Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השכרת רכב לטווח ארוך בפורטוגל - מה אתם הייתם עושים?

erezarmo
שימו לב! השרשור הזה בן 1641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בחודשים הקרובים אנחנו גרים בפורטוגל ובודקים אם החיים כאן מתאימים לנו.

מלבד יולי ואוגוסט, שכירת רכב בפורטוגל זולה באופח קיצוני, כל עוד תקופת השכירות היא עד 27 יום.

למשל, שילמתי על 27 הימים שמתחילים בשבת הבאה 145 יורו ל-suv קטן.

גם הרכב הנוכחי שלי הוא מהקטגוריה הזו. ניסאן ג'וק.

רמת האיבזור גבוהה יחסית (כניסה והנעה ללא מפתח, חיישני אורות וגשם, מצלמת רוורס, בלוטוס, בקרת שיוט רגילה, ריפודי עור חלקי ובד נעים, שמשות אחוריות כהות) ולמרות שהקטגוריה לא אמורה להיות דיזל - קיבלתי רכב דיזל (ממוצע של 18.2 ק"מ לליטר). מעבר לחיסכון, אני נהנה ממנוע הדיזל ובנוסף הרכב מרווח מהצפוי (הרבה יותר מרווח מהקליאו ששכרתי כאן לפני 3 חודשים) והבגאז גדול ממה שציפיתי.

החסרונות שלו - קצת קופצני בנסיעות באוטוסטרדה, מערכת הפנסים הגרועה שנתקלתי בה, קלאץ' קשה שאשתי שונאת, חיסרון תמוה לכיוונון עומק להגה, ובנוסף, הייתי שמח אם היתה בקרת שיוט אדפטיבית.

ההתלבטות:

- לבקש להישאר איתו. אני יודע מה אני מקבל ובשאיפה תהליך "החלפת הרכב" יהיה מהיר יותר. ממשיך להינות מהדיזל. מצד שני לא חווה רכבים נוספים...

- להחליף לרכב אחר בקטגוריה (2008, מוקה, 500x או פורד אקוספורט). סביר שאקבל רכב בנזין. לא יודע אם יאפשרו לי לבחור את הרכב, מה תהיה רמת הגימור ומאיזה דור אקבל כל אחד מהרכבים.

- "לשנמך" למשפחתית. יחסוך 10 יורו. האופציות: פוקוס, קקטוס או טיפו. כנ"ל.

- לשדרג ב-40 יורו לקבוצת המינוואנים הקטנים שכוללת את ה-c4 פיקאסו, ה-CMax ואת הקשקאי(?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס חדשה נשמעת לי כמו אופציה טובה, במידה ולא אכפת לך לשבת קצת יותר נמוך.

להשאר עם הג'וק יהיה חבל לדעתי, גם 18 ק"מ לליטר זו לא צריכה מרשימה במיוחד לרכב דיזל בגודל הזה.

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששוכרים לטווח ארוך מקבלים יחס טוב, אתה תמיד יכול להגיע אליהם ולהגיד שמשהו באוטו לא תקין. הוא מושך קצת ימינה או משהו בסגנון.

בנוסף, עם מחירים כאלו,.מה העלות של קפיצה בקטגוריה?

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוקוס חדשה נשמעת לי כמו אופציה טובה, במידה ולא אכפת לך לשבת קצת יותר נמוך.

להשאר עם הג'וק יהיה חבל לדעתי, גם 18 ק"מ לליטר זו לא צריכה מרשימה במיוחד לרכב דיזל בגודל הזה.

הפוקוס החדשה אכן מעניינת, אבל ממש לא מובטח לי שזו החדשה ואפילו לא ניתן לוודא שזה פוקוס (זה יכול להיות קקטוס, שאשמח לנסות, או טיפו - שפחות...).

בנוסף, עם מחירים כאלו,.מה העלות של קפיצה בקטגוריה?

