולם דעתי לא הייתה כה זהה לדעה של מישהו אחר.

אז כן, השתתפתי במבחן הנ"ל ויצאתי מבואס.

אי שם בתחילת שנות ה-2000 הוצגה מאזדה 3, המחליפה של מלכת הכיתה ושנואת נפשי - מאזדה 323 לאנטיס. כחובב רכב, שנאתי את כל הסגידה העיוורת שהייתה בארץ למותג. לא יכלתי לסבול את תופעת העדר. הימים חלפו ואימי הייתה צריכה להחליף את רכב הליסינג שה דאז (מגאן II), הפעם המבחן היה מאוד מצומצם ואחרי התלבטות נבחרה מאזדה 3 מהדור הראשון. בלית ברירה (למי אני מחרטט? היה פזומט!) התחלתי לנהוג במאזדה 3 והתאהבתי. משהו במשפחתית הלאומית היה פשוט מוצלח מידי. המראה, הביצוע ובעיקר התנהגות הכביש הייתה פשוט מעולה. מפה לשם, בכל מצב בו הייתי צריך לבחור משפחתית - רכבי מאגר בחברות שעבדתי בהן, הייתי מנסה לקחת את המאזדה (כבר הדור השני). את הדור השלישי ממש אהבתי אחרי סופ"ש מבחן שעשיתי עבור אתר אחר שכתבתי בו.

הדור רביעי הוצג ואני פשוט הופנטתי, מזמן מכונית מסגמנט C לא נראיתה טוב כ"כ. הזכרונות משלושת הדורות הראשונים יצרו לי חשק לבחון את המאזדה הטרייה.

סטטית, מאזדה 3 החדשה נראית מעולה. בדור הקודם מאזדה 3 הייתה הסדאן היפה ביותר בתעשייה ואז הדור הרביעי הוכיח כאפשר לשפר אפילו עוד. עיצוב הזנב פשוט הקפיץ את מראה הרכב והפרונט הנאה השתפר אפילו יותר.

סלון הרכב מעוצב בצורה זורמת ונעימה מאוד. החומרים מרגישים איכותיים ומורכבים היטב. מחסור בעור במושבים עבורי מהווה רק יתרון (אני לא טבעוני, רק שונא מושבי עור) ותנוחת הנהיגה טובה לי. מרגישים שמאזדה שואפים למצב את עצמם גבוה יותר.

ואז מתחילים לנסוע. ומתבאסים. מקללים קצת ודורשים שילבישו את העיצוב הנהדר הזה על הדור הראשון של הדגם. נהיינו מפונקים. מנועי טורבו קטנים וחזקים עם גירים רובוטיים זריזים עושים עבודה טובה מידי והאקסלה (מאזדה 3 בשמה השני) פשוט לא עומדת ברף. זה לא שהיא לא חזקה, היא פשוט מרגישה פחות זריזה ומרגישה גמלונית יותר. בנוסף, הבלמים הרגישו לי חלשים מידי בחלק הראשון של המהלך.

בסופו של דבר, מאזדה 3 רכב לא רע. רוב הטענות כלפיו מגיעות מהרף הגבוה שהדורות הקודמות יצרו אצלי והעיצוב המעולה. לא הייתי פוסל את המאזדה 3 (את הסדאן. את ההאצ'בק יש לספול מיידית בגלל רחבת החניה במקום קורה C שלה) אבל היחסים בינינו התקררו.

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 87
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

בעוד כחמישה חודשים הלאון החדשה תוצג. ביחס למה שיש היום הגרמניות העממיות היא הציגה את התמורה הכי טובה לכסף. בדור החדש תוצג גם גרסת סדאן. מאזדה 3 שלטעמי נחותה ממנה הלכה והתייקרה ואבזור הפנים שהערס הישראלי אוהב במאזדה ירד.

האוקטביה חזקה בתמונה וגם הלאון נכון להיום וכשתשווק תתפוס פלח שוק עוד יותר חזק.

מאזדה (דלק מוטורס) לא מתקדמים טכנולוגית והמחיר כאמור רק עלה. אני צופה שה-3 תידחק לשוליים. הלקוח הישראלי מתחיל להבין את השילוב המצוין של טורבו וגיר רובוטי על אף בעיות האמינות שחלקן קיימות עדיין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב הכי נמכר הוא היברידי עם גיר רציף (טויוטה קורולה).

אם יש סיבה שה3 תזרק לשוליים זה בעיקר עקב התמחור של הדגם החדש ואני בספק שהישראלי ההמוצע מתייחס להבדלי טכנולוגייה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההתרשמות שלי מהרכב(אומנם עם מנוע 2.5)דומה בהרבה מובנים.מה שלא ראיתי בסקירה אבל אחד המשתמשים ציין, זה דוושת הבלם שמרגישה מאוד מוזרה עם פידבק לא ברור שלא נותן ביטחון

יש מנוע 2.5 ל3 החדשה?

באתר של מאזדה קיים רק 2 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד כחמישה חודשים הלאון החדשה תוצג. ביחס למה שיש היום הגרמניות העממיות היא הציגה את התמורה הכי טובה לכסף.

איזה גרמנית? סיאט?

מזדה היא אלופה באמינות, היה לי רק דגם אחד לפני הרבה שנים שהייתה לו איזה תקלה עם גיר.

מעבר לזה - טיפולים מאוד זולים, ושום דבר לא מתקלקל.

