Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוק מצבר ליונדאי i30 - לפני חופשה

eladbari
שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן!

אני יוצא לחופשה של חודש וחצי.

אין לי מי שיניע את הרכב (וגם אם כן, הבנתי שגם ככה צריך ליסוע איתו, ושסתם להניע במצב סטטי- לא עוזר).

חשמלאי הרכב שלי אמר לי לנתק את הפלוס+ לפני הטיסה. מצד שני, ראיתי שחלק מזהירים שזה יכול לפגוע/לאפס דברים במחשב הרכב. ושהמקרה ספציפי לגבי כל דגם.

אז מה לגבי יונאדי i30? מישהו ניסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין בעיה לנתק את המינוס. ברכבי יונדאי מסויימים קיים גם פיוז יעודי לעניין לכן בדוק בספר הרכב.

תודה על הפידבק!

המינוס ביונדאי הוא בסה"כ כבל. הצד של הפלוס מעוגן במעין קופסא כזו, שאולי בה יש פיוז באמת.

אין לי מושג בחשמל. מה שמעניין זה שחשמלאי מאוד מנוסה אמר לי לנתק ת'פלוס, וברשת קראתי דווקא שאנשים אומרים לנתק ת'מינוס...ושתמיד בכל פעולה שהיא- מתנקים תמיד אץ המינוס קודם, ורק אז את הפלוס, כדי למנוע קצרים.

לגבי מה שכתבת על לחפש בספר הרכב, אין לי מושג איזה מידע אני אמור לחפש, ואיך להעזר בו. בגלל זה פתחתי ת'שרשור. כדי לקבל עזרה ממי שכבר התנסה בעניין :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חשמלית קרי פריקה של המצבר לא משנה איזה כבל אתה מנתק.

ברכבי יונדאי מסויימים קיים גם פיוז יעודי לעניין לכן בדוק בספר הרכב.

Pages from i30 Owners Manual.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה חשמלית קרי פריקה של המצבר לא משנה איזה כבל אתה מנתק.

ברכבי יונדאי מסויימים קיים גם פיוז יעודי לעניין לכן בדוק בספר הרכב.

אם קיים פיוז על המצבר, אז מה זה אומר בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משנה איזה צד מנתקים, רק רצוי להיזהר שאם מנתקים את הפלוס אז שהכלי המתכתי לא יגע במשהו מהשלדה כי זה יגרום לקצר על המצבר.

אחרי הניתוק יכולים להימחק נתונים כמו תחנות קבועות ברדיו, מודד הקילומטרים הזמני.

גם פרמטרים בכיול מחשב הרכב שקשורים למכלולים חשובים כמו גיר מנוע וכו' מתאפסים אבל הם מסדרים אחרי נסיעה קצרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המינוס נגיש? נתק מינוס סע לשלום ותיהנה ושמור על עצמך זה הכי חשוב.

המינוס נגיש יותר.

אבל מה לגבי מה שגיל Gil5 אמר? כל הנתונים של מערכת הסטריאו- שטויות..אבל מה לגבי נתוני המחשב שקשורים לנסיעה עצמה? אשכרה המחשב לומד אותם מחדש כשמחברים את המצבר ונוסעים כמה קילומטרים?

חשבתי לשאול את כלמוביל, יבואני יונדאי. אבל בטח הם יעשו בעיה מהכל וינסו לסחוט איזה טיפול או "כיול-שקר-כלשהו" כשאחזור לארץ :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא תרגיש גם אם מחשב הרכב יילמד נתונים מחדש. מקסימום יהיה לך טיפה משחק בסלד וזה ייסתדר. תחנות רדיו תכוון לא יקרה שום דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קיים פיוז על המצבר, אז מה זה אומר בדיוק?

תעלה צילום של הפיוז המדובר.

ניתוק הפיוז שציינתי מוריד את צריכת הזרם הפרזטית למינימום בכדי לשמור שהמצבר יישאר טעון למשך זמן ממושך ובהחלט יכול לבוא במקום ניתוק המצבר.

אם קיימים ברכבך התקנות שנעשו בארץ אשר צורכות זרם כאשר המנוע כבוי רצוי לנתק את כבל המינוס.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ישנה מערכת אזעקה פסיבית היא גוזלת קצת מצבר - לא יודע אם יחזיק חודש.

אם יש אקטיבית כמו איתורן / פויינטר הם גוזלות מלא והמצבר לא יחזיק שבועיים (מניסיון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ישנה מערכת אזעקה פסיבית היא גוזלת קצת מצבר - לא יודע אם יחזיק חודש.

אם יש אקטיבית כמו איתורן / פויינטר הם גוזלות מלא והמצבר לא יחזיק שבועיים (מניסיון).

אז ככה. אין איתוראן.

יש כספת+ עלוקה, מבחינת מיגון.

יש מצלמת דרך שמקליטה גם במצב חניה. אותה אנתק בכל מקרה. אחרת המצבר לא יחזיק גם ככה שבועיים.

עריכה אחרונה על ידי eladbari
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1676 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...