כתבתי את העלויות של שדרוגים רלוונטים לי. מדובר בחברת השכרה קטנה יחסית, עם מחירים מעולים והיחידה שכוללת נהג נוסף במחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והקקטוס מאכזב מאד. קיבלתי פעמיים בהשכרה (ב-2015 גרסת דיזל ידנית ולאחרונה גרסת בנזין אוטומטית) - בפעם הראשונה התאכזבתי, חוץ מצריכת הדלק. בפעם השניה ממש לא אהבתי אותו. נתחיל בתפעול מסורבל ולוח מחוונים בלתי קריא, ונמשיך במה שהופך אותו לרכב זול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז בסוף נשארתי עם הקטגוריה והחלפתי רכב ל-500X בנזין (אבדוק נפח מחר).

מהנסיעה הראשונה יש מספר דברים שהוא בהחלט עדיף על הג'וק:

- יותר רך ופחות קופצני.

- יותר מרווח.

- פנסים הרבה הרבה יותר טובים (שכחתי לכתוב שהפנסים של הג'וק היו הכי גרועים שנתקלתי בהם בחיי, מאירים ל-20 מטר קדימה, והאורות הגבוהים כל כך ממוקדים שכל סיבוב הופך לסיבוב עיוור). נראה לי שהם לד - אבל אוודא מחר.

- קלאץ' והילוכים יותר חלקים וקלים לשימוש

- קו חלונות נמוך יותר

- באבזור - נוספו אנדרואיד אוטו, מערכת שמירה על נתיב, זיהוי תמרורי מהירות והצגתם בלוח המחוונים, חיישני חנייה קדמיים ואחוריים, מסך מולטימדיה גדול בהרבה, וכיוון עומק להגה.

בצד החסרונות לעומת הג'וק:

- לכסא יש תמיכות צידיות מעולות, אבל הן בנויות לאנשים יותר קטנים. אשתי מאוד אוהבת את הכסא. לי הוא מציק בצידי הגב.

- ההגה מרגיש הרבה פחות מדוייק וחד. הוא פחות נעים לשימוש.

באיבזור חסרים לעומת הג'וק בקרת אקלים, משענת יד, חיישני גשם, חיישני אורות וקיפול חשמלי אוטומטי למראות.

בסה"כ שני הרכבים בסדר. בטח בהתחשב במחיר. אף אחד מהם לא מבריק. נראה לי שההחלפה היא בסה"כ חיובית.

עוד חודש שכרתי רכב מהקטגוריה של הקשקאי, הפיקאסו וה-cmax.

והערה על מערכת השמירה על הנתיב - היא רק מתקנת בסטייה מהנתיב, לעיתים באופן נעים, אבל לעיתים באופן אלים. לא מערכת מעודנת ומוצלחת.

בהקשר הזה - בנסיעה בכביש המהיר עקפתי טסלה והנהג היה בעיצומה של צרפתית עם הנוסעת שלידו. באוטוסטרדה, ב-120 קמ"ש. בסיבוב. בלי להסתכל על הכביש. מצד אחד - #@$#$$%!!!. מצד שני הרכב נסע כמו שצריך ואי אפשר היה לדעת את זה מנסיעה אחריו.

החיים בפורטוגל טובים. בדיקה מיותרת

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

אכן יש הרבה דברים טובים אבל המרחק מהמשפחה והחברים זה אתגר שצריך לבחון איך ההתמודדות איתו. בכל מקרה אוסיף לעדכן כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיים בפורטוגל טובים. בדיקה מיותרת

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

טובים למי ?

חלק לא קטן מצעירי פורטוגל עזבו את המדינה והיא סובלת מחוסר של שכבת גיל שלמה .

מצב כלכלי בעייתי מאז משבר 2008 עם רמת אבטלה גבוהה.

אם יש לך מקצוע נדרש בפורטוגל ואתה מועסק אז החיים בהחלט טובים, המחיה זולה , הבתים לא יקרים וגם השכירות סבירה מאוד , למקומים המצב פחות טוב משמעותית...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחודשים הקרובים אנחנו גרים בפורטוגל ובודקים אם החיים כאן מתאימים לנו.

