Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוק מצבר ליונדאי i30 - לפני חופשה

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תעלה צילום של הפיוז המדובר.

ניתוק הפיוז שציינתי מוריד את צריכת הזרם הפרזטית למינימום בכדי לשמור שהמצבר יישאר טעון למשך זמן ממושך ובהחלט יכול לבוא במקום ניתוק המצבר.

אם קיימים ברכבך התקנות שנעשו בארץ אשר צורכות זרם כאשר המנוע כבוי רצוי לנתק את כבל המינוס.

שמע, אין לי מושג אם יש פיוז על הפלוס. יש שם משהו (מצרף תמונה). אבל בכל מקרה, אתה אומר לנתק את המינוס אם זה גם ככה לתקופה ארוכה של חודש וחצי...

IMG_20190915_223623__01.jpg

IMG_20190915_223630.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון: הטריד אותי עניין המחשב המתאפס. אבקש מדוד שלי להניע ל-3 דקות כל שבועיים עד שאחזור. זה יוצא 3 פעמים על םני חודש וחצי. מקווה שהמצבר גם ככה לא ימות כשהוא חי על פעם בשבועיים :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא כבר מתאמץ ומגיע עד לאוטו,

פותח את הדלת

מקיש את הקוד

מניע.

שישב באוטו 10 דקות או 15 דקות.

3 דקות לא ממש יעזרו יותר מידי.

נניח שהאלטרנטור יודע לספק 60 אמפר .. אז הפעלה של שעה תמלא את המצבר ב 60 אמפר שעה,

3 דקות בזרם של 60 אמפר .. ימלאו רק 3 אמפר שעה ..

כלומר כל ה-3 פעמים שהוא יגיע יוסיפו רק 9 אמפר שעה למצבר..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרם ההנעה הוא גדול ומושך הרבה אנרגיה מהמצבר, 3 דקות לא ימלאו אפילו חלקית את מה שהתבזבז בהנעה.

אז צריך לפחות חצי שעה, גם לא בטוח גם שבסרק יש טעינה מספקת כך שאולי צריך קצת טורים למשל 1500.

הכל תלוי בסוג הרכב והמצבר.

אין מה לדאוג ואפשר לנתק, המחשב ילמד הכל מחדש בנסיעה הראשונה.

למען הסר ספק תשאל במוסך היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו על המצבר פיוז של 150 אמפר - אז כנראה שזרם ההנעה לא עובר את ה-150 אמפר.

אצלי לפחות ברכב ההתנעה לוקחת פחות מ-3 שניות.

ככה ש-3 דקות זה פי 60 מאשר זמן ההתנעה.

ולדעתי המצבר נטען ביותר מ 20 אמפר... לפחות 40 או 60.

נלך על 20 אמפר זרם טעינה.. נקבל שאם ההתנעה לוקחת 3 שניות ופחות מ 150 אמפר

אז תוך 21 שניות (פי 7 מזמן ההתנעה) המצבר נטען את מה שירד.

אז 3 דקות זה מעל ומעבר לכסות את הזרם שנמשך בהתנעה.

חצי שעה !!!! לפי מה שאתה אומר אז רכבים שלא יוצאים מהעיר ועושים רק נסיעות של 10 דקות

היו צריכים לגמור את המצבר תוך 10 נסיעות כאלה

הבעיה היא דווקא זרם הזליגה של השבועיים.. אותו הוא צריך להשלים ו-3 דקות לא ישלימו אותם.

גם זרם זליגה חלש של 50 או 100 מיליאמפר - שבועיים הם 336 שעות .

100 מילי אמפר יגמרו לו כחצי מצבר 33 אמפר שעה.

50 מיליאמפר יורידו לו רבע מצבר - 17 אמפר שעה.

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לו על המצבר פיוז של 150 אמפר - אז כנראה שזרם ההנעה לא עובר את ה-150 אמפר. - זרם ההתנעה בפיק הרבה יותר גבוה מ-150A.

הפיוז משמש כהגנה לאלטרנטור והחיווט שלו בלבד. לסטרטר מתחבר כבל נפרד שאינו מחובר למצבר דרך פיוז כולשהוא.

בהצלחה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק - לפחות תתייחס לכל מה שכתבתי

מודה .. לא יודע איך חיברו שם את הפיוז ועל מה הוא מגן.

