Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז היום אני מביא כלב (גור) לראשונה בחיי

Aviv943
שימו לב! השרשור הזה בן 1339 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי הרבה מחשבות ולאחר שעברתי דירה עם בת הזוג, החלטנו להביא כלב הביתה.

תמיד אהבתי רועה גרמני ומצאנו אחד שאהבנו בחסות עמותה כלשהי.

אז היום אני נוסע להביא אותו, לאחר שדאגתי לכל הדברים בבית (כלוב אילוף, אוכל, קערות, צעצועים)

הכלב מגיע מהסגר. הוא בן פחות מחצי שנה ולא מורגל לשום דבר, מיומו הראשון נמצא בהסגר.

כשהלכתי לקנות את הציוד המוכר בחנות המליץ לי לקנות את האוכל מחברת נאטורל באלאנס (למרות שרציתי אקאנה, לאחר דיון ארוך שהיה פה פעם על סוגי האוכל) מכיוון שהוא אכל אוכל זבל כל חייו ולהביא אוכל איכותי יגרום לו לשלשולים, יש בזה אמת?

זהו. קראתי המון על איך לאלף לדברים בסיסיים, מה לתת ומה לא. מתי להתנהג ככה ומתי ככה.

אני חושב שאני דיי מוכן ברמה הכללית אבל אשמח לטיפים ודברים נוספים אם יש לכם להציע :-o

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוכל זה לא מדד לשום דבר וזה גם בולשיט אחד גדול. הייתה לי כלבה שנפטרה בגיל 14 , אכלה כל חייה בונזו ודוגלי..

Sent from my LEX820 using Tapatalk

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כן ממליץ על מזון איכותי!

מאמין במבחנים בלתי תלויים.

ההמלצה בשינוי מזון היא לעשות את זה בהדרגה (20% מהמזון החדש ביום הראשון ותוך כמה ימים להגיע ל100%) אפשר לנסות לקנות מהעמותה שקית של קילו מהמזון שהכלב אכל עד היום (תביא איתך שקית ותמלא, הכוונה).

אני לא חושב שמזון איכותי יותר יגרום לשלשולים, אלא אם הכלב רגיש לאחד הרכיבים של המזון. יכול להיות שהיו מקרים שהכלב הגיע עם שלשולים מההסגר.

התקופה הראשונה קשה, אבל נהנים מאוד מהכלב לאחר מכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראת על אילוף, זו התחלה, אבל זה לא תחליף לשיעורי אילוף, בטח לא למי שמעולם לא גידל כלב.

כמו נהיגה, אילוף זה לא משהו שאפשר ללמוד בהתכתבות, הבדלים קטנים בטון דיבור, שפת גוף ותזמון תגובה לא מדוייק יכולים לעשות את ההבדל בין כלב שנוח לחיות איתו לסיוט שלא ניתן לשליטה.

בימים הראשונים המנע מגינות כלבים, תן לו להסתגל אליכם ולסביבה ותלמד את התגובות שלו. זה לא אומר להמנע מכלבים בכלל, פגישות אקראיות ברחוב זה סבבה, אבל בגינת כלבים יש דינמיקה וגירויים רבים, עדיף לחכות יומיים שלושה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאלף. כמה שיותר מוקדם (בתיאום עם המאלף). יש כמובן ללמד את הבסיס: אילוף לצרכים, פקודות בסיסיות, גבולות, חשיפה לגירויים והתנהלות בטיולים.

ההתנהגות שהכלב יציג עלולה להטעות, וה"אופי" האמיתי יופיע בהמשך.

רועה גרמני הוא לא כלב קטן פיזית, ולא ברור לאילו מימדים הגור יגדל ועד כמה אתה/זוגתך חזקים פיזית, אבל חוסר אילוף ו/או ריאקטיביות בטיולים עלולה מהר מאוד לבאס את כל האימוץ. מניסיון.

למען הסר ספק - האילוף הוא לא בשביל הכלב, הוא בשבילכם. ללמוד את ה"שפה" הכלבית ואיך לתקשר עם הכלב. מתי זה משחק ומתי הביס הבא כבר ידרוש לראות רופא. סימני הרגעה, סימני לחץ וחרדה וכו' וכו'.

בנוגע לאוכל, זה תלוי הרבה בכלב גם כן. במקרה שלנו לאחר החלפה מבונזו (אכל במקום ממנו אומץ) לאקאנה (זה יכול להיות כל מזון טוב) הנשירה כמעט פסקה והפרווה הפכה למבריקה יותר.

אה כן, לא לוקחים כלב לפי מראה. ידוע מאילו גזעים ההורים? בדקתם שמתאים לסגנון החיים שלכם כלב פעיל, בפרט כלב רועה (גם אם לא מקו עבודה)?

כדאי, אם יש אפשרות, לתת לעין מקצועית לבחון את האופי של הכלב.

סה"כ החלטה לא קטנה, שתלווה אתכם כ-10-15 שנים.

בהצלחה!

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראת על אילוף, זו התחלה, אבל זה לא תחליף לשיעורי אילוף, בטח לא למי שמעולם לא גידל כלב.

כמו נהיגה, אילוף זה לא משהו שאפשר ללמוד בהתכתבות, הבדלים קטנים בטון דיבור, שפת גוף ותזמון תגובה לא מדוייק יכולים לעשות את ההבדל בין כלב שנוח לחיות איתו לסיוט שלא ניתן לשליטה.