סיאט לא שמעתי בעל אחד שלא התלונן על תיקונים לאחר שפגה תוקף האחריות

לאון זה באמת רכב לאוכלוסיה מסוימת עם שרשר זהב עם מגן דוד על הצוואר

מזדה 3 זה לרוב ברירת מחדל של אנשי היי-טק, אם כי היום קצת פחות. עובדה שגם לי נמאס אחרי מעל 20 שנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו כמה סטיגמות לא מבוססות בהודעה אחת, נראה לי ששברת שיא.

בדגמים הנוכחיים מאזדה 3 וסיאט לאון נמצאות באותה קבוצה ופונות פחות או יותר לאותו הקהל אבל מבצעות באופן שונה, מפה ועד לשטויות שכתבת המצב בפועל רחוק מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Mike808 זה מבוסס על סטיסטיקה שלי. בדרך כלל מלאון יוצא איזה בחור לא מגולח שיושב עם חברו בלבוש דומה - גופיה לבנה עם שרשר.

סטיגמה כן, אבל תגיד להם שיתלבשו פעם הבא בצורה אחרת :)

לגבי הרכב - סיאט לא קטנה יותר? מזדה 3 זה רכב משפחתי - בסולם מושגים הישראלי. לאון הוא רכב לקהל הצעיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעוד כחמישה חודשים הלאון החדשה תוצג. ביחס למה שיש היום הגרמניות העממיות היא הציגה את התמורה הכי טובה לכסף. בדור החדש תוצג גם גרסת סדאן. מאזדה 3 שלטעמי נחותה ממנה הלכה והתייקרה ואבזור הפנים שהערס הישראלי אוהב במאזדה ירד.

האוקטביה חזקה בתמונה וגם הלאון נכון להיום וכשתשווק תתפוס פלח שוק עוד יותר חזק.

מאזדה (דלק מוטורס) לא מתקדמים טכנולוגית והמחיר כאמור רק עלה. אני צופה שה-3 תידחק לשוליים. הלקוח הישראלי מתחיל להבין את השילוב המצוין של טורבו וגיר רובוטי על אף בעיות האמינות שחלקן קיימות עדיין.

מקור ללאון בעוד 5 חודשים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mike, מי אתה שתקבע שאלו שטויות? כל אחד ודעתו.michael אם כבר נגעתם בעניין הערסים והלאון אז תהיו בטוחים שלמאזדה יש הרכב ערסיאדה מנצח. ולזה שרשם שברירת המחדל של אנשי ההייטק זו מאזדה אז נראה לי שזו דווקא האוקטביה.

Trubulence בכל מיני כתבות מאתרים מחו''ל. יש כבר תמונות ריגול מזה חצי שנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Mike808 זה מבוסס על סטיסטיקה שלי. בדרך כלל מלאון יוצא איזה בחור לא מגולח שיושב עם חברו בלבוש דומה - גופיה לבנה עם שרשר.

סטיגמה כן, אבל תגיד להם שיתלבשו פעם הבא בצורה אחרת :)

הסטטיסטיקה שלך אולי נכונה רק לשכונה שאתה גר בה, אבל לא נכונה ברמה הארצית.

דווקא ממאזדה 3 יש סיכוי גבוה יותר שייצא איזה ערס ("אחי, רק מאזדה !") מאשר לאון.

לאון, אגב, משמשת לא מעט משפחות צעירות ולא רק "צעירים".

שילוב מנוע ה 1.0 ל' טורבו עם ה DSG ומחיר סופר אטרקטיבי - יוצר תמונה חדשה למי שמחפש מהאוטו שלו הכל חוץ מ"רק אמינות" (ולא שה-3 היא כוכבת כי גם שם מתפגרים משולשים, ופאנל של המזגן, ופה ושם יכול להתקלקל איזה צינור או תושבת מנוע כמו בכל רכב אחר. זה ממש לא רכב שהוא חף לחלוטין מבעיות).

כמו כן חשוב לציין את הגורם האנושי בין מי שמחזיק אוטו רק בשביל אמינות למי שמחזיק אוטו בשביל כל דבר אחר שהוא לא רק אמינות;

הראשון יבליג ו"יעגל" תקלות מינוריות (לא יתייחס אליהן כל עוד הרכב נוסע), השני יהיה הרבה יותר קשוב לרכב וברוב המקרים ירוץ למוסך על תקלות מינוריות\זניחות. זה, אגב, נתון שחלק מהיצרנים בהחלט מתייחסים אליו בחדרי חדרים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Mike, מי אתה שתקבע שאלו שטויות? כל אחד ודעתו.michael אם כבר נגעתם בעניין הערסים והלאון אז תהיו בטוחים שלמאזדה יש הרכב ערסיאדה מנצח. ולזה שרשם שברירת המחדל של אנשי ההייטק זו מאזדה אז נראה לי שזו דווקא האוקטביה.

Trubulence בכל מיני כתבות מאתרים מחו''ל. יש כבר תמונות ריגול מזה חצי שנה

אני מבין שאתה סייעת לו בעריכת המדגם של בקרב בעלי מאזדה 3 וסיאט לאון שממנו נובע אוסף השטויות שהוא גיבב בפוסט שלו.

אין ברירת מחדל לאנשי הייטק ואין ברירת מחדל לערסים.

ולמשתמש michael12345, מאחד שמגיע למסקנות כאלה חותכות על סמך הדימיון שלו הייתי מצפה שתעשה שיעורי בית ותדע שסיאט לאון ומאזדה 3 חברות באותה הקטגוריה, הלאון קצת קטנה יותר אבל לא באופן משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1627 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...