Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רעש בלחיצה על הגז, יונדאי אקסנט 2001.

Trhtkf
שימו לב! השרשור הזה בן 441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרעש מגיע מאיזור החלק שמעל פתחי המזגן המרכזיים (אמצע הדשבורד). הרעש קיים כם בניוטרל אם כי הצליל עמום טיפה.

וממה שבדקתי את השמן גיר, הוא לא נראה מפוייח / שחור או משהו כזה.. מה עוד צריך לבדוק בו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

הרעש עדיין קיים, לצערי, לא הצלחתי לאתר את מקורו.
מאז, החלפתי 4 תושבות מנוע מקוריות, החלפה מלאה של נוזל קיר, אלטרנטור, משולשים, בולמי זעזועים וכריות בלם, תפוחי הגה, מוטות קישור, ניקוי מצערת ועוד ועוד.
שום דבר לא העלים את הרעש.
אם יש למישהו רעיון - אני יותר מאשמח לשמוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בניחושים עסקינן, נראה לי שהבעיה איפה-שהוא במסלול שאיבת האוויר למנוע. הבעיה עלולה להיות החל מהכונס אוויר דרך הצנרת למסנן והלאה אל המנוע. תבדוק קרעים  גם מאוד קטנים בצינורות, כמו גם את הידוק הקצוות שלהם למקומם. הכל מאוד פשוט לבדיקה.

האם יש לך נורית אתראה על תקלה במנוע, יכול לעזור במציאת התקלה. עדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, cpu כתב:

בדקת את הכבל של דוושת הגז? יכול להיות שהוא לוחץ על משהו (איזה פלסטיק) כל פעם שאתה לוחץ.

לא, איך בודקים אותו? כלומר, מה לבדוק? הסתכלתי באיזור הדוושה, חוץ מקורי עכביש ואבק, לא ראיתי שזה לוחץ על משהו.

לפני שעתיים, ד ו ד כתב:

אם בניחושים עסקינן, נראה לי שהבעיה איפה-שהוא במסלול שאיבת האוויר למנוע. הבעיה עלולה להיות החל מהכונס אוויר דרך הצנרת למסנן והלאה אל המנוע. תבדוק קרעים  גם מאוד קטנים בצינורות, כמו גם את הידוק הקצוות שלהם למקומם. הכל מאוד פשוט לבדיקה.

האם יש לך נורית אתראה על תקלה במנוע, יכול לעזור במציאת התקלה. עדכן.

אין נורת תקלה, חיברתי סורק.

כל הפלסטיקה והצנרת של היניקה נראית תקינה, יכול לצלם לך וידאו אם אתה רוצה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, Trhtkf כתב:

לא, איך בודקים אותו? כלומר, מה לבדוק? הסתכלתי באיזור הדוושה, חוץ מקורי עכביש ואבק, לא ראיתי שזה לוחץ על משהו.

אין נורת תקלה, חיברתי סורק.

כל הפלסטיקה והצנרת של היניקה נראית תקינה, יכול לצלם לך וידאו אם אתה רוצה..

חשוב לבדוק את מ.היניקה כולה בראייה , מישוש ומעט מתיחה של החלקים הגמישים, גם באזורים המוסתרים  , פשוט לאמת פיזית שהכל במקומו ולא פגום. בדוק גם את קופסת מסנן האוויר לחיבורים תקינים , שהיא שלמה ואין בה סדקים או שברים.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבו לך פעמיים לבדוק את מותחן רצועת האביזרים. 

לא מכיר יונדאי, אך בטויוטה למשל קיים מותחן רצועה הידראולי קפיצי שכאשר הוא מתבלה, השמן נוזל ממנו ושיכוך הרעידות שלו נפגע. 

כשזה קורה הוא מתחיל להרעיש במצבי סל"ד שונים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, tamir3000 כתב:

כתבו לך פעמיים לבדוק את מותחן רצועת האביזרים. 

לא מכיר יונדאי, אך בטויוטה למשל קיים מותחן רצועה הידראולי קפיצי שכאשר הוא מתבלה, השמן נוזל ממנו ושיכוך הרעידות שלו נפגע. 

כשזה קורה הוא מתחיל להרעיש במצבי סל"ד שונים. 

כשאתה אומר לבדוק, אתה אומר לפרק?
הרמתי את הרכב על בוקים, הנעתי את הרכב ונכנסתי מתחת כאשר יש מישהו בתא הנהג שלוחץ על הגז, גם אז לא זיהיתי את מקור הרעש.
מה הסימפטום של מותחן בלוי?

אם לדייק, אין אצלי רצועת אביזרים אחת, אלא 3. אחת למדחס, אחת למשאבת הגה ואחת לאלטרנטור. אפשר להסתכל כאן:
https://partsouq.com/en/catalog/genuine/vehicle?c=HYUNDAI&ssd=%24*KwFxTHFgFXAmMDsCPmV5NjJhBxAWcXd1F1skOGFuZyFheGcPQ0FGBwMMZm9gKGUgNkoCBAEUcABnazhnKnlgA2ZvYDNlIDZDDgoGA3dzAhcrQTl7d3NzdWA4OUVUJRkzEAoCFD09TVkpPR0aBHV6d3YAAAAAapTIZQ%3D%3D%24&vid=1703775463&q=KMHCG41GP1U185676

כך שלא ברור לי על איזה מותחן אתה מדבר...

