Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם להחליף לנסר 2008 לרכב היברידי חסכוני לעיר?

יאן גולד
שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי מיצובישי לנסר מנוע 1600 שנת 2008. אף פעם לא ריחם על הדלק אבל לאחרונה עשיתי בדיקה, תדלקתי בתוך העיר ב150 שח ואיפסתי את הקילומטרז'.

אחרי 153 קילומטר של נסיעות רק בתוך העיר (עיר הררית) נדלק המד דלק. וזה לקח שבוע. כלומר אני ישלם 600 ₪ לחודש על דלק.

99% מהנסיעות שלי הם בתוך העיר.

הרכב לא עושה בעיות ולא רואה מוסך.

אבל,

האם עדיף כבר לעבור לרכב היברידי ויצא לי אותו מחיר עם פריסת תשלומים?

תודה למומחים שכאן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוואי הנסיעות שלך הוא אכן כזה שיגרום לצריכת דלק מקסימאלית, בכל רכב.

הרכב שברשותך מלחתחילה לא היה חסכוני בשום צורה והתוצאה לפנינו.

רכב היברידי מודרני באותו תוואי נסיעה יביא לירידה של כמה עשרות אחוזים בצריכת הדלק, אבל בשביל לומר משתלם או לא, יש לבדוק כמה זמן יקח לך "לשלם" על החיסכון הזה אם משווים את מחיר הרכב החדש + ביטוחים + אחזקה לעומת מחיר הדלק ברכב הנוכחי לאורך זמן.

שכן הרכב הנוכחי כבר ספג את מרבית ירידת הערך שלו וגם במצב מושלם המחיר שלו מצחיק. הוא לא דורש ביטוח מקיף וכניראה שהאחזקה שלו גם כן זולה מרכב מודרני.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי מחליף. יש לך רכב אמין וזול. כל רכב יותר יקר שתקנה תהייה לו ירידת ערך ש"תאכל" לך את כל מה שחסכת בדלק והרבה יותר, מה גם שאתה לא נוסע הרבה

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

עיר הררית, נניח חיפה, זה מוקש לא קטן לרכבים היברידיים.

בעליות הבנזין יעבוד, בירידות לרוב לא ובמישורים חלק מהזמן.

כלומר אתה לא צפוי לקבל 1:20 כמו שמשתמשי היברידי מקבלים בתוואי משולב או יותר סלחני.

בסה"כ החישוב פשוט. האוטו שלך שווה 15?

היברידי סביר אפשר למצוא ב-60-70?

הצריכה שלך תרד בחצי, שזה כמובן לא חישוב מדוייק אלא מספרים מעוגלים.

תחשוב עכשיו על 300₪ בחודש הבדל ומתי תתאזן עם החזר הלוואה או ההוצאה הכללית.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוץ מזה שלא זו הדרך למדוד, אתה רוצה לדעת כמה הרכב צורך בדיוק, תמלא פול עד שהמשאבה קופצת, סע כמות ק"מ טובה (עדיף עד קצה הטנק או לפחות עד לרבע) ואז תמלא שוב באותה משאבה עד שהיא קופצת ותחשב צריכה. אני אנחש שהרכב שלך עושה 1/7-7.5, לא חושב שזה כזה חריג, במיוחד לעיר הררית ועם מזגן בקיץ הישראלי.

עריכה אחרונה על ידי yonisi

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריכת הדלק שלך לפי המדידה שלך, היא 1 ליטר ל- 6 ק״מ (לפי 6.3 ₪ לליטר).

צריכת דלק רגילה למיצובישי הזאת בנסיעה עירונית רגילה ולא חסכונית במיוחד (ובייחוד אם התוואי הררי).

השאלה כמה קילומטרז׳ שנתי אתה נוסע?

מה תוואי הנסיעה שלך (הררי/ מישורי)?

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1658 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...