Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תפקוד תיבות הילוכים רובוטיות בעליה תלולה בהילוך ראשון

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קונים דיזל ונפתרת הבעיה ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

חוותי את התופעה הזו דווקא בדיזל, בעליות מאוד תלולות שנדיר למצוא ברחובות רגילים.

רכב עמוס לא סוחב בשיפוע תלול בהילוך ראשון בסל"ד נמוך מתחת לתחום האפקטיבי של הטרובו.

אלא עם כן עושים את זה תוך החלקה יזומה של הקלאץ' וסל"ד יותר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהיתי במגדל בצפון בצימר היתה לי בזמנו את הטפיאט 500, אפילו שזה היה מנוע 1.4 עם ה 100 סוסות היה לו קשה לסחוב את העליות בהילוך הראשון, נהגתי שם בצורה אוטומטית וכשהרכב העלה להילוך 2 הרגשתי ישירות את נפילת הכוח, ואיתו המנוע והגיר יורדים.

בסופו של דבר העברתי לתפעול ידני ונתקעתי באיזו עליה גם על הילוך ראשון ולדעתי במשך כמה שניות שהקלאץ' וההילוך בקושי תפסו את העליה, נראה לי שקיצרתי את הקלאץ' שם באיזה רבע מחייו בסופש הזה.

לא כיף

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עמוס הרכב, Buki?

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס. לא יודע לאמר לך בדיוק כמה. נגיד נהג, 4 נוסעים ותא מטעם מלא. זה עדיין הרבה פחות מהמשקל המותר שהוא 730 קילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמוס. לא יודע לאמר לך בדיוק כמה. נגיד נהג, 4 נוסעים ותא מטעם מלא. זה עדיין הרבה פחות מהמשקל המותר שהוא 730 קילו.

תלוי אם הנהג והנוסעים נראים כמוני וכמוך ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מניח שמחשב הרכב אמור לפצות על כך ע"י הזרקת דלק על מנת לא לפרפר ולגמגם וכמעט להיכבות בדומה לרכבים ידניים שמנסים לגלוש על חצי קלאץ בלי גז ומחשב הרכב מוסיף מעט דלק ומונע כיבוי מנוע (עד גבול מסויים) הרבה פעמים בלי קשר למומנט של המנוע . עוד הנחה שלי היא שאם עוזבים את הגז במהירות נמוכה (נניח 10 קמ"ש) בעליה, ש"נגמר האוויר" המצמד חייב להיכנס לפעולה אוטומטית כדי למנוע כיבוי מנוע.

האמת שהניסיון של ברכב עם גיר ידני לא יצא לי להתנסות בעליה קיצונית יתר על המידה כמו בישובים/כפרים בצפון שגם ברכב אוטומט עם ממיר מומנט לא הייתי מתבייש לזנק עם בלם יד. אגב בהרבה רכבים היום יש היל-הולדר אפילו באוטומטים עם ממיר מומנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם C3 picasso דיזל רובוטית ואף פעם לא היה חסר לי כוח בעליות. לא שגלשתי, לא שזינקתי. גם שהאוטו עמוס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונים דיזל ונפתרת הבעיה ;)

קונים רכב חשמלי ונפתרה הבעיה. אין מצמד, אין הילוכים, יש את מלוא המומנט ממהירות אפס.

[video=youtube_share;hlSv9fGT1Fk]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מה שרואים פה...

אם תכניס בשלג הזה מומנט מקסימלי מסל"ד אפסי אתה תפרפר בשלג הזה לנצח. בעצם זה מה שקורה להאמר שאין לו שליטה על הכוח ולכן מחליק.

מהרגע שהתחלת להחליק - מקדם החיכוך נהיה דינמי, יורד, ואז הנטייה היא להמשיך להחליק במקום להתקדם (חוץ מגומי שם זה הפוך, אבל בקרח כזה כמו שהוא מראה הגומי לא בדיוק גומי, יותר פלסטיק קשיח, ולכן הוא שיבח את התרכובת בטסלה ואת ההרכב של השכבות, הלמלות).

מה שרואים בטסלה זו בקרת משיכה אלקטרונית מאוד מאוד מרשימה שלא מאפשרת החלקה בכלל, וכמובן שהיא נעזרת ביכולות שיש רק למנוע חשמלי (יש לה 2 מנועים חשמליים עצמאיים שמבצעים בקרת מיקום בחוג סגור בזמן אמת*, עם זמן תגובה כמעט אפסי).