בימים הראשונים המנע מגינות כלבים, תן לו להסתגל אליכם ולסביבה ותלמד את התגובות שלו. זה לא אומר להמנע מכלבים בכלל, פגישות אקראיות ברחוב זה סבבה, אבל בגינת כלבים יש דינמיקה וגירויים רבים, עדיף לחכות יומיים שלושה.

אחכה עם גינת הכלבים כמה ימים, אולי ביום הבחירות אלך איתו, זה יכול להיות תזמון טוב.

מאלף כמובן יגיע, עניין של כמה ימים להתרגל וללמוד אותו ואז אזמין אותו כבר לשבוע הבא.

מאלף. כמה שיותר מוקדם (בתיאום עם המאלף). יש כמובן ללמד את הבסיס: אילוף לצרכים, פקודות בסיסיות, גבולות, חשיפה לגירויים והתנהלות בטיולים.

ההתנהגות שהכלב יציג עלולה להטעות, וה"אופי" האמיתי יופיע בהמשך.

רועה גרמני הוא לא כלב קטן פיזית, ולא ברור לאילו מימדים הגור יגדל ועד כמה אתה/זוגתך חזקים פיזית, אבל חוסר אילוף ו/או ריאקטיביות בטיולים עלולה מהר מאוד לבאס את כל האימוץ. מניסיון.

למען הסר ספק - האילוף הוא לא בשביל הכלב, הוא בשבילכם. ללמוד את ה"שפה" הכלבית ואיך לתקשר עם הכלב. מתי זה משחק ומתי הביס הבא כבר ידרוש לראות רופא. סימני הרגעה, סימני לחץ וחרדה וכו' וכו'.

בנוגע לאוכל, זה תלוי הרבה בכלב גם כן. במקרה שלנו לאחר החלפה מבונזו (אכל במקום ממנו אומץ) לאקאנה (זה יכול להיות כל מזון טוב) הנשירה כמעט פסקה והפרווה הפכה למבריקה יותר.

אה כן, לא לוקחים כלב לפי מראה. ידוע מאילו גזעים ההורים? בדקתם שמתאים לסגנון החיים שלכם כלב פעיל, בפרט כלב רועה (גם אם לא מקו עבודה)?

כדאי, אם יש אפשרות, לתת לעין מקצועית לבחון את האופי של הכלב.

סה"כ החלטה לא קטנה, שתלווה אתכם כ-10-15 שנים.

בהצלחה!

הכלב מגיע מהסגר, העמותה אומרת שהאמא רועה גרמנית והאבא לא ידוע. אין איך לדעת.

אני לא רואה איך אני יכול להביא עין מקצועית לבחון את הכלב.

אני חושב שמאוד יתאים לנו כלב פעיל (ריצות, טיולי אופניים).

אני מאוד רוצה להביא לכלב אוכל פרימיום (אקאנה או אוריג'ן) אבל בחנות המליצו לקחת משהו פחות איכותי בטענה שהכלב יקיא וישלשל במשלך שבוע (העלות הכספית זהה).

לפני אילוף ולפני הכל התחנה הראשונה לדעתי עוד היום זה לעבור אצל וטרינר להתייעצות בנושא התזונה.

הוטרינר הוא בחסות העמותה, זה יכול לקרות רק ביום ראשון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמזון איכותי יותר יגרום לשלשולים, אלא אם הכלב רגיש לאחד הרכיבים של המזון. יכול להיות שהיו מקרים שהכלב הגיע עם שלשולים מההסגר.

בהחלט עלול לגרום, בטח ובטח אם מדברים על מזון ללא דגנים כמו אקאנה. וגם יש בו יחסית הרבה חלבון.

פות"ש - אני ממליץ להתחיל עם אוכל טוב, אבל מבוסס בשר ודגנים (אורז נניח).

הוא בטוח ישלשל כשמחליפים לו אוכל, ולכן בד"כ ההמלצה היא כזו:

ההמלצה בשינוי מזון היא לעשות את זה בהדרגה (20% מהמזון החדש ביום הראשון ותוך כמה ימים להגיע ל100%) אפשר לנסות לקנות מהעמותה שקית של קילו מהמזון שהכלב אכל עד היום (תביא איתך שקית ותמלא, הכוונה).

אבל היא לא מבטלת את השלשול אלא רק גורמת לו להיות פחות חמור.

שים לב לקנות לו אוכל שמתאים לגורים, לא לבוגרים.

האם האופי של הכלב מתאים לכם? כלבי רועים צריכים לפחות טיול של שעה פעמיים ביום.

תן לכלב סדר גודל של שבועיים לצאת מהפאניקה לפני שאתה לוקח אותו לגינת כלבים.

הוא מגיע למקום חדש, אנשים חדשים, חוקים וכללים חדשים, מקומות חדשים בטיולים (אם היה לו בכלל בעמותה).

אחרי שיתרגל לכל זה וייצא מהפאניקה תגלה לו דברים חדשים כמו גינת כלבים.

גם לגבי חיסונים זו ההמלצה, לא מייד כשהוא מגיע לבית חדש, אלא רק אחרי שבועיים +

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מביא את הכלב, אתה חייב לקרוא לו איביזה או הונדה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגדל כלב זה כמו לגדל ילד בערך כמו שלהוציא רישיון נהיגה זה כמו לעבור קורס טיס בחיל האוויר...

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...