אבל אני התייחסתי למכפלה של זמן ההתנעה וזרם ההתנעה.

הפיק שאתה כותב עליו... הוא אולי לחצי שנייה של תחילת ההתנעה .. והוא לא הרבה יותר גבוה מ 150..

מנוע 4 בוכנות בנזין - לוקח בערך 150 אמפר להתנעה ומנוע תקין מתניע בפחות מ 3 שניות

מנוע 6 בוכנות או מנוע דיזל .. יכול להגיע ל 300 אמפר.. ועדיין תנסה לספור 3 או 5 שניות ...

מתי פעם אחרונה שמעת רכב שמתאמץ 5 שניות עד שהוא מניע?

ובבקשה .. מדידה של זרם התנעה למנוע 4 בוכנות בנזין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק הסביר נכון מאוד.

החצי שעה שהערכתי זה לכסות את הבזבוז של ההנעה ואת השבועיים שבהם הייתה פריקה עצמית של המצבר ופריקה מזליגה של מערכות שעדיין עובדות.

רכבים שנוסעים 10 דקות ביום כנראה הם עושים זאת כל יום אז אין את כל הפריקות האחרות ובאמת המצברים שלהם לא מתפקדים הכי טוב.

עריכה אחרונה על ידי gil5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זרם ההנעה הוא גדול ומושך הרבה אנרגיה מהמצבר, 3 דקות לא ימלאו אפילו חלקית את מה שהתבזבז בהנעה.

אז צריך לפחות חצי שעה, גם לא בטוח גם שבסרק יש טעינה מספקת כך שאולי צריך קצת טורים למשל 1500.

הכל תלוי בסוג הרכב והמצבר.

אין מה לדאוג ואפשר לנתק, המחשב ילמד הכל מחדש בנסיעה הראשונה.

למען הסר ספק תשאל במוסך היבואן.

נניח שאכן הכוונה שלך הייתה שצריך חצי שעה לכסות את ההנעה ואת זרם הזליגה של השבועיים, כי זה ממש לא ברור מהכתוב.

אבל אני עדיין בטוח שהחצי הראשון לא נכון .. 3 דקות מספיקות מעל מעבר למלא את מה שהתבזבז בהנעה.

ואני אחזור שוב על החישוב שלי ותגיד לי איפה אני טועה.

3 דקות הם 180 שניות

התנעה לוקחת פחות מ 3 שניות .

זרם הטעינה גבוה מ 20 אמפר.

כדי ש 3 דקות לא יספיקו למלא את מה שהתבזבז בהתנעה - זרם ההתנעה חייב להיות פי 60 מזרם הטעינה.

אז תוכיח לי שזרם הטעינה נמוך מ 20 וזרם ההתנעה גבוה מ 1200 ...

כי מספיק שרק אחד מהם לא מתקיים , ו 3דקות מספיקות להטעין את מה שהתבזבז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה, תהליך טעינת המצבר ברכב לא כמו התאוריה החשבונאית שאתה מתאר, והחישובים שלך הם לא נכונים לתהליכים שברכב.

בקצרה: ברכב יש את האלטרנטור שמנהל את הטעינה במתח קבוע של כ 14.4V ובזרם משתנה בתלות בקיבולת הקיימת במצבר וצריכת צרכנים אחרים.

ככול שהמצבר ריק יותר כך זרם הטעינה גבוה יותר והוא הולך ויורד עם הזמן ככל שהמצבר הולך ומתמלא, זה גם לא לינארית.

יכולת האלטרנטור לתת כ 60A זה לצורך הפעלת הצרכנים אחרים ברכב ויש צרכנים כבדים (אפשר לראות את ערכי הזרם בפיוזים הרבים שקיימים, בפועל הצריכה שלהם זה כחצי מהרשום אם הם מופעלים) ולא הכל ואפילו לא הרוב הולך למצבר.

בנוסף יש את ניצולת פריקה/טעינה של המצבר שהיא לא מושלמת כך שלא כל הזרם שהוזרם למצבר בטעינה הופך לאנרגיה אגורה שהוא יוכל לשחרר בפריקה.

אני מניח שאם תנסה ברכב שלך: להניע, שיעבוד 21 שניות או אפילו 3 דקות, לכבות ולעשות את זה בלופ המצבר לא יחזיק יותר מכמה עשרות קטנות של פעמים עד שיתרוקן לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1677 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...