אכן מרשים מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם C3 picasso דיזל רובוטית ואף פעם לא היה חסר לי כוח בעליות. לא שגלשתי, לא שזינקתי. גם שהאוטו עמוס
המצב שבוקי מתאר כאן הוא קיצוני יחסית, מי שגר באיזור מישורי לא יתקל בו, גם מי שגר באיזור הררי יתקל בו לעיתים רחוקות.

אני נתקלתי בסיטואציה הזו סך הכל פעם אחת, בסמטה תלולה מאוד וצרה מאוד אי שם בשפרעם. אי אפשר היה לפנות לסמטה במהירות העולה על כ10 קמש, ואז לפתע את מוצא את עצמך בסלד מאוד נמוך בעליה מאוד תלולה. המנוע לא יודע להתמודד עם זה. ואז חייבים לבצע את התמרון שבוקי דיבר עליו.

לגבי השאלה של התנהגות גיר רובוטי במצב כזה, אני מנחש שהגיר לא יעשה כלום כל עוד הסלד לא נופל מתחת לסרק. ברגע שהסלד יפול מתחת לסרק הגיר יפריד את הקלאצ׳ ויבצע זינוק בעליה.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יגאל,

מה מהירות הגלגול שלך בהילוך ראשון במישור/עליה? הכוונה למהירות שבה ההילוך משולב ואתה לא נוגע בדוושת הגז וקלאץ.

ברובוטי שלי,

אם אני בהילוך 2 ומתגלגל לאיטי, במהירות 14 הוא יוריד לראשון וזו מהירות שאפשר להאיץ בה בלי בעיה.

בעליה תלולה כמו שאתה מתאר, אני מקפיד לתת לו להגיע למצב של כמעט עמידה כדי להשתמש בזינוק כדי ליצור תנופה, אבל מעולם לא נעמד עמידה מלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהירות הגילגול אצלי בהילוך ראשון היא 9 קמש.. מניח שזה קרוב מאוד למה שיש אצלך שכן זה אמור להיות אותו גיר עד כדי הרובוט.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא מה שרואים פה...

אם תכניס בשלג הזה מומנט מקסימלי מסל"ד אפסי אתה תפרפר בשלג הזה לנצח. בעצם זה מה שקורה להאמר שאין לו שליטה על הכוח ולכן מחליק.

מהרגע שהתחלת להחליק - מקדם החיכוך נהיה דינמי, יורד, ואז הנטייה היא להמשיך להחליק במקום להתקדם (חוץ מגומי שם זה הפוך, אבל בקרח כזה כמו שהוא מראה הגומי לא בדיוק גומי, יותר פלסטיק קשיח, ולכן הוא שיבח את התרכובת בטסלה ואת ההרכב של השכבות, הלמלות).

מה שרואים בטסלה זו בקרת משיכה אלקטרונית מאוד מאוד מרשימה שלא מאפשרת החלקה בכלל, וכמובן שהיא נעזרת ביכולות שיש רק למנוע חשמלי (יש לה 2 מנועים חשמליים עצמאיים שמבצעים בקרת מיקום בחוג סגור בזמן אמת*, עם זמן תגובה כמעט אפסי).

אכן מרשים מאוד.

אתה כמובן צודק, בכביש חלק אי אפשר לשלוח מומנט לגלגלים באופן לא מבוקר. הבעיה שבשיטה שמכוניות עם מצמד (ידניות או רובוטיות) משתמשות בעליות תלולות שתוארה פה, קשה מאוד לשלוט במומנט ביעילות. זה נכון גם לנהג אנושי וגם למחשב של בקרת משיכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהירות הגילגול אצלי בהילוך ראשון היא 9 קמש.. מניח שזה קרוב מאוד למה שיש אצלך שכן זה אמור להיות אותו גיר עד כדי הרובוט.

במצב שאתה מתגלגל לתוך עליה תלולה, הרכב יכבה? אתה מרגיש שאם תלחץ על דוושת התאוצה הוא לא יאיץ?

אצלי לוקח לו איזו חצי שניה להתעורר אבל מעולם לא סירב להאיץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...