עריכה אחרונה על ידי Trhtkf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתח מכסה מנוע ותעלה סל"ד ישירות מהבית מצערת (כלומר: לא מדוושת הגז) האם עדיין יש את הרעש?

תנסה להוריד רצועות מנוע אחד אחרי השניה על מנת לנסות לבודד את הרעש (כלומר להוריד רצועה אחת ולראות האם

עדיין יש רעש, לההסיר את הבאה ולבדוק וכן האלה). בכל מקרה תוודא שאתה לא מריץ את הרכב יותר מכמה דקות

בלי רצועת אלטרנטור, ואם אתה עושה זאת תוודא שיש לך בוסטר. כמו כן בעת הורדת הרצועות שהרכב יהיה על בוקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Trhtkf כתב:

כשאתה אומר לבדוק, אתה אומר לפרק?
הרמתי את הרכב על בוקים, הנעתי את הרכב ונכנסתי מתחת כאשר יש מישהו בתא הנהג שלוחץ על הגז, גם אז לא זיהיתי את מקור הרעש.
מה הסימפטום של מותחן בלוי?

אם לדייק, אין אצלי רצועת אביזרים אחת, אלא 3. אחת למדחס, אחת למשאבת הגה ואחת לאלטרנטור. אפשר להסתכל כאן:
https://partsouq.com/en/catalog/genuine/vehicle?c=HYUNDAI&ssd=%24*KwFxTHFgFXAmMDsCPmV5NjJhBxAWcXd1F1skOGFuZyFheGcPQ0FGBwMMZm9gKGUgNkoCBAEUcABnazhnKnlgA2ZvYDNlIDZDDgoGA3dzAhcrQTl7d3NzdWA4OUVUJRkzEAoCFD09TVkpPR0aBHV6d3YAAAAAapTIZQ%3D%3D%24&vid=1703775463&q=KMHCG41GP1U185676

כך שלא ברור לי על איזה מותחן אתה מדבר...

כתבתי שאני לא מכיר את רכבי יונדאי ספציפית, אך במותחן תקול יתכן ואפשר לראות את נזילת השמן ממנו. 

הרעיון של cpu מעלי לפרק רצועה רצועה ולהקשיב הוא רעיון מעולה 👍

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, cpu כתב:

פתח מכסה מנוע ותעלה סל"ד ישירות מהבית מצערת (כלומר: לא מדוושת הגז) האם עדיין יש את הרעש?

תנסה להוריד רצועות מנוע אחד אחרי השניה על מנת לנסות לבודד את הרעש (כלומר להוריד רצועה אחת ולראות האם

עדיין יש רעש, לההסיר את הבאה ולבדוק וכן האלה). בכל מקרה תוודא שאתה לא מריץ את הרכב יותר מכמה דקות

בלי רצועת אלטרנטור, ואם אתה עושה זאת תוודא שיש לך בוסטר. כמו כן בעת הורדת הרצועות שהרכב יהיה על בוקים.

אוקיי, רצועת מדחס הורדתי, אין שינוי.
רצועת הגה אפשרי להוריד? לא בעייתי שהרכב יונע בלי משאבת הגה?
לגבי רצועת אלטרנטור, אין לי בוסטר, אפשר במקום לחבר כבלים של רכב מונע אחר למצבר של הרכב שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, Trhtkf כתב:

אוקיי, רצועת מדחס הורדתי, אין שינוי.
רצועת הגה אפשרי להוריד? לא בעייתי שהרכב יונע בלי משאבת הגה?
לגבי רצועת אלטרנטור, אין לי בוסטר, אפשר במקום לחבר כבלים של רכב מונע אחר למצבר של הרכב שלי?

אם המצבר מלא אין צורך בבוסטר או בכבלים. 

אם הבדיקה נעשית במקום ולא בנסיעה אז אין צורך במשאבת הגה כח. 

ישנם רכבים שמשאבת המים יושבת על רצועת האביזרים, אם אצלך זה כך אז לא להשאיר את המנוע עובד יותר מדי מחשש להתחממות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.2.2023 בשעה 08:58, tamir3000 כתב:

אם המצבר מלא אין צורך בבוסטר או בכבלים. 

אם הבדיקה נעשית במקום ולא בנסיעה אז אין צורך במשאבת הגה כח. 

ישנם רכבים שמשאבת המים יושבת על רצועת האביזרים, אם אצלך זה כך אז לא להשאיר את המנוע עובד יותר מדי מחשש להתחממות. 

הבנתי. שמזג האוויר יירגע טיפה, אבדוק את הכיוון הזה. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...