Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תפקוד תיבות הילוכים רובוטיות בעליה תלולה בהילוך ראשון

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

תאור המצב ברכב ידני:

1. עליה מאוד תלולה.

2. הרכב עמוס.

3. מנוע טורבו בנפח קטן בלי הרבה מומנוט בסל"ד נמוך.

4. בגיר משולב הילוך ראשון, המצמד מחובר, הרכב נוסע במהירות נמוכה מאוד, סל"ד 1200-1400.

5. העליה הופכת ליותר תלולה והרכב לא יכול להאיץ יותר או להמשיך באותה מהירות. לחיצה על הגז לא גורמת לעליית הסל"ד.

מה שצריך לעשות זה ללחוץ על המצמד, לעלות את הסל"ד ל 2000-2500 ולבצע "זינוק בעליה" כאשר הרכב בתנועה.

בסל"ד יותר גבוה יש למנוע מספיק מומנט, הרכב ממשיך לנסוע בלי בעיה.

השאלה - איך תיבות הילוכים רובוטיות מתמודדות עם המצב הנ"ל?

האם הן יודעות להפריד את המצמד כדי לאפשר למנוע לעלות סל"ד?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתיבות רובוטיות כפולות מצמד יחס ההעברה של ההילוך הראשון הרבה יותר קצר מזה של הילוך ראשון בתיבה ידנית, בין היתר כדי להתמודד עם מצבים כאלו.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאפשר וניתן לעשות במצב כזה עם גיר רובוטי חד-מצמדי הוא אחת משתי אופציות:

1. תוך כדי תנועה איטית בסל"ד הנמוך ברגל אחת ללחוץ בלם , דבר המפעיל את המצמד ומנתק מנוע מהגלגלים, וברגל השנייה לתת הרבה גז. הסל"ד יעלה במצב ניוטרל נניח ל-3,000 סל"ד ואז לעזוב את הבלם ולהמשיך לתת "גז" - הרכב יסחוב יותר טוב.

יש דגמים שזה לא יעבוד בהם מיכוון שהתוכנה אינה מאפשרת העלאת סל"ד בניוטראל כל עוד הרכב בתנועה כלשהי.

2. פרקטיקה די דומה.

עצירה מוחלטת. רגל אחת על הבלם. רגל שנייה לתת הרבה "גז" ולהעלות סל"ד לתחום גבוה (3-4) . לשחרר מהר אך בהדרגתיות את בלם הרגל עם המשך מתן "גז" ואז הרכב ישלב מצמד ואמור להיות עם מספיק מומנט להאיץ.

שתי הפרקטיקות הנ"ל ממש אינן מוסיפות אורך חיים למצמד ועלולות לגרום להתחממות ו/או ריח לא נעים.

עריכה אחרונה על ידי orankohn
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד שנוסע עם גיר רובוטי חד מצמדי ברכב. אם יש לי עליה ממש תלולה אני ישר מעביר שליטה לידנית על העברת הילוכים אלי ולא באופן אוטומטי. ככה חוסך לי הרבה מצבים לא נעימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

יצא לי לבצע את הנוהל בעליה התלולה מאוד בקבר רבי מאיר בעל הנס עם טויוטה קורולה רובוטית.

פשוט עצרתי, הנדברקס משוך(אין hill holder) גז מצביע לשמיים ושחרור ה הנדברקס, כל אופציה אחרת, הייתי מדרדר אחורה וגם אולי פוגע ברכב אחר.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב-C3 פיקאסו, עד מהירות 10 קמ"ש המצמד לא מפריד 100%. למדתי את זה הפקקים בעליה. אני גולש על 10 קמ"ש כדי לא לגמור את הקלאץ'. הרגע שאני נאלץ לרדת מתחת ל-10 קמ"ש מרגישים שהרכב "דרך" על הקאלץ, גם אם דוושת תאוצה לחוצה וללא לחיצה על דוושת הבלם

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10 קמ"ש בהילוך ראשון זה בערך 1000 סל"ד (אצלי לפחות) וזה בדיוק התחום בו אין סחיבה במצב שתארתי.

אני מבין מהתגובות שתיבות רובוטיות עם מצמד אחד לא יודעות להפריד את המצמד לבד כדי לאפשר למנוע לצבור סל"ד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי מהגרנדה הרובוטית הנבלתית שהיתה לי שבעליה תלולה סחיטת מצערת היתה מניבה תחילה סל"ד קבוע (משער שבאיזור ה 1,500), הרכב היה מתחיל לנוע וכמה רגעים לאחר מכן הסל"ד היה ממשיך לטפס ואיתו גם התאוצה (לאט... כולה 75 סוסים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכור לי מצב כזה עם היאריס הרובוטית, האטמוספרית כמובן, גם בעליות הכי תלולות, כנראה כי כשאני נוהג בה אני תמיד במוד ידני ותמיד מוריד הילוך לפני שהרכב נחנק.

בזינוקים בעליה כמעט תמיד נעזר בבלם היד, מוריד אותו הדרגתית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי אפשר להוריד הילוך מהילוך ראשון...

יאריס זה רכב קל, יש לו מנוע אטמוספרי שפחות סובל מחוסר מומנט מוחלט בסל"ד נמוך וכנראה הילוך ראשון יחסית קצר. אז אולי הבעיה הזו לא קיימת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל מה שאתה אומר נכון, חלוקת ההילוכים ביאריס מעולה ואני גם מניח שתזמון שסתומים משתנה עוזר למנוע את התופעה שתיארת.

התכוונתי שאני מוריד לראשון כשאני רואה את העלייה ומבין שאצטרך כוח על חשבון המהירות, ובנוסף כבר מתאים את המהירות והטורים כך שלא אגיע למצב שהרכב ייחנק במהלך העלייה.

אם באמצע העליה, כשאני כבר בראשון, היא הופכת תלולה עוד יותר אז אני מוסיף טורים לפני שאגיע לקטע הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

10 קמ"ש בהילוך ראשון זה בערך 1000 סל"ד (אצלי לפחות) וזה בדיוק התחום בו אין סחיבה במצב שתארתי.

אני מבין מהתגובות שתיבות רובוטיות עם מצמד אחד לא יודעות להפריד את המצמד לבד כדי לאפשר למנוע לצבור סל"ד.

להפך,

דווקא ב-10 קמ"ש הרכב יאיץ ללא בעיה בדרך כלל בלי להפריד. אם רוצים הפרדה, תן לו לרדת מתחת לרף הנעילה ותלחץ על דוושת התאוצה.

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...