Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למכור לבד או טרייד אין?

shiny
שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

התייעצתי כאן לגבי רכישת קיה נירו

ומתלבטת מה לעשות עם הרכב הנוכחי

בקיה הציעו לי טרייד אין שלטעמי מאוד נמוך, אך אני תוהה כמה אוכל להשיג במכירה רגילה בעצמי

הרכב הוא קיה סיד 2010, במחירון כתוב ששוה 26 אלף

בקיה הציעו לי 15 אלף..

המחיר כמובן ירד בגלל קילומטראז' - כ-190,000

ובנוסף צריך להחליף מולטימדיה (בעיה ברדיו).

חוץ מזה הרכב ללא תאונות, מטופל במוסך מורשה ועבר את כל הטיפולים בזמן, עבר טסט לפני חודשיים וטיפול גדול.

מעט פגיעות קלות בפח (ברמה הקוסמטית בלבד, שפשופי חנייה וכאלה.. ללא פגיעה בשלדה מעולם).

הרכב יד 00 (נקנה חדש מהיבואן לפני 10 שנים, היה רק בבעלותי).

חשבתי לבקש עבורו -21/22 אלף - האם אתם חושבים שזה ריאלי?

האם עלות הבדיקה היא עליי? (דבר שמצמצם פה את הרווח ולא בטוח שווה את הטרחה)

אם אני לוקחת אותו למכון בדיקה עבור הטרייד אין - זה מספיק עבור מכירה רגילה גם?

ממה צריך להיזהר במכירה? (בתור מוכרת פרטית)

האם להציע רק במעגלים קרובים (חברים של חברים), או להסתכן ביד 2?

והאם לחילופין יש דרך להעלות את הצעת הטרייד אין שקיבלתי?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר שקיבלת מאוד ריאלי, אני לא חושב שתקבלי הרבה יותר על הרכב בשוק הפרטי (אם בכלל).

השאלה כמה זה עולה לך, ז"א בדרך כלל בעסקת טרייד-אין מעבדים חלק מההנחות הניתנות לעסקת מזומן - ואז ה15,000 למעשה שווה הרבה פחות...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

15 אלף זה לדעתי מעט מידי, במיוחד שהרכב יד ראשונה, ונחשב אמין יחסית. נכון הק"מ לא נמוך (למרות ש 19K בשנה בממוצע, מניח שרובם בנסיעה בינעירונית, זה לא כזה נורא) אבל עדיין מדובר בקיה שנתפסת כיום כמותג חזק ואמין.

אני הייתי מפרסם ב 21-22 ומצפה בסוף לקבל ביד לפחות 19K. השאלה אם ה 6-7K האלה (4K הפרש פלוס נניח 2-3K שווי "מזומן לעומת טרייד אין") האלה מספיק חשובים לך. את זה רק את יודעת.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין:

מצבר חדש (הוחלף לפני חודשיים)

גלגלים מהשנה+כיוון פרונט

דש בורד הוחלף השנה ואינו נפוח (מחלה של הדגם..)

סה"כ מלבד הבעיה ברדיו הרכב במצב מעולה ושמור

ביד 2 ראיתי אנשים שמבקשים 22-25 אלף על רכב עם קילומטראז' גבוה יותר ויד 2-3..

מצד שני, לא מכרתי אף פעם רכב ואני חוששת מהתהליך של חיפוש קונים/התמקחות.. כל כאב הראש הזה

אבל 15 זה באמת נמוך עבור הרכב..

מה אתם ממליצים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מוכר לבד, אבל זו בדיוק הייתה הכוונה שלי ב "אם זה שווה לך את ה 6-7K הפרש", התכוונתי שאת מוכנה להשקיע את המאמץ של מכירה פרטית כולל כל כאבי הראש שעשויים להגיע יחד עם התהליך, עבור אותם 6-7K ש"ח. את זה רק את יכולה להחליט.

לאנשים היום יש נטיה לוותר על הרבה כסף העיקר לא להתעסק עם מכירה\קניה. זה נכון בשוק רכב וגם בשוק הנדל"ן. אין בזה משהו רע וכל אחד צריך להחליט מה מתאים לו (אני אישית נגד לוותר על כסף בשביל תיווך אבל לא כולם חושבים כך)

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציעו לך 15. ז"א הם יודעים שיצליחו למכור לפחות ב 20.

אם הם יכולים למכור ב 20, אז למה את לא יכולה?

בנוסף, אם את מוכרת לבד, אז על רכב חדש גם תוכלי לקבל הנחה קטנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מוכר לבד, אבל זו בדיוק הייתה הכוונה שלי ב "אם זה שווה לך את ה 6-7K הפרש", התכוונתי שאת מוכנה להשקיע את המאמץ של מכירה פרטית כולל כל כאבי הראש שעשויים להגיע יחד עם התהליך, עבור אותם 6-7K ש"ח. את זה רק את יכולה להחליט.

לאנשים היום יש נטיה לוותר על הרבה כסף העיקר לא להתעסק עם מכירה\קניה. זה נכון בשוק רכב וגם בשוק הנדל"ן. אין בזה משהו רע וכל אחד צריך להחליט מה מתאים לו (אני אישית נגד לוותר על כסף בשביל תיווך אבל לא כולם חושבים כך)

יש לך טיפים לגבי המכירה לבד?

6-7 אלף זה סכום מכובד..

השאלה איך מפחיתים כמה שיותר כאב ראש...

ממה להיזהר במכירה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפים שאני יכול לחשוב עליהם:

1. לנסות להרגיש עוד בשיחת הטלפון אם האדם בצידו השני של הקו נשמע רציני. לא תמיד קל ויש מלא חרטטנים אבל אם יש לך אינטואיציה כזו, זה יכול לעזור.

