Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בהבנת כמה סעיפים בהסכם עבודה טרם חתימה

yoni_yoni
שימו לב! השרשור הזה בן 1686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בשעה טובה התקבלתי למשרה שרציתי ואני עתיד להתחיל בשבוע הבא. קיבלתי את חוזה ההעסקה ויש כמה דברים שלא ברורים לי. חשוב לציין שלפני כן שירתתי בקבע מספר שנים ולאחר מכן עבדתי בחו"ל וזו הפעם הראשונה שאני מועסק בארץ וחותם על הסכם.

בנוסף, אשמח שתאירו את עיני על מה חשוב לשים לב בהסכם.

אני מוסיף את סעיף השכר ולאחר מכן מספר שאלות לגביו:

"שכר עבודה וביטוח פנסיוני:

תמורת עבודתו של העובד בהיקף משרה מלא,ישולם לו שכר חודשי ברוטו בסך שלxx,xxx ₪.

מוסכם ומוצהר כי בשל העובדה כי העובד נדרש גם לעבודה בשעות בלתי שגרתיות ו/או החורגות משעות העבודה הרגילות בחברה, ובשל העובדה שלא ניתן לפקח על שעות העבודה הכוללות של העובד בחברה, ישולם לעובד סך x,xxx ₪ בגין תוספת שעות עבודה גלובלית, עבור היקף משוער גלובלי של30 שעות עבודה חודשיות )להלן: "התוספת הגלובאלית לשכר"(. בתום חצי שנת עבודה מלאה, כלומר בתאריך 01/04/2020, יהיה זכאי העובד להעלאת שכר בגובה של ₪ x,xxx שיתוספו למשכורת חודשית ברוטו )פרו ראטה לרכיבי המשכורת החודשית ברוטו(, הכל כפוף ומותנה בהמלצת מנהלו הישיר של העובד.

מובהר ומוסכם כי התוספת הגלובלית לשכר משולמת לעובד באופן זה, בגין עבודה נוספת, והעובד יהיה זכאי לקבלה אף אם בחודש נתון לא ביצע בפועל את מכסת השעות המהווה בסיס לתוספת הגלובלית לשכר.

השכר והתוספת הגלובאלית לשכר )ייקראו יחדיו להלן: "המשכורת"( ישולמו לעובד לא יאוחר מהיום התשיעי בכל חודש.

השכר והתוספת הגלובאלית לשכר כוללים: את כל תוספות היוקר והעלאות השכר המשולמות לעובדים בישראל עד וכולל, מועד חתימת הסכם זה.

החברה תנכה מהמשכורת ומכל תשלום מס הכנסה, ביטוח לאומי ותשלומי חובה אחרים שניכויים נדרש על פי הדין.

מפעם לפעם, במועדים שיקבעו ע"י החברה, תקיים הנהלת החברה דיון בתנאי העסקת העובד ואולם אין בקיום הדיון ו/או בהעדר קיומו משום התחייבות של החברה לשינוי תנאי העסקתו של העובד.

המשכורת, והיא בלבד, תהווה בסיס לחישוב התשלומים לבטוח פנסיוני, וכל הזכויות הסוציאליות להם הוא זכאי, לרבות דמי חופשה, פדיון חופשה, דמי מחלה וכיו"ב. "

1. מאיזה משכורת נגזרים התנאים הסוציאליים? הבסיס או כולל התוספת הגלובלית? כולל קרן השתלמות

2. קרן פנסיה והשתלמות, האם אני בוחר איפה לפתוח קרן או שהחברה מחליטה?

תודה רבה וממש אשמח שתגידו לי על מה לשים דגש.

עריכה אחרונה על ידי yoni_yoni
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

השכר והתוספת הגלובאלית לשכר )ייקראו יחדיו להלן: "המשכורת"( ישולמו לעובד לא יאוחר מהיום התשיעי בכל חודש.

...

המשכורת, והיא בלבד, תהווה בסיס לחישוב התשלומים לבטוח פנסיוני, וכל הזכויות הסוציאליות להם הוא זכאי, לרבות דמי חופשה, פדיון חופשה, דמי מחלה וכיו"ב. "

1. מאיזה משכורת נגזרים התנאים הסוציאליים? הבסיס או כולל התוספת הגלובלית? כולל קרן השתלמות

2. קרן פנסיה והשתלמות, האם אני בוחר איפה לפתוח קרן או שהחברה מחליטה?

.

1. ממה שאני קורא (ומה שמקובל) - המשכורת, כולל התוספת הגלובלית, היא הבסיס לתנאים סוציאליים. בונוסים ותוספות אחרות לא נכללים.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי, אם ובמידה תעשה בפועל שעות נוספות, לא תקבל תמורתם תשלום מכיון שכביכול אתה מקבל אותם גלובאלי. ז"א שפועל זאת שיטה שבה אתה מבצע שעות נוספות גם מעבר לכתוב ללא קבלת תשלום.

אני לא הבנתי שעל תוספת השעות יש הפרשות

סוציאליית, יש ניכויים כחוק של מיסים כגון בריאות והכנסה אך לא

הפרשות

סוציאליית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להבנתי ההפרשות הסוציאליות הן בגין השכר בסיס + תוספת שעות גלובלית:

השכר והתוספת הגלובאלית לשכר )ייקראו יחדיו להלן: "המשכורת"

...

דיי סטנדרטי לחוזה, קודם מגדירים מונח ולאחר מכן משתמשים בו.

לגבי קרן פנסיה וקרן השתלמות, לפחות איפה שאני עובד יש סוכן ביטוח שעובד אצל החברה, נותן 2 אופציות לקה"ש, לקרן פנסיה לא הייתה אופציה (לפחות כשהתחלתי).

לגבי שעות נוספות גלובליות, למיטב הבנתי עדיין יש לבצע מעקב שעות, ובמידה ועברת את 30 השעות הנוספות שעבורן אתה מקבל גלובלי, אתה אמור לקבל תוספת שכר, מותר למעסיק לבצע את החישוב הזה לא בצורה חודשית (אצלנו מבוצע רבעונית), כלומר אם ברבעון מסוים עברת את ה-30 שעות כפול 3 חודשים = 90 שעות, אתה מקבל תוספת.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שמקובל כאשר המשכורות גבוהות יחסית, חלק מהשכר מוגדר כשעות נוספות גלובליות, ויש על זה הפרשות מלאות.

היום לכל אחד מותר לבחור סוכן ביטוח וכל קרן כלשהיא.

אם אני לא טועה, פעם היו קוראים לזה "גלובלי" (כלומר עובד יותר שעות או פחות שעות מקבל אותו שכר), אבל מכיוון שחוק שעות עבודה ומנוחה קובע שעובד גלובלי יכול להיות רק נושא משרת אמון (סמנכ"ל/מנכ"ל) וכל עובד אחר חייב בדיווח שעות, מפצלים את זה כדי להגדיר מראש כמות שעות נוספות שעליהם לא מקבלים תשלום נוסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לאחורנה שינוי בחוק שגם משרת אמון חייבת בדיווח שעות, וציון תמורת שעות נוספות גם אם התמורה קבועה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק ציון אלא חובת החתמת כרטיס/ניהול רישום (עם חתימה של העובד והמעביד על כל דיווח). אם העובד עובד יותר מהשעות הגלובאליות צריך לשלם לו את ההפרש.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...