מלבד יולי ואוגוסט, שכירת רכב בפורטוגל זולה באופח קיצוני, כל עוד תקופת השכירות היא עד 27 יום.

למשל, שילמתי על 27 הימים שמתחילים בשבת הבאה 145 יורו ל-suv קטן.

גם הרכב הנוכחי שלי הוא מהקטגוריה הזו. ניסאן ג'וק.

רמת האיבזור גבוהה יחסית (כניסה והנעה ללא מפתח, חיישני אורות וגשם, מצלמת רוורס, בלוטוס, בקרת שיוט רגילה, ריפודי עור חלקי ובד נעים, שמשות אחוריות כהות) ולמרות שהקטגוריה לא אמורה להיות דיזל - קיבלתי רכב דיזל (ממוצע של 18.2 ק"מ לליטר). מעבר לחיסכון, אני נהנה ממנוע הדיזל ובנוסף הרכב מרווח מהצפוי (הרבה יותר מרווח מהקליאו ששכרתי כאן לפני 3 חודשים) והבגאז גדול ממה שציפיתי.

החסרונות שלו - קצת קופצני בנסיעות באוטוסטרדה, מערכת הפנסים הגרועה שנתקלתי בה, קלאץ' קשה שאשתי שונאת, חיסרון תמוה לכיוונון עומק להגה, ובנוסף, הייתי שמח אם היתה בקרת שיוט אדפטיבית.

ההתלבטות:

- לבקש להישאר איתו. אני יודע מה אני מקבל ובשאיפה תהליך "החלפת הרכב" יהיה מהיר יותר. ממשיך להינות מהדיזל. מצד שני לא חווה רכבים נוספים...

- להחליף לרכב אחר בקטגוריה (2008, מוקה, 500x או פורד אקוספורט). סביר שאקבל רכב בנזין. לא יודע אם יאפשרו לי לבחור את הרכב, מה תהיה רמת הגימור ומאיזה דור אקבל כל אחד מהרכבים.

- "לשנמך" למשפחתית. יחסוך 10 יורו. האופציות: פוקוס, קקטוס או טיפו. כנ"ל.

- לשדרג ב-40 יורו לקבוצת המינוואנים הקטנים שכוללת את ה-c4 פיקאסו, ה-CMax ואת הקשקאי(?).

שכרנו טיפו לתקופה של שבוע, בעיר, בכפרים, באוטוסטרדות וכו'

מלבד המנוע החלש (1.4 95 סוסים) הרכב ביצע הכל בצורה מופלאה. נוח, מרווח (אצלנו הייתה הסטיישן) מאובזר טוב, ולא מתרסק על שיבושים ושברים האופיניים לאירופה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה עדכונים:

- הפנסים הלוגן, אבל, כאמור, בכמה דרגות יותר טובים משל הג'וק.

- המנוע 1.0 מולטיאייר - סביר לגמריי. גמיש ומגיב טוב. כצפוי, לא חזק במיוחד אבל עושה את העבודה.

- אם המנוע נכבה, לחיצה על הקלאץ' מניעה אותו. באופן הזוי זה לא היה בג'וק למרות שהיתה לו מערכת סטארט-סטופ.

- צריכת דלק - משמעותית פחות טובה משל הג'וק דיזל. 12 ק"מ לליטר. ביחד עם מחיר הבנזין הגבוה ממחיר הסולר - 45 אגורות לק"מ על דלק במקום 22.

- מערכת הסטארט סטופ כמעט ולא מכבה את הרכב, בניגוד לג'וק שכיבה את עתמו הרבה יותר פעמים.

- מערכת המולטימדיה מלאה בבאגים. הגרוע שבהם זה שבשימוש באנדרואיד אוטו, כל הודעה של גוגל מאפס מעבירה את אפליקציית השמע למיוט ולא מחזירה אותה משם. העברתי את המאפס למיוט כדי שאפשר יהיה להשתמש במערכת.

בסך הכל ה-500x מפתיע לטובה. נוח, מרווח מאוד והרבה יותר נעים לנהיגה מהג'וק. הייתי שמח לצריכת דלק יותר טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1641 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...