2. להיות 100% כנה אם וכאשר מגיע מישהו לראות את הרכב, קונים רציניים יעריכו כנות ושקיפות מלאה.

3. בדיקה רק הקונה משלם - לא להתחייב על כלום (יש אולי כאלה שישאלו אם את מוכנה להתחייב בבדיקה על מצב הרכב). למרות שהרכב אצלכם מהיום הראשון ונוסע תקין, את לעולם לא יכולה לדעת אילו שטויות עשויים לכתוב בבדיקה שיכולים ליצור אפילו צל של ספק אצל הקונה במידה והתחייבת שהכל תקין.

4. הטיפ הכי חשוב - לקחת איתך לכל מפגש\בדיקה של הרכב מישהו שמבין. בעל\אבא\דוד\חבר\מכר שמבין משהו בכלי רכב ובמכירה\קניה. אם את לא מבינה\מכירה מספיק נתונים טכניים, בעיות פוטנציאליות, חרטוטים של מכוני בדיקה וכו', אז עדיף שיהיה איתך מישהו שמבין.

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטיפים שאני יכול לחשוב עליהם:

1. לנסות להרגיש עוד בשיחת הטלפון אם האדם בצידו השני של הקו נשמע רציני. לא תמיד קל ויש מלא חרטטנים אבל אם יש לך אינטואיציה כזו, זה יכול לעזור.

2. להיות 100% כנה אם וכאשר מגיע מישהו לראות את הרכב, קונים רציניים יעריכו כנות ושקיפות מלאה.

3. בדיקה רק הקונה משלם - לא להתחייב על כלום (יש אולי כאלה שישאלו אם את מוכנה להתחייב בבדיקה על מצב הרכב). למרות שהרכב אצלכם מהיום הראשון ונוסע תקין, את לעולם לא יכולה לדעת אילו שטויות עשויים לכתוב בבדיקה שיכולים ליצור אפילו צל של ספק אצל הקונה במידה והתחייבת שהכל תקין.

4. הטיפ הכי חשוב - לקחת איתך לכל מפגש\בדיקה של הרכב מישהו שמבין. בעל\אבא\דוד\חבר\מכר שמבין משהו בכלי רכב ובמכירה\קניה. אם את לא מבינה\מכירה מספיק נתונים טכניים, בעיות פוטנציאליות, חרטוטים של מכוני בדיקה וכו', אז עדיף שיהיה איתך מישהו שמבין.

בהצלחה!

תודה רבה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

אם הציעו לה 15 אזי הם משלמים משהו כמו 8 ומסבסדים את היתרה ע"ח הנחה.

זה רכב שיביא 18K אם הוא ניראה טוב.

חזרי לסוכנות ובדקי כמה הנחה את יכולה לקבל אם תמכרי את הרכב לבד.

אני מניח שייתנו לך עוד 4-5K הנחה.

עידן

צרפתיה שגורמת לך לחייך :-D

סקס סמים ואריה שאוהב סולר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עם נתונים סה"כ בסדר, וסה"כ שווה 20k. לא צריכה להיות בעיה למכור.

לפרסם בפייסבוק בין חברים, באתרי המכירה אם את לא טובה במסחר, אל תכנסי לפינה הזו, את תפגשי עם טיפוסים מפוקפקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הציעו לך 15. ז"א הם יודעים שיצליחו למכור לפחות ב 20.

אם הם יכולים למכור ב 20, אז למה את לא יכולה?

בנוסף, אם את מוכרת לבד, אז על רכב חדש גם תוכלי לקבל הנחה קטנה.

1. מגיעים אליהם הרבה יותר קונים פוטנציאליים שיכולים לראות הרבה מכוניות מהסוג אותו הם מחפשים במרוכז, במקום לכתת רגליים וגלגלים בין הרבה כתובות.

2. הקונים מ 1. יראו לרוב מבחר מכוניות דומות, חלקן הגדול יותר ידיים לאחור ואולי גם במצב שיהפוך את האוטו של השואלת לסוג של "מציאה" במחיר שהיא יכולה כנראה רק לחלום עליו במכירה פרטית.

3. טרייד אין נותן לרוב סוג של אחריות ואולי גם הסדרי תשלום נוחים, את אלו לא מקבלים אצל מוכר פרטי.

4. עד כאן ל "למה את לא יכולה". לענין המחיר אתה צודק, בקניית מזומן אצל היבואן אפשר יהיה קרוב לודאי לארגן הנחה או איבזור במתנה, מה שנדיר, אם בכלל אפשרי, לקבל בעיסקת טרייד אין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צר לי להיות 'פארטי פופר' אבל כמי שמחפש רכב כזה, כשראיתי את הק"מ - עבר לי החשק.

יש ביד 2 מכוניות מיד ראשונה ושניה, עם ק"מ משמעותי יותר נמוך במחירים סבירים.

ההצעה שנתנו לך בטרייד הוגנת על גבול הנמוכה.

את חושבת שתקבלי יותר - פרסמי מודעה ותראי איך הולך. לכאורה הטרייד נותן לך רצפה תחתיה אין לך סיבה לרדת.

קחי בחשבון שכאשר את עושה טרייד אין, את מאבדת את הגמישות של היבואן לתת לך הנחה ברכישה. כלומר שווה לך למכור לפרטי במחיר של 15,000 ש"ח ולקבל הנחה ברכישה.

לגבי איך למכור רכב- מצרף לך המלצה שנרשמה כאן באתר לפני עשרות שנים.

מכיוון שזה מתחיל להיראות כמו מודעת מכירה, את מוזמנת לשים מודעה בלוח כאן באתר.

בהצלחה

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.
  • תוכן חדש...