Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סוזוקי sx4 2009 התחממות יתר ואיבוד מים

ronenfe
שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב של ההורים שלי, הם לקחו את הרכב למוסך מורשה שהחליף את הרדיאטור ב4000 שקל. הרכב מאבד המון נוזל קירור מאז למרות שאין נזילות. המוסך הזהיר אותם לפני התיקון שאין אחריות על מנוע במקרה של התחממות. מה הם יכולים לעשות במקרה והמוסך ידרוש עוד כספים כדי לפתור את בעיית איבוד המים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

4000 אלף על הטיפול הזה..לי נשמע מאוד יקר.

חבל שלא בדקו לפני הכל קומפרסיה/לחץ הפוך בכדי לשלול נזק ממשי במנוע טרם התחלת עבודה

כך יכולתם להחליט מה לעשות בין אם לטפל ברכב או למכור.

מקווה מאוד שהכל תקין והבעיות של ההתחממות ואיבוד המים נפתרו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נימו הוציא לי את המילים מהפה האמת. אני לא מבין על סמך מה מחליפים רדיאטור בלי לבדוק תחילה שאין נזק לראש מנוע בעיקבות ההתחממות שהרכב עבר. רואים נזילה ואודרוב מחליפים? טרם ההחלפה נאמר למוסך שהרכב עבר התחממות? או שהשארתם להם שם את הרכב ונתתם להם אשראי פתוח בלי לומר דבר?

ואם לדבר על המחירים...יקר מאוד אבל ברור בגלל שזה מורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב של ההורים שלי, הם לקחו את הרכב למוסך מורשה שהחליף את הרדיאטור ב4000 שקל. הרכב מאבד המון נוזל קירור מאז למרות שאין נזילות. המוסך הזהיר אותם לפני התיקון שאין אחריות על מנוע במקרה של התחממות. מה הם יכולים לעשות במקרה והמוסך ידרוש עוד כספים כדי לפתור את בעיית איבוד המים?

לפני התיקון לא היה מאבד נוזל קירור?

הרדיאטור הוחלף כי נזל?

מתי הרכב התחמם וכמה פעמים זה קרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם נאמר למוסך שהרכב התחמם אז דבר ראשון עליו לבדוק שלא ניגרם נזק למנוע עוד לפני שהוא רץ ומחליף חלקים גם אם הם נוזלים. בדיקת לחץ הפוך לא מצריכה החלפת רדיאטור גם אם הוא נוזל. ייתכן וכן אובחן נזק למנוע בשלב כלשהו ולכן דחפו את הסעיף של נזק עתידי ללא אחריות ועל הדרך החליפו רדיאטור וכל שאר החמוצים. מקווה שאין לך נזק למנוע כי אז כל מה שתשלם עם מש ששילמת כבר יגיע לשלושת רבעי ממחיר הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחץ הפוך עושים כאשר אין דליפות במערכת.

זאת גם בדיקה שהיא לא חד ערכית ומנוע שעבר התחמות ויש לו כבר בעיה, לא בהכרח שבדיקה כזאת תעלה על זה.

אם היו מזהים שיש בעיה עם המנוע היו מציעים לתקן את המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלחץ הפוך מכסה הרדיאטור פתוח, נניח שישנה נזילה מהרדיאטור עקב חור, מה הבעיה למלא מי ולעבור פלאג פלאג עם אויר בלחץ ולראות אם יש מעבר של אויר לרדיאטור?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בנזילה ומצב מעבר המים לדחיסה.

לפעמים המעבר מים היא כל כך קטן שצריך ממש שהמפלס יהיה יציב כדי להבחין בעליה של המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סבבה, יכלו להרכיב רדיאטור חדש - את כל השאר יכלו לחסוך במידה ויש נזק לראש (גם רדיאטור שהורכב אפשר לפרק ולא לחייב..)

מה עזר לבעל הרכב להשקיע 4K ברכב שכנראה דורש ראש מנוע במקרה הטוב או החלפת מנוע במקרה הפחות טוב?

יש מצב שזה אפילו לא ישתלם לו אל מול ערכו של הרכב, איך משחררים רכב ככה ממוסך מורשה יבואן?

מילא היה איזה מוסך מדרכה בטייבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב בוצעו עוד פעולות וזה לא רק רדיאטור ( מקווה שלט הוחלף ללא סיבה).

החליפו מצתים, זה כבר כ 700 שקל.

החליפו שמן ומסנן שמן.

החליפו אטם למכסה שסתומים

החליפו טרמוסטט.

הכותרת קצת מטעה אך החליפו לא מעט חלקים. חלקים שקשורים לההתחממות, חלקם לא אבל החלקים האלה יקרים.

אם היה הולך למוסך מורשה משרד התחבורה היה יוצא ב 25-30 אחוז פחות על אותם החלפת החלקים.

השאלות שצריך לשאול:

1) הבעיה נפתרה?

2) היה נחוץ להחליף את כל החלקים הנ"ל? חוץ מהתחממות היו תלונות נוספות?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכותרת אין שום דבר שמטעה, יש בהודעה.

גם אני שאלתי שאלות אבל אין מענה.

אך כך, לחזור למוסך להמשך אבחון ולקבוע מה גורם לאיבוד המים.

לא מייד לחשוד במנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוסר דיוק זאת תופעה רווחת כאן. "במוסך Z עשו לי טיפול ב X מטורף של כסף!" , אח"כ מתגלה כי בנוסף לטיפול היו עוד כמה תיקונים שנמצאו בבדיקת ליקויים של הרכב, שקשורים לבלאי או נזק ולאו דווקא לטיפול, החשבון כמובן מתנפתח, ברור כי זה מעבר לטיפול, אבל זה משרת את הכותרת